Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
usunęłam na razie suwaczek... bo nie jestem na 100% pewna tych zębów, nie chce nikogo wprowadzać w błąd.
i na dodatek jestem zła. bo jak chciałam zrobić przegląd ząbków Maćka to zostałam 2 razy ugryziona tak, że aż krew mi zaczęła lecieć z palców.... 🤢 więc na razie nie mam zamiaru mu zaglądać do buzi.
a jak mi się uda, i na 100% będę pewna wszystkich zębów to wtedy zaktualizuję dane 🙂

bo w tym momencie pewna jestem 4 jedynek, 4 dwójek, 2 trójek, 3 czwórek. a co do dwóch ząbków to nie da mi dokładnie zobaczyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
kurde, od 2 dni wywala nam jeden korek i potem nie chce się włączyć. a jest do światła w łazience u góry i pokoju Maćka. wczoraj w czasie kąpieli Maćka światło zgasło, M. zszedł na dół i korek cały czas wybijało 🤢

no i zadzwoniłam dzisiaj do elektryka z reklamacją... ma dzisiaj przyjechać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaa, no i wczoraj mama przyniosła nam pozytywną wiadomość 🙂 bo list przyszedł i mama ze skrzynki wyjęła no i zwrot za urlopowe niemieckie męża 🙂 więc jakiś tam dopływ gotówki 🙂 🙂 🙂 co prawda myśleliśmy, że najpierw przyjdzie podatek, ale kolejność się nie liczy, ważne że kasa przyznana 🙂 na koncie jeszcze nie ma, ale pisali tam, że może kilka dni to trwać 🙂

a kasa mimo że jej nie ma to już rozdysponowana 😉 mamie oddać, tu elektryka. no i może 1000zł zostanie 🙂 ale zawsze coś 🙂 lustro u góry w łazience zrobimy 🙂 bo strasznie mi tego brakuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Mżawka za oknem 🤔

Aniqa super, ze sobie zafundowałaś taką przyjemność jak wybielanie zębów 😆 Cena hmmm 🤢 ale chyba czasami warto jak się ma trochę pieniędzy to zrobić coś dla siebie. 🙂
Może i mi sie kiedyś uda zrobić coś takiego 🙃

Marika no i pewnie jak zawsze co lekarz to iinne zdanie co do ząbków maluchów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaa, no i wczoraj mama przyniosła nam pozytywną wiadomość 🙂 bo list przyszedł i mama ze skrzynki wyjęła no i zwrot za urlopowe niemieckie męża 🙂 więc jakiś tam dopływ gotówki 🙂 🙂 🙂 co prawda myśleliśmy, że najpierw przyjdzie podatek, ale kolejność się nie liczy, ważne że kasa przyznana 🙂 na koncie jeszcze nie ma, ale pisali tam, że może kilka dni to trwać 🙂

a kasa mimo że jej nie ma to już rozdysponowana 😉 mamie oddać, tu elektryka. no i może 1000zł zostanie 🙂 ale zawsze coś 🙂 lustro u góry w łazience zrobimy 🙂 bo strasznie mi tego brakuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
Coq jak dobrze, że się pojawiłaś 🙂

bo już miałam pisać, że sama do siebie piszę 😁 i spamuję tu trochę...


Spoko ja wszystko czytam.
Fajnie, ze jakieś pieniądze już wleciały. 🙂
A do buzi to chyba wszystkie dzieci nie pozwalają zaglądać. Jaśmina też za każdym razem mnie gryzie jak zaglądam kiedy coś jej dolega i sobie myślę, może to zęby. Póki co widzę 8. Ale chyba Eligiusz to ma najlepiej, bo najmłodsze ząbki będzie miał. Mniej mamusi zazdroszczę bo wszystko przed nią, no chyba, że bezobjawowo będą wychodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wczoraj moje dziecko usnęło o północy 🤢 ja zaraz po nim. Za to dopiero o 5 obudziła się na mleko. 🙂 A potem już po 9 na śniadanie.
Dzisiaj chyba ze spaceru nici, więc już czuję jak będziemy się nudzić 🤔 Czasami to chciałabym, żeby ona większa była, żeby kaloszki można było wciągnąć i w mały deszcz wyjść, albo w domu kredki, farbki, plastelina...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka kochane!!! to mamy tu różne przypadki z życia hehe!!!
Aniqa no dentysta nieźle cię skasował ale masz zrobione zęby ładnie wszystkie!!!
Marika czyli mówisz że dentystak do 2 roku życia dzieci zaleca rezygnacje ze wszystkich smoczków hmmm pomyślę bo to będzie ciężkie w naszym przypadku!!!
Coq kurczę masz rację jak dla Elusia ekstra bo ma mlode ząbki ale ja się boję o kolejne wychodzenie następnych kurdeee oby było to bezobjawowe !!!
my dziś byliśmy na małym spacerku prześliśmy do mojej mamy a mamy kawałeczek i potem odprowadziliśmy ją do sklepu i teraz mały już śpi od 30 min!!!
Wiecie co czy wasze maluchy też tak za wami cały czas łażą i jojcą!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basia jakie fajne zdjęcie Florka 🙂 ale rzeczywiście bardzo poważny... 🙂

Coq ja też bym napisała do faceta. niech napisze Ci kiedy wysłał i tyle.
a co do nocy fajnie, że Jaśminka pospała 🙂

u nas też dzisiaj noc fajna, bo Maciek usnął o 20 i normalnie je ok 22-23 i śpi do rana, tak dzisiaj spał do 4.30 - dopiero wtedy zjadł, a potem spał do 6... a potem jeszcze ponad pół godziny skakał po nas po łóżku no i w końcu nas z niego wygonił 😜

elektryk przyszedł i coś tam sobie majstruje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Fajnie sie czyta 🙂
Co do palszczyka ja bym napisala to juz ponad tydzien. Przynajmniej Ci koles powie kiedy to wyslal 🙂


Basia ale fajny Florek 🙂 Teraz przynajmniej widać, że chłopak urósł 😉

Wczoraj byl na szczepieniu i juz sie cieszylam po na wadze lazienkowej wyszlo mu 9300 a u Pana doktora 8600 🙂
A to zdjecie bedzie mial w paszporcie 🙂 przynajmniej jest biometryczne wiec bedzie paszport na 5 lat 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
holi32 napisał(a):

Wiecie co czy wasze maluchy też tak za wami cały czas łażą i jojcą!!!


Holi uwielbiam te Twoje teksty 😜 🙃 🙃 🙃

Maciek w sumie jest w większości zainteresowany sobą i rzeczami, którymi nie powinien być zainteresowany. i to raczej nie on chodzi za mną, tylko ja za nim 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Fajnie sie czyta 🙂
Co do palszczyka ja bym napisala to juz ponad tydzien. Przynajmniej Ci koles powie kiedy to wyslal 🙂


Basia ale fajny Florek 🙂 Teraz przynajmniej widać, że chłopak urósł 😉

Wczoraj byl na szczepieniu i juz sie cieszylam po na wadze lazienkowej wyszlo mu 9300 a u Pana doktora 8600 🙂
A to zdjecie bedzie mial w paszporcie 🙂 przynajmniej jest biometryczne wiec bedzie paszport na 5 lat 😁


Tak myślałam, że do paszportu. My wyrabiamy w konsulacie w Lyonie i tylko na rok do 5 roku życia 🤔
Ja mam wizytę 22 lutego i też jestem ciekawa jaka waga będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Fajnie sie czyta 🙂
Co do palszczyka ja bym napisala to juz ponad tydzien. Przynajmniej Ci koles powie kiedy to wyslal 🙂


Basia ale fajny Florek 🙂 Teraz przynajmniej widać, że chłopak urósł 😉

Wczoraj byl na szczepieniu i juz sie cieszylam po na wadze lazienkowej wyszlo mu 9300 a u Pana doktora 8600 🙂
A to zdjecie bedzie mial w paszporcie 🙂 przynajmniej jest biometryczne wiec bedzie paszport na 5 lat 😁


Tak myślałam, że do paszportu. My wyrabiamy w konsulacie w Lyonie i tylko na rok do 5 roku życia 🤔
Ja mam wizytę 22 lutego i też jestem ciekawa jaka waga będzie 🙂

W Polsce do tej pory tez tak bylo. Przepisy sie zmeinily w sierpniu zeszlego roku i teraz dostaje sie paszport na 5 lat. Chyba ze paszport tymczasowy wtedy tylko na Rok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Fajnie sie czyta 🙂
Co do palszczyka ja bym napisala to juz ponad tydzien. Przynajmniej Ci koles powie kiedy to wyslal 🙂


Basia ale fajny Florek 🙂 Teraz przynajmniej widać, że chłopak urósł 😉

Wczoraj byl na szczepieniu i juz sie cieszylam po na wadze lazienkowej wyszlo mu 9300 a u Pana doktora 8600 🙂
A to zdjecie bedzie mial w paszporcie 🙂 przynajmniej jest biometryczne wiec bedzie paszport na 5 lat 😁


Tak myślałam, że do paszportu. My wyrabiamy w konsulacie w Lyonie i tylko na rok do 5 roku życia 🤔
Ja mam wizytę 22 lutego i też jestem ciekawa jaka waga będzie 🙂

W Polsce do tej pory tez tak bylo. Przepisy sie zmeinily w sierpniu zeszlego roku i teraz dostaje sie paszport na 5 lat. Chyba ze paszport tymczasowy wtedy tylko na Rok.


A no to super. Nam chyba pod koniec marca wygasa zeszloroczny i nowy trzeba wyrabiać 🤢 Na szczęście nie kosztują one sporo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Fajnie sie czyta 🙂
Co do palszczyka ja bym napisala to juz ponad tydzien. Przynajmniej Ci koles powie kiedy to wyslal 🙂


Basia ale fajny Florek 🙂 Teraz przynajmniej widać, że chłopak urósł 😉

Wczoraj byl na szczepieniu i juz sie cieszylam po na wadze lazienkowej wyszlo mu 9300 a u Pana doktora 8600 🙂
A to zdjecie bedzie mial w paszporcie 🙂 przynajmniej jest biometryczne wiec bedzie paszport na 5 lat 😁


Tak myślałam, że do paszportu. My wyrabiamy w konsulacie w Lyonie i tylko na rok do 5 roku życia 🤔
Ja mam wizytę 22 lutego i też jestem ciekawa jaka waga będzie 🙂

W Polsce do tej pory tez tak bylo. Przepisy sie zmeinily w sierpniu zeszlego roku i teraz dostaje sie paszport na 5 lat. Chyba ze paszport tymczasowy wtedy tylko na Rok.


A no to super. Nam chyba pod koniec marca wygasa zeszloroczny i nowy trzeba wyrabiać 🤢 Na szczęście nie kosztują one sporo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Fajnie sie czyta 🙂
Co do palszczyka ja bym napisala to juz ponad tydzien. Przynajmniej Ci koles powie kiedy to wyslal 🙂


Basia ale fajny Florek 🙂 Teraz przynajmniej widać, że chłopak urósł 😉

Wczoraj byl na szczepieniu i juz sie cieszylam po na wadze lazienkowej wyszlo mu 9300 a u Pana doktora 8600 🙂
A to zdjecie bedzie mial w paszporcie 🙂 przynajmniej jest biometryczne wiec bedzie paszport na 5 lat 😁


Tak myślałam, że do paszportu. My wyrabiamy w konsulacie w Lyonie i tylko na rok do 5 roku życia 🤔
Ja mam wizytę 22 lutego i też jestem ciekawa jaka waga będzie 🙂

W Polsce do tej pory tez tak bylo. Przepisy sie zmeinily w sierpniu zeszlego roku i teraz dostaje sie paszport na 5 lat. Chyba ze paszport tymczasowy wtedy tylko na Rok.


A no to super. Nam chyba pod koniec marca wygasa zeszloroczny i nowy trzeba wyrabiać 🤢 Na szczęście nie kosztują one sporo.

30 zl w Polsce wiec to nie majatek 🙂 Nawet jakby trzeba bylo co roku go robic. A ze Florek jest czesto za granica wiec sie przydaje 🙂 Mam nadzieje ze nikogo tym nie obraze ale Florek bieze Paszport z soba nawet jak do Sosnowca jedzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Holi Jaśmina "jojczy" 😁 najczęściej jak się nudzi, a ja za długo w kuchni coś robię, albo jak coś przy komputerze chcę zrobić. A czasami ma taki dzień, że od samego rana, zamiast być pełną energii i mieć chęci do zabawy to woli u mnie na rękach siedzieć.

Basia rozumiem, ze Florek bez paszportu nie wychodzi z domu? 😁 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry 🙂
U nas dzisiaj szansa na spacer wiec zaraz sie ubieramy i uciekamy z domu
My paszport dla Majci robilismy jak miala 2 miesiace i juz teraz nie jest podobna to co bedzie pozniej,na moje to takim maluchom powinno sie czesciej robic.dla bezpieczenstwa, juz go nie uzywam lezy gdzies w szafie bo wyrobilismy jej dowod osobisty a ze do DE dowod wystarczy to paszportu nie woze
Aga w razie jak bys sie denerwowala za kilka dni ze pieniadze nie wplywaja na konto to powiem Ci ze tu sie dlugo czeka nawet 2,3 miesiace tak ze w razie czego bez nerwow 🙂

My decyzje o doplacie kindergeldu za caly rok mamy juz od miesiaca a jeszcze pewnie z miesiac poczekamy na kase,podobno tutaj to normalka ale jak Ty masz cos do panstwa wplacic to od razu echhh polityka
Basia super fotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...