Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
wtrace sie jesli pozwolicie ja calkiem z innej bajki chce zadac pytanie bo tutaj na forum ktoras mamusia tez ma problem z nerkami u dzidziusia i byla z tmy juz na kontroli jakbys mogla mi opisac co wyszlo i w ogole bo mnie tylko od jednego do drugiego lekarza wysylalaja a wcale tma do srodka nie zagladaja ze tka to nazwe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
darka9118 napisał(a):
wtrace sie jesli pozwolicie ja calkiem z innej bajki chce zadac pytanie bo tutaj na forum ktoras mamusia tez ma problem z nerkami u dzidziusia i byla z tmy juz na kontroli jakbys mogla mi opisac co wyszlo i w ogole bo mnie tylko od jednego do drugiego lekarza wysylalaja a wcale tma do srodka nie zagladaja ze tka to nazwe



Hej mój mały ma powiększoną nerkę i byłam z nim na usg jamy brzusznej doktor go przebadał całego tzn sprawdził żołądek,śledzionę ,przełyk ,jelita i nerki mam taki dokument i zdjęcia nerek.I powiedział ze podejrzewa u mojego zdwojenie nerki prawej ale na razie nic nie stwierdza na 100% bo jest za mały więc za 3-4 miesiące mam kontrolę u niego i się okaże wtedy czy to wada czy nie.Bo teraz niby ma powiększoną nerkę ale to nic nie znaczy bo cały czas rośnie więc jego lewa nerka może dogonic prawą.Dużo siusia mój mały wiec nerki pracują dobrze tak stwierdził 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
Monia dzieki 🙂 ps. pieluszkę małemu na wszelki wypadek po usnieciu zabieraj no chyba ze nic z nia nie robi. bo moj to sobie ją wpychał do buzi i ją ssał...wiec o uduszenie łatwo.taki gagatek z Filipka.
jutro probujemy w spiworku spac .mam nadzieje ze nie bedzie cyrków bo do tej pory musze czekac az zasnie aby go okryc bo sie bedzie darł ze przykryty 🙂 a taki spiworek to moze uzna że to jest ubranko jego bo na szeleczkach mam. podobno sa tez z rekawkami to moze na zimę takie kupie.



Nie ma za co 🙂Tak tak jak usypia to zabieram pieluszkę bo robi podobnie jak twój Filipek 😉
Też mam taki śpiworek bez rękawow i z rękawami też są widziałam tylko ja nie kupie bo u mnie jest gorąco zimą w pokoju w nawilżacz powietrza muszę zainwestowac bo mam mały pokój 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak i tej nadziejii się trzymam bo inaczej do głowy dostane a tak narazie nie myślę o tych nerkach a jak myślę to mam nadzieję że ok będzie.
8 września idę na usg bioderek tak dla świętego spokoju niby pediatra mowiła ze wszystko ok ale wolę sprawdzic.
No i spokój mam wtedy jedynie szczepienia i kontrolne wizyty u neurologa w listopadzie mam i w grudniu nerki do kontroli 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moj ma stwierdzone UKM tez powiekszone nerki ale obie z jakimis tam wyraznymi miedniczkami cholera wie co to jest na dodatek hypotrofia nowordka ale z tym juz powoli wywalczylismy prawidlowa wage dogania kolegow rowiesnikow a ja znaim zrobia mu to USG to znowu mienie 2-3 tyg bo trzeba czekac terminy taka jest sluzba zdrowia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti... ja też mam ciężkie dni z moim małym, ale bywają i normalne 🙂
Głowa do góry! ja pocieszam się, że będzie lepiej, musi być!
Ja w ramach relaxu umówiłam się w sobotę na french manicure 🙂 idę sobie pazokietki walnąć (takie delikatne)! a co mamie też się coś od życia należy 🙂
a z tym ogrzewaniem i wodą to faktycznie coś nie halo, podejdź może najpierw do spółdzielni mieszkaniowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia mi wystarczyło ksero tego co napisała mi neurolog w książeczce... bo kopie dokumentów tego co było Małej po porodzie oni mają w naszym przypadku w aktach... bo chodzę do przyszpitalnej przychodni.

beti ja już kończę drugą paczkę tych pampersów babydream i są jak dla mnie świetne 😁 i ostatnio dokupiłam chusteczki z tej firmy, ale póki co mam otwarte bambino więc muszą poczekac na przetestowanie 😉

Czy wasze Maluchy też już odkryły, że paluszki osobno można do buzi pchać? albo że istnieją wystające elementy na twarzy takie jak ucho czy nos? hihi Moja Maryśka to i siebie ciąga za nos i mnie haha a ślini się jak winniczek jakiś no i rączki obślinione na maksa 😁 a dzisiaj zaczęła grzechotkę gryzaka obśliniać i uszy "pana zajęca" (jej ukochana maskotka-grzechotka) 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja już nie mam pojęcia co zrobić z moim synkiem i tą jego główką... cały czas trzyma główkę na prawą stronę... już zrobiłam rulon z kocyka żeby ją zablokować... ale gdzie tam, mój mały wiercipiętek tak wykombinował, że wyszedł na swoje, główka na prawej stronie, cały rozkopany, leżał po przekątnej 😁 Dzisiaj owinęłam kg cukru miękkim kocykiem, może taka blokada będzie mocniejsza dla mojego artysty 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata ja słyszałam o kg soli 🙂 mama mi mówiła o tym sposobie, ale Marysia się sama nauczyła... było trudno, ale chyba te ćwiczenia nam pomogły 😁 i teraz kręci i trzyma raz tak, raz tak... często na wprost... w wózku częściej na prawo... a w łóżeczku woli na lewo, ale zmieniamy jej strony więc nie ma wyjścia i raz w lewo patrzy na pokój a raz w prawo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti, ja tez dzisiaj ryczalam razem z malym, bo juz powoli mam dosyc. Dzis w koncu walnal kupke, a nawet 2. Takie klejace sie ze nie dziwie sie ze mu ciezko. No ale co z tego i tak ryczal, ale to moze po szczepionce taki marudny, dzis mial jeszcze 37,6 a wieczore przed kapiela 36,8 takze czopka nie dawalam. Jutro zadzwoni do mnie lekarz, postaram sie go namowic na skierowanie na usg, bo od wczoraj Adi malo siusia. Poza tym zauwazylam ze sie ciagle wygina na jeden bok i lezy tez krzywo.
Narazie udaje mi sie go przetrzymywac i karmic tak jak kazali co 4 godziny, chociaz po wieczornym karmieniu byl nadal glodny, ale nie dalam mu. Porazka, glodzic dziecko.
Mam nadzieje ze jutro bedzie lepiej.

Czy wasze dzieci tez tak tra oczy raczka? Moj Adi to niekiedy nawet wpycha tam paluchy.
Dzis sie takze strasznie slinil. No i teraz ulewa mu sie po kazdym posilku.

Masakra, jestem padnieta. Ukochany zrobil herbatke 🙂 i uciekam spac bo nie wiadomo jak dlugo to potrwa 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Żebym ważyła tyle co przed ciążą to powinno mi w magiczny sposób zniknąć jeszcze 9 kg... ale pocieszam się, że lepiej 73 niż 90 ważyć 🤪 hahaha nie ma to jak dobre podejście... nie czuję się jakoś tragicznie źle z taką "mną", więc nie mam parcia na chudnięcie... no tylko muszę spodnie kupić jakieś bo robi się zimniej, więc zwiewne spódnice i leginsy pójdą w zapomnienie hihi

ok ja mykam też spać bo zasiedziałam się dzisiaj...
Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marlena a Ty już nie wymyślaj i nie szukaj swojemu maluszkowi chorób... pewnie masz takie podejście przez gorszy dzień, zobaczysz jutro będzie nowy dzień, na pewno lepszy i będziesz miała lepsze, zdrowsze podejście 🙂 a to że mniej sika, to może po prostu dlatego, że kazali Ci ograniczyć dopajanie, a w zasadzie w ogóle nie dopajać...

ja też mykam, mleko ściągnięte na nocne karmienie... łeb mi pęka, chyba paracetamol łyknę,
Dobrej nocki życzę Wam i spokojniejszego jutra! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...