Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Jakoś dziwnie było przez te dwa dni bez forum 🙂
U nas weekend minął spokojnie dość. Pawełek wrócił do siebie po tych szczepionkach, już nie jest taki dziwny. A może to byl ten skok rozwojowy. Już sama nie wiem, ale najważniejsze, że jest jak było. Tylko ciągle pracujemy nad tym, żeby znowu przesypiał noce. Na szczęście codziennie śpi dłużej.
W sobotę wyjeżdżamy w Bieszczady. Zastanawiam się, jak Maly zniesie podróż i co zrobić, żeby była ona dla niego najlżejsza na swiecie. No i zastanawiamy się nad zmianą fotelika do auta, bo wydaje nam się, że w tym, który ma, czuje się bardzo źle i w ogóle jakoś zbytnio w nim siedzi zamiast leżeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej!
Nareszcie działa nasze forum 🤔 tak jakoś łyso przez te dwa dni bez mamusiek 🙂
U nas masakra porobiła się z kupką 😮 w sobotę musiałam mu czopka glicerynowego zapodać, bo ponad 24h nie było kupy i dusił strasznie... pierdział i robił tylko draski na pieluszce więc byłam pewna że mu kupka zalega... ledwo czopek wsadziłam a tu wybuch jak z wulkanu 😁 poszła lawa kupki i mały spokojniejszy, poszedł spać i przespał do 5 nad ranem 🙂 W niedzielę powtórka z rozrywki... od 1 w nocy przez cały dzień nic... ale tak bardzo nie dusił więc niczym nie interweniowałam... o północy walnął taką kupę! SZOK, konsystencja i kolor w normie. Nie rozumiem a co kamam?? czemu tak nagle się to zmieniło?? zawsze wypróżniał się kilka razy dziennie a teraz???????
Pogoda u mnie do tyłka, 13 stopni i wieje... hmmm może ciepło się ubierzemy i wyjdziemy choć na 15 min.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas cyrki, tylko nie wiem czy po szczepionce czy z powodu zaparcia. Goraczki narazie nie ma, ale placze strasznie.
ja strasznie wychudlam, no ale malo jem, nie ma czasu. Jak bede miala wolna chwile i rece to opisze jak tam na szczepionce bylo.
Adrian przytyl ponad kilo i teraz wazy 5575g. Wysokosc 61cm. Obwod glowki 39,4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti ja jem kilogramy arbuzów i nic się nie dzieje! 🙂 moja ginka z polski powiedziała że śmiało można jeść 🙂
mój też języczkiem macha 🙂 śmiesznie wyglada 😁
Co do tycia, ja przytyłam w ciąży 16 kg... mam jeszcze 5 do zrzucenia... ale mam małego flaka na brzuchu i nie wiem co z tym zrobić, od jakiegoś czasu rozglądam się za rowerkiem stacjonarnym żeby sobie taki sprawić, bo nie mam czasu i możliwości chodzić na siłownię, wydaje mi się ze taki rowerek to super rozwiązanie, zawsze uda się chociaż po 15 min d popedałować 🙂
mój Łukasz trenuje triatlone 12 lat, także trochę się zna... i fakt żeby schudnąć potrzebny ruch... bieżnia, rowerek, aerobic itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dawno się nie oddzywałam, u nas ok, oprócz tego że Weronisię dalej męczą kolki, mam nadzieję że tylko do 3 mcy, dalej ciągle na butelce, bo ja malutko ściągam bo tylko 30ml, ale daję chociaż i to, mała daje mi jeszcze popalić w ciągu dnia ale cóż musze to jakoś przetrwać choć szczerze wam powiem że nieraz polecą mi łzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez arbuzy jem bez problemu. Tylko uważam na pestki. A w ciąży wciągałam codziennie połówkę 🙂 co do chudnięcia, to zostało mi jeszcze 4 kg, a przytyłam ponad 20! Ale dzisiaj wykupiłam sobie tez serię masaży rollmasażerem- 10xpół godziny, co 2-3dni i zamierzam po chrzcie zacząć chodzić. Rozłożę sobie to na miesiąc czasu, potem Maluszek będzie miał już ponad 3 miesiące to pójdę na fitness. Ostatnio koleżanka, która urodziła 4 miesiące temu powiedziała, że zaczęła chodzić na tzw.Vacu i widzi taką różnicę, że szok. Zreszta ja tez ją u niej zauważyłam. Siły nie ma, ale trzeba coś robic, zeby się nie zagrzybić 😉
Zrobiliśmy małe przemeblowanie w pokoju, żeby Pawełek miął więcej miejsca, bo do wielkiej huśtawki doszła mata edukacyjna. Ale powiem Wam, że jakoś niespecjalnie go interesuje jeszcze. W porównaniu z karuzelką, projektorem czy huśtawką to lipa. Ale może po prostu jest za mały jeszcze. A może przesadziliśmy z bodźcami.
Dziewczyny, byłam zobaczyć foteliki do auta i pani w sklepie bardzo polecała nam fotelik Espiro Optima 0-25kg. Kosztuje grosze, bo ok.400zł. Co myślicie o takim przedziale kg? Niby ma wkładkę dla niemowląt. W piątek pójdziemy jeszcze przymierzyć do niego Pawełka, ale zastanawiam się... niby jest to oszczędność, bo z tego malutkiego fotelika to on wyrośnie za parę miesięcy tak naprawdę, więc po co kupowac nowy. No i pani powiedziała, że ten co mamy to niby bardzo dobry fotelik, ale mnie coś nie pasi... Beti, jak wsadzę pieluchy to Mały będzie miał chyba wyżej, ale niekoniecznie bardziej leżąco? Chyba, że moja wyobraźnia źle pracuje...

A co do pępka, to koleżanka mi poradziła oliwić oliwką- że niby po tym schodzi... nie wiem,nie widzę efektu.. Macie jeszcze tą paskudną krechę od pępka?? Wygląda koszmarnie. Dobrze, że w tym roku nie wkładam stroju kąpielowego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No moj jadl 165ml co 3 godziny i mnie opieprzyli ze go napycham, ale Boze co ja poradze ze on jest glodny 😮. Teraz moge dawac 165ml co 4 godziny i w nocy mam go oszukiwac i tylko 50ml dawac (bo zawsze sie budzi w nocy).
Nie kazala mi dopajac bo to podobno tez zapycha a jemu musi zoladek i jelitka odpoczac.
Kuzwa kazdy co innego pieprzy a ja przez to tak kombinuje z tym dzieckiem ze az mi go szkoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti ja jutro będę dzwoniła do ginka i być może też wezmę Małego. Co prawda nie muszę, bo ma kto z nim zostać, ale moja położna jest w tym gabinecie to może sobie go od razu obejrzeć... Jak nie masz co zrobić z Maluszkiem to łaski nie robią 😉
Nie wiem, jak wygląda ten fotelik, bo go jeszcze nie widziałam, będzie do piątku sprowadzony. Opinie sa ogólnie bardzo dobre, kilka mankamentów ma, ale cały czas się zastanawiam...
Jejku, ale macie rozbiezności z tym mlekiem... Agata mój je z butelki ok.150ml mojego mleczka, zawsze na noc. Ale ja zauwazyłam u Pawła, że ile mu dam tyle on zje. Nie ma nawyku wypluwania ani butelki ani cycka. Dlatego pilnujemy, żeby mimo wszystko nie jadł jak piesek-wszystko do oporu. Swego czasu zjadał 170ml mleczka i spokojnie by jadł dalej, gdyby tylko było. Tylko potem częściej zwracał, więc to bez sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moj Adi juz nieprzytomny, ma goraczke 38,3 takze jeszcze chwilke niech powalczy, ostatnia butla i czopek no i "spac". Meczy sie biedny i z kupka (dzis sie niestety nie udalo) i z tym wstretnym syfem co w niego wstrzykneli.
Ja oczywiscie w stresie, nocki nie przespie, bo bede sprawdzac czy oddycha.
Glowa mi juz peka.

Zycze milego wieczorku wszystkim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie dziewczyny już myślałam że mam coś z kompem jak forum nie działalo 😮

Mam do was pytanie byłam dziś u neurologa z małym wszystko ok z nim jest ale musi byc pod kontrolą gdyż jak się urodził miał zamartwice urodzeniowa 5 pkt w skali potem 10 mial.Za 2 miesiące do kontroli mam.
No i ona kazała mi zaszczepic jego acelularną szczepionką na krztusiec tzwTripacel jak dobrze pisze orientujecie się może co to za szczepionka i czy jest płatna??


No i nie wiem czy mogę szczepic tą szczepionką bo już szczepiłam tymi podstawowymi nie płatnymi dobrze zniósł je nie gorączkowal 🙂 no i można zmieniac???Następne szczepienie za 6tyg na początku pażdziernika 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...