Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ciao 🙂
Ja siedze na allegro, szukam w "niskiej cenie" z linkow do ksiazek Wanilii ksiazek dla dzieci na Mikolaja. A wczesniej przegaldalam zabawki u jednego sprzedawcy, bo duzo ciekawych, glownie drewnianych.
Wczoraj wystawilam na aukcje kozaczki Jasmi, wiecie te zeszloroczne 😉
Wystawialam tez chuste do noszenia, czego juz robic nie mialam, bo zobaczylam, ze ceny uzywek sa masakrycznie niskie w porownaniu do nowego zakupu, a jak juz ktos wiecej chce to ani licytacji, ani nic. Ale jednak wystawilam za 100 zl i juz sprzedana 🙃
A dzis ja jeszcze wytargalam, zainspirowana budowaniem domkow przez meza Mariki 😉 i tez Jasminie zbudowalam domek, nawet sobie w nim polezalam wspominajac czasy dziecinstwa 😜
Musze jeszcze spodnie ciazowe sprzedac, choc na nich nie zarobie, bo tez ludzie za grosze sprzedaja...zaluje teraz, ze kupowalam nowe jak uzywki moglam, w koncu gora trzy iesiace w nich chodzilam.

Aniqa juz kiedys pisalam, Jasmina tez bila, ale jej przeszlo.
Ciezko mi cokolwiek poradzic, ale rozmumiem twoje rozdraznienie 🤢 Moze wymysl jakas kare, brak bajek za bicie, zeby Kalina zrozumiala, ze sa konsekwencje takiego postepowania.
Agami hahaha Kuba niesamowicie duzo mowi 🤪 Pociesze Cie, ze Jasmina tez wie, ze jest nocnik do kupy, ale nie ma zamiaru do niego nic robic, co wiecej, ona nie kladzie sie grzecznie, zeby pieluszke zmienic, czasami musze ganiac za nia, bo sie buntuje.
Wanilia wspolczuje Ci chorowac z dwojgiem dzieci, w tym z jednym domagajacym sie karminia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
Haha coq. A ja do męża mówiłam dziś że tęsknie za chwilą spokoju jak wtedy gdy mniej mówił bo yeax na.moje spowodu trzy jego...
A jasmina to moja synowa więc antynocnikowanie to rodzinne unas 😉


Hahahha swietnie sie dogadaja w tym temacie 😁 Beda sobie opowidac jak to na zlosc w pieluchy sra... 😁

A domki takie z kocy z uzyciem krzesel, kanap, czy pod biurkiem 😉 Jasminie sie spodobalo, sama mnie na (s)"pać" zapraszala 😉

A teraz to ja juz wlasnie ide pać 🙂
Dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂

znowu nie mogłam pisać, nawet w innej przeglądarce, nie wyświetlało mi się okno odpowiedzi...
ale już jest ok i mam nadzieję, że tym razem tak zostanie 🙂

cały czas Was czytałam i:

Aniqa ale mi wczoraj ślinka ciekła na myśl o Twojej kolacji 😉

Agami no to widzę, że Kubuś z mową szaleje 🙂 no i trochę ze złośliwością 🙂

u nas jeśli chodzi o mówienie to w sumie coraz więcej nowych słów, dzisiaj powiedziałam na niego łobuz, a on do mnie "Macia to jest obuz" 🙂 a teraz ogląda z M. tv i reklamują robota i słyszę: "Baba Majolka mi da obota", a teraz jakieś klocki to "Ciocia Majolka (niania) da mi to", a jak tylko pociąg gdzieś widzi to mówi, że "Dziadzia Adam da mi pociok"... a Gaga (mój brat) da mu pezenta ;p także ma większą możliwość wyboru, a Mikołaj da mu auto 🙂 i wyobraźcie sobie, że sam to sobie powymyślał 🙂

Wanilia dla Ciebie dużo zdrówka, dużo sił i dużo buziaków 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):


A domki takie z kocy z uzyciem krzesel, kanap, czy pod biurkiem 😉 Jasminie sie spodobalo, sama mnie na (s)"pać" zapraszala 😉



Fajnie że zainspirowaliśmy 😉 no Misio bardzo lubi i często sam ciągnie koc i zaczyna budować.. 😎ale zostawiam tą zabawę nietknięta....tzn.mamusia nie umie 😜 więc ten bach tatę za rękę i ciągnie 😁 jak ten nie wzruszony wystarczy buziak od synka i tatuś gna 🙃 -złota recepta 😎 więc staram się trzymać tego że to jest ich typowa męska zabawa 😎 😎 😎
zawsze chwila dla siebie.... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
Bry 😎
Pierwsza 😎 😎 😎 😜
Dziecko mnie przed czasem z wyra zgoniło tak dżezuje już 3 nockę, że co najmniej od godziny nie śpię 🤢
A czy wiecie jakie kozaczki są najmodniejsze w tym sezonie?... odpowiedź na forum już wkrótce 😉
Miłego dzionka 😎


tej godziny to na pewno nie pobiję.... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
meliska napisał(a):
Bry 😎
Pierwsza 😎 😎 😎 😜
Dziecko mnie przed czasem z wyra zgoniło tak dżezuje już 3 nockę, że co najmniej od godziny nie śpię 🤢
A czy wiecie jakie kozaczki są najmodniejsze w tym sezonie?... odpowiedź na forum już wkrótce 😉
Miłego dzionka 😎



tej godziny to na pewno nie pobiję.... 😜


my też nie 😜

chociaż przed 5 Maciek się obudził, przyszedł do nas do pokoju, wślizgnął się do łóżka między nas i zaczął krzyczeć "jeść! mleka!" no i poszłam i mu zrobiłam, z tym że podgrzałam mleko z kartonu, wlałam do butelki, wypił i poszedł spać 🙂, ale tylko do 6.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
marika321 napisał(a):
meliska napisał(a):
Bry 😎
Pierwsza 😎 😎 😎 😜
Dziecko mnie przed czasem z wyra zgoniło tak dżezuje już 3 nockę, że co najmniej od godziny nie śpię 🤢
A czy wiecie jakie kozaczki są najmodniejsze w tym sezonie?... odpowiedź na forum już wkrótce 😉
Miłego dzionka 😎



tej godziny to na pewno nie pobiję.... 😜


my też nie 😜

chociaż przed 5 Maciek się obudził, przyszedł do nas do pokoju, wślizgnął się do łóżka między nas i zaczął krzyczeć "jeść! mleka!" no i poszłam i mu zrobiłam, z tym że podgrzałam mleko z kartonu, wlałam do butelki, wypił i poszedł spać 🙂, ale tylko do 6.30


no mam 2 pudełka kartonowe bebilonu i tak właśnie myslę czy kupowac czy nie.....a krowie jakie dajecie???? bo do mnie jakoś to kartonowe z roczną datą ważności nie za bardzo przemawia....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Coq, stosuje kare- ok. 5-7 minitowy po yt w lozeczku,drze sie przy tym conajmniej jakby ja ze skory obdzierali,ale efektu nie ma jak widac,dalej swoje robi.

No wlasnie,jak z tym mlekiem? 😉 Marika,moja szwavierka dawala pasteryzowane,ktore ma killka dni przydatnosci tylko. Z tym ze takie trzeba przegotowac, a takie z kartonu wystarczy podgrzac,wiec duzo wygodniejsze. Poza tym jakie powinno ono byc? Tluste 3,2% czy calkiem chude 0,5%???? Bo jedni daja tak, inni tak...4 grudnia mamy bilans dwulatka i o wszystko wypytam pediatre,bo wbrew pozorom duzo rzeczy jeszcze nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Lale.
ja dzisiaj uszka robie z teściową bo dostałam zamówienie na 160 sztuk.będziemy to cały dzień dziergać...grzybki zmielone wiec tylko czekam jak mi teściowa wparuje 11;15 i zabieramy sie roboty. tymczasem ide na spcer i do sklepu.obczaje promocje na mięcho jaka dzisiaj jest.
buziaki dziewuchy 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia powodzenia z uszkami!

Zastanawim sie kiedy z mleka rezygnowac. Teraz kakao czy kaszke robie na krowim kartonowym...i nie sadze, zebym jakiegos innego uzywala, bo nawet nie wiem czy jest tu jakis wybor no i jaka cena. Moze od czasu do czasu jakies roslinne bede podwac.
Co innego u mnie w domu, daloby sie bez problemu od gospodarza cos zorganizowac. A Wy moze macie w miastach mlekomaty, jakie jest w nich mleko?
My w ponidzialek idziemy na bilans dwulatka. Juz czuje jaka mokra wyjde z gabinetu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Asia powodzenia z uszkami!

Zastanawim sie kiedy z mleka rezygnowac. Teraz kakao czy kaszke robie na krowim kartonowym...i nie sadze, zebym jakiegos innego uzywala, bo nawet nie wiem czy jest tu jakis wybor no i jaka cena. Moze od czasu do czasu jakies roslinne bede podwac.
Co innego u mnie w domu, daloby sie bez problemu od gospodarza cos zorganizowac. A Wy moze macie w miastach mlekomaty, jakie jest w nich mleko?
My w ponidzialek idziemy na bilans dwulatka. Juz czuje jaka mokra wyjde z gabinetu 🤢


polecam wcześniej zabawę w lekarza 😉 badaj małą zaglądaj do buzi znajdz cos do osłuchiwania potem ona Ciebie , tatusia tez może 🙃u nas to działa wie co go później czeka u pani doktor 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wanilia szybko wracaj do formy 😘... oby chociaż przez weekend M posiedział w chałupie na dupie 😉... jego pomoc bezcenna...
Ja już w piżamie ☺️... jeszcze tylko Jula szybką kąpiel i do wyrka... padam... a rano zaś trza wstać 🤢
Nocki z dupy znalazły wytłumaczenie... mamy 1-wszą piątkę... taki tyci kawalątek... gdzie tam do końca 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
marika321 napisał(a):
meliska napisał(a):
Bry 😎
Pierwsza 😎 😎 😎 😜
Dziecko mnie przed czasem z wyra zgoniło tak dżezuje już 3 nockę, że co najmniej od godziny nie śpię 🤢
A czy wiecie jakie kozaczki są najmodniejsze w tym sezonie?... odpowiedź na forum już wkrótce 😉
Miłego dzionka 😎



tej godziny to na pewno nie pobiję.... 😜


my też nie 😜

chociaż przed 5 Maciek się obudził, przyszedł do nas do pokoju, wślizgnął się do łóżka między nas i zaczął krzyczeć "jeść! mleka!" no i poszłam i mu zrobiłam, z tym że podgrzałam mleko z kartonu, wlałam do butelki, wypił i poszedł spać 🙂, ale tylko do 6.30


no mam 2 pudełka kartonowe bebilonu i tak właśnie myslę czy kupowac czy nie.....a krowie jakie dajecie???? bo do mnie jakoś to kartonowe z roczną datą ważności nie za bardzo przemawia....


powiem Ci, że skoro studiowałam technologię żywności i żywienia człowieka, wiem coś na ten temat. i różnica jest taka, że mleko uht jest troszeczkę inaczej przetwarzane, krócej a w wyższej temperaturze. Pasteryzacja trwa trochę dłużej w niższej temperaturze, podczas obróbki Uht (ultra high temperatur) ginie więcej bakterii oraz form przetrwalnikowych, zarówno tych szkodliwych jak i tych dobrych, no i ma ono mniej witamin w związku z tym że niektóre po prostu jakby to określić "giną" w wysokiej temperaturze. różnią się też smakiem. ale ogólnie nie ma tak, że uht jest niezdrowe. ja osobiście wolę mleko uht, pasteryzowane mi nie smakuje, bo ja piję mleko surowe, a jakoś jak myślę o pasteryzowanym surowym to tak nie bardzo... mam dostęp do mleka od krowy, ale ja nie lubię... Maćkowi załatwię i zobaczymy czy jemu będzie smakowało, aczkolwiek takie też trzeba przegotować... a potem wystudzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...