Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
witam

MajaCh skąd ja to znam 🙂 ale tak jak Agapurka wydaje mi się że teraz mnie mała więcej potrzebuje i tuli się tak pisałaś, na początku to było słodkie, tzn dalej jest 🙂 ale czasami mnie to wkurza bo nie chce iśc do nikogo innego tylko do mnie, a najgorzej jest jak trzeba usypiać, kiedyś mąż mógł bez problemu uśpij ją a teraz jak tylko zejdę z łóżka, nie mówię już o wychodzeniu z sypialni to taki płacz jakby ją ze skóry obdzierali... nie wiem jak to będzie, ale uznaliśmy wczoraj że teraz jakiś czas mąż ją będzie usypiał żeby się to zmieniło, bo teraz kompletnie nic w domu nie mogę zrobić bo ona chce iść ciągle do mnie... a za póltora m-ca do pracy trzeba iśc 🥴 także musi się przyzwyczaić że mamusia nie może być z nią 24h


Gosiaczek Paulinka tak samo, tuli sie do wszystkich jak się powie i wszystkim daje buziaka 🙂 maskotki, lalki i tak samo dywan tuli 🤪 słodkie to... a najlepsze jest uczucie jak się bawi na dywanie i przyjdzie do mnie, przytuli się, da buzi i idzie znów sie bawić, no kochana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
a dziewczyny i była tu wczoraj u nas koleżanka z córeczką z 6 sierpnia, czyli 2 tyg młodsza od Pauli i powiem Wam że po raz kolejny się przekonałam jaki moja mała to Rojber! masakra! koleżanka stwierdziła że myślała że jej Amelka jest ruchliwa i rozrabiak ale wczoraj stwierdziła że się myliła 😁 że mnie podziwa bo ona by nie dała rady z takim ruchliwcem, matko co to będzie jak zacznie chodzić!

a wyglądało to wczoraj tak, Amelka siedzi ładnie i się bawi a Paula ją przytala, ciągnie za rączki, za nóżki, za sukienkę, daje buzi, głaska, wyrywa zabawki, wszystko co się da, Amelka stoi i przy stoliku to ta ja za sukienkę, odpychała ręką i ona w tym miejscu musiała stać, Amelka miała zabawkę, to Paulinka ją wyrywała jej i się bawiła, Amelcia zabrała inną to to samo... uśmiałyśmy się wczoraj jak nie wiem, ale boję się jak to będzie jak ona zacznie chodzić... masakra...

wcześniej nie zdawałam sobie z tego sprawy bo myślałam że to normalne, choc teściowa mi cały czas powtarza że takie dziecka nie widziała, fakt że od brata syn jest duuużo spokojniejszy, ale myślałam że poprostu on się wyróżnia i jest spokojny a tu wychodzi an to że to paula jest inna 🙂 ale pocieszam się jak piszecie że Wasze dzieciaczki też strasznie ruchliwe....

ale za to stwierdziła koleżanka że Paulina to straszny śmieszek, cały czas uśmiech na buzi, przytuli Amelke i śmiech, da buzi i radość, wywróci swój domek/namiot to radość i ze wszystkiego się cieszy 🙂 ale ona taka jest, albo się śmieje albo płacze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa to że Paulinka to śmieszek widać po zdjęciach prawie na każdym banan w buzi 😁 No i powiem Ci że nie wiem moja niby też ruchliwa ale w miarę chyba spokojna no chyba że mi się tak wydaje 😜 a jak szybko raczkuje to szok aż boję się że kiedyś upadnie na twarz tylko zastanawia mnie kiedy się odważy sama chodzić bo narazie się nie zapowiada 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek Paulinka to jest taki mały potrzepaniec, niczego się boi, wszędzie wejdzie, na łóżku się nie hamuje jak jest na skraju tylko chce schodzić głową w dół 😁 no i też zasuwa tak jak Lenka, nie wiem jak może tak szybko przebierać tylko nogami i rękami 🙂 i po schowach uwielbia wchodzić! wyjdzie na górę, wyciaga do mnie ręce żeby ją znieść na dół i znów na góre 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ooo mam pewne zaległości, nie zaglądałam kilka dni bo mieliśmy już 1 remont hehe
Wstawialiśmy okno w skrytce. MAM dość dużą, i było ciemno jak w du.. Teraz jest super. Mam tylko żal do projektanta bo ja chciałam okno w skrytce a on nam odradził

Od kiedy Sabinka śpi w swoim pokoju jest super. Spi pięknie, raz na jakiś czas obudzi się 1 raz w nocy ale baaardzo rzadko. Chyba ją tatuś chrapaniem tak budził 😉

Gosiaczek Okropne. Już nikomu nie można ufać co za koniował

Emilia Sabinka też strasznie się mści na blokadach 😉 ale na dworze na szczęście chodzi za rączkę (już był 1 krwawy wypadek) i teraz jest ostrożna 😉

MajaCH Zawsze są takie chwile że kończy się cierpliwość. Ja mam wrażenie że to rośnie wraz z dzieckiem. Uwierz mi że 5 latek to dopiero umie wyprowadzić człowieka z równowagi…

Agapurka Gosiaczek CO do tulinek To Sabinka kocha wszystkie pluszaki. Małe duże ładne i brzydnie 😉 wszystkie tuli z niewinnym wyrazem twarzy hhehe

McDa Sabinka daje buziaka z otwartą buzią 😉 Wszyscy SĄ oślinieni 🙂
Opiekunka moich dzieci stwierdziła że 1 Sabinka = 10 Filipków… Więc nie tylko ty masz tak ruchliwe i psotne dziecko, A właśnie im więcej prosi tym słodziej się śmieje, aż nie mam serca jej wyzywać bo mnie rozwala ten śmiech
Teraz jak już chodzi na całego to ciągle ma jakiegoś nowego guza, bo wszędzie wchodzi a potem nie może wyjść


Byłam dzisiaj u okulisty po mocniejsze szkła bo już ślepa byłam i przy okazji weszłam do mojego lumpeksu 😁 Sabinka ma nowy śliczny płaszyk. na metce 3-6 m-cy ale jej jest akurat (moja kruszynka) i spodenki dzinsowe za całe 5 zl 🙂 kocham takie zakupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem

Lenka zasnęła bardzo szybko bo spała tylko godzinkę od 11 do 12 😉 sąsiad wiercił coś i mi ją obudził 😠 Spacerek udany choć złapał nas deszcz ale się schowałyśmy w bramę 😜 no i nachodziłam się nieziemsko 🙂 i z siostrą poplotkowałyśmy 😜

Tilii
no to widzę że Sabinka grzeczna, super że ładnie sama śpi no i takie zakupy muszą być udane 😉
A ja dzisiaj kupiłam Lencę body z długim rękawem dwie sztuki za 30zł w H&M będzie na jesień bo wzięłam rozmiar 86 🙃

Mam pytanko to ostanie szczepienie to jakoś teraz powinno być??? ja dziecko roczek skończy???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek zazdroszczę Ci takich długich spacerów, ja nie mam szans bo siedzi we wózki z jakieś max 10 minut a potem wstaje i konie, za CHiny Ludowe nie usiądzie, tylko chce stać albo pchać wózek i tak się kończy każdy spacer, wraca na rękach u mnie i pcha wózek i jest zadowolona, tylko w rowerku posiedzi dłużej ale też 20 mminut to baaardzop długo i też potem wstaje na siedzisko 🤪 Pieron mały! i jak wraca to już się cieszy bo widzi auto na placu i chce iść za kierownice, tam potrafi siedzieć, a w zasadzie stać na przednim siedzeniu przy kierownicy pół godziny i zawsze jest krzyk tak j ą wyciągam, to samo z wodą 🙂

Tilii hehe już pierwszy remont, no cóż kiedyś musi być 🙂 ja też bym już wiele zmieniła, choć jeszcze nie mieszkam 🙂 ale dziś jestem happy bo układali nam płytki w jadalni, kuchni i wiatrołapie 🙂 już to jakoś wygląda 😉 jeszcze pomalować trzeba bo te ściany brzydkie są, panele, kuchnia, łazienka, schody, w zasadzie jeszcze wszystko przed nami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej, ja tez kupuje malej ubrania na 86 minimalnie rekawki przydlugie sie zdarzaja ale to akuratnie problem.
Dzis spala znow wedrujac po lozeczku itd. chyba sie powoli przyzwyczajam....wstala razem z tata do pracy. teraz odsypia. Wogole cos mi sie dzieje z komputerem wirus sie wdarl prawdopodobnie z FB wiadomosci! i nie umiemy go usunac jest taki "silny" trzeba bedzie formatowac itd, wszystko wgrywac od nowa. Tyle pisze to w razie gdyby mnie dluzej nie bylo bo to znaczy,ze odcielo nas od internetu, bo komputer sie sam wylacza 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Nocka może być ale i tak obudziłam się niewyspana 😠 U mnie pochmurno więc nici ze spaceru 🥴

MajaCh ja Lence kupuję ciuszki 86 na jesień teraz nosi 74 zdarzy się że czasem 80 założę no ale tak to jest z tymi rozmiarami 😉

McDa moja potrafi posiedzieć w wózku ale czasem jak jej się nudzi to ja daję jej co się da do zabawy i jakoś się udaje 😉 nie mam sił jej nosić bo mam słabe ręce 🤢 No ale ja jej nigdy nie nosiłam za dużo po rękach 😜 Czasem jak jestem z mężem i wiem że już długo siedzi w wózku to wtedy mąż ją weźmie na ręce 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Kobietki!

Dwa dni nie miałam neta! 🤪 Masakra! 😮

Pisałam Wam ostatnio,że Olka pogryzły komary, tak więc wszystko ładnie wygasło a dokładnie trzy dni temu ugryzło Go coś w szyję i wszystkie krosteczki zaogniły się na nowo! 🤢 Dostał takiej reakcji uczuleniowej jakby był trędowaty! 😮 Dzisiaj już ładniej,ale po lekarzach się naciągałam strasznie ☺️ A Mały wył, wył i wył... Tak Go ciałko swędziało 😞

Gosiaczek co do szczepionki, my mamy program na 6 i ostatnią mamy w wieku 13-tu miesięcy. Ale nam wszystko dokładnie objaśnia pediatra i na wizycie kontrolnej informuje na kiedy zapisać dziecko 🙂

McDa to się miałaś z Paulinką 🙃 Wiercidupka mała 😁 Mój Olek chyba taki umiarkowany 🙃 Chociaż swoją kumpelę po czuprynie wytrzaskał 😁 I zabawki też wyrywa 🙂 Ale tak małe dzieci nie potrafią się jeszcze wspólnie bawić, więc luuuz 😉 Ale jak sam oberwie kuksańca od kolegi to beczy jak szalony 😁 Taki niedotknięty 🙃

MajaCh mi też czasami od Olka krzyku uszy puchną! Nie raz chyba bym Mu dała klapsa w dupsko... ☺️ Ale w takich chwilach wychodzę na chwilę z pokoju, oddycham i tłumaczę sobie,że On nie robi na złość... 😞 Nikt nie obiecywał,że wychowanie będzie łatwe 🙃 A z moją Moczymordką trzeba jakoś wytrzymać 😉 (Olo ślini się jak szalony) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam,
mała dzis bardzo marudna ale zasnęła w końcu, mam nadzieję że jak się obudzi to będzie grzeczniejsza bo chcę ją zabrać na 18 do kościoła bo jest msza za moich dziadków... ale będzie dużo dzieciaków z rodzinki to może przetrzyma 🙂

Emiliaeem kurcze biedny Olo, oby się zagoiło szybko i swędziało!!!!

tak, płytki już prawie skończone, jeszcze tylko cokoły robią 🙂 jutro przywiozą kuchnie złożyć u nas na budowie bo nie mają miejsca na magazynie a my trochę nie przygotowani bo sprzętu nie ma;/ ale tata jutro już pomaluje raz kuchnie, sprzęt zamówimy jutro i w przyszłym tyg może, najpóźniej za dwa kuchnie będą montować 🙂 ale jestem happy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem 🙂 Jestem wykończona także napiszę ogółem do wszystkich 😉 Fajny jest ten namiot i ślicznie Sabinka tupta 🙂 Biedny Oli ,żeby już go nic nie pogryzło 🙂 ładne nocki i pobudki dziewczyny macie 🙂 U mnie nie ciekawie z tymi nockami , odkąd daje mleczko nr 3 to Natalia je o 20 tej 24 i 4 😠 już odzwyczaiłam się do wstawania w nocy i chodzę wtedy jak lunatyk 😮 na dodatek dziś Natalia wstała już o 4 🤪 i z rana zrobiła 4 kupki , nie wiem może zęby idą 🤨 Dzis zasnęła o 20 ,30 i dałam jej 220 mleka i dosypałam 2,5 miarki kleiku ryżowego i zobaczę może dłużej pośpi . U mnie się ochłodziło w końcu idzie pooddychać to i mam nadzieje nocka będzie ciekawsza 😉 Natalia też uwielbia się do mnie tulić. mcda powiem ci ,że jak opiekunka ma podejście do dziecka to jest ok. Natalia jak widzi jak szykuję się do wyjścia to tylko u mnie by na rękach siedziała , ale teściowa bierze ją na ręce idzie do pokoju zabawia , a ja w tym czasie uciekam do pracy 😉 Oczywiście wole jak ona w tym czasie śpi ale co zrobić jak mam rannego ptaszka 😁 Zmykam bo Natalia popłakuje przez sen 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem

Lenka ładnie zasnęła o 20.00 🙂 Była u mnie koleżanka i właśnie pojechała ale sobie poplotkowałyśmy 😜

emiliaeem
no teraz też sobie przypominam że w 13 miesiącu kazała przyjść ☺️ Buziaki dla synka niech wraca do zdrowia kurcze może to jakieś uczulenie na te ugryzienia 😘

Tilii ale Sabinka ślicznie chodzi no i zameczek świetny 😜 jutro idę do biedronki kupić Lence bo ona uwielbia siedzieć w takich domkach 😁

emilia mam nadzieję że Natalka prześpi noc może rzeczywiście to ząbki 😉

Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

U nas też chłodniej 🙂 Ale słonko gdzieś zza chmur wygląda 🙃

Gosiaczek też mi się wydaje,że to odczyn alergiczny po ukąszeniu.
Najgorzej,że silna reakcja wystąpiła po komarach,a co będzie po pszczole! 😮 😮 😮 Teraz miał porozlewane obrzęki na 2 cm...

Tilii do tego namiotu dokupcie Sabince pióropusz indiański 🙃 😁 Mała spryciula... Czy tylko mój Olo jeszcze nie chodzi??? Dobrze,że do 18 msc życia mamy czas 🙃 Bo to leńnad leniwcami 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam,

nocka straszna, zasnęła o 22 i spała do 1, potem dałam jej cyca to pospała do 2.30 i pół godz ją później nosiłam bo zasnąć nie chciała, oczy jak 5zl a w łóżeczku wrzask! jak zasnęła dałam ją do łóżeczka i obudziła się przed 5 wyspana! ja nie wiem co się z nią stało, zabraliśmy do łóżka, my z mężem spaliśmy, tzn on spał, ja leżałam a mała się bawiła i goniła po łóżku, zasnęła dopiero o 7!
na 40 minut!

Emiliaeem nie martw się, u nas też nie zapowiada się na szybkie chodzenie, kolana się jej spodobały i koniec, za rączki chodzi ale kawałek przejdzie, nogi się jej plączą jak nie wiem a potem na kolana i zadowolona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Nocka taka sobie najpierw pobudka o 23 potem po 2 potem o 5.30 i wstała o 7.30 😉

emiliaeem oby nie był uczulony na ukąszenia pszczół bo to może być niebezpieczne. A nie wiem bo się nie znam można jakieś testy zrobić żeby się dowiedzieć czy jest uczulony czy nie?
a i nie martw się Lenka też sama nie chodzi 😉 a skończyła już roczek i narazie nie zapowiada się żeby miało się to zmienić 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzieńdobry

mcda widze że u cibie nocka kropka w kropke jak moja...W nocy Filutek budzil sie co rusz...wziełam go do siebie - wiercił sie, właził na mnie i ok. 4:00 już wstał bo sie wyspał!!!!

Po za tym to drugi dzień leje - pogoda dod..y co napewno nie sprzyja mojemu humorkowi + jestem "okresowo chora"...cuuudowna mieszanka:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meldujemy się po duńsku hø -hay tylko to umiem w tym dziwnym języku

Wakacjujemy się tu do niedzieli. Potem reszta wakacji chyba w polsce.
Korzystamy z uroków tej lekko skandynawskiego państwa, zwiedzamy wyspy i miasta. Moze dania to nie jest tani kraj ale piękny i stary ale to co w nim kocham najbardziej to spokój.
Małej tez chyba się podoba, odpowiada jej chyba nadmorski klimat, NIE PRZESTAJE MNIE ZADZIWIAĆ zwłaszcza ze spaniem, 3 drzemki nawet 3 godzinne w ciągu dnia a poranki zaczynają się grubo po godzinie 9h. tak wiec ja czuje co to są wakacje. Co prawda wieczorem kładę ja pac około godziny 22h, ale odpowiada mi to . No mnóstwo nowych umiejętności i technik , np schodzenia po schodkach czy pokonywania progów lub tez wdrapywania się na kanapę. Potrafi grozić palcem, pokazać gdzie mama ma oko, pukać w okna , klepać się po brzuchu , bo coś jest dobre. I tak dalej.
Tylko jesc przy niej nie mogę, jak tylko zobaczy ze jem lub siadam do stołu, zaraz woła am am, i mało nie wyrwie z buzi, nadrabiać przy tym płaczem. tylko najdziwniejsze jest to ze zawsze jest świeżo po swoim jedzeniu. Czy wasze dzieciątka też takie głodomorry?
NO i najważniejsze nadrabiam, możne właściwiej , polepszam z nią mój kontakt. Bo niestety jako mama nastolatka i pracująca, mam na to mało okazji. A propos nastolatka, tęsknie za nim już. Siedemnastego aż przylatuje, a ja już bym chciała żeby to było już, stwiedziłam ze dzień góra dwa na odpoczynek od niego mi wystarcza.
Z mężem moja rozłąka od x czasu tez zaczyna dawać o sobie znak, całe szczecie skutecznie ja tłumi mała Lileczka.

no I Z WOLNA RUSZAJĄ przygotowania do pierwszych urodzin, mam piękny tort na oku.tęczowy, Mało go co prawda nie będzie jeść bo to na bazie barwników, ale oko nacieszy, rękę pomacza, a goście tez mam nadzieje zrobią woow, tylko oby się udał. Tylko taty nie będzie na urodzinach córy! 😞

dziewczyny sorry nie czytałam was, nic a nic, i tak chromale ogólnikowo tylko o sobie. Ale jak dorwę laptopa na 5 minut to jest max, teraz co mam chwile samotności bo rodzice i siostra do sklepu pojechali a mała śpi.
zaraz jak sie tylko obudzi idziemy nad morze, nogi pomaczać bo piękna pogoda dzisiaj. wkleje kila naszych zdjec zaraz.
majach
zdrówka















Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
AnjaP witaj i fajnie że wakacje się podobają! moja mała już też ładnie pokazuje gdzie jest oczko, na wszystkich zabawkach, w książkach jak są rysunki i zapytam gdzie ktoś ma oczko to też ładnie pokazuje no i nas 🙂 tylko to jest niebezpieczne bo wbija paluszek 🙂
kurcze i zazdroszczę spania! ja marzę żeby choć raz spła 3 godz, jeszcze nigdy tak nie spała, od urodzenia budziła się co 2 godz na jedzonko i nigdy nie spała dłużej 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...