Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć dziewczyny!! My dzisiaj wróciłyśmy do domu wczoraj mój M wyszedł ze szpitala i teraz czekamy na wyniki biopsji i za 2 lub 3 tygodnie z powrotem mój M idzie do szpitala na leczenie bo wtedy będzie wiadomo co mu jest a my znowu do mojej mamy żeby było blisko do szpitala .. 🤨
Mam nadzieje że u was wszystko dobrze bo ostatnio przez 3 dni jakoś nie miałam czasu wejść..
Moja malutka padła jak kawka bo dzisiaj ja byłam u ginekologa i mój M nie mógł małej ululać bo jak mamy nie ma przy niej to jest dupa 🤪 no chyba że moja mama jeszcze bo tak to nikt więcej 🙂 i później jak usneła to musiałam ją pakować ubierać bo wracaliśmy.. więc bardzo zmęczona 🙂 oczywiście Azalie będę brała od dzisiaj właśnie kupiłam ..
Teraz nasz tatuś ma wolne l4 do 20-tego i posiedzi z nami 🤪 😆
Jestem zmęczona jak nie wiem dzisiaj idę zjeść kolację,wykąpać się i o 23 ostatnie karmienie 😎 buziaki dla was 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beata26 napisał(a):
U mnie niestety przystawianie nic nie dalo, bo mala od razu zanosila sie krzykiem i nie chciala ssac. Od poczatku bardzo chcialam karmic jedynike piersia ale u mnie niestety nic z tego nie wyszlo i musze mieszac. cycek+butla

Moja też nie chciała łapać piersi. Położna kazała mi tak robić: Władować jej palec do buzi paznokciem do języczka i wkładając palec powoli przekręcać tak by koniec palca znalazł się prawie na końcu języka a paznokieć do podniebienia. I faktycznie mała zaczęła otulać palec języczkiem i tak zaczęła ssać. Może komuś się przyda ten sposób
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiuniaa1603 napisał(a):
Dziewczyny jak jest u Was z mlekiem, bo moja mleczarnia to na wykończeniu i bardzo mnie to martwi.... piję dużo wody, herbatki laktacyjne, małego co chwilę przystawiam, a jak w nocy wstaję, żeby ściągnąć mleko to ledwo 90ml, gdzie prędzej prawie 2 butelki po 125ml... dodam, że mały w nocy nie je bo całą przesypia. Martwię się, bo coraz częściej muszę podawać mu modyfikowane 😞 A tak bardzo chciałabym karmić tylko i wyłącznie piersią... 😞 Czy to jest możliwe, żeby mleko mi zanikało????? 😞 😞 😞

Jaka herbatke laktacyjna pijesz? Ja ma Humana, ale w sumie nie wiele mi to daje. Teraz zeby miec wiecej mleka po kazdym karmieniu jeszcze przez jakies 10 minut pracuje laktatorem, zeby pobudzic wytwarzanie mleka i pije herbatke laktacyjna, ktora sama sobie parze.
Przepis na Herbatke jakby ktos byl zainteresowany:
Na pol litra wrzacej wody wrzucic po malej lyzeczce kopru wloskiego, anyzu, kminku, lukrecji. Gotowac 5-15 minut. pic nie wiecej niz jedna filizanke dziennie, gdyz wzmacnia laktacje i jest rozgrzewajaca. Nadmiar moze powodowac zapalenie piersi.

Ziolka mozna kupic w sklepie zielarskim. Jesli nie lubisz slodkiej to dodaj mniej lukrecji 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
WITAM .OPUSCILAM SIĘ PRZEZ KILKA DNI ALE JAKOS CZASU BRAKOWAŁO 🙂 I TYLLLE NAPISAŁY PRZEZ KILKA DNI....MUSZĘ NADROBIC-TYLKO NIEWIEM KIEDY.JAKIS SKRÓT CO NOWEGO???/ 🙂 U NAS RAZ LEPIEJ RAZ GORZEJ.JA DZIS FATALNE SAMOPOCZUCIE.CAŁY DZIEN BÓL GŁOWY STRASZNY PULSUJACY A RANO SŁABO MI SIE ZROBIŁO ,POTY MNIE OBLAŁY I MIALAM WRAŻ.ZE ZARAZ ZEMDLEJE 😞 CZUŁAM SIE STRASZNIE I WYSTRASZONA BO JEST KAROLA TU TAKIE STANY...EHHHH OKROPNE TO.BADANIA OGÓLNE NIBY NORMA TARCZYCA UNORMOWANA ....A TU TYLE INNYCH DOLEGLIWOSCI.MAŁY JUZ TAKI CIĘZKI ZEPLECY CAŁKIEM MI WYSIADŁY BOLI KAŻDA CZĘŚĆ....JE JE JEEEE I KOŃCA NIE WIDAC 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
COQ wszystkiego najlepszego dla Bambiny z okazji 2 miesiecy 🙂


Dziekuje dziekuje!!! 😆 I odbijam 😁 wszystkiego najlepszego dla Florka!!! 😘

Aga dziekujemy 😘

Pammat naciesz sie teraz twoim M. 🙂

U mnie mleko jakos stale jest na szczescie. Co prawda nie mam juz takich stanow, ze eksploduje wiec laktatora nie uzywam. Czasami tez odnsze wrazenie, ze w piersiach nic nie ma ale mala sie najada. Niekiedy szaleje troche przy jedzeniu ssie i wypluwa i tak w kolo i wtedy panikuje ze moze tam pusto a ja nawet w razie W nie mam modyfikowanego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nadia85 napisał(a):
Asia Twoja mała miała problemy z kupką?moja też miała i położna mnie ochrzaniła, że to od czekolady może być 🤢

a że od czekolady to ja wiem 🤢 ale lekarz po zbadaniu kupy powiedział że odczyn ph jest za kwaśny i to dlatego.a czekolade jem bo mam 🙂 po świętach ja dostałam kilka czekolad i Julka i do nie dawna mialam 10...jak ktoś przychodzi to wyjmuję zebym sama nie zjadła bo to silniejsze ode mnie!! wcześniej nie miałam parcia na czekoladę nawet w ciąży a teraz nie mogę się od niej oderwać... a co do kupy to jak dałam małej czopka w poniedziałek i zrobiła nawet 2 razy to po 4 dniach - czyli dzisiaj zrobiła też kupkę i jest fajnie bo sama i taką jak powinna 🙂 już nie zieloną czyli ph sie unormowało po bakteriach co jej daje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):

Jaka herbatke laktacyjna pijesz? Ja ma Humana, ale w sumie nie wiele mi to daje. Teraz zeby miec wiecej mleka po kazdym karmieniu jeszcze przez jakies 10 minut pracuje laktatorem, zeby pobudzic wytwarzanie mleka i pije herbatke laktacyjna, ktora sama sobie parze.
Przepis na Herbatke jakby ktos byl zainteresowany:
Na pol litra wrzacej wody wrzucic po malej lyzeczce kopru wloskiego, anyzu, kminku, lukrecji. Gotowac 5-15 minut. pic nie wiecej niz jedna filizanke dziennie, gdyz wzmacnia laktacje i jest rozgrzewajaca. Nadmiar moze powodowac zapalenie piersi.

Ziolka mozna kupic w sklepie zielarskim. Jesli nie lubisz slodkiej to dodaj mniej lukrecji 😉

ja piję tą z hippa, ale muszę spróbować tej z przepisu. A Ci coś ona pomaga???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asiadudzika napisał(a):
nadia85 napisał(a):
Asia Twoja mała miała problemy z kupką?moja też miała i położna mnie ochrzaniła, że to od czekolady może być 🤢

a że od czekolady to ja wiem 🤢 ale lekarz po zbadaniu kupy powiedział że odczyn ph jest za kwaśny i to dlatego.a czekolade jem bo mam 🙂 po świętach ja dostałam kilka czekolad i Julka i do nie dawna mialam 10...jak ktoś przychodzi to wyjmuję zebym sama nie zjadła bo to silniejsze ode mnie!! wcześniej nie miałam parcia na czekoladę nawet w ciąży a teraz nie mogę się od niej oderwać... a co do kupy to jak dałam małej czopka w poniedziałek i zrobiła nawet 2 razy to po 4 dniach - czyli dzisiaj zrobiła też kupkę i jest fajnie bo sama i taką jak powinna 🙂 już nie zieloną czyli ph sie unormowało po bakteriach co jej daje 🙂


Asiu doskonale Cię rozumiem, ja też nie mogę się powstrzymać i jem czekoladę.. a moja gwiazda potem różnie z kupką, więc jak kilka dni nie robi, to mam mega wyrzuty sumienia. Nie wiem, czy to naprawdę od czekolady, ale czasami Tosia co kilka dni robi kupkę, a czasami 2 dziennie.. już sama nie wiem. 2 razy dawałam czopka, ale nie chciałabym jej przyzwyczajać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry dziewojki 🙂 Beatka dobrze z nami z powrotem bo dawno Cię nie było 🙂 Pamm czekam na dobre wieści,póki co zagladaj tu czasem 🙂 Holi doczekasz się w końcu,moze nie teraz ale kiedys na pewno 🙂 u nas Julka zaczęła spać dłużej jak podawaliśmy jej kaszke na noc 🙂 czyli jak miała jakieś 5 mies albo 6.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...