Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
aaaa jeszcze emiliaeeem co do Twojego wpisu
to ja miałam bardzo podobnie, po ciąży schudłam i w brzuchu jakby "pustka" - takie wszystko jakby rozlazłe w środku...
miałam wrażenie że narządy muszą się jakby zejść do kupy i przez pewien czas nawet jakby mi przeszkadzało a nawet lekko bolało jak spałam na bokach, najlepiej mi było na plecach, ale teraz już jest "twardziej" i ok

Dobranoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
witam z rana wczoraj u mnie rewelacja 🤪 🤪 🤪 🤪 nie było kolek i nała zasnęła już o 21 i spi jeszcze budziła się z 3 razy na cyca po 3 zmieniałam jej pampersa i sie przebudziła i trochę postękała tak z 30 min 😜


Dziewczyny śliczne bobasy 🙂


Ja też jak się położę na wznak to pustka w środku tylko żebra po boku 🤪 🤪 🤪


Emilia ja mam jeszcze w dzien twarde piersi w nocy tylko miękkie ale za to leci pokarm ,że jestem cała mokra juz nie wiem co mam w stanik wkładac , a ty też tak masz zmykam bo mała się obudziła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam z rana niewyspana 🤢

W nocy spać nie mogłam,a teraz jestem tak zmęczona,że nawet na śniadanie siły nie mam 🥴

Emilciu ależ Natalka podobna do Ciebie 🙃
Z moimi piersiami to istny cyrk 🙂 Ale jeszcze mocno twardnieją 🥴 Co prawda jestem przyzwyczajona do tego typu bólu, ponieważ towarzyszył mi podczas miesiączek... Ale tylko jeden dzień, a nie 24/7 😮 Mały nadal najada się jednym cycuszkiem, więc na zmianę choruje drugi 🙂 Bo szybko nabierają. W poradni laktacyjnej nie kazali mi odciągać, ponieważ pokarmu mam sporo, a nadprodukcja w moim przypadku nie wskazana...
Reasumując- mam nadzieję,że niedługo się wszystko unormuje ☺️
Pomijając fontanny mleka, którymi mogę pryskać na prawo i lewo 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mauśki z rana 🙂
MOja niuni tez slicznie spała o 22 kąpiel , potem troszeczkę mleczka i ziuziu i tak do 4 rano , potem przebieranie papmka i mleczko i znów ziuzu do 7.30 , teraz znów pampersiak , mleczko i poprzytulkanie , strzelanie uśmiechów ( nie do opisanaia radośc dla mamuni 🙂 ) i drzemka a ja teraz muszę w końcu sniadanko przekąsić 😉
emilia1- witaj kochana a my " ziomalki" 🙂 🙂 🙂
i nasze maludy o 1 dzień różnicy 🙂, pewnie leżałyśmy razem na oddziale ale nie wiem jak ty ale ja z miałam pokój rodzinny po cesarce i byłam z mężęm i niunia w pokoju nr 2.
karuzela superanca , niech służy malej sliczności.
pozdrowienia dla wszystkich maluszków i mamusiek ode mnie i Wiktorynki :-x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej...
my właśnie wróciliśmy ze szczepienia... mąż bidy aż się pobuczał z małą 😞 Miśka teraz je a ja się zaczynam martwić co będzie wieczorkiem...Miały wasze dzieciaczki gorączkę ? Dzisiaj wybieramy się na weekend do Wisły, więc może mała lepiej to wszystko zniesie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam raniutko :*

Nocka jak zwykle zamiast ja spac to latalam do lazienki w ciazy nawet tyle nie bylam wnocy w lazience co dzisiaj masakra wzielo mnie po tmy karmi juz nigdy wiecej. Mały jak padl o 20 to o 4 wstal potem obudzil sie o 7 dostal cycka i spalismy obaj do 8:30 bo nas moj tata obudzil przyszedl po dowod rejestracyjny bo zapomnialam wyciagnac z torebki


A ten filmik jak maly jest zmierzly puszczam go sobie i mi humor sie poprawia

My juz po sniadanko maly lezy w lezaczku i ani mu sie sni by spac jak zwykle zreszta a jak on sie dzisija slini masakra nie nadaza z polykaniem sliny zapewne

emiliaeem dzieki za info o tym mleku bo wlasnie ja mam je miekkie nawet w nocy i sie balam ze tma nic nie ma nio ale to co jest to malemu starczy na 1,5h on jest zarlok nie z tej ziemi mam na noc juz odciagniete 100 ml jeszcze musze 80 wyciumkac

Dzisiaj sprzatanko w odmku wiec biore sie dopoki maly jest spokojny nio i prasowanie ehh ne chce mi sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Laseczki 😁

A mnie znowu wczoraj głowa bolała i już nie zajrzałam do Was, mąż zajął się małą a ja wzięłam proszka przeciwbólowego i poszłam spać.

emiliaeem jej ale Olii już duży, przystojniak Ci rośnie 😁

ania_1988 dziewczyna jak się patrzy 🙃

darka9118 no widzę że sobie gadacie 🙂

emilia1 widzę że małej sie podoba 🙂 ja też mogę polecić tą karuzelę 😉

No zmykam bo mała śpi ale tak się wierci i bączki puszcza 🙃że pewnie zaraza wstanie a ja muszę jeszcze mieszkanko ogarnąć a no i dzisiaj mąż zabiera nas zakupy 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia668775 no popatrz taki mały ten Inowrocław, a znalazła się jeszcze jedna osoba na forum bardzo się ciesze ,musimy się kiedyś spotkać na spacerku 🤪 🤪 Z jakiego osiedla jesteś ja mieszkam na Okrężnej 🙂 ja leżałam na oddziale położniczym przyjechałam wieczorem w czwartek a rano w piątek już urodziłam i w niedz do domku. 🙂


emiliaeem ja mam to samo z piersiami już nie wiem co wkładać do drugiego cycka jak karmie małą , wkładki za mało wchłaniają 🙂 wkładam pieluchę , ale i tak potrafi bokiem przelecieć i stanik mokry 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewuszki,

emiliaeem, emila jak jak karmie to do drugiego cycuszka dostawiam sobie zatyczkę od butelek, i dzięki temu mam suchy stanik i wkładkę a mleczko się nie marnuje 🙂

majaamoja nie miała gorączki, ale miej przygotowane czopki Paracetamol.

darka ja też mam miękkie piersi w dzień a w nocy twarde.
fajnie się bawicie 🙂

wercia olej to co myśli teściowa, ważne, że Ty jesteś zadowolona. Pamiętaj "szcześliwa mama, szczęśliwe dziecko" 😘

Lenka dziś spała na macie a ja zrobiłam obiad i poprasowałam no i miałam ją na oku. Chyba tak będę robić. Bo ona ost. po porannej zabawie śpi 30 min, przebudza się i marudzi a dziś jak ją wziełam na matę to spała.

Podajcie mi link do tej karuzeli, bo ładna a nie chce mi się szukać na forum 🙂

Miłego dzionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
Ja dzis znów na chwile,bo musze okna pomyc i na spacer idziemy.Ciesze sie,bo juz
babcia zostala z mala dwa razy sama na dosc dlugo i bylo ok.Wczoraj bylam z Ramonka na rozpoczeciu roku szkolnego pare godzin bez Blanki,dzis tez bylam w szkole bez malej.I mamy za soba pierwsze roztania,zadowolona jestem bo mala wcale za mna nie plakala a babcia super daje sobie z nia rade.Zreszta i tak musza sie do siebie przyzwyczajac bo wracam do pracy po macierzynskim.Juz w grudniu czeka nas to.Ale ja sie ciesze bo nie chce w domu siedziec a dziecko i tak sie odchowa 🙂
Jesli chodzi o laktacje to u mnie to samo co u Darki,tez mam wrazenie ze trace pokarm.Ale Emiliaeem rozwiala moje watpliwosci 🙂Uciekam bede tu wieczorkiem Milego D 🙂nia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Nocka super minęła - po tym miętoszeniu teściowej i ryku Patryk zasnął i spał bardzooo ładnie, tylko na karmienia go sama budziłam i z powrotem do łóżeczka.

Teraz zjadł o 8.30 do tego trochę cyca i zasnęliśmy w łóżku, ja marnie się wyspałam a on śpi do teraz i zaraz będę go budzić

Co do teściowej to musimy z nią pogadać, bo te jej perfumy chyba małemu szkodzą... 🥴
No i to miętolenie, my tego nie uprawiamy 🤢 ani moja Mama - wiecznego miętoszenia dziecka

Jeju brzmię jak zła matka ale jak na razie wychodzimy na dobre, chociażby z nocnym snem - przebrać, pojeść - bez pieszczotek i mówienia i kłaść do łóżeczka i mały śpi = staram się go jak najmniej rozbudzać.

Do tego śpi w dzień przy tv, radio, laptopie z którego leci muza albo "głupie" filmiki z Ipli
Hehe "spartańskie" warunki robimy dziecku 😜

A jutro jak będzie ładnie to pojedziemy nad wodę.

emilia
( bo widać na zdjęciu) 😜 i inne dziewczyny które używają płyny z Johnsona 3w1 - Jesteście zadowolone??? Bo Nas teściowa uraczyła tym płynem - ja jej mówię że nie używamy a ta " to się sami będziecie kapać" - podobno ten płyn uczula, my wolimy z Nivei.

Aaaa i jeszcze herbatka z Hippa dla matek karmiących - jak zwykle nowa prezentowa dostawa 😜 a ja jej nie cierpię, wolę tą w saszetkach - w dodatku i tak z mojego mleka toby mały z głodu padł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie!!!
Hey Monika!!!


U nas pakowanie , jutro do domu. Czekamy tylko na tatę . I dziś będzie noc nie przespana, bo mąż w drodze po nas , będę się o niego bala , najgorsza to ta polska do przejechania.
A teraz odłożyłam wszystkie ubranka 50 i52 , niuni świeże powietrze u babci pasuje, jak przyjechałam to dziadek bal się mala na ręce wziasc i wczoraj pierwszy raz się odważył, swierdzil ze podrosła przez ten tydzień i ma racje , body50 już się nie zapinają, a pasują już nawet 62 . DZiadzo bawił Lilkę, nawet jak spala to nie chciał położyć, podziałała kupa 😁 😁 😁 oddal ja po tym szybko
Wczoraj spotkałam dawna koleżankę z podstawówki, sasiadke zreszta , wracałam ze spaceru, i wiecie co stare babcie nie są tak upierdliwe ja była ona? Nie dość ze czekała na mnie widząc mnie jak spaceruje z mala bezczelnie zajrzała w wózek i zaczęła mi zwracac uwagę ze mala zle ubieram, za lekko , ze poduszki nie mam w wózku , mało to , zaczęła mi kazanie na ulicy prawic jak to sie dzieci chowa. NO Wqur... la mnie ze, tez bezczelnie jej powiedziałam żeby pilnowała swoich dzieci, i na nich te swoje morale praktykowała a od mojego wara. To moja babcia 80 lat potrafi zrozumiec ze dzieci sie w tych czasach hartuje, ze się kładzie plasko. A ta widziała chyba jak w nosidełku mala nosiłam, to zaczela pieprzyc coś ze ona za mala i kręgosłup jej skrzywię, TRAGEDIA. Nigdy jej nie lubiłam, teraz panią radna w gminie została i mama mówi ze wszystkie rozumy pozjada. Nie znoszę takich ludzi, aż krew mnie zalewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emilia1- ja mieszkam na Mieszka 😁 ale w twoich okolicach jestem co 3-4 dni bo na Okrężnej mam teściową a na Konopnickiej moich kochanych dziadków i szwagierke 🤪
no to wychodziłyśmy w tym samym dniu ze szpitala bo ja poszłam do szpitala we wtorek 1 dzień przed cesarką , w środę urodziła sie moja cudownosci a w niedzielkę wychodziliśmy do domku 😜
co do spotkania to bardzo chętnie - musimy sie kiedyś umówic np. do Solanek z naszymi malutkimi kobietkami .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anjaPwitaj 🙂
oj coś wiem na temat tych " dobrych rad" . TEż miałam spięcie z moja przyjaciółka bo urodziła jak ja zaszłam w ciaze i jej mayły ma 10 miesięcy a mędrkuje tak jak by stado dzieci wychowała 😠 ale jak my to mówimy - dałysmy sobie po razie 😜, oczywisci słownym i jest już ok a resztę głyupich przytyków olewac i tyle . TO MY JESTESMY MAMUSIAMI !!!!! i to my wiemy czego i kiedy potrzebuje nasze dziecko .
Spadam poprzytulac sie do mojej cudownosci 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
popieram w 100% to my jesteśmy Mamami i jeśli ktoś ma się jeszcze wtrącac to Tatusie i koniec a nie dobre rady rodzinki i wszystkich naokoło...

ja też nie daję poduszki do wózeczka ani w łóżeczku nie ma, bo nie powinno się dawać poduszki dziecku nawet do 2-go roku życia,
mamy tylko taki klin włożony pod prześcieradło, że materacyk jest pod lekkim skosem - trochę mniejszym niż w tych szpitalnych wózeczkach, efekt taki można uzyskać też wkładając książki pod nóżki łóżeczka

niedługo pójdziemy na urodziny do teścia, już widzę jak będę musiała walczyć z tym wiecznym miętoleniem dzieciątka mego, które tego nie znosi 😠 😠 😠
no i te miliony porad no i że na cycu ciągle nie wisi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tedi oto link karuzeli http://allegro.pl/karuzela-mala-ksiezniczka-tiny-love-gratisy-kurier-i1791216681.html mi się udało kupić używana za 80zł a wygląda jak nowa 🤪

    tedi a tu masz używaną jak nowa http://allegro.pl/karuzela-tiny-love-idealna-dla-malucha-zobacz-i1797460528.html
wercia ja jestem zadowolona z Johanson 3w1 , a słyszałam że to właśnie Nivea uczula i dlatego wybrałam Johanson 3w1 .Jest bardzo wydajny wystarcza 2-3 strzały do wanienki 😁


My już po spacerku, pisze szybko bo mała jeszcze w wózku i powoli się już budzi 🙂


monia to jak będziesz w okolicy i jak będzie pogoda dopisywała to daj znać 🙂 ja mam nr tel w profilu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja już posprzątałam mieszkanko no ale tradycyjnie odkurzanie i zmywanie podłóg zostawiłam mężowi 😜

Już jesteśmy po spacerku, mała ładnie spała ale jak wróciłyśmy to w ryk bo głodna 😮

Mnie też wkurza jak ktoś się wtrąca, a teściowe to mają chyba we krwi 😠 zachowują się tak jakbyśmy my nie wiedziały co dla naszych skarbów jest najlepsze 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kochane! Co ja dziś przeżyłam przy ubieraniu Małej opaski - tak się darła aż się sina zrobiła i nic ją nie uspokajało 😞 Płakałam z nią, ale już jest ok. Boje się jutra 😞

wercia moja mała też w dzień przy telewizji, laptopie, gadaniu naszym itd. Dziecko niech wie, że jest dzień. A w nocy cisza i szybkie karmienie i przewijanko i do wyrka.

Teraz buja się na huśtawce i coś gada do siebie 🙂
A co do miętolenia, to moja się drze bo nie lubi jak jej gorąco. A teściowa ją ściska jak nie wiem,
to jej daje popalić 😁

anjaP olej te "ciotki" dobre rady. Cwaniara, niech się odwali od Ciebie i Lili 🙂 Jesteś świetną mamą i już synka odchowałaś to wiesz co dla dzieciaków najlepsze 🙂

Gosiaczek ja jutro wysyłam tatusia i Lenkę do teściowej i sprzątam przed chrzcinami. Okna już mam pomyte i firanki pozakładane. Prasowanko zrobione także troszkę odeszło.

emiliaeem dziekuję za linka 😘


oooo kończe bo Mała ma czkawkę - znowuuuuuuuuuuuuu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem 🙂

AnjaP dobrze powiedziałaś tej dziewczynie... widać że jakaś mądralińska... niech sobie lepiej pilnuje swoich dzieci.... Ja w ogóle nie rozumiem po co kogoś obcego tak strasznie interesuje "dobro" cudzych dzieciaczków, to nie ich dzieci to co się tak wielce "martwią" pffiiii..
Ja uważam, że każdy wychowuje dzieci po swojemu.. i to, że nasze mamy często przegrzewały dzieciaczki nie oznacza, że dobrze robiły ( z pewnością nie pamiętają już ile dziecko przez to chorowało...widzą tylko rezultat..że wyrosło i uważają, że tak powinno się postępować).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie!
widzę że Wy też macie problem z radami innych 🙂
ja niestety wysłuchuję rad teściowej, cały czas coś widzi nie tak, to że główkę daje na boki a nie prosto i będzie miała spłaszczoną z boków,że to nie jest normalne bo ona pamięta, że jej dzieci dawały główkę prosto, ja jej mówię że jak już będzie więcej rozumieć to będzie patrzeć prosto, już się interesuje karuzelą i wtedy ma głowę prosto... to że za dużo przybiera i mam jej nie dawać cycka jak chce bo będzie gruba, bo jak raz nabędzie komórek tłuszczowych to one zostaną, a ona swoim dzieciom nie dawała tyle ile chcieli i zawsze ważyły tyle ile powinni.... a że ją uczyli 28 lat temu że w nocy się nie karmi dziecka, bo w nocy się nie powinno jeść i jak się obudzi to mam jej nie dać.... i tak w kółko, każdy dzień mi to powtarza ale ja mam gdzieś jej rady.... robię po swojemu i się nie przejmuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem

Tatuś usypia córcie wiec ja zaglądam do Was 🙃 a i Lenka waży już 4100g 🤪 🤪 🤪

tedit26 właśnie mi przypomniałaś o myciu okien 😲 no ale jutro ma być tak ładnie wiec okna pomyje w poniedziałek a co trzeba korzystać z ładnego weekendu 😜

McDa87 no i to się nazywa podejście moja teściowa tez dużo mówi co prawda mnie to wkurza a i tak robię po swojemu 😉

Mam pytanko do dziewczyn które karmią mlekiem modyfikowanym ile może postać takie mleko, bo moja czasem je robi przerwę i nie chce dalej jeść a za jakieś 30 minut chce jeść dalej no i nie wiem czy powinnam przygotować nowe mleczko czy podgrzać to co zostało w butelce i podać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zaglądam i ja na dobranoc... 🙂

Mąż na służbie, więc musiałam radzić sobie sama ☺️

McDa87 wybacz, ale argumenty Twojej teściowej dosłownie mnie rozwaliły 🤪
Nie dawać dziecku jeść w nocy bo będzie grube!!! Szok 🤪
Zapytaj gdzie uczyli takich mądrości?

Ja nie ograniczam teściowej kontaktów z wnukiem, chce niech nosi i przytula 🙂 Niech dziecko czuje,że ma dwie babcie... O dziwo morałów wychowawczych mi nie prawi, zdecydowanie bardziej moja Rodzicielka mundrości roztłumacza 😉 Jednym uchem wpuszczam, drugim wylatuje... 🙂 Wolę murów nie tworzyć, bo z Małym siedzieć nie zechce 🙃 🙃

Najbardziej drażnił mnie brat 🤢 Za każdym razem,gdy go odwiedzaliśmy musiał scałować Olka, nawet podczas snu 😠 Nie docierało,że Mały niedawno zasnął 😮 Więc gdy nadarzyła się okazja,a kochany wujcio był po nocnej służbie padnięty,budziliśmy go my! Poskutkowało 🙂

Dzisiaj robiłam przepierduchę w szafce Junorka 🙂 Torba łachów już do odstrzału 🙂 Rozmiar 62 jest w sam raz... Pewnie z 5,500 już ma... Ważenie za 5 dni 🙂

Sprzątania u mnie nie za wiele,ale prania stosy 🙂

Do jutra Babeczki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...