Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzien dobry!

Dorianna napisalas o zapowietrzaniu, nie wiem czy myslimy o tym samym, ale moja corka tez czasami cos takiego ma. Niekiedy po dlugim placzu jak sie uspokoi nagle tak jak tonacy co nagle zlapal powietrze ustami 🤨 To moze byc cos z plucami? Napisz prosze potem jak to przeswietlenie wyszlo u twojego synka.

A ja wogole powinnam byc u ginekologa. Maz mial zostac z Yasminka, ale w ostatniej chwili stwierdzil, ze lepiej jak pojdzie do pracy 😮 Dodam, ze jest to praca dodatkowa, ktora zlapal jako student - no ale stwierdzil, ze jak nie pojdzie to bedzie mial nieprzyjemnosci. I mowi mi to 7 minut przed wyjsciem! 😠 I ze pojdzie ze mna wniesie mi wozek na pierwsze pietro! A potem to niby mialabym czekac do 14 na niego na tym pierwszym pietrze?!
Tak sie zestresowalam, ze mi sie Mala obudzi, bedzie plakac... w dodatku czas na karmienie sie zrobil i zadecydowalam ze nie ide 🥴 Wiec jutro musze isc prosic o nowa wizyte 😠 i mam nadzieje, ze babeczka wcisnie mnie gdzies w przyszlym tygodniu 🤨

A teraz siedze i czekam na kuriera 🙂 Dzis ma podobno przyjsc moja chusta choc dopiero wczoraj zamowilam. Zdecydowalam sie w rezultacie na Nati Baby, bo o AlMaille jakis zlych opini sie naczytalam - co prawda z czasow gdy pani nie szyla jeszcze chust o splocie skosno-krzyzykowym, a teraz juz takie ma. No ale Nati polska firma, w polsce szyte i bardzo dobre opinie. No chusty piekne, kika dni siedzialam i myslalam jaka wybrac 😁 Wiec przede mna nauka motania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):

A teraz siedze i czekam na kuriera 🙂 Dzis ma podobno przyjsc moja chusta choc dopiero wczoraj zamowilam. Zdecydowalam sie w rezultacie na Nati Baby, bo o AlMaille jakis zlych opini sie naczytalam - co prawda z czasow gdy pani nie szyla jeszcze chust o splocie skosno-krzyzykowym, a teraz juz takie ma. No ale Nati polska firma, w polsce szyte i bardzo dobre opinie. No chusty piekne, kika dni siedzialam i myslalam jaka wybrac 😁 Wiec przede mna nauka motania 🙂


🙂 🙂 powodzenia!! daj znac jak Ci idzie!! 🙂 i jak malej sie podoba!

Basienka, Rita, dziekujemy za zyczenia i anonimowami za oklaska!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
Hej,

U Nas dziwna bo maly nie chcial po szczepieniach zasnac w lozeczku tylko na rekach i to tez po kolysaniu 😞 dzis w nocy spal wiec z nami w lozku. Nie bylo tak zle obudzil sie o 1:20 a potem o 5:20 🙂 Dzis juz wraca do lozeczka 🙂
chloe wszystkiego dobrego z okazji miesiaca 🙂


Basienko u mnie byl dzis placz gdzies od 2.30 do 7.30. Gwiazda nie dala za wygrana i koncertowala w swoim lozeczku. Wiec jesli u mnie bedzie placz po szczepieniu, to wlasciwie noc jak noc 😁
A dzis pytalam meza o obowiazek szczepienia i podobno tu dziecko musi byc zaszczepione i koniec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do szczepień ja chłopców szczepiłam normalnie nic nie kupowałam i odpukać do tej pory jest ok więc Lenkę też będę tak szczepić zastanawiałam się nad rotawirusami ale koszt to ponad 300 zł jedna dawka strasznie dużo jak dla mnie po za tym ponoć dziecko i tak może to złapać tylko przechodzi łagodniej sama już nie wiem jedni mówią tak drudzy tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe co do drzenia to mojemu usteczka drgaja ... i to na bank nie objaw zimna.. bo czasem z kapieli czasem nawet jak spi i ma smoka w buzi to tak drgaja... i tez sie boje czy to ok... ale wszyscy mowia ze tak
dziekuje wam dziewczynki za zyczenia..
maly cudowny prezent mamusi zrobil... zjadl o 20:30 i spal do 3 o 3 sie najadl i chwila moment go nie bylo i spal do 7 o 7 wzielam do siebie do lozka pierwszy raz i najadl sie i spalismy razem do 11 🙂)) pierwsz raz spal ze mna bo ja sie balam ze go zadusze gdzies albo uderze ale dalismy rade 🙂)))
co do szczepien to moj nie mial goraczki ale plakal mi przez sen.. wybudzal sie plakal i sam zasypial i tak bylo 2 dni... i chyba go bolaly nozki gdzie byly klucia bo przy przewijaniu straszie uciekal z nozkami by nie dotykac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Dzień dobry 🙂
Przystawienie do piersi to dobry pomysł - przetestowałam. Fakt że nie podczas kłucia ale zaraz po i mała sie uspokoiła i zapomniała od razu że coś bolało 🙂
Dziewczyny jak u Waszych dzieciaczków z leżeniem na brzuszku? Moja strasznie nie lubi, szybko się denerwuje i zaczyna plakać. Nie podnosi w związku z tym tak ładnie główki w tej pozycji, trochę mnie to martwi. Dodam że w innych pozycjach bardzo ladnie kontroluje głowę

mam ten sam problem... max 2 min na brzuchu i zaraz wrzask.... przez co nie jest w stanie podnieść sam główki... czy jest na to jakiś sposób??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
Witaj Rita spowrotem!! 🙂

Wiecie co sa ja mam mega stresa. Dzsiiaj zauwazylam ze Julkowi raz na jakis czas, jak lezy np na przewijaku, i wyciaga raczki to mu zadrza czasem. Zauwazylam tez ze czasem zadrza mu nozki. Strasznie mnie to martwi 😞(( Wczesniej tego nie widzialam.
Czy tez zauwazylyscie cos takiego?


Chloe ja tez zauwazylam, ze jak np karmie kalinę, to czasami jej nozka zadrzy, jakby skurcz miesni...i tez nie wiem czy sie tym przejmowac, a lekarza zapomnialam o to zapytac.
Rita witaj!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
rubi napisał(a):
co do szczepień ja chłopców szczepiłam normalnie nic nie kupowałam i odpukać do tej pory jest ok więc Lenkę też będę tak szczepić zastanawiałam się nad rotawirusami ale koszt to ponad 300 zł jedna dawka strasznie dużo jak dla mnie po za tym ponoć dziecko i tak może to złapać tylko przechodzi łagodniej sama już nie wiem jedni mówią tak drudzy tak.

Rubi a dostaniesz tę jedną darmową szczepionkę? bo wiem, że przy 3 dziecku ją dają, tylko nie wiem na co ona jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kalina wlasnie skończyla jeść i dosłownie wszystko co zjadła wyrzygała!!!!!!!!!!!!!!cała umorusana, włosy,ubranie, koc,ja...masakra, ni wiem czy sie tak objadła, czy rzeczywiscie to byly wymioty. jeszcze nigdy tyle nie zdarzylo jej sie ulac.
A poza tym ja chyba ocipieje!!!!!!!!!dopiero co mija jej katar, a wydaje mi sie ze dostała kaszel, bo coraz czesciej jej sie zdarza kasłac. Ja juz kuźwa nie wiem, zaczelam z nia wychodzic w koncu na spacery, a tu znowu cos i siedzimy w domu 😞 poczekam ze dwa dni jescze a jak nie minie to znowu do lkarza 😞 mała ma zaledwie 2 miesiace, a u lekarza bylysmy juz 3 razy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, mam pytanko:
Dostalyscie juz okres? Bo ja mam jakies krawienie, tak jakby mi sie okres zaczynal, brudzenia nie mialam juz jakies 3-4 tygodnie. TO jest możliwe jak caly czas kaemie pirsia? Przy pierwszym synu dostalam okres miesiac po zakonczeniu karmienia. A tu co:-0?
Co wy na to? Bo zglupialam:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa jak dziecko nie ma gorączki to dobrze jest wyjśc jak ma katar,wtedy lepiej się dziecku oddycha.kasłać moze z suchego powietrza w domu więc nie przerażaj się tak od razu 🙂
ten mój się wepchnął do łóżka wczoraj i powiedział ze się nie wyprowadzi.oczywiście jestem twarda i w nosie to mam.albo w te albo wewte.nie dam się zjeść.nic Wam wcześniej nie mówiłam bo u nas święta też były beznadziejne i nowy rok i tak cały czas.dużo macie swoich problemów a i czyta się lepiej dobre rzeczy 🙂 pomijając Ł. to my na szczepienie w poniedziałek idziemy.laktacja sie poprawia i to już druga noc bez butli była więc czuje się lepiej 🙂 dzisiaj jeszcze też małej sztucznego nie dałam bo mojego starczyło więc looksus karmienia piersia mam nadzieję zagości już na stałe 🤪 mam wrażenie że mało tego mleka bo cycki miękkie ale mała się najada więc nie muszą być jak balony 🙂 nawet nie wiecie jaka to dla mnie ulga...a przy każdym karmieniu jestem zestresowana czy oby mi starczy bo nie lubię butelek!! zawracanie kijem Wisły z tym mieszanym karmieniem ale widać się opłacało 🙂
Rita miło nam że wróciłaś 🙂 współczuje karmienia butlą.a je chociaż regularnie i po tyle samo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asiadudzika napisał(a):
Aniqa jak dziecko nie ma gorączki to dobrze jest wyjśc jak ma katar,wtedy lepiej się dziecku oddycha.kasłać moze z suchego powietrza w domu więc nie przerażaj się tak od razu 🙂
ten mój się wepchnął do łóżka wczoraj i powiedział ze się nie wyprowadzi.oczywiście jestem twarda i w nosie to mam.albo w te albo wewte.nie dam się zjeść.nic Wam wcześniej nie mówiłam bo u nas święta też były beznadziejne i nowy rok i tak cały czas.dużo macie swoich problemów a i czyta się lepiej dobre rzeczy 🙂 pomijając Ł. to my na szczepienie w poniedziałek idziemy.laktacja sie poprawia i to już druga noc bez butli była więc czuje się lepiej 🙂 dzisiaj jeszcze też małej sztucznego nie dałam bo mojego starczyło więc looksus karmienia piersia mam nadzieję zagości już na stałe 🤪 mam wrażenie że mało tego mleka bo cycki miękkie ale mała się najada więc nie muszą być jak balony 🙂 nawet nie wiecie jaka to dla mnie ulga...a przy każdym karmieniu jestem zestresowana czy oby mi starczy bo nie lubię butelek!! zawracanie kijem Wisły z tym mieszanym karmieniem ale widać się opłacało 🙂
Rita miło nam że wróciłaś 🙂 współczuje karmienia butlą.a je chociaż regularnie i po tyle samo?


no z tym katarem to tak samo myslalm. A co do suchego powietrza, to tam gdzie mała spi jest nawilżacz powietrza, wiec sama juz nie wiem. oby rzeczywiscie bylo to od tego..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dorianna napisał(a):
Dziewczyny, mam pytanko:
Dostalyscie juz okres? Bo ja mam jakies krawienie, tak jakby mi sie okres zaczynal, brudzenia nie mialam juz jakies 3-4 tygodnie. TO jest możliwe jak caly czas kaemie pirsia? Przy pierwszym synu dostalam okres miesiac po zakonczeniu karmienia. A tu co:-0?
Co wy na to? Bo zglupialam:-)


No to nic nadzwyczajnego, czasami zaczyna sie okres jak sie jeszcze karmi. wiec sie kolezanko dobrze zabezpieczaj 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u mnie okresu brak ale któraś tu pisała ze tez już ma.nie Kasiunia?? no i oczywiście jest to mozliwe niestety...dlatego lekarze prostują kobiety które myślą ze jak karmią piersią i nie maja okresu to sa bezpłodne.tak czy tak trzeba uważać.więc współczuje 😞 nie wiem jak u Ciebie ale ja po pierwszej ciąży jak już dostałam okresu tak miałam raz na 2 miesiące
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dorianna napisał(a):
Dziewczyny, mam pytanko:
Dostalyscie juz okres? Bo ja mam jakies krawienie, tak jakby mi sie okres zaczynal, brudzenia nie mialam juz jakies 3-4 tygodnie. TO jest możliwe jak caly czas kaemie pirsia? Przy pierwszym synu dostalam okres miesiac po zakonczeniu karmienia. A tu co:-0?
Co wy na to? Bo zglupialam:-)

ja dostałam już okres tydzień temu w piątek i w poniedziałek mi się skończył. Jest to możliwe nawet przy karmieniu piersią . 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kochane!!! U mnie nocka fajnie minęła na szczęście odpukać mały śpi!!!
Co do karmienia piersią to w dzień mały je i je i je że czasem mam dość uleje mu się a on jeszcze chce!!!
Na noc daję mu butelkę po kąpieli tylko zjada 90ml i jeszcze dopycha z 2 cycków
Potem na pierwsze budzenie ok 1 w nocy dostaje tylko cycki i tak przez cały dzień!!!
Co myślicie od butelki jednej nic się nie stanie!!!
Na pampersy to ja chyba nie wyrobię bo mały jak je to co 2 karmienie kupsko!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...