Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Gosiaczek aż 3 miesiące młodsza 🤪 naprawdę ja nie widzę różnicy 😉 Natalka tez ma kolezanke 3 miesiące młodszą to tez nie widać różnicy według mnie bo Amelka urodziła się z wielką czuprynką i 4 kg, A teraz ma ładne kiteczki i wagowo to samo tylko ciut krótsza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Gosiaczek to bym nie powiedziała że 3 miesiące młodsza! wygląda na starszą... Kuzyn od Paulinki jest 2 miesiące młodszy, wagowo idą identycznie ale jest dużo krótszy więc widac różnice, ale jest strasznie zbity....

a tu filmik, w końcu mi się udało nakręcić jak paulinka mówi "rrrrrrrrrr" tyle razy polowałam i zawsze jak wyciągne aparat to cisza, dziś mi się udało kom. nakręcić 🙂 najlepiej słychać w 38 s.
http://www.youtube.com/watch?v=B28bGYiyUwA&feature=youtu.be

a tu u kuzyna wczoraj z jego zabaweczką 🙂 co się załączyło to tańczyła 🙂
http://www.youtube.com/watch?v=Icv3_CBF-KM&feature=youtu.be
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emilia no powiem Ci że ona właśnie urodziła się 3800g no i teraz waży 8kg a Lenka 9150g obie są długie więc różnica niewielka 🙂

McDa powiem Ci że super filmiki kurcze aż miło się ogląda 🙂 a powiedz mi to coś 😉 przyczepione do łóżeczka za co Paulinka łapała i się podnosiła to gdzie kupiłaś jakoś się to nazywa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Mamusie!
Dawno mnie tu nie było. Czasami Was podczytuję, jednak od momentu gdy wróciłam do pracy brakuje mi czasu na wszystko. Cały czas muszę wybierać co ważniejsze.Zastanawiam się ciągle jak lepiej się zorganizować by mieć więcej czasu dla siebie.Nadal karmię piersią, planuję do roku. Od tygodnia gdy jestem w pracy, Teściowa podaję Milo kaszkę na bebillonie. Do tej pory odciągałam mleko (przeszło 3 miesiące). Teraz planuję stopniowo odstawiać go od piersi. Dzięki Emilia o przypomnieniu, pamiętam o Was i serdecznie pozdrawiam. Milo jest coraz fajniejszy, jak skończył osiem i pól miesiąca wstał i zaczął łazić przy meblach. Raczkuje jedynie by pokonać pustą przestrzeń. Niestety nie można go już spuścić z oka. Widzę ,że Wasze maluchy świetnie się rozwijają i są duże. Miłosz ma 71cm i waży 9,4kg. miniaturka przy Waszych dzieciach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i jestem. Od jutra znowu nauka, dzisiaj robię sobie wolne.
Nie wiem czy można to uznać za 1 słowo ale Sabinka zaczęła wołać „khy khy” na kotka 😉
Od kilku dni jest chora i po południu zasypia o 17, śpi do 19 :O a potem idzie spać dopiero o 22 ! Mam nadzieje że to tylko chwilowe i że się tak nie nauczy.

Kiniek Twój Maksio bije wszelkie rekordy snu. Jak ty to robisz? Po prostu cudowne dziecko

Gosiaczek Lence ale się podoba w tym foteliku i pięknie w nim wygląda. Jak królowa na tronie 😉

MajaCh Bardzo fajny fotelik. A Zuzia wygląda prześlicznie w tej sukience i opasce

McDa Jeszcze troszczkę i nie będziesz mogła dogonić Paulinki 😉 jeszcze zatęsknisz za czasem kiedy siedziała w miejscu
Gratuluję napisanej pracy. Szczęściaro masz już koniec a ja jeszcze nie zaczęłam pisać w ogóle.
Powodzenia na egzaminach

Anja P Masz przepiękne zdjęcie w awatarze. Kto je robił? Też chcę takie 😉
A Lila jest śliczna, mała modelka.

Sabinka też na okrągło mamama, albo mna mna jak widzi jedzenie 😉 A jak ją uczę tata, to tak cichutko że ledwo słychać mówi ata ata 😉

Gosiaczek Coś czuję że po urodzinach taty będzie braciszek 😉
Lenka super wygląda na tym motorze, ciekawe czy jej tak pozwolisz jak dorośnie.
A ubranka ma prześliczne

McDa Paulinka bardzo podobna do mamy i ślicznie tańczy, Sabinka się kołysze na boki jak wariatka, ale też nie mogę tego nagrać bo zanim się zorganizuję to konieć tańca

Ewa Witaj ponownie 😉 Miłosz przystojny chłopak 😉 i jaki już duży, czekamy na zdjecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa fajne te uchwyty 😉

ewa fajnie że zajrzałaś a Miłosz to śliczny chłopiec czekam na więcej zdjęć 😉

Tilii zdrówka dla Sabinki 😘 hehe nie będzie żadnego braciszka mam okres 😁 a mój mąż to nie marynarz 😁 😁 😁

a emilia pytałaś o karuzelę Lenka ją tylko sobie włącza i wyłącza ale nie ciągnie wiec jeszcze służy ale potem też sprzedaję 😉

a Lence idą dwa kolejne ząbki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hallo
Super te Wasze dzieciaki i tak szybko rosną...mi czas tak strasznie ucieka, że nie mam czasu dla siebie w ogóle 😞 Ostatnie 2 tygodnie przesiedziałam z małą cały czas na dworze i robiłam porządki koło domu...W weekend majowy miałam rodziców i teściów i dzisiaj pojechali...i zawsze coś 🙂

Michalinka w dzień w którym skończyła 9 miesięcy zaczęła raczkować 🙂 i jest dosłownie wszędzie...nie odstępuje mnie ani na krok ( łącznie z korzystaniem z wc 🙂 ) a w dzień na dworze rozkład jej dywan i tam szaleje choć raczej na trawkę ją ciągnie :0

Zębów u nas nadal brak i nadziei również brak 🙂 Co do mówienia to nie bardzo...swoim językiem coś tam sobie opowiada, ale zrozumieć jej nie da rady 🙂 Wydaje mi się natomiast, że wszystko rozumie 🙂 Na zawołanie robi pa pa, szuka osoby o którą się ją pyta, i podaje określonego misia...tzn u nas każda maskotka ma swoje imię np. Leon, Klara, Czesław itp 😁 i na hasło tulimy Klarę szuka i przytula się do Klary 🙂

Opanowałyśmy nocnik... 🙂 Od 1,5 miesiąca kupkę robimy tylko do nocnika, gdy mała do niego podchodzi i " bije " go to sadzam małą i jest kupka...wyjątek miałam przedwczoraj gdy mała dorwała ogórki kiszone i wyjadła cały miąższ...oj wtedy nie zdążyła nawet pokazać a nadawała się tylko do wanny na kąpiel generalną...tak ją przeczyściło 😁 Co do siku to czasami mam 2w1, ale same siku woli w pampers...

Mamy także nieudane próby wstawania, ale 5 sekund max ustoi i bam 🙂 Niestety waga robi swoje...mamy już 11 kg 😁

Buziaki dla wszystkich lipcowych dzieciaczków :* a filmiki z ich głównym udziałem słodziutkie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emiliaeem dzięki moja tez na maxa marudna no ale pewnie to te dwa nadchodzące ząbki, teraz już śpi i mam nadzieję ze będzie ładnie spała 🙂

majaa gratuluję postępów Michalince wow niezła waga ale jak zacznie chodzić to przystopuje moja już teraz mało przybiera a nawet nie raczkuje tylko po swojemu się przemieszcza poza tym ona woli wstawać i stać niż raczkować 🤢 Wrzuciłabyś jakąś świeżą fotkę małej 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Majaaaaa no witaj 🙂 oo gratulacje za nocnik! szybciutko się nauczyła! ja Paulnkę też sadzam po każdym spaniu i tez robi kupkę ale siedzi czasami 20 minut az coś zrobi, albo siku albo kupe 🙂 ale jak się jej zachce w innym momencie to robi po prostu w pampersa 🙂
no i super że Michasia już tak śmiga 🙂 ze zdjęć na fb widać że dalej słodziutka, trzeba się znów kiedyś spotkać jak będzie ładna pogoda 🙂

a Paulinka teraz w łóżeczku ciągle wstaje, chwieje się na boki, przewraca i znów wstaje uparciuch mały, raz jej ręka objechała i walnęła główką w łóżeczko, ale wrzask 😞 no i dzięki temu wzięliśmy ją do łóżka uśpić... i teraz już w łóżeczku śpi, mam nadzieję że przynajmniej tak jak wczoraj będzie spała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!!!

Informuje ze dojechalismy szczesliwie i bez korkow

Rozbojnik tak sie nauczyl ze nie moge go zostawic z mezem bo wyje jak szalony

Mnostwo tobolow do rozpakowania i oczywiscie bedzie megaaaa kupa do prania
Jutro mam zamiar to rozbroic

Rozbojnik podjada Nam owocki i rozne inne rzeczy - sam chce, dzis ugryzl zoltego sera
A kupska sadzil w gorach po 5 na dzien 🤪 🤪 🤪

Przeczytalam na szybko i ktoras pytala o uchwyty do lozeczka turystycznego a ze my swiezo z wyjazdu to uzywalismy takich
http://allegro.pl/4-kolorowe-uchwyty-do-nauki-wstawania-i2299200458.html

Wybaczcie ze tak 5 po 10 ale padam

Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej Majaa zajebiaszczo a ile czasu zajelo zalapywanie nocnika? bo Zuzia jak na nim siedzi to go obstuluke jak sie znudzi to mnie wola,zeby jej pomoc zejsc ale chyba zbyt zestresowana ,zeby tam siusiu chocby.....natomiast dzis sie podciagnela ,tu i tak pokombinowala i pach stoi przy kanapie! i taki schemat lezy na plecach - przewraca sie na brzuszek-na brzuszku nogi podciaga do raczkowania -powoli powoli do tylu i siedzi, poprzekreca sie gdzie chce - i podciagnela sie na nogach ,wczoraj byla proba ale nie dala rady ,a dzis jak szybko......ehhh 🙂
Ogladam te filmiki i sama rozkosz 🙂 ))
AnjaP swietny awatar!: 🙂
a sie najadlam pod sam korek do poludnia i jeszcze sie czuje pelna....ide spacku! mala dzis kimala 2 razy w dzien po ponad godzine wiec chyba wraca do normy ,a i nie jje juz w nocy mleczka nawet jak sie obudzi, poglaskam potule i spi. przynajmniej dwie ostatnie noce tak bylo,zobaczymy dzis 😉
dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Nocka ok woda koło 3 i mleczko o 6 wstała koło 8 ale ja jakaś niewyspana poza tym u nas pada od rana i zimno 😠

MajaCh no widzę że Zuzia próbuje wszystkiego 😁 a co do najedzenia się to ja wczoraj też aż myślałam ze pęknę no ale ja mam tak przy okresie wszystkiego mi się chce 😉

Zmykam na śniadanko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
i ja dziś witam 🙂
nocka średnia, przed północą już się obudziła i tak płakała że musiałam jej dać jeść, potem 3.40 i 6 znów jedzonko, o 7 się obudziła ale leżałam przy niej i przytulałam no i zasnęła do 8.15 🙂

MajaCh, Gosiaczek ja tez czasem nie mam umiaru w jedzeniu 🙂


no i u nas zimno i pada 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

U nas też pogoda się zepsuła... Ale są tego plusy, Olek dłużej śpi, bo Go muli 🙃
Wczoraj padł o 21 i pokimał do 7 rano,ale już o 7 pobudka niestety ☺️

Gosiaczek ja też jestem aktualnie w fazie przedmiesiączkowego obżarstwa 😮 Ale zero słodyczy w domu,a do treściwszego jedzenia podejść się nie chce 🙂
Wczoraj pogrzebałam troszkę w necie i znalazłam wstępnie prezent- przelot paralotnią nad Warszawą... A że w promocji to chyba się skuszę ☺️ Był jeszcze lot balonem,ale to dla dwóch osób,więc automatycznie droższy... I odpada,bo mnie za chiny ludowe do tego koszyka nie władują 😮 A innych chętnych nie znajdę raczej 🤨


Dziś zamawiam sobie obraz do nowego domku 😜
http://allegro.pl/obraz-150x85-zebra-zwierzeta-obrazy-hit-artwena-i2268941835.html

Salon będzie kremowy z jedną czerwoną ścianą,a na niej powieszę oto cudo 🙃 Może być?

MajaCh gratulacje dla Zuzi 🙂 Kolejna Dzidzia bryknęła na nogi 🙂
My w dalszym ciągu na brzuszku ☺️ I wsteczny po dywanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emiliaeem Lenka dziękuje 😘 a co do prezentu fajny pomysł ty wiesz najlepiej co się mężowi spodoba 😉 Obraz super 🙂 my też chcieliśmy coś takiego kupić ale dostaliśmy obraz w prezencie wiec narazie go powiesiliśmy ale nie rezygnujemy z tamtego ja mam salon szaro -czerwony wiec obraz coś w tym stylu http://www.arttor.eu/galeria2/?view=zoom&image=EE150x85-1967
http://www.arttor.eu/galeria2/?view=zoom&image=EE150x85-0488 wybór jest spory jest w czym przebierać 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurcze i Emiliaeem i Gosiaczek obrazy piękne!!! ja też będę chciała coś w tym stylu, też będę miała akcenty czerwieni w salonie, jeszcze nie wiem z jakim kolorem połączone... kuchnia biała z elementami czerni i czerwona szyba pomiędzy meblami i chcę żeby to pasowało z resztą, czyli z jadalną i salonem...

no i oczywiście buziaczki dla słodkiej Lenki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam


[color=purple]Sto lat dla Lenki i wszystkich dzieciaczków które miały ostatnio rocznice!!![color=purple][/color]
[/color]

Rozbojnik zasnal

Lece za chwile ugotowac mu jajko, rozpakowac kolejne toboly i nastawic oczywiscie pranie...

Weekend minal mnie i Patrykowi dobrze, niestety caly urok popsul moj maz swoim wolontariatem przez wszystkie pracujace dni, nawet kasy mi nie zostawil wiec zylismy
na rachunek mojej Mum - zalosne

Na szczescie wiekszosc dni byla sloneczna takze calymi dniami bylismy na dworze, na swiezym powietrzu i sloneczku - co dla Nas śląskich mieszczuchow
bylo wybawieniem.
Rozbojnik jak to Rozbojnik, wstaje przy czym sie da, wspina sie po Nas, a najlepszą podpórką jest mój łańcuszek
Raczkuje juz - takze z pelzania w koncu "stanal" na kolanka

Tak sie nauczyl ze mna i moja Mum ze wczoraj po powrocie nie moglam zostawic go z mezem bo straszliwie wyl

Wkleje foty w wolnej chwilce i agu pora nadrobic i na nk tez pare
Ale uprzedzam ze tlo lekko spartanskie moze byc - czyli dechy i sloma i takie tam ;p hehe ja nauczona jestem spartanstwa

Rozbojnik wygladal momentami jak diabelek 😜

Gosiaczek, emialiaeem - ja tez przed okresem, ale wy szczuplutkie a ja kobieta - szafa a mam smaka na slodycze ze az strach


emiliaeem
- obraz super, lubie takie obrazy, mamy podobny u siebie

tedit - zdrowka dla Lenki

Nabazgralam od mego ostatniego wpisu, wybaczcie ale czasowo nie wybrabiam 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lenka dziękuje za życzenia i przesyła Wam Buziaki 😘 😘 😘

no i przebiły się ząbki mamy ich już 5 😜 i pełzamy a raczej czołgamy się po pokoju 😁 ale nie raczkujemy 😉

wercia czekam na fotki 🙂 ja tam znam spartańskie warunki jako dziecko spędzałam wakacje u babci na wsi 🙂

tedit zdrówka dla Lenki i mam nadzieję że wypoczęłaś 😉

emiliaeem i McDa jej jak ja Wam zazdroszczę budowy i urządzania 🙃 kurcze też bym to wolała od wakacji zagranicą 😉 domek to domek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...