Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
aniolek82 moja jest tylko na mm, w dzien je co 3 godziny 120 w nocy raz dwa razy 120 czasem po 7 godzinach snu 150 zje, tez sie balam ze ja przekarmie ale pani doktor mi wczoraj powiedzial ze widocznie tyle potrzebuje poza tym sa okresy intensywniejszego wzrostu dziecka i wtedy tez wiecej jedzonka potrzeba 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
marta-lion napisał(a):
aniolek82 napisał(a):
I juz sie obudzila 😞 Cos mi sie wydaje, ze ona za duzo je, boje sie, ze ja przekarmie ale co mam zrobic jak oliwka sie drze i zadne herbatki ani glukozy nie pomagaja. mała musi miec flache i koniec 😞 😞 😞 😞
MAMY KARMIACE MM ILE ZJADAJA WASZE SZCZESCIA NA DOBE 😞
SORKI, ALE TYLKO JEDNA REKA WOLNA 🙂
Aniołek może Oliwka poprostu taki ma charakter. Moja Emilka taka była cały czas był cyc, właściwie wydawało mi się że ona wisi na nim 24 godziny na dobę. Tylko prawda jest taka że to że wisi nie oznacza że cały czas je. Skoro przybiera na wadze ok to się nie martw. Wiem że jest wtedy ciężko jak dziecko cały czas na cycu, ale przy trzecim sprawa się klaruje 😉 (zarcik taki 🙂)

MARTUSIA ale Oliwka jest na mm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aniolek82 napisał(a):
marta-lion napisał(a):
aniolek82 napisał(a):
I juz sie obudzila 😞 Cos mi sie wydaje, ze ona za duzo je, boje sie, ze ja przekarmie ale co mam zrobic jak oliwka sie drze i zadne herbatki ani glukozy nie pomagaja. mała musi miec flache i koniec 😞 😞 😞 😞
MAMY KARMIACE MM ILE ZJADAJA WASZE SZCZESCIA NA DOBE 😞
SORKI, ALE TYLKO JEDNA REKA WOLNA 🙂
Aniołek może Oliwka poprostu taki ma charakter. Moja Emilka taka była cały czas był cyc, właściwie wydawało mi się że ona wisi na nim 24 godziny na dobę. Tylko prawda jest taka że to że wisi nie oznacza że cały czas je. Skoro przybiera na wadze ok to się nie martw. Wiem że jest wtedy ciężko jak dziecko cały czas na cycu, ale przy trzecim sprawa się klaruje 😉 (zarcik taki 🙂)

MARTUSIA ale Oliwka jest na mm 🙂
Oj widzisz tak to jest jak się czyta jednym okiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie.
A moja mała nie chce spać mi na rękach zaraz się denerwuję, a już wogóle jak ją noszę to zaraz się kręci i niechcę, bo myśli że to karmienie 😉 a u innych nie ma problemu u mnie to tylko na pionowo, bo wszystko widzi a jak ją odkładam to wtedy krzyk.

Dzisiaj zrobię ryż pieczony z jabłkiem i cynamonem 🙂
Zawsze gotowałam, bo to szybciej, ale może teraz się skusze na ten pieczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lydziaa84 napisał(a):
cześć mamusie 🙂
Ja z Szymonem jeżdżę- nie mam wyjścia, a jak marudzi to migacz w prawo zjazd na pobocze i go uspakajam 🙂

Inez- super fotki 🙂

100 lat dla dwumiesięczniaków

daniela- dobrze, że nie w lodówce (ja tam kiedyś pilota z tv znalazłam :P)

Kornelka- mój mały by cały czas pałaszował(ma to po tacie) no i w ciągu dnia mało co śpi- tylko drzemie po 15-30 min no chyba, że na dworze jesteśmy, ale nawet tam musi się przebudzić. Na szczęście w noc nie ma takiego problemu

Paninka- śliczna dziewczynka z Lilki


lydzia u nas w nocy tez nie jest zle bo chociaz nie placze a teraz jak sie obudził to córka pyta co on tak sie drze jakby z wozka wypadł 🙃
o ciemieniuszce wczoraj cz 🙃ytałam ze pisałyscie to napisze i ja c 🙃o robie ale pózniej, jak 2 rece beda wolne 😁
i przyłaczam sie do zyczen dla dwumiesieczniaczków 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry.
Kwiatek byl bez okazji 😜 nie zawsze moze pomoc wiec chociaz tak nadrabia 🙂
w nocy Norbi wstal o 2 zjadl normalnie i..zwymiotowal 😮 jak nigdy,zwymiotwal mi ost jak byl chory.Ale poszedl spac w nocy normalnie,nie plakal,wstal na kolejne karmienie i bylo dobrze 🤔
aniolek butelke nie powinno podawac sie czesciej niz co 3 godz.Bo potem boli brzuszek z przejedzenia i tak w kolko.
paninka moj jadl przez 2 dni po 120 po czym znowu tylko 90 zje 😮
100 lat dla solenizantow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka, ale śliczną masz córeczkę 🙂 A ta różowa sukienusia i rajstopki - SUPER.
Ja jakoś nie potrafię kupić Hani ładnych rajstopek. Albo kolory kiepskie albo rozmiar nie taki 😞
Anya, ja też nie byłam z córkami u okulisty. Ale cóż, jak trzeba to trzeba, jakoś to wytrzymacie. Może nie będzie tak źle jak piszesz 😘
Daniela, wczoraj dostałam kolejny zasiłek macierzyński z ZUS-u - teraz jestem już na bieżąco. A jak u ciebie? Nadal nic?
Super, że kluczyki się odnalazły. W gumiaczku, hi,hi. Nawet nie przyszłoby mi do głowy, żeby tam szukać kluczy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moniczek napisał(a):
Anya moje wszystkie dzieciaczki były naświetlane a nigdy nikt mnie nie pokierował do okulisty 🤔

a u mnie wszystkie koleżanki z naświetlanymi dzieciaczkami były u okulisty dlatego wiem jak to badanie wygląda 🤢 może i dobrze przynajmniej jakby co to szybciej wykryją chociaż mam nadzieje że wszystko jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marta-lion napisał(a):
Fakt Aniołek jeśli chodzi o butelkę to pewnie są jakieś normy. Raczej nie powinno się podawać tak często butli, w sensie na każde zawołanie. A próbowałaś ją oszukiwać smokiem?


Próbowałam, ale nie da rady. Ona czuje, że nic nie leci i strasznie się przy tym złości 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya napisał(a):
Justyna891 napisał(a):
anya a twoj maluszek nie jest wczesniakiem? bo wiem ze na badania do okulisty wysyla sie wczesniaczki.

urodziłam w 37 tyg. to juz chyba nie wcześniak 🙂


no w sumie tak,moja siostra urodzila sie przed terminem i miala te badania robione wiec tak mi sie skojarzylo.Ale to bylo 7 lat temu i nie pamietam z nich nic ☺️
napewno bedzie dobrze 🙂 wkoncu to tylko profilaktyka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny co do tej ciemieniuchy to smaruje oliwką szczotkuje, pocieram pieluchą a to świństwo wogóle nie chce zchodzić 😮 moze jeszcze są jakieś sposoby??

już kiedyś pytałam ale tylko jedna mamuśka karmiąca mi odp. czy może któraś z was ma albo jedną pierś większą od drugiej? i czy po karmieniu wrócą do normy czy tak już zostaną? wygląda to nie za ciekawie 🤢 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Tymonek dziękuje za komplementy od cioć 😁

U nas nocka w miarę w porządku. Maluszek budził się o 3, 6 i 9 🙂 Teraz słodko śpi.
Podobno w nocy trochę marudził i mąż go bujał. Ja nie słyszałam 😞 i PODOBNO strasznie chrapałam 🤨
U nas mały, wielki sukces, ponieważ po 6 dniach stosowania Espumisanu u maluszka przeszły kolki (mam nadzieję, że w tym momencie nie zapeszam).
Tylko jedno mnie zastanawia...Tymon marudzi często przez sen. Jest najedzony, przebrany, odbił mu się, a i tak się wierci i marudzi. Często kończy to się wybudzeniem. Oczywiście jak wezmę go na ręce to zaraz usypia. Ale w nocy jest to naprawdę uciążliwe. Malutek leży między nami w leżaczku (mamy leżaczek, który rozkłada się na prosto). To jest taki mały kompromis między nami a nim. Nie leży w łóżeczku, bo nie lubi (na razie), ale też nie leży z nami w łóżku 😜 tylko w leżaczku 🙂 Jak słyszymy, że Tymon marudzi to albo ja go bujam spokojnie w tym leżaczku albo m. Ale oczywiście każde z nas ze zmęczenia zasypia 🤔
No i często kończy się tak, że biorę go na ręce. Czemu on tak marudzi, to mnie zastanawia 😞
Ech...

Paninka ślicznusia ta Twoja córcia 🙂
Daniela w kaloszu? BUahahah...ale się uśmiałam. U nas stroną roztargnioną jest też m. Och jak czasami mnie to wkurza. Jak ja czegoś nie dopilnuję (np nie odłożę rachunków na miejsce albo kluczy) to szukanie mamy zagwarantowane. Doszło nawet do tego, że będąc w szpitalu miałam ze sobą kopertę ze swoimi dokumentami (karta ciąży, badani a nawet nasz przetłumaczony akt małżeński), dopóki byłam w pokoju przedporodowym i miałam kopertę na oku to było ok. A potem jak mnie wzięli na porodówkę to koperta przepadła. Ani nasze mamy, ani moja siostra ani mój kochany m. nie widział gdzie wcięło dokumenty. Tak się wkurzyłam, bo trzeba byłoby znowu wysłać mamę w Polsce do USC po akt, potem wysłać do Wa-wy po potwierdzenie i czekać aż dojdzie.
Poinformowałam położne i pielęgniarki o zgubie, ale trwało ponad tydzień (!!!) zanim znalazły kopertę, która była w szufladzie w szafce koło łóżka na którym leżałam,a która w trakcie pobytu została zabrana do innej sali 😮 I tak jest ze wszystkim 😉

Fiu...ale się rozpisałam.
Teraz ubiorę Tymka i pójdziemy się przejść.

Aaaaa... no i dużo zdrówka dla Ksawcia, Szymka i Julci 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya napisał(a):

już kiedyś pytałam ale tylko jedna mamuśka karmiąca mi odp. czy może któraś z was ma albo jedną pierś większą od drugiej? i czy po karmieniu wrócą do normy czy tak już zostaną? wygląda to nie za ciekawie 🤢 😮


Anya, według mnie wszystko wróci do normy. Ta dysproporcja może wynikać z tego, że w jednej piersi masz więcej mleka niż w drugiej - zauważyłaś to może?
A po zakończeniu karmienia biust wróci do swojej dawnej wielkości 😉 No, hmmm, może będzie mniej apetyczny niż przed ciążą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anya napisał(a):
dziewczyny co do tej ciemieniuchy to smaruje oliwką szczotkuje, pocieram pieluchą a to świństwo wogóle nie chce zchodzić 😮 moze jeszcze są jakieś sposoby??

już kiedyś pytałam ale tylko jedna mamuśka karmiąca mi odp. czy może któraś z was ma albo jedną pierś większą od drugiej? i czy po karmieniu wrócą do normy czy tak już zostaną? wygląda to nie za ciekawie 🤢 😮


Anya ja zawsze miałam lewą pierś delikatnie większą tj od czasu karmienia córki. Moja ciocia tez tak ma ale nie jesteśmy rodziną w prostej linii. One wrócą do normy i tylko Ty i mąż możecie czuc różnicę 😉 gołym okiem nie widac 🙃
ciemieniuszka ja kupiłam ,,Olejuszkę na ciemieniuszkę" w aptece koszt 33 zł firmy Skarb matki. Napisane tam jest zeby smarowac wacikiem ale ja na rekę leję i smaruję główkę Rysiowi. Miał tez na brwiach. Po 3 dniach zeszła, zostało tylko troszkę na ciemiączku. Smarowałam po kąpieli i raz rano bo nie miał dużej. A I JESZCZE W KĄPIELI szczoteczką główkę poczesałam tj te włosięta które ma 😜 żeby ciemieniuszka zeszła. Pare dni i będziesz miała po problemie. Oliwka nie jest tak skuteczna moim zdaniem.
No to teraz śniadanie zjem 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inez, moja Hania tez kwęka w nocy, często przez sen albo w półśnie. Początkowo wstawałam do niej jak tylko usłyszałam stękanie bo myślałam, że się przebudza i pora na jedzenie.
Teraz zmieniłam taktykę - wstaję dopiero jak młoda zaczyna płakać.
A od pierwszego stęknięcia do momentu kiedy daje wyraźnie znać, że chce cyca czasem mijają dwie godziny 🙂
Podobnie jest po karmieniu - zanim zaśnie głębokim snem musi sobie troszkę pojęczeć 😉 Niestety czasem się wybudzi i trzeba ją wtedy wziąć na ręce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jo-aneczka faktycznie w tej jednej mam więcej pokarmu isię szybciej napełnia ale żeby az taka róznica. Mam nadzieje ze faktycznie po zakończeniu karmienia wszystko wróci do normy 🙂
inez mój mały tez często marudzi przez sen. dziś nawet się przebudził o 1 ale go nie ruszałam więc zasnął i obudził się dopiero o 3 🙃 Michał w nocy nie płacze ale strasznie głośno zaczyna stękać albo cmokać więc wtedy dopiero reaguje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inez my mamy ten sam problem. Mała za nim zapadnie w głęboki sen to tez się strasznie wierci i przy tym się wybudza 😞A jak juz spi spokojnie to zaraz się budzi na karmienie 🤢 Ja w ogóle stwierdziłam, że Oliwka nie lubi spać. Śpi bardzo krótko, nasz rekord to ostatnio u teściowej trzy i pół godzinki 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...