Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi 🙂 stwierdzam, że w dzień daję za mało mleka... ba wcale nie daję, tylko w postaci kaszki... i teraz jestem na siebie zła 😠 😠
nasz dzień
8-9 kaszka ok 180 ml
11 jogurcik, ale podaję o tej porze od kilku dni, bo tak zamiennie był z owocami w porze podwieczorku
13-14 obiadek ok 200 ml
16 owoce ze słoika ok 150 ml + od kilku dni dokładam biszkopcik lub sucharek
o 18 kaszka, którą od kilku dni zaczęłam podawać przed samym spaniem, bo na wieczór już nie umiała wypić mleczka max 60 ml, więc genialna matka wymyśliła, że się przez to budzi, że brzuszek pusty... a ona nadal się budzi jak szalona 😞 w nocy 3 butle po 150 ml spija... a pamiętam jak wieczorem spijała mi po 210 ml i piszczała o jeszcze 🤢
Wczoraj natchnęłam się na jakąś odpowiedź specjalisty od żywienia
"Z Pani opisu wynika,że w ciągu dnia dziecko dostaje jedynie 2 posiłki mleczne Rano, ok. 8.00 140 ml kaszki (owsianka, 8 zbóż, 5 zbóż itp.) na mleku ok. 19.30 220 ml mleczka z kleikiem kukurydzianym lub jakąs kaszke wielozbożowa, tutaj jest pierwszy błąd i powód dla którego dziecko nadrabia w nocy. Powinien dostać jeszcze jedną porcję mleka przed południem, ponad to odstęp między 2 posiłkiem a obiadem jest zbyt długi, powinien zostać skrócony.
Do zup może Pani dodawać makaron, ryż, kaszę, posiłek będzie bardziej sytny.
Proponuję takie pory posiłków i menu:
8.00 - 200 ml kaszki
11.00 180-220 ml mleko (tyle ile wypije)
13.00 deserek owocowy lub owoc np. pół banana, może być w trakcie spacerku
15.00 -to co dotychczas + pr. zbożowe ryż, kasza, makaron
17-18.00 - jogurcik lub deserek dla dzieci jeśli Pani podaje
20.00- kaszka mleczna"

Ale dureń ze mnie 🤢 i dzisiaj chciałam jej podać mleczko z rana, ale nie chce pić... 2 podejścia i po 30 ml wypiła... wiecie ja już się wszystkiego chwytam... tak jestem wykończona tym nocnym wstawaniem... a jeszcze od tego nocnego jedzenia idzie jej w boczki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Bambina dostaje:
7-8 - 120 ml mleka zagęszczonego z "cereale" to nie kaszka ale taki zbożowy zagęszczacz
9-10 - owoc, czasami mieszam z płatkami owsianymi
12-13 - obiad ..... ale czasami kiedy jest marudna daję jej 90 ml mleka i idzie spać
15-16 - deser owocowy plus mleko 90 ml bądź 120 ml , albo mleko od razu po drzemce
18-19 - 120 ml mleka z "cereale"
na noc dostaje 210 ml
.... w nocy i tak dorabiam około dwa x 120 ml
....a w dzień też czasami więcej wypije między posiłkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
temat karmienia...meliska u mnie identycznie, jak u Ciebie i takie same problemy z nocnym wstawaniem 🤢 w dzień wogóle nie daje mleka, za to w nocy 3-4 razy pobudka i zawsze na cyca. Znowu karmie tylko cycem ☺️ ok. 2 tygodni ściagalam wieczorem i dawałam jej mleko w butli moje, ale odkad skończyla gryźc juz mi sie nie chce ściagac 🤔
u nas wyglada to tak:
- nad ranem ok 5-6 cyc
- ok 9 (przed wyjesciem do pracy) też cyc plus kromka chceba
- ok. 12 kaszka
- 15 obiadek
- 18-19 deserek (jogurt lub deser owocowy)
- ok. 21 cyc
i oczywiscie kilka razy w nocy...o tyle dobre, że cycka dziecko moze pic do woli i sie nie przekarmi tak jak modyfikowanym.
Ale może rzzczywiscie powinnam w ciagu dnia tez jej mleko dac? musze spróbowac, bo mnie tez te nie przespane noce wykańczaja, dzisiaj pobudki co 1,5- 2 godziny 🤢
Marika, Kalinka też nie przepada za moimi obiadkami - robie słoiczek 190ml i rzadka zjada caly, przeważnie prawie polowa zostaje, zwlaszcza ostatnio, bo dostałam swoijskiego królika od sąsiadki i wyszlo mi na 10 sloiczków i teraz je konsumujemy 😉...kaszki teź zjada ledwo ledwo 150ml, a widze ze powinna troche wiecej jeść. jakie to dziwne, je niewiele, a jest najwieksza z grudniowek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dałam Kalusi modyfikowane z łyżeczka kaszki na wieczór..ciekawe czy dłużej pośpi...moje cycki domagaja sie opróźnienia 🤢 a właśnie, ta kaszka to jaka ma byc? może być smakowa (bananowa, morelowa, wieloowocowa etc. czy kaszka manna czy kleik ryżowy?????? help, bo nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa u nas jest bardzo podobnie jak u Ciebie, ale:
1. pierwsza kaszka jest o 9-10
2. owoce sa zaraz po obiedzie, zjadane samodzielnie raczkami
3. dodatkowo przewaznie o 11 i o 17 jest cyc, a o 20 kaszka na noc. To sa kaszki mleczno ryzowe, lub owsianka i Julek je uwielbia. Zajada lyzeczka. Ale ile ml to Ci nie powiem bo nie mam pojecia.
Modyfikowanego nie jemy, tylko tyle co w tych kaszkach dodaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa ja na noc robię tak 180 wody 4 miarki mleka i 4 miarki( takie jak w mleku są bo z lyzeczkami jest różnie płaska ,kopiata itp.) kaszki mleczno-ryzowej smak obojętne jaki zmieniam co parę dni a jak się skończy kupuje jeszcze inny 😉 i mały to pije przez 2 w tym smoczku 1,2,3 i na tej miksturze 😉 mały śpi od 20 do 6 więc tego się trzymam 🙂 🙂 🙂

Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂 Milenka radzi sobie coraz lepiej a jak już dostanie się do jakichś kapci spoza dywanu i sie jej zabierze to jest taki ryk jakby ją w palec ugryźć 😮 drze się o wszystko...wychodzi szydło z worka 😁 tak śmiesznie raczkuje 😁 byłam na zakupach-SAMA 🤪 oczywiscie spożywcze... wydałam co zarobiłam wiec jestem na zero 😎 mąż w piecu poszedł palić bo katar go łapie i wiatr się zrywa wiec będzie zimniutko w domu.idę się myć.papappa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a i jeszcze zapomniałam.u nas jadłospis jest mało określony... w nocy je cycka.ok 2 razy.nad ranem mleko 120ml + 1,5 łyżeczki kaszki. z tym 'nad ranem' różnie bywa bo czasami robię mleko( z kaszka) w nocy jak w cycu nie ma.przeważnie ok7;30-8;00 je cycka wymiennie z mlekiem z kaszką. mleka samego w ogóle nie pijemy ale cyc jest ze 3 razy w ciagu dnia więc nadrabiamy 🙂 na drugie śniadanie robię małej kanapeczki taki mini mini z Turkiem albo szynką.jajecznice też jadamy czasami.troche mnie uspokoiłyście bo myślałam że tylko moje dziecko nie chce jeść moich obiadków...a takie dobre robię ...więc Mila je rosołek,pomidorówkę i wszystko co sie nawinie. jutro mam rybę na obiad wiec też będzie jadła.czasami robię jej kaszke ryżową i ścieram do tego jabłko albo banana.lubi póki co 😁 kupiłam jej dzisiaj danonki też na zmianę z owockiem. na wieczór dostaje 120ml mleka z kaszką. ja jeszcze nie śpię...a i temperatura jej spadła i krostek nie ma.więc nie mam pojęcia co to było 😮 dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Katar?? 😞 chyba i nas dopadł 😞 Już wieczorem słyszałam dziwne furczenie w nosku, ale fridą nic nie ściągnęłam, a teraz już jestem pewna, że jej tam furczy i od godziny oka zmrużyć nie mogę, bo przeżywam 😞 Proszę napiszcie jakie kropelki przy katarze stosowałyście, bo pamiętam, że było o tym i zamiast sobie wtedy odpisać... chyba liczyłam, że nas to dotyczyć nie będzie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry

Ja też kupiłam danonki chce mu dac jeden max dwa na tydzień dla urozmaicenia 😉 chyba się ucieszy bo jeszcze nie jadł 🙂

Co do obiadkow to chyba chodzi o to ze zaczyna jeść inne rzeczy a u nas obiadki niczym nie doprawiane i dlatego przestają mu pasować zawsze.zjadal cały a ja robię w sloiczkach po przecierze pudliszki więc można powiedzieć ze sporo a gdzieś od wtorku zjada pół..... 🤢 a to naprawdę szok on nigdy żadnego jedzenia nie zostawia 😉 mały lakomczuch 😉 😉 😉

A dziś będzie wczorajszy rosolek to mu pasuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Meliska my odpukać nie mamy wielkiego doświadczenia bo katar miał raz jak miał 2 m- ce ale używałam sterimar wg mnie najlepszy i nasivin ale to jest raczej wysuszajacy jak się na maxa leje a nie jak furczy do tego masc mqjerankowa pod nosek a slyszałam ze świetne są krople na poduszkę ale nie pamiętam nazwy ale my ich jeszcze wtedy nie mogliśmy używać
Zdrowka dla Juli!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry! 🙂

Wczoraj Jaśmina zaliczyła pierwszy raz - aktywnie- plac zabaw. Czy się podobało? Mina wątpliwa. 😜
Mnie na zdjęciach nie ma, bo jak robilismy sobie zdjęcia w domu i zobaczyłam moje wory pod oczami to sobie pozwoliłam podarować więcej zdjęć,a okularów zapomniałam 😜





Miłej niedzieli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yasmińka piękna!!! 🙂

a u nas dzisiaj akcja... rozmawiałam z mężem niedawno a on mi mówi, że gadał z mamą i tak jakoś pod wpływem emocji wygarnął jej wszystko. a zaczęło się od tego, że takim głupim tonem spytała się "to wy się wprowadzacie w tym roku czy nie bo nie wiem". a Mateusz do niej, że gdyby interesowała to by wiedziała. a ona "nie dokładam się to się nie interesuje" 😮 a Mateusz, że na razie to nikt się nie dokłada, a moi rodzice po prostu nam pomagają bardzo, na razie nie finansowo. a ona, że my nie mówimy i w ogóle. że jak dzwoni to brata Mateusza, który zaczał budowę domu niedawno to oni sami mówią, nie musi się nic pytać. że to dziwne że wymagamy pytań. a Mateusz do niej, że na początku to ja jej wszystko mówiłam i w ogóle, ale nigdy się bardziej nie zainteresowała, więc przestałam mówić. no i że wcale nie oglądała domu etc. a ona, no że jak była ostatnio to albo Maciek spał albo coś, nie było jak, a poza tym "ostatnio ciężko się dogadać z Agnieszką" 😮 😮 😮 no a Mateusz, "moja Agnieszka to nigdy nie dorówna Gosi" (Gosia to żona najstarszego brata męża, tego który buduje dom teraz). no i powiedziała mu jeszcze, że od dwóch lat, odkąd się ze mną ożenił to się bardzo zmienił 😮 😮 😮
czyli po prostu coś do mnie ma... jednym słowem.
Mateusz powiedział, że teraz nie będzie się do niej odzywać, na pewno jej do domu nie zaprosi. no i że obcy ludzie się pytają jak tam postępy w domu, a ona nie potrafi się zapytać.

i ja już na pewno do niej nie pojadę jak teraz przyjedzie, a Mateusza akurat nie będzie. i szczerze ale na jej odwiedziny też nie mam ochoty. niech te prezenty dla Maćka w postaci ubranek sobie w dupę wsadzi 😠 😠 😠

bo jakoś pytań o stan nóżki Maćka nie ma... tak jakby wyparła ze świadomości, że miał operację, że miał gips, że coś na rzeczy jest.

mój Mateusz jest na maxa wk...rwiony tym wszystkim. i powiedział, że on ma jednych rodziców, moich. że to jest jego mama i jego tata...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka kochane jakoś dzień niedzielny minął fajnie było u koleżanki mały jej kochany i przypomniałam sobie jak to był mój malutki!!!!
Agaaaa super poparcie ma twój mąż ode mnie super że zależy mu na tobie i broni swojej żony oraz rodziny!!!!Twoja teściowa jest PASKUDNA matko kochana!!!!!
dla wszystkich chorusków zdrówka!!
Dobrej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska my teraz na katar MUCOFLUID I NASIVIN SOFT I POMOGŁO I DWA RAZY JEDNYM DWA DRUGIM I JUŻ KOŃCZYMY KATAR A MAMY GO OD CZWARTKU 😉
aaagaaa dobrze że się wyżaliłaś po to jest forum żeby się wygadać a jak Maciuś u lekarza? teraz dopiero pytam ale byłam u mamy i nie miałam czasu 🙂
holi32 heh nasze dzieci małe? już dawno i nie prawda 🙃 zleciało .. szok
asiadudzika super że Mili robi postępy ! a staje w łóżeczku na nóźki albo wspina się?
coq Córka twoja ma piękne te oczęta .. 🙂 rozumiem że na zdjęciu to twój mąż 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...