Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
NovaM u mnie tak samo wszystko wygląda 🙂

Marika podjadę później do przychodni i jak je wszystkie opieprzę tam to będzie huczało 😠

a ja już faworki zrobiłam 😁 dietetyczne bo z jogurtem zamiast śmietany, no i pieczone w piekarniku, taki przepis znalazłam 🙂 no i dobre 🙂 ale potem z kawałka ciasta to usmażyłam jeszcze 🙂 bo jednak smakiem się różnią 🙂 a że ja faworki jem raz w roku także od kilku smażonych myślę, że nic mi nie będzie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
My już zaszczepieni... nawet nam dzielnie poszło... grymas na twarzy się pojawił, ale krzyków jakoś specjalnie nie było 😎... po nas pacjenteczkę było zdecydowanie słyyychać 😜
Ja już 2 pączki wciągnęłam 😎... a gdzie tam do końca dnia 😜
Nova myślę, że ciuchów starczy... zawsze można jakieś przepierki zrobić... pod namiot chyba nie jedziecie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Nova myślałam, że ja z rana też takie zdjęcie zapodam 😁 Wstałam o 5 zrobić mleko a tam syyyypie, pomyślałam, że tym razem napada...dachy są przyprószone 😁
Wiem, że Tobie bokiem ta zima wychodzi, ale jak patrze na te zdjęcia to ach.... ja w tym roku, własnie tylko na zdjęciach i w tele.

Meliska my ostatnie dwie noce też do 5 śpimy...tylko, ze od północy 😁 ...no ale dla mnie to i tal lux!
Dzisiaj Mała obudziła się przed 9, zrobiłam mleko, położyłam i nawet jej ubrałam rajstopki i spódniczkę...ale tak jakoś wyszło, ze jeszcze się położyłam obok i spałyśmy do 10.30 😎
Także u mnie dopiero kawa. 😉

A za oknem chyba mrozi, a tu na spacer trzeba wyjść brryyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kochane ja z rana wciągłam już jednego pączka!!!
Mniam a do końca dnia wciągnę więcej bo idę do pracy na 15 heheh a może coś M kupi jak z pracy będzie jechał!!! ehehhe
Mały spi od 10,30 a ja siedzę !!!!
Moje plany kulinarne legły w gruzach!!!
Udało mi się tylko zrobić Ala Krupnik na obiad a reszta nic bo mały mnie ciągle atakuje marudzi i naprawdę nie mogę nic zrobić JOJCYDŁO masakra!!!
Mialam robić gołąbki bez zawijania mialam robić ciasto marchewkowe i paprykę z farszem mięsnym zapiekaną w piekarniku ojjjjj cóz !!!!
Nova u nas taka sama zimaaaaaa
Potem po 12 do koleżanki na kawkę i pączala więc spacer z małym zalicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

coquelicot napisał(a):
marika321 napisał(a):
Tabletki to ja też tylko ze 2 m-ce i zrezygnowałam nawet gdzieś mam jeszcze jedno opakowanie cerazette..... 😜


Też je miałam. Teraz jak byłam na zabiegu poprosiłam o receptę, ale tak w razie... Nigdy tabletek nie brałam i nie mogę się jakoś przekonać ☺️ Mam wrażenie, że czymś się faszeruję 🤔

Ja bralam tableki ale nie chce wiecej. Teraz dostalam dwie propozycje koleczko albo plastry. Koleczko laczy sie z wizyta co miesiac, a prastry wymienia sie raz na tydzien.
Wybralam plastry i sobie chwale 🙂

aaagaaa napisał(a):
a powiedzcie mi dziewczynki czy szczepicie dzieci na ospę???

bo my mamy szczepienie w piątek, to odra, różyczka, świnka... no i się zastanawiam nad tą ospą...


Mysmy Florka zaszczepili na ospe. Jak dziecko chodzi do zlobka to ma ta szczepionke darmowa wiec z niej skorzystalismy. Z tego co rozmawialismy z lekarzem mowi ze poleca szczepienie przeciw ospie bo w tej chwili pediatrzy bardzo sie boja wszelkich komplikacji po przebyciu ospy.
Pewnie wszystkie przechodzily ospe i w tej chwili syn mojej siotry ma i przechodzi dobrze. Wszystko zalezy od organizmu. Ja np ospe mialam jak bylam w Anglii czyli w wieku 25 lat. Przespalam 2 doby z temperatura 39,5. jak zasnelam w srode obudzilam sie w piatek, a w nastepna srode bylam juz w pracy. Niby nic.
Doszslismy do wniosku ze jak szczepionka jest darmowa to warto sprobowac w szczegolnosci ze faktycznie mozna dziecku oszczedzic drapania sie i blizn czy innych komplikacji po ospowych.

aaagaaa napisał(a):
Marika ale nie wiem czy źle mi nie powiedziały. Bo na ulotce Prevenaru jest napisane, że dawka przypominająca między 11 a 15 miesiącem życia.

Oj teraz to jestem wkurwiona 😠 😠 😠

Mi tez tak powiedzieli ze sie nie szczepi teraz na pneumokoki i dawke przypominajaca dostanie w Kwietniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
U nas noc z pobudkami niestety, jakoś o 3 Weronika się obudziła i przez godzinę była w formie do zabawy 🥴 Wzięłam ją na nasz materac i przysypiałam kątem oka kontrolując sytuację. Po jakiejś godzinie odłżyłam do łóżeczka i zasnęła. Potem pobudka po piątej, znów wylądowała z nami i spaliśmy wszyscy do 8.30 😁 M jechał dzis później więc wyskoczyłam rano na spacer z psem i chyba poranny mrozik mi powera zapodał i dobry nastrój 🙂 Werka właśnie zasnęła a ja zrobię sobie kawusię i wstawię obiad.
Coq podawałaś juz Jaśminie soczewicę? Bo pamiętam że w ciązy zupę pichciłaś
Meliska chyba nie podejrzewałaś że Twój szogun się rozpłacze od byle szczepienia? 😜
NovaM ja jak gdzies z Werką na dłużej jadę to bieliznę zabieram w ilości razy 1,5 żeby nie musieć prać. A zmiana w ciągu dnia się zdaża więc wolę więcej mieć. No ale ja samochodem w dalsze podróże....W pociągu temperatury nie przewidzisz ale na pewno nie będzie akuratna - albo za zimno albo gorąco - tak wynika z moich doświadczeń 😁
Holi rozbroiło mnie zdjęcie w avatarze - mina genialna 🤪 I czy Eluś siedzi na nocniku? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny musze kupić nowy odkurzacz- w rozsądnej cenie. możecie polecić cos co dobrze ciągnie i poradzi sobie z psią sierścią?
I chyba jescze na allegro zanurkuję jakieś książeczkowe zamówienie zrobić bo moje dziecko potrafi zginąc z nosem w książkach na pół godziny - sama 😲 A z nami to potrafi naprawdę długo oglądać, chrumka przy tym, prycha, muczy, szczeka, piszczy i woła yyyyyyyyyy jak chce żeby jej coś nazwać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Holi współczuję tego jojczenia 🤢 Przerabiałam to jeszcze dość intensywnie jakieś 4 miesiące temu...teraz też oczywiście się zdarza, ale jednak Mała potrafi się sobą zająć na jakiś czas.

Wanilia jak Beata pytała o fasolową to pisałam, że w książeczce zdrowia wg tabeli żywieniowej warzywa suche można podawać dopiero od 2 roku życia. Fasolową daję, bo jest łatwiej wybrać fasolki , a z gęstą soczewicową trudniej...więc generalnie nie podaję jako dania dla niej, ale często przychodzi do mnie jak je i się domaga, więc co nie co zje...nic jej nigdy nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Dziewczyny musze kupić nowy odkurzacz- w rozsądnej cenie. możecie polecić cos co dobrze ciągnie i poradzi sobie z psią sierścią?
I chyba jescze na allegro zanurkuję jakieś książeczkowe zamówienie zrobić bo moje dziecko potrafi zginąc z nosem w książkach na pół godziny - sama 😲 A z nami to potrafi naprawdę długo oglądać, chrumka przy tym, prycha, muczy, szczeka, piszczy i woła yyyyyyyyyy jak chce żeby jej coś nazwać 😁


To moja na każde zwierzę robi muuuuuuuu 😁 Na koty piszczy co oznacza, ze mam zamiauczeć, podobnie psy. A jak małpę zobaczy też piszczy, a potem biegnie po swoją małpę maskotę.
Dziś bluzeczkę z królikiem jej ubrałam, spojrzała na brzuch i też zamuczała 😎 Chociaż króliczki z lego robią kic kic i to wie, bo je "podskakuje" 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W takim razie Werka dostanie rosołek a zupę dla nas zrobię na bulionie który zostanie. I jeszcze miałam zapytać bo czasem pojawia się u was pytanie o drugie danie : wasze dzieci jedzą dwudaniowe obiady? Bo u nas nigdy nie am dwóch dań - tyle że ja zupkę naprawdę gęstą robię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
W takim razie Werka dostanie rosołek a zupę dla nas zrobię na bulionie który zostanie. I jeszcze miałam zapytać bo czasem pojawia się u was pytanie o drugie danie : wasze dzieci jedzą dwudaniowe obiady? Bo u nas nigdy nie am dwóch dań - tyle że ja zupkę naprawdę gęstą robię


Moja ma z pierwszym daniem problem, więc nie wyobrażam sobie, że miałby zjeść drugie 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
W takim razie Werka dostanie rosołek a zupę dla nas zrobię na bulionie który zostanie. I jeszcze miałam zapytać bo czasem pojawia się u was pytanie o drugie danie : wasze dzieci jedzą dwudaniowe obiady? Bo u nas nigdy nie am dwóch dań - tyle że ja zupkę naprawdę gęstą robię

Florek je dwa dania. Nie na raz co prawda a przynajmniej nie na raz w domu (w zlobku podobno jest taki zarlok ze zjada obydwa na raz). O 12:00 zupka i kolo 13 lub 14 drugie danie.
Wczoraj wykrecil niezly numer. Panie mowili ze nie chcial jesc obiadku i wkladaly go do siedzonka a on nic tylko glowe odwracal. W koncu go wyciagnely a ten pobiegl do stolika usiadl na krzeselku znalaz jakas lyzeczke i zaczal stukac w stol. Wiec Panie daly mu obiadek przed niego przy stoliku i zjadl wszystko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Dziewczyny musze kupić nowy odkurzacz- w rozsądnej cenie. możecie polecić cos co dobrze ciągnie i poradzi sobie z psią sierścią?
I chyba jescze na allegro zanurkuję jakieś książeczkowe zamówienie zrobić bo moje dziecko potrafi zginąc z nosem w książkach na pół godziny - sama 😲 A z nami to potrafi naprawdę długo oglądać, chrumka przy tym, prycha, muczy, szczeka, piszczy i woła yyyyyyyyyy jak chce żeby jej coś nazwać 😁

ja polecam taką serię:

http://allegro.pl/dzikie-zwierzeta-obrazki-dla-maluchow-i2999447230.html
obrazki dla maluchów Misio je naprawdę uwielbia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
W takim razie Werka dostanie rosołek a zupę dla nas zrobię na bulionie który zostanie. I jeszcze miałam zapytać bo czasem pojawia się u was pytanie o drugie danie : wasze dzieci jedzą dwudaniowe obiady? Bo u nas nigdy nie am dwóch dań - tyle że ja zupkę naprawdę gęstą robię


czasem moze 2-3 razy w tygodniu ok 12 zupka ok 15 drugie danie

czasem jest tylko drugie danie o 12 albo tylko zupka wtedy o 15 mleczko 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
u nas temat szczepienia na ospe rozwiazal sie sam, bo to juz za nami 🙂 spoko dziewczyny, ospa to nie koniec świata, chyba każda z nas przechodzila to w dzieciństwie i żyjemy. Kalina też to przeszla praktycznie bezobjawowo, tylko kropki byly i tyle.

Dokladnie, i Twoja Kalinka ma teraz odpornosc na cale zycie, a po szczepionce odpornosc trzymuje sie przez 15 lat, czyli dziecko szczepiona ma duze szanse zachorowac jak bedzie rosole co juz jest gorsza opcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
i w goole Dzien dobry 🙂)

maly usnal, a mnie rozklada jeskies chorubsko chyba 😞((
no nic, trzeba sie kurowac, takze nici ze spacerow w ta piekna zime 😞
i musze sie pochwalic ze kolejny etap za nami - maly mapke geodezyjna!!!!! 🙂)
i mam jeszcze pytanie do agi i wanili: jakie materialy tezpotrzebne do stanu zero albo surowego mozna odpisywac vat? Bardzo dziekuje za odpowiedz i przepraszam za tematy budowlane 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
wanilia napisał(a):
Dziewczyny musze kupić nowy odkurzacz- w rozsądnej cenie. możecie polecić cos co dobrze ciągnie i poradzi sobie z psią sierścią?
I chyba jescze na allegro zanurkuję jakieś książeczkowe zamówienie zrobić bo moje dziecko potrafi zginąc z nosem w książkach na pół godziny - sama 😲 A z nami to potrafi naprawdę długo oglądać, chrumka przy tym, prycha, muczy, szczeka, piszczy i woła yyyyyyyyyy jak chce żeby jej coś nazwać 😁

ja polecam taką serię:

http://allegro.pl/dzikie-zwierzeta-obrazki-dla-maluchow-i2999447230.html
obrazki dla maluchów Misio je naprawdę uwielbia 😉


Serię również polecam 🙂 Mała ma ze 4 książeczki, w tym jedną o zwierzętach...choć akurat te książeczki lubi gryźć 🤔 Za to o zwierzętach mam dwie Lego i Jaśmina codziennie do nich zagląda http://www.smyk.com/lego-zoo,prod860626,ksiazki-dla-dzieci-p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moje dziecko właśnie usnęło. Późno dziś, ale przecież wstałyśmy godzinę później.
A, no i dziś mogę uznać,że zjadła dwa dania 😉 najpierw swoją zupkę, a potem ze mną zapiekankę ziemniaczaną z jajkiem...a jajo mnie cieszy, bo przestała lubić a dziś zjadła 🙂

Chloe gratki na kolejny krok postawiony w stronę budowy domu 🙂 No i zdrowia życzę!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Chloe my jeszcze nie ruszalismy tematu ulgi budowlanej - nawet nie wiem czy mamy chociaż jedną fakturę 🤔 Bo większość materiału kupowana była taniej ale bez faktury. Na pewno tak było z bloczkami, betonem, piaskiem i zbrojeniami więc w sumie większość...A to w tym roku trzeba skortzystać z ulgi żeby dalej ją mieć? 😲 Czy jesczze przyszły rok na zastartowanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Moje dziecko właśnie usnęło. Późno dziś, ale przecież wstałyśmy godzinę później.
A, no i dziś mogę uznać,że zjadła dwa dania 😉 najpierw swoją zupkę, a potem ze mną zapiekankę ziemniaczaną z jajkiem...a jajo mnie cieszy, bo przestała lubić a dziś zjadła 🙂

Chloe gratki na kolejny krok postawiony w stronę budowy domu 🙂 No i zdrowia życzę!!!

A Werka wstała niedawno i tez można powiedzieć że dwa dania bo zjadła miseczkę rosołu a teraz dojada mięsem z indyka i marchewą 😮 Ona je chyba więcej niż ja 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A na Tłusty Czwartek zrobię to co potrafię czyli rogaliki 😁 Kręci się w lodówce słoik pomarańczowej konfitury, która nie smakuje ani mi ani mężowi, a w rogalikach smak jakoś przechodzi 😉 A wyrzucić jakoś nie potrafię. Dla Małej z jabłkiem kilka i będzie Tłusty Czwartek.
A na Mardi Gras będą pączki kupne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...