Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂

Dziewczyny, dziekuje za odpowiedzi... Przyznam, ze sama juz wczoraj sobie stracha napedzilam, jak przeczytalam w necie o tych zaparciach. 🤨
W nocy Mala w miare spala, rano wstala w dobrym humorze...po 6 wypchnela mnie z mojejgo miejsca, sama sie tam polozyla i telewizor kazala sobie wlaczyc 😮
Ale wracajac do tematu, wspominalam, ze Jasmina lubi sliwki i je je wlasciwie codziennie 2-4, jablek faktycznie dawno nie kupowalam.
Nocnik juz od miesiaca stoi u nas w kacie, bo widzialam, ze nie chce na niego siadac, wiec teraz jak mowi, ze robi siusiu to tylko pytam czy chce na nocnik, zawsze odpowidiada "nie", wiec nie naciskam. Czasami biegnie po niego, ale tylko w z pieluszka na pupie usiadzie. Dwa moze trzy razy z kupa probowalam ja namowic, zeby na nocnik usiasc, wiec nie wiem czy az tyle zlego moglam narobic 🥴. A kupy u nas co 2-3 dni, czasami dzien po dniu. Bede starala jej sie podowac duzo plynow, jablka, sliwki, jogurty i o kupie nie wspominac...

Rita jeszcze raz witamy.
Szkoda, ze urlop nie wyszedl, no ale bywa tak czasami...przynajmniej z rodzina posiedzialas.
Aniqa jestes mistrzem!!! 😎 Chyba juz 30 godzin w autokarze przyjemniejsze niz cala podroz w placzacym, chorym dzieckiem. 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
wanilia napisał(a):
meliska napisał(a):
Swoją drogą zastanawiam się po kiego diabła po samochód do PL jechaliście, wszyscy moi znajomi kupują w DE 🤔

Tez sie zastanawiam nad tym 😁


też tak pomyślałam....że przecież wszycy z DE auta przywożą :P

Przylaczam sie do refleksji 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
A ja wczoraj siedziałam do 2 w nocy 🤢 Posprzątałam trochę, poprasowałam gorę prania i prawie ugotowałam zupę na dziś: wymysliłam jakieś cudo z kasza bulgur i soczewicą 😎


Fiu, fiu! A od ktorej na nogach jest podwojna Mama?
Zupa bedzie pyszna...wiem, bo sama lacze soczewice z bulgurem 🙂 Co prawda nie robie zupy, ale taka gesta podstawe posilku i bardzo to lubie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej czuje się wywołana do tablicy hehe
przede wszystkim Coq a może by małej podać jakieś czopki zmiękczające kupkę?
Aniqa współczuje podróży-oj ile razy to ja się popłakałam w podróży-dokładnie wiem co przeżyłaś 😞 no i właśnie dlatego się uparłam na tego busa
macie racje z tymi autami-Adama brat miesiąc przed nami kupił tez auto dla dziewczyny tutaj w Bremen i Adam jeżdził po autohandlach i ogladał ale jakoś albo coś mu nie pasowało albo były nie na naszą kieszeń, o zmianie juz dawno myśleliśmy ale jakos sie nie spieszyło no ale ja się uparłam że w pl bedziemy mieli dużo czasu i trzeba w koncu cos znaleźć
nerwy juz minely-wszystlko co trzeba bylo wymienic-wymienione tak ze teraz zadowoleni jestesmy a ja to wgle zakochałam się w nim od razu bo jest koloru ciemno różowego hehehe 😜 no i komfort jazdy oczywiście- nasza laguna sie nie umywa
ale byłemu właścicielowi to sraczki potwornej życze !!! juz nie chodzi o pieniądze ale huj jeden widział Majcie i jeszcze do niej ze ładnym autkiem bedzie jeździła , ja nie wiem jak on mówgl temu dziecku w oczy patrzeć -przecież jawnie ją naraził na Bóg wie co!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurcze nadrabiam zaległości a ta mi wyje 🤢 Maja jest ostatnio nie do zniesienia, nic nie moge zrobić,nawet kąpać sie chodze jak ona już zaśnie bo płacze adamowi i musi z nia do mnie do łazienki chodzić, nawet jak z nia w pokoju siedze to nie moge ani za tel złapać ani za książkę bo zaraz marudzi ze mam tylko na nią patrzec 😠 😠
mam nadz że jej to szybko minie bo nie wytrzymam z nią tych 3 miesięcy teraz w DE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita napisał(a):
kurcze nadrabiam zaległości a ta mi wyje 🤢 Maja jest ostatnio nie do zniesienia, nic nie moge zrobić,nawet kąpać sie chodze jak ona już zaśnie bo płacze adamowi i musi z nia do mnie do łazienki chodzić, nawet jak z nia w pokoju siedze to nie moge ani za tel złapać ani za książkę bo zaraz marudzi ze mam tylko na nią patrzec 😠 😠
mam nadz że jej to szybko minie bo nie wytrzymam z nią tych 3 miesięcy teraz w DE


pocieszę Cię że też tak mam... 😜 😉

choć to chyba żadne pocieszenie.....tyle tylko że nie masz sama jedna tak przerąbane... 😜 ale ja chodzę do pracy więc mam czas by uzbroić się w cierpliwość... 😎
tylko mamo....mamo....!! i jeszcze ostatnio zdarzyło mu się mnie ugryść ze 2 razy z tej miłości.... 😮 🤔
nie wiem ile to potrwa.... 🤢
czasem mnie to śmieszy 😜 ale to jakaś maskra się robi..... 😮
Misio nie pozwoli M by go kąpał 🤢 a miałam taki luzik jak siedzieli razem w łazience... 😜
a dziś rano nie chciał wziąć z ręki M mleka tylko stał i wołał że "mama da..!" bym to ja mu podała z mojej ręki to mleko 😮 😮 😮 czaicie.... 🤔 😁jak w psychiatryku nie wyląduje to będzie dobrze .... 😜 🤨 😜 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W jesiennym klimacie
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/845/jrz2.jpg/][IMG]http://img845.imageshack.us/img845/1999/jrz2.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/138/8kyl.jpg/][IMG]http://img138.imageshack.us/img138/2781/8kyl.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Co tez Pan opowiada Panie Kasztanie|?
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/203/7sq0.jpg/][IMG]http://img203.imageshack.us/img203/9589/7sq0.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Wy nie wiecie a ja wiem, jak rozmawiać trzeba z psem

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/196/wupm.jpg/][IMG]http://img196.imageshack.us/img196/8716/wupm.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/716/xjui.jpg/][IMG]http://img716.imageshack.us/img716/3333/xjui.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Jak widać jednak się udał dzisiejszy spacer 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wanilia zdjecia piekne!!!! 🙂
Genialnie, ze Werka ma takiego zwierza.
No i ciuszki, jak piszesz uzywki, a tak fajnie mozna dzicko ubrac 🙂

A u mnie dzis w sloncu wrecz upalnie...och gdyby taka sloneczna jesnien byla jak dzis.

Dziewczyny byc moze taki okres mamusiowy wasze dzieci przechodza...mnie trudno stwierdzic, bo i tak ja wszystko, zawsze robie wokolo Jasminy... A juz od dawna nie mozna przy niej sie przytulic, czesto tez rozmawiac nie mozemy 😎 Maz nie moze tez przyjsc sie polozyc do nas, bo ona krzyczy, piszczy na buzi podkowa i koniec...z ranca to nawet do pokoju nie moze wejsc do nas. Generalnie mama zarezerwowana jest dla niej. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry wieczór 🙂

zaglądałam do Was, podczytywałam, ale cały czas brakowało mi czasu, żeby napisać...

Aniqa oj to niefajną mieliście podróż 🤢 u nas 10 godzin podróży nad morze Maciek zniósł wyśmienicie 🙂 no ale Kalinka chora to trzeba jej wybaczyć...

Rita dobrze, że wróciliście 🙂 a co do samochodu to pomyślałam sobie to samo co dziewczyny 😉

Coq tygrysek śliczny!!! a co do kupek to już chyba mamusie napisały wszystko, nie mam co dodać 🙂

Wanilia oj dla Ciebie oklask za to sprzątanie, prasowanie no i za tą zupę 🙂
a zdjęcia to jak zwykle - świetne! 🙂

Holi i jak tam, był telefon w sprawie pracy?

Marika co do gryzienia to u nas na szczęście niet 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a teraz w skrócie postaram się Wam streścić co się u nas działo ostatnie dni... w środę przyszła nam szafa, ok 20 i zaczęliśmy ją składać, zeszło nam do 2 w nocy 😜 do tego ok 23 obudził się Maciek i chodził za M. krok w krok ze śrubokrętem w ręce 🙃 myślałam że się posikam ze śmiechu, jak M coś przykręcał a Maciek obok też wkładał śrubokręt i kręcił 🙂 no i oczywiście nie poszedł spać dopóki szafa nie została skręcona i my nie położyliśmy się do łóżka 😁
no a szafa boska! bardzo mi się podoba 🙂 a najbardziej to mi się podoba jej wnętrze, bo tyle rzeczy mi się mieści, że szok 😁
no więc wczorajszy wieczór przekładałam ciuchy, prasowałam, układałam 🙂 i znowu zeszło do bardzo późnej godziny...
to tylko udawało mi się Was rano podczytać, bo przecież druga zmiana u mnie... no ale na napisanie czegoś zawsze czasu brakowało...

umowę mi przedłużyli, do końca października 2014... ale nie wiem czy do tego czasu tam wytrzymam... pensja kiepska i to bardzo... a do tego ta nowa... i już wiem, że nie tylko mnie denerwuje... dzisiaj się z nią troszkę posprzeczałam, bo zasugerowała mi, że założyłam niedawno lokatę, której nie powinnam zakładać tej osobie. i poszłam do naszej koleżanki, która nadzoruje sprzedaż i się pytam Izy, a w ogóle to robiłam to wtedy przy niej bo nie byłam pewna... i Iza zadzwoniła do naszego radcy prawnego i wyszło, że dobrze wszystko zrobiłam. i poszłam do nowej jej to powiedzieć, a ona dalej brnie, że coś tam jej się nie podoba w tym... w ogóle szpera nam po szufladach... rusza nie swoje papiery, wymyśla niestworzone procedury, podobno "nadgorliwość gorsza od faszyzmu". przegląda nasze umowy kredytowe, ok chce zobaczyć jak to teraz wygląda, bo nie było jej w banku 1,5 roku, ale ona nie przejrzała jednej czy dwóch umów, tylko kartka po kartce z ostatniego pół roku... Iza mówi, że czuje się jakby jakimś kontrolerem była...
no i strasznie zmieniła się przez to atmosfera w pracy.... dotąd naprawdę miło mi się tam chodziło i chciało mi się tam chodzić... a od jakiś 2 tygodni niekoniecznie miło... 🥴
pewnie sobie pomyślicie, że przesadzam albo że robię problem z niczego... ale może jesienna depresja mnie dopadła, ale za takie pieniądze w takiej atmosferze to ja pracować długo nie mam zamiaru... bo na nowej umowie pensje mam podwyższoną po 100zł brutto... 🤢 czyli zamiast najniższej krajowej czyli 1600zł mam aż 1700zł brutto, jakieś 1250 na rękę - po prostu rewelacyjna płaca pracując w banku... oj i tak mnie to wszystko zdołowało 😞 piję kawę teraz i tak sobie myślę, że może mogliśmy zostać w Lublinie i tam jakoś sobie przyszłość urządzać, może z lepszymi perspektywami, w mieście...
a tu niby miejsc pracy dużo, niby wszystkiego dużo, wieś, ale uzdrowiskowa... ale...

oj, sama już nie wiem co o tym wszystkim myśleć... bo miałam nadzieję, że podwyżka będzie jako taka... a tu jedna wielka lipa... do tego umowa na czas też bez rewelacji, na razie o drugim dziecku możemy przestać marzyć, niedługo będziemy mieć do spłaty kupę kasy jak facet od domu się w końcu zgłosi... a tu jedna wielka dupaaaaaa... 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
Aga, rozumiem Cie, duzo czasu spedzam na szukaniu czegoś sensownego i jestem przerazona - wszedzie chca dawac najniższa krajowa, a odpowiedzialnośc czlłowiek w niektórych przypadkach ma brac na siebie taka szok. ja nie wiem njak to sie uloży...
A do tego nasza służba zdrowia - opisze wam dzisiejszy moj przypadek, bo sie zbulwersowałąm nieziemsko.
pojechalam dzisiaj do dermatologa w szpitalu umowic nas na wizyte - po pierwsze nie ma już u nas w powiecie dermatologa na NFZ, płatnosc za wizyte 50 zł (zdziercy - po to czlowiek płąci składki) , umowiłam całą nasz trójkę (malzon ma coś ze skóra, jakieś zapalenie, Kaliny ta wysypke w końcu chce zeby zbadał lekarz, która ma na udkach od kilku m-cy, no i ja mam pelno pieprzykow i mam je co rok kontrolowac, bo niektóre są podejrzane). babka w rejestracji sie zdziwila, ze trzy osoby rejestruje, i sie pyta z czym przychodzimy, no to jej mowie, a ona do mnie że skoro ja na kontrole tylko, to moze nie potrzebuje tej wizyty? 😮 zrobilam wielkie oczy i mowie, że nie rozumiem...ona do mnie, ze pieprzyki pewnie mam od słońca po lecie 😮 (przypominam, ze rozmawialam z pielegniarka a nie z lekarzem, która wogole nie obejrzala mojej skóry, wiec skad taka diagnoza....) no i skoro sie nic nie dzieje, to może kiedy indziej przyjde na wizyte! No szok, sobie mysle o co babie chodzi - i sie pytam, to co dopiero mozna przyjsc jak jakis rak albo czerniak sie pojawi??? 🤢 rozumiecie??? - nie dośc, ze trzeba zapłącic za wizyte, to ona jeszcze umowic mnie nie chciala, bo nic powaznego sie nie dzieje

wanilia, zdjęcia piekne, bo i modelka piękna 🙂
a u nas chyba już oficjalne zakończenie drzemek w ciagu dnia 🤢 🤢 🤢 a to wszystko dlatego, że mała nauczyła się wyłązić z łozeczka i co ja poloze, to ona wyłązi 🤢 , przychodzi do salonu i mówi "mama nie aaa" 🙂 szkoda, troche szybko. ale za to kłade ja spac o 20, a nie o 22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Juz mialam dzis nie pisac, bo mecz siatkowki ogladam Polska-Turcja 😉 Ale zajrzalam, a tu taki niepozytywny post Agi... Mysle, ze wcale nie przesadzasz, po pierwsze faktycznie niewielkie pieniadze 🤢 rozumiem, ze to caly etat? Tez tyle zarabialam jak w sklepie z dzinsami pracowalam, ale to bylo na studiach i moje pieniadze, a nie na utrzymanie rodziny 🤔 Szczerze to az mnie zatkalo troche, bo co z taka pensja mozna zrobic w dzisiejszych czasach...Nie dziwie sie utraty zapalu Aga.
Po drugie, kazdy inaczej radzi sobie z taka czy inna atmosfera w pracy. Dla mnie pewnie byloby to rownie trudne i raczej dzialaloby destrukcyjnie.
Aga nie ma co rozmyslac o Lublinie, zwiazaliscie sie z tym miejscem, wybudowaliscie dom i chyba nie po drodze bylaby Wam sprzedaz, wiec moze asekuracyjnie rozgladaj sie za praca... Zreszta dziewczynie moze jeszcze ktos zdazy utemperowac pazurki i wszystko wroci do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa babka nie bardzo chciala Cie na wizyte umowic, za ktora masz zaplacic w dodatku? 🤔 No i jesli pielegniarka dziwi sie, ze pieprzyki ktos chce skontrolowac to jak mozna swiadomosci o profilaktyce zdrowotnej wymagac od spoleczenstwa?
Masakra. Jakos mi sie czarno nasz kraj zarysowal po waszych postach dziewczyny 🤢

Aniqa u nas z tym spaniem identiko 😜 Moja chodzi spac 18-19.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Aniqa babka nie bardzo chciala Cie na wizyte umowic, za ktora masz zaplacic w dodatku? 🤔 No i jesli pielegniarka dziwi sie, ze pieprzyki ktos chce skontrolowac to jak mozna swiadomosci o prolaktyce zdrowotnej wymagac od spoleczenstwa?
Masakra. Jakos mi sie czarno nasz kraj zarysowal po waszych postach dziewczyny 🤢

Aniqa u nas z tym spaniem identiko 😜 Moja chodzi spac 18-19.

no dokladnie, nie dość ze trzeba placic, to jeszcze z łaską rejestruja. A z tą profilaktyka to samo myśle, pretensje, ze ludzie sie nie lecza, tylko jak maja to robic w takich warunkach?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Aniqa babka nie bardzo chciala Cie na wizyte umowic, za ktora masz zaplacic w dodatku? 🤔 No i jesli pielegniarka dziwi sie, ze pieprzyki ktos chce skontrolowac to jak mozna swiadomosci o prolaktyce zdrowotnej wymagac od spoleczenstwa?
Masakra. Jakos mi sie czarno nasz kraj zarysowal po waszych postach dziewczyny 🤢

Aniqa u nas z tym spaniem identiko 😜 Moja chodzi spac 18-19.

no dokladnie, nie dość ze trzeba placic, to jeszcze z łaską rejestruja. A z tą profilaktyka to samo myśle, pretensje, ze ludzie sie nie lecza, tylko jak maja to robic w takich warunkach?!


No wlasnie profilaktyka 😁 😜

A jeszcze o tej wysypce na udach Kaliny. Jasmina tez miala cos takiego, takie suche lekko ciemniejszy kolor od zdrowej skory. Jak bylam w Polsce i zaczelam dawac inne mleko to prawie calkowicie zeszlo. Teraz znowu to miala, a dawalam odpowiednik Nidal'u czyli Nan tez z Nestle. Ale osatnio moj maz kupil Guigoz to ktore dostawala na samym poczatku i uda sa glaciutkie. Nie wiem, mysle sobie, ze to po zmianie mleka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka kochane!!!
Babka dziś do mnie dzwoniła ta kierownik tej apteki co miała bym pracować!!! Jadę w pon na próbę na 8 godz żeby mnie zobaczyła jak pracuję jak się spodobam to czekam tylko na otwarcie tej apteki i spadam z mojej roboty tyle że mam 3 mies wypowiedzenie ale może uda się odejść za porozumieniem stron a jak nie to nie wiem!!!
Jutro odp wszystkim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Juz mialam dzis nie pisac, bo mecz siatkowki ogladam Polska-Turcja 😉 Ale zajrzalam, a tu taki niepozytywny post Agi... Mysle, ze wcale nie przesadzasz, po pierwsze faktycznie niewielkie pieniadze 🤢 rozumiem, ze to caly etat? Tez tyle zarabialam jak w sklepie z dzinsami pracowalam, ale to bylo na studiach i moje pieniadze, a nie na utrzymanie rodziny 🤔 Szczerze to az mnie zatkalo troche, bo co z taka pensja mozna zrobic w dzisiejszych czasach...Nie dziwie sie utraty zapalu Aga.
Po drugie, kazdy inaczej radzi sobie z taka czy inna atmosfera w pracy. Dla mnie pewnie byloby to rownie trudne i raczej dzialaloby destrukcyjnie.
Aga nie ma co rozmyslac o Lublinie, zwiazaliscie sie z tym miejscem, wybudowaliscie dom i chyba nie po drodze bylaby Wam sprzedaz, wiec moze asekuracyjnie rozgladaj sie za praca... Zreszta dziewczynie moze jeszcze ktos zdazy utemperowac pazurki i wszystko wroci do normy.


no na cały etat, na początku dostałam umowę na okres próbny 6 m-cy za najniższą krajową, no ale sobie myślałam, że to na początek. a teraz?
a najlepsze w tym wszystkim jest to, że od stycznia płaca minimalna ma wynosić 1680zł brutto, także wycwanili się bo będę miała tylko 20zł brutto więcej - majątek...

i zobacz Coq, porównaj sobie pracę w sklepie z pracą w banku, która naprawdę jest mega odpowiedzielna... bo każdy błąd to jest mój błąd, każdy błąd w umowie kredytowej, w czymkolwiek, to jest mój błąd i moja wina. i ja za to odpowiadam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Aniqa babka nie bardzo chciala Cie na wizyte umowic, za ktora masz zaplacic w dodatku? 🤔 No i jesli pielegniarka dziwi sie, ze pieprzyki ktos chce skontrolowac to jak mozna swiadomosci o prolaktyce zdrowotnej wymagac od spoleczenstwa?
Masakra. Jakos mi sie czarno nasz kraj zarysowal po waszych postach dziewczyny 🤢

Aniqa u nas z tym spaniem identiko 😜 Moja chodzi spac 18-19.

no dokladnie, nie dość ze trzeba placic, to jeszcze z łaską rejestruja. A z tą profilaktyka to samo myśle, pretensje, ze ludzie sie nie lecza, tylko jak maja to robic w takich warunkach?!


No wlasnie profilaktyka 😁 😜

A jeszcze o tej wysypce na udach Kaliny. Jasmina tez miala cos takiego, takie suche lekko ciemniejszy kolor od zdrowej skory. Jak bylam w Polsce i zaczelam dawac inne mleko to prawie calkowicie zeszlo. Teraz znowu to miala, a dawalam odpowiednik Nidal'u czyli Nan tez z Nestle. Ale osatnio moj maz kupil Guigoz to ktore dostawala na samym poczatku i uda sa glaciutkie. Nie wiem, mysle sobie, ze to po zmianie mleka.


wlasciwie, to Kalinie to wyskoczylo pol roku temu, jak zmienilam Nan pro na bebiko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bry!

Zdjęcia rewelacja!!!! 🙂 prosimy o więcej 🙂

Aniqa co do lekarza to szok że po pierwsze że nie macie na NFZ i jeszcze łachę robią....wiadomo że często i tak chodzi się prywatnie ale na kontrolę pieprzy to jak najbardziej na NFZ pasowałoby skorzystać....

Holi trzymam kciuki super wieści!! 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...