Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam wieczorkiem

No no ale się rozpisałyście 🙂 ale to dobrze jest co czytać 😁
Lenka już śpi, mąż miał małą wykąpać i nakarmić ale oczywiście pojechał z kolegą oglądać samochód i zostawił mnie samą ze wszystkim, więc ja jutro umawiam się z siostrą o 18 i wychodzimy do galerii, wrócę dopiero koło 20 i niech sobie radzi sam zobaczy jak to jest 😠

Dziewczyny zdjęcia super ale te dzieciaczki szybko rosną 😉 zanim się obejrzymy będziemy umieszczały zdjęcia z raczkującymi i chodzącymi dzieciaczkami 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tedit świetnie cię rozumiem ja czasem też mam doła i wszystkiego dość, no a najgorsze jest to jak mnie boli głowa albo co gorsza dopadnie mnie migrena a tu Lenka dokazuje i śpi te 30 minut 😞 czasem jestem tak zmęczona że chciałabym chociaż godzinkę się przespać 🥴 Niby noc mi przesypia ale wystarczy że przekręca się i za skrzeczy a ja już nie śpię a ostatnio to w ogóle jakieś głupoty mi się śnią 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam Mamusie 🙂

ostatnio rzadko zaglądam ale to tylko i wyłącznie z braku czasu, może kiedyś uda mi się ze wszystkim wyrabiać i mieć dla Was czas ale póki co nie ogarniam 😉
więc wybaczcie!
staram się czytać w miarę na bieżąco ale jak już skończę to zasypiam i sił brak na odpisywanie

noc była dzisiaj że tak powiem krótko......koszmarna......Paulinka obudziła się po drugiej i ona jest wyspana i przez dwie godziny my ją do łóżeczka ona do nas, ja miałam dość ale byłam twarda i nie pozwoliłam jej spać z nami i cieszę się bo w końcu wygrałam, ale przez ten nasz hałas w momencie kiedy Paulinka usnęła obudziła się Weronika no i banan 🙂 bo już 4:30 to dzień można zacząć ale dałam jej mleczka i w rezultacie pospaliśmy aż do 8 🙂

od kilku dni wprowadzamy już Weronice nowe produkty, była marchewka, jabłuszko, banan ale entuzjazmu nie widzę...ja jej do buzi a ona wszystko prycha na mnie i się cieszy, zupełne przeciwieństwo Paulinki bo ta pochłaniała wszystko w każdej ilości

a tak poza tym to ja przed okresem i jestem strasznie nerwiasta.......bliżej niż na metr lepiej nie podchodzić 😉 i źle mi z tym, oj źle, strasznie źle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaczek też mam taki problem że jak młody choć miałknie to ja już oczy jak pięć złoty i nasłuchuję ,więc ... mały ma naszą sypialnię ,a my się przenieśliśmy do salonu 🙂 wszyscy są szczęśliwi, my mamy swobodę, tv czy lapki do późna ,a młodzian cisze i spokój do spania 🙂 od początku co prawda próbowaliśmy Go nauczyć spania przy takim normalnym zachowaniu, rozmowach i w sumie nie ma z tym problemu,problem jest gdy się czymś zakłóca ciemność ...każde źródło światła potrafi Go wybudzić więc jak na razie nasza metoda się sprawdza 🙂 poza tym ja śpię w stoperach i słyszę tylko głośniejsze dźwięki (inaczej bym umarła chyba z przemęczenia, a tak każdy zadowolony)

Z newsów dodam, że się przeziębiłam i czuję się nie powiem jak co ;/

HAHA! Asiula jak dobrze się Cię czyta (no może prócz wiadomości o spadku nastroju,ale to minie 😉 ) taa totalne przeciwieństwo mówisz, skąd ja to znam, charakterowo u mnie Ewka i Maksior też ogień i woda...heh zodiakalnie w sumie też xD z szamaniem w sumei to samo, jedno idzie drugie nie bardzo, Maks dużo bardziej zdecydowany czego chce i to akcentuje , Ewce wszystko się dało wcisnąć jak się miało metode 😁 (dlatego mówili na nią "aniołek" 😎 )
Ja tam zawsze strzegłam swego łóżka, dzieciaki nie mają tam wstępu chyba, że przewalanie się i chichranie z rana 🙂 prędzej zdarzało mi się przy ząbkującej Ewce siedzieć całą noc przy łóżeczku na podłodze i trzymać ja za rękę przez szczeble. Jak to będzie teraz się zobaczy 🙂
No w każdym razie super, że zajrzałaś, dałaś znać co i jak ^^ przesyłam Ci jak najwięcej sił i cierpliwości 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kiniek to dużo zdrówka życzę 😘 To ja powinnam się zaopatrzyć w stopery bo moja Lenka śpi w swoim pokoju ale jest on na przeciwko naszej sypialni i zostawiam jej i nasze drzwi otwarte, no ale ja zawsze miałam lekki sen 😜

asiula oj no to rzeczywiście masz prawo być zmęczona i niemieć czasu my tu mamy jedno dziecko i jesteśmy wykończone a co dopiero dwójka, a co do okresu to mi się kończy wreszcie bo te moje humorki są nie do zniesienia 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny ktoras pytala o zageszczanie, wracam do tego!!!! wczoraj dalam malej kleik ryzowy malinowy z mlekiem oczywiscie i wypila az 210 ml wieczorem!!!!!! a normalnie wypija mleka 120 ml!!! i spala pol nocy , i tylko 1 raz obudzila sie na karmienie , dzis zjadla 180 bo wiecej jej po prostu nie dalam i pewnie tez bedzie spac jak susel, wiec to chyba zalezy od wieku dziecka, 2 tyg minely i dziala, a wtedy i tak sie budzila 2 razy 🙂 przepraszam ,nie nadazam ostatnio :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kiniek też jestem zdania że trzeba strzec swojego łóżka dlatego pól nocy walczyłam, ale poranne przytulanie i szaleństwa jak najbardziej wskazane choć Paulinka nigdy przytulaskiem nie była i pewnie już nie będzie. Owszem czasem się przytuli ale to ona wybiera sobie czas i miejsce. Ostatnio była mega sytuacja. Weronika obudziła się około 7 więc wzięliśmy ją do siebie i agu agu i śmiechy chichy, za jakieś pól godziny słyszymy jak idzie Paulinka, weszła do nas do łóżka, przytuliła się do Weroniki, spojrzała na nią i mówi z miłością w wzroku CZEŚĆ 🙂 normalnie widok bezcenny 🙂 🙂 🙂
generalnie taka dobra z niej siostra i we wszystkim chciałaby pomagać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no i mimo mojej przed okresowej agresji staram się być MEGA CIERPLIWA 🙂

co do wprowadzania nowych rzeczy ja jestem zdania że trzeba ufać swojej intuicji, wszystko pomału, po kolei i będzie ok

u mnie Weronika dostała teraz wysypki ale to wygląda jak potówki, jak nie minie za kilka dni mimo wszystkich przeciw potówkowych sposobów to wybierzemy się do lekarza...........mam tylko nadzieję że to nie uczulenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
heyka , emilia1 pisałaś o kaszce jak kupiłam nuny kaszke bananowa ale na mleczku modyfikowanym tym co daję i mala wcina az uszka się trzęsą i nic jej nie jest.
MajaCh co do zagęszczania na noc mleczka kliekiem to u Wiki jest tak , ze czy zagęszczę czy nie i tak sie budzi raz w nocy ok. 4 , kurcze nie wiem co jej sie stało bo jak pisałam i chwaliłam przesypiała calą noc przez 3 miesiace a po zmioanie czasu budzi sie codzienie jak w zegarku o 4 jedzono w 10 minut i ziuziu do 7.30 , jedzonko i znów kimonko do 10.30 , potem chwilka wygłupów i znow jedzonko , potem drzemka i spacerek , ok. 15.30 jedzonko , 18.00 herbatka z Dicoflorem , 19.30 jedzonko , drzemka , 21.20 kąpiel , masażyk, jedzonko i spanko 🙂 no i teraz ok. 11 słoiczek lub kaszka z łyżeczki 🙂
dobrej nocy babolki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamuśki 🙂

Cicho, cicho... A 20 stron się nazbierało 😮 🙃
Ale nadrobiłam 🙂

Ja dopiero dzisiaj zlądowałam od rodziców, z kg na plus 🤪 A od jutra znów dietka ☺️
Oj tam, oj tam 🙂

Wszystkie ruszyły z kopyta i wprowadzają pokarmy 🙂 A Olek czeka do świąt 🙂
A taki marudny, szok 🙂 Piłuje dziąsła, tylko ślina cieknie 🥴 A biały kieł gdzieś schowany, bo nie widać... I strasznie gryzie mi sutki, mimo,że przerywam karmienie 🤢

Na Niego ten szum suszary nie działa, płakać zaczął 😁 On po postu w dzień chce być kołysany a na noc zasypia sam, ale muszę Go zatankować pod sam korek 🙃

Natalce i Oskarkowi zdrówka 🙂

Edytko mam do Ciebie ogromną prośbę! Z tego co się orientuję mieszkasz obecnie w Legnicy, a mój mąż ma szkolenie we Wrocławiu, natomiast kwaterunek w miejscowości Kostomłoty... Orientujesz się gdzie to jest? Mamy zajebisty problem z ustaleniem połączenia 😮 Mężul będzie jechał pociągiem pośpiesznym z Wawy do Wrocławia, ale nie wie na jakiej stacji ma konkretnie wysiąść,żeby z Wrocławia złapać jakiś środek lokomocji do tych Kostomłotów.... 🤨 🤔 Samochodem trafiłby spokojnie,ale żeby zwrócili mu kasę za podróż, musi przedstawić bilety, więc pozostaje tłuc się przez pół Polski koleją 🥴 Pomóż Nam... ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,

nocka standardowa. Od 20 do 7:30. Za to usypianie dziś kolejny hardcore. Nawet te dźwięki nie pomogły. Wsadziłam ją w końcu do wózka.
Czy to możliwe, że to kolejny skok? Lenka kończy 23 tydzień w piątek. Eh nie wiem co jest!
No i ciekawe ile pośpi. Boże! Jak ja bym chciała, żeby spała chociaż godzinę. Wtedy jest wyspana, a nie po 20-30 min. niby wyspana a zaraz trze oczka.


emiliaeem wieczorkiem, jak wróci mój mężul to postaram się Ci wszystko opisać. I poszukam jak dojechać do Kostomłotów, bo to autostradą na Legnicę się jedzie właśnie i to za Kątami Wrocławskimi jest. Zobaczę czy jakieś busy czy autobus jest.

BUZIAKI DLA OLUSIA Z OKAZJI 5 MIESIĘCY!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczynki! 🙂

Ja dzisiaj umieram... 😮 Od 2 w nocy tak mnie brzuch boli,że ledwie wyrabiam... Nudzi mnie w żołądku i boję się,że czymś się przytrułam. Już na siłę wymuszam wymioty i biegunkę,żeby się oczyścić,a mdli dalej. 🤢 Olek na razie nie płacze,więc mam nadzieję,że jego uchronię ☺️

Edytko będę wdzięczna jeśli nam pomożesz 🙂 I dziękujemy za życzonka 🙃
Ale Oli wylazł na koniec lipca,więc dopiero 4 😁 😉

I buziaki dla Marcelka! On dzisiaj też świętuje 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂


U mnie noc katastrofa juz drugi dzień a raczej noc tak mam 😞 mam nadzieje ,że to skok rozwojowy 😉 Natalia na noc o 19 tej wypiła 120 ml mleka i już za godz tez wypiła 120ml 🙂 obudziła sie o 23 i też wypiła 120ml o 24 krzyk dostała smoczek o 2 wiercenie 120 mleka wiercenie i kupa 🤪 przebudzenie a gadać jej eis chciało mi nie było do śmiechu do wózka ja i zasnęła po 15 min spała juz do 6 .Rano wyć mi się chciało bo przez 4 miesiące tak nie miała jak przez te 2 noce .Na dodatek tak strasznie sie ślini i jak ja trzymam na rękach to w kłębek się zwija i rękę do buzi wkłada, lub próbuje mnie w szyje lub policzek ugryź 🥴 Jak dzis znów bedzie taka nocka to oszaleje jeszcze ten cholerny okres głowa mi pęka 😞


Emilia a może to wirus żołądkowy ja latałam do WC przez 2 dni dwa dni temu 😉


Zdrówka dla OLKA i MARCELKA buziaki od Natalii 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilciu mój Mały w nocy śpi,ale wszystko pcha do dzioba 🥴
Złości się cholernie i uśliniony jakby miał kontakt z krowim jęzorem 😲
Na wszelki wypadek kupiłam żel do dziąsełek i od czasu do czasu posmaruję,ale póki co nie widzę perełek w buzi 😠

Nie wiem co jest grane,ale żołądek dalej napiernicza 😞 Mam na dzisiaj dość!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Tedi26 u mnie to samo noc przesypia ale za to dzien nie do wytrzymania nie chce lezec tylko robi "bruzszki" do siadania wiec chcac miec spokoj i zrobic obiad wsadze go do lezczka ale juz jest na siedzaco bo inaczje jest co samo podnosi ta glowke niesamowicie is ei rpz tym wscieka ajak siedzi to jest zadowolony

Sen tez w dzien to koszmar na paluszkach musze chodzic by go nie obudzic a i tak 3 drzemki po 30 min teraz po obiedzie zawsze spal a on z lozeczka marudzi i wola pewnie zaraz usnie ale znow na 20 min zdarze posprzatac w kuchni bajzel

Emilia a moze to zabki skoro tak wklada rackzi do buzi i cie chce gryz a co do jedzenia nie wiem czy nie dajesz jej za duzo i ona spac nie moze bo ja brzuszek boli ja mojemu jak dawalam za duo tez mialam takie cyrki godzina minelo czasem zanim on usnol 3 razy mu sie odbiloa polowe wylal i jak juz byl prawie pusty zasypial jak piszesz ile ona je to moze faktycznie za duzo ma na noc a nocy wiadomo jedzenie wolniej sie trawi

Emilis 2 wszystkiego naj dla olka nio i trzymaj sie kochana z brzuszkiem 🙂bedzie lepiej

Dla marcelka tez sto latek

Oo zasnol pomarudzil i poszedl spac ide go zakryc i lece posprzatac po obiedzie w kuchni do wieczorka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
darka9118 może faktycznie za dużo na noc i w nocy je , i wtedy się rzuca na boki , pierdzi no i dziś nawet o 2 w nocy kupę zrobiła 😮 no ale co mam robić jak głodna 🤔 wkładanie smoka i woda nic nie daje 🤨 W dzień powinna już jeść 180 ml a ona została przy 120 ml a nawet mniej pije 🤔 nie wiem co mam robić 🤢 teraz robi już 2 drzemkę godzinna 🙂


i dziś zaczęła dzień 6 rano ok 90 ml , 10 godz ok 60 ml i o 13 zjadła prawie cały słoiczek marchewka z ryżem ( wczoraj dałam jej ze słoiczka trochę na spróbowanie a dziś zjadła do końca ) i teraz jak wstanie zrobię 120 ml mleka a ile wypije to nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,
u nas nocka w końcu lepsza, o 2:30 i 5:40 jedzonko, poza tym dwa razy wstałam dać smoka i spała 🙂 mam nadzieję, że w końcu wróci do normy ale obawiam się że spała dlatego że miała gorączkę po szczepieniu, jak zawsze, i dostała czopek, szybko zasnęła.... 🙂 teraz trzeci raz śpi, ale pierwszy spała 15 minut, potem 20 a teraz zobaczymy, zaraz stuknie 30 minut 🙂 oby wstała uśmiechnięta bo muszę obiad szybko upichcić...
no i przyszła jej nowa zabaweczka, to takie pianinko co kiedyś pokazywałam, dostaje przy tym adhd 🙂 tak się jej podoba.... hehe ale na razie schowałam i jak będzie marudna to wyciągnę 🙂

i miałam dziś dać marcheweczkę ale późno wróciłam od lekarza i jutro dam bo teraz już trochę późno żeby poobserwować.... i była tu rano kuzynka z 7 miesięcznym synkiem, dawała mu deserek jabłko z bananem chyba i dała Paulince na koniec łyżeczki żeby polizała, oczywiście łyżeczkę wyciskała językiem i zaciskała buźkę, nie wiem jak będzie jadła, aż się boję 🙂 a chciałabym już dawać zupki żebym w końcu mogła wyjść gdzieś bez niej i nie odciągać 🙂 zobaczymy jutro jak będzie jadła marchewę 🙂
a ile dawałyście za pierwszym razem? łyżeczkę czy więcej??

Emilia ja mam nadzieję że te nasze córy przechodza skok rozwojowy i wrócą niedługo do normy 🙂 bo ja już też nie wyrabiam, dziś lepiej ale ostatni tydzień to masakra, co godzine pobudka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia ja mojemu tez daje po 120 ml a na noc daje mu po prostu wiecje wcozrja dostal 180 i o pol godziny spal dluzej a tez mam dziecko glodomora tlyko ze w dzien je te 120

Musisz przez to przejsc w dzien epeij wcisnac na sile te 120 niz w nocy faszerowac i brzuszke rozpychac a nie rusza sie to nie spali tego i bedzie sie mala meczy. Daj dzis po kapaniu 150 ml i zobaczysz o ktorej ci sie obudzi a ja slyszlama ze wode w nocy nie zdrowo jest podawac bo woda nienasyca a bardziej sklania do jedzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...