Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
agaaa a dajesz mu coś zjeść przed kapielą czy nie ???

bo ja jak spał długo przed kąpielą to coś mu dam possać bo się boje ze mi sie zajdzie z tego krzyku ....głodny i jeszcze kąpiel.... za duzo dla niego ☺️

i jeszcze jedno stosujecie twardo jedną porę kąpieli ???


przed samą kąpielą nie daję mu jeść, tak z 40 minut wcześniej, czasami godzinę wcześniej

i pora kąpieli jest stała u nas. ok 19, plus minus 15 minut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
kasiunia u mnie była dziś położna i mówiła ze na bioderka sama sie zapisuje prywatnie do kogo chce.... tego nie robią chyba na NFZ....
a i mam isc po 4 tygodniu

ooo głodomorek sie budzi .... 😮 😮 😮 😮

ja poszlm na wizyte do pediatry i dostalam skierowanie.
badanie robi poradnia preluksacyjna i jak masz skierowanie to jest w ramach NFZ 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
marika321 napisał(a):
kasiunia u mnie była dziś położna i mówiła ze na bioderka sama sie zapisuje prywatnie do kogo chce.... tego nie robią chyba na NFZ....
a i mam isc po 4 tygodniu

ooo głodomorek sie budzi .... 😮 😮 😮 😮

ja poszlm na wizyte do pediatry i dostalam skierowanie.
badanie robi poradnia preluksacyjna i jak masz skierowanie to jest w ramach NFZ 🙂

mam skierowanie 😎 dziękuję 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej laski,
przede wszystkim - chusta super - polecam!!!! Maluszek spi wtulony i szczesliwy. Bylismy nawet na spacerku juz w chuscie i bardzo wygodnie, szczegolnie w ta pogode! 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/263/17012012484.jpg/][IMG]http://img263.imageshack.us/img263/7312/17012012484.jpg[/IMG][/URL]

A teraz mnie przyjemmna sprawa - szczepienia!! Mam wrazenie ze wszyscy ci lekarze sa przekupieni przez firmy farmeceutyczne...szczepionki, ryzyko! Bo jednak ryzyko powiklan ze zgonami wlacznie jest i to spore...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
dziewczyny a ja zważyłam dzisiaj gips Maćka, waży 130g 🙂 czyli już wiem ile Maciek ważył we wtorek. bo było 4370 odjąć te 130g to znaczy się 4240 gram 🙂 a wychodząc ze szpitala miał 3300. i w 20 dni przybrało mu się 960g 🙂 to chyba ładnie, nie?


ładnie 🙂

u mnie właśnie była położna i żadnych farmazonów typu olej 🙂 mi nie sprzedała 🙂 pepuszek ok i powinien szybko odpaść 🙂

póki co w dzień lecimy na piersi a na noc dobijamy butlą więc w nocy przynajmniej mozemy sie wyspać po jakieś 4 godziny 🙂

kąpiecie codziennie maleństwa??? bo ja co drugi dzień ale nie wiem czy nie zacząć codzień....a i czy wasze maluchy jeszcze tak wrzeszczą przy kąpieli czy już uwielbiają ten rytuał????

to fajnie ze u was ok.
my kapiem codziennie zeby maly sie nauczyl rutyny ze potem sie spi 🙂) na poczatku tez krzyczal, ale odkad lejemy mu cieplejsza wode 39-40 stopni to mu sie podoba 🙂)
Aaagaa - pieknie przybral, moj przez 2 tygodnie 500g i mowili ze to duzo! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂
U nas kryzys 6-go tygodnia 🤢 Jula non stop wisi na cycu, jeden to tak mnie boli, że przy przystawianiu wyję z bólu 😮 😮 Wczoraj ściągałam laktatorem i zajechałam go... nie zasysa 🙃 miałam z Chicco... i zastanawiam się nad kupnem nowego... przyda się przy powrocie do pracy...
...możecie polecić jakieś sprawdzone już laktatory
Wieczorem zrobiłam jej butlę i wypiła 170 ml 😮
A jaką kupę dziś walnęła... po szyję uwalona, body nie do odzyskania... nawet foto porobiłam, bo małżon nie uwierzy, że się można tak osrakać... i kąpiel obowiązkowa 😁 😁 😁

Karuzelkę mam z Tiny Love... taką róziową 😜 chyba mała księżniczka... i moja perełeczka z ciekawością zagląda na te kręcące się pluszaki... na baterie jest, ma pilota i muzyczkę klasyczną + odgłosy natury

U nas położna dziś była... Julcia waży już 4480 g 🤪

Trzymam kciuki za te nasze chorujące maleństwa... niech te choróbska trzymają się od nich z daleka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
Cześć 🙂
U nas kryzys 6-go tygodnia 🤢 Jula non stop wisi na cycu, jeden to tak mnie boli, że przy przystawianiu wyję z bólu 😮 😮 Wczoraj ściągałam laktatorem i zajechałam go... nie zasysa 🙃 miałam z Chicco... i zastanawiam się nad kupnem nowego... przyda się przy powrocie do pracy...
...możecie polecić jakieś sprawdzone już laktatory
Wieczorem zrobiłam jej butlę i wypiła 170 ml 😮
A jaką kupę dziś walnęła... po szyję uwalona, body nie do odzyskania... nawet foto porobiłam, bo małżon nie uwierzy, że się można tak osrakać... i kąpiel obowiązkowa 😁 😁 😁

Karuzelkę mam z Tiny Love... taką róziową 😜 chyba mała księżniczka... i moja perełeczka z ciekawością zagląda na te kręcące się pluszaki... na baterie jest, ma pilota i muzyczkę klasyczną + odgłosy natury

U nas położna dziś była... Julcia waży już 4480 g 🤪

Trzymam kciuki za te nasze chorujące maleństwa... niech te choróbska trzymają się od nich z daleka 😘

ja mam laktator z firmy Avent i sobie bardzo go chwalę 🙂 mam ręczny i płaciłam na allegro 69zł+przesyłka... nawet mam taki sposób ściągania, że cały czas nie pompuje pompką tylko nacisnę i nie puszczam przez dłuższy moment a mleko w tym czasie cały czas leci do butelki.... no bo po co się przemęczać 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
Cześć 🙂
U nas kryzys 6-go tygodnia 🤢 Jula non stop wisi na cycu, jeden to tak mnie boli, że przy przystawianiu wyję z bólu 😮 😮 Wczoraj ściągałam laktatorem i zajechałam go... nie zasysa 🙃 miałam z Chicco... i zastanawiam się nad kupnem nowego... przyda się przy powrocie do pracy...
...możecie polecić jakieś sprawdzone już laktatory

Ja mam Aventa polecam bardzo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):

...możecie polecić jakieś sprawdzone już laktatory

U nas położna dziś była... Julcia waży już 4480 g 🤪

Trzymam kciuki za te nasze chorujące maleństwa... niech te choróbska trzymają się od nich z daleka 😘


ja mam laktator Medela eketryczny i 2 reczne wszystkie dostalam od kuzynki. Narazie wyprobowalam elektryczny i jest bardzo fajny. Tez mnie bola suty, szczegolnie jeden... 🤢

a karuzeli nie mamy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja też mam medela elektryczny w spadku po siostrzei jest super ale mam tez elektryczny baby ono ale ten chciał mi sutki urwać 😜 zdecydowanie nie polecam

karuzele mam fisher price elektryczna od prababciów dostał ale moj to jeszcze za mały 🙂 ale z tego co pamietam ktoras chyba pamm dawała tu link z karuzela co tak świeci na sufit jeszcze myślę ze taka jest tez super ja osobiście o takiej myślałam 😉

kasiunia a ty jak karmisz???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja też myślę o chuście, tylko nie wiem, czy będę umiała ją wiązać.. i boję się, że małej krzywdę zrobię 😮
Dziewczyny jak ściągacie pokarm, to go potem podgrzewacie, czy podajecie taki z pokojową temp?
Jeszcze nie ściągałam, żeby małej podać, ale muszę, bo do pracy na ok 5 h muszę jechać i muszę odciągnąć, żeby moja mama mogła małą nakarmić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Chloe zazdrasszczam ci chusty. Bo o niej marze od zajcia w ciaze 😁
I cos czuje, ze tez mi sie spodoba. 🙂

jak jestes tak nastawiona to na pewno wam sie spodoba. nie zrazaj sie tylko jak na poczatku mala bedzie plakac, szczegolnie przy wiazaniu, bo na poczatku zajmuje to troche czasu i jest niewygodnie. ale po paru razach idzie juz znacznie sprawniej 🙂) no i butow nie da sie ubrac, takze przed spacerem najpierw buty, potem chusta z dzieckiem 😁 😁
napisz jak wrazenia jak przyjdzie juz wasza chusta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nadia85 napisał(a):
Ja też myślę o chuście, tylko nie wiem, czy będę umiała ją wiązać.. i boję się, że małej krzywdę zrobię 😮
Dziewczyny jak ściągacie pokarm, to go potem podgrzewacie, czy podajecie taki z pokojową temp?
Jeszcze nie ściągałam, żeby małej podać, ale muszę, bo do pracy na ok 5 h muszę jechać i muszę odciągnąć, żeby moja mama mogła małą nakarmić...

w komplecie z chusta jest instrukcja ze zdjeciami, spoko dasz rade 🙂
podobno temp pokojowa jest ok. ale z lodowki trzeba podgrzac. ja osobiscie jeszcze nie podawalam z butelki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe a jak z wiązaniem? dałaś rade bez problemu? ja sie przymierzam do kolkowej bo chyba łatwiejsza w obsludze? Za 2 tyg jade do rodzicow i sie umowię z koleżanka co ma obie to sie poprzymierzamy zanim coś kupię, bo trochę to drogie żeby i testować 😜 Chociaż strasznie mnie korci żeby już zamówić, zwłaszcza ze M we Wro pracuje to by odebrał i miałabym ją szybciutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
chloe a jak z wiązaniem? dałaś rade bez problemu? ja sie przymierzam do kolkowej bo chyba łatwiejsza w obsludze? Za 2 tyg jade do rodzicow i sie umowię z koleżanka co ma obie to sie poprzymierzamy zanim coś kupię, bo trochę to drogie żeby i testować 😜 Chociaż strasznie mnie korci żeby już zamówić, zwłaszcza ze M we Wro pracuje to by odebrał i miałabym ją szybciutko

w sprzedazy internetowej jest ten plus ze masz 10 dni na zwrot bez podania przyczyny 🙂
wiazanie nie jest banalne, pierwszy raz cwiczylam na misku, drugi z mezem juz na Julku i trzeci raz sama i poszlam na spacer, maly siedzial stabilnie, mysle ze dobrze powiazalam 🙂
pod tym linkiem masz zestawienie wszystkich rodzajow chust jaka chusta? musisz wybrac co dla was najlepsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
http://allegro.pl/wielozadaniowa-zabawka-opoiekunczy-hipopotamsuper-i2041250061.html
w biedronce za 30zl 🙂
opis z allegro:
Muzykalny milutki oraz świecący wieloma kolorowymi światełkami Hipopotam Yaye jest specjalnie zaprojektowany, aby zostać pierwszym interaktywnym przyjacielem Twojego dziecka!
Zabawka posiada wiele zaprogramowanych trybów, które będą pomagać dziecku podczas codziennego poznawania otaczającego go świata:
Tryb nagrywania dżwięku,: tryb przytulaka, tryb świecących kolorów, tryb muzyczny, tryb lampki nocnej.
HIPOPOTAM Yaye jest interaktynY i zareaguje również gdy dziecko pociągnie go za ogonek !
W trybie lampki nocnej HIPOPOTA YAYE posiada również czujnik dżwięku, który zareaguje, gdy dziecko obudzi się w nocy z płaczem.


Wlasnie kupilam tego hipcia dla mojego malego 🙂 Jest super 🤪
I jeszcze jednego dla bratanicy 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...