Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej, no w koncu forum mi dziala, po 7 dniach:/
Kasia, Pamm - witajcie w domu 😉
Pamm, a m wlasnego naprawde zazdroszcze...my przez ta sytuacje z ta stara baba nie bedziemy na wigilii u siebie.powiedzialam,ze nie podziele sie z nia opaltkiem nigdy w zyciu. Wiec przymusowa wigilia u mojej mamy,wiec nie jest zle.
Asia, moja mama tez nie ma w zwyczaju pomagac,jak jakies imprezy sa...ale jakos mi to wsio ryba...8 dzieci kobita wychowala i obslugiwala przez wiele lat,wiec niech ma juz teraz spokoj.
Na swieta kupilam Malej ciastoline Playdoh kawiatenka i tablice magnetyczno- kredowa wysoka,wiec na dlugo starczy. A od mojej mamy dostanie te kaczuszki plywajace,co Wanilia linka wstawiala.
A zaraz sie za krokiety z pieczarkami zabieram. Zamroze i tylko na wigilie odmroze. Burdel mam w domu nie z tej ziemi, okna juz 2 razy mylam w tym miesiacu, a dalej sa pomazane i od sliny,bo Kalina za punkt. honoru stawia sobie wybrudzenie okien jak sa czyste.
Z gadaniem tez idzie dobrze,codziennie. os nowego.
Mamy juz pelne uzebienie 🙂 wiec spokoj.
Z pampersami no comment 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej hej 🙂

ja dzisiaj wolne, i od rana w kuchni...

no prawie od rana, bo byliśmy dzisiaj z Maćkiem u fryzjera, mimo długich włosów to pierwszy raz dopiero 😉 i z efektu jestem zadowolona 🙂

a już dwa torty zrobiłam, jeden na sobotę z masą budyniową oraz masą truskawkową, a drugi na niedzielę z dżemem z czarnej porzeczki oraz bitą śmietaną 🙂 mam nadzieję, że w smaku dobre. jeden już obłożony masą i jak trochę posiedzi w lodówce to będziemy się brali za cukrową masę z M.
do tego robiliśmy galaretki z M., bigos się robi, babeczki kruche na słono upieczone, zostało farsz zrobić. Udka kurczaka pokrojone, w przyprawach siedzą, jutro tylko do piekarnika. zaraz się zabieram za sałatki.
Jutro impreza na 18 osób 🙂
a w niedzielę na 7 plus my 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A jeszcze zapomnialam napisac,ze odkad przeszlismy na krowie mleko to w nocy jest dramat:/ tak jej to smakuje,ze czasami dwa razy budzi sie na "mleczko". Normalnie sie czuje jakbym noworodka w domu miala a nie dwulatka. A i rozrzedzonym mlekiem nie oszukasz,tluste ma byc i koniec. Mala juz dawno nie powinna w nocy pic i sie zastanawiam,jak ja ja tego oducze...juz sie zastanawiam,czy znowu mm nie kupic,tego tak nie rzlopala duzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiuniaa1603 napisał(a):
co do mleka to my juz od maja jestesmy na 3,2% i powiem wam ze zadnej roznicy nie zauwazylam pije jak pil zawdze duzo bo przez dzien wypija 3 pelne butelki (1=260ml)
mial taki w pazdzierniku ze budzil sie przez kilka dni ok 5 nad ranem to dostawal 50zl wody przygotowanej i mu przeszlo 🙂

50 zl wody powiadasz;D droga ta woda,az dziw, ze mu przeszlo:p u nas mleko o 20, potem ok. 1 w nocy i rano ok. 5-6. Jednym slowem masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka kochane!!
no moj mały jest od 2 tyg na mleku UHT z kartonu 3,2. i jest ok!!! Gerbera jadł ale drogo to wychodzi!!!
Dziś sobota wolne trochę posprzątałam i już zleciało wieczór!!!
dziś poszlam ze sobą do dentysty to pani mi nawet kamienia nie wyczysciła bo Eluś już w szal wpadl myślałam że pojdzie i pokaze zęby masakra!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam DZIEWCZYNY 😘 😘
Bez usprawiedliwiania się żyjemy 😉wypadłam z foru i powrót ciężki 🙂 ale.....
po pierwsze spóźnione z całego serducha Najlepsze życzonka dla dzieciaczków te które już są dwu latkami i dla tych co będą 😘 😘
czasem Was podczytam ☺️się przyznać ,że czasem by się chciało cosik napisać z czym się podzielić ,ale jakoś tak......
02 stycznia jedziemy do szpitala Rafał będzie miał zabieg ściagania jąderka bo niestety nie stąpiło no cóż mówi się trudno jak mus to mus 🙂
UWAGA ! Jeszcze się karmimy cycem jak to mały gada mama ty wiesz chodz do sypialni na cycylili 😉mleka modyfikowanego się nie tknął mleko z krótką ważnością to tylko w budyniu 🤨 z mową to jakby to napisać gada jak dorosły chyba to wpływ starszego syna, Rafał widzi w nim Boga 😆 co do nocnika to jak ma ochote to zrobi ,ale to taki mały kot robi co chce "chodzi własnymi ścieszkami" tak w skrócie o nas 😉 na koniec bo nie wiem kiedy znów zawitam 😉
http://ising.pl/kartki-swiateczne/5c9aa3f005ad98ea
Ściskam Was mocno buziaki:*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anika_77 napisał(a):
Witam DZIEWCZYNY 😘 😘
Bez usprawiedliwiania się żyjemy 😉wypadłam z foru i powrót ciężki 🙂 ale.....
po pierwsze spóźnione z całego serducha Najlepsze życzonka dla dzieciaczków te które już są dwu latkami i dla tych co będą 😘 😘
czasem Was podczytam ☺️się przyznać ,że czasem by się chciało cosik napisać z czym się podzielić ,ale jakoś tak......
02 stycznia jedziemy do szpitala Rafał będzie miał zabieg ściagania jąderka bo niestety nie stąpiło no cóż mówi się trudno jak mus to mus 🙂
UWAGA ! Jeszcze się karmimy cycem jak to mały gada mama ty wiesz chodz do sypialni na cycylili 😉mleka modyfikowanego się nie tknął mleko z krótką ważnością to tylko w budyniu 🤨 z mową to jakby to napisać gada jak dorosły chyba to wpływ starszego syna, Rafał widzi w nim Boga 😆 co do nocnika to jak ma ochote to zrobi ,ale to taki mały kot robi co chce "chodzi własnymi ścieszkami" tak w skrócie o nas 😉 na koniec bo nie wiem kiedy znów zawitam 😉
http://ising.pl/kartki-swiateczne/5c9aa3f005ad98ea
Ściskam Was mocno buziaki:*:*

halo
A jestes juz trzecia dziewucha, która zawitała do nas po dlugiej przerwie 🙂 Mam nadzieje, ze zostaniesz na dluzej. Cyc - wow, to sie teraz naprawde rzadko zdarza,aby tak dlugo karmic. Podziwiam za wytrwalość 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór 🙂
Woow aż miło zaglądać... co rusz jakaś zbłąkana mamuśka 🤪
Pammat bo nie pogratulowałam... gratulacje ofkors 🤪... dawaj jakieś szczegóły... Ty to tak lubisz... wskoczysz jak Filip z konopi i znikasz 😉
A u nas tyle się działo, że nie wiem jak to w skrócie przekazać 😮
Impreza Julkowa udana 😉... teściowie nie przyjechali... najpierw doszły mnie słuchy, że ich nie zaprosiliśmy... toż to nie wiedziałam, że dziadków trzeba do wnuczki zapraszać 😮... później, że oni już na takie imprezy się nie nadają... dziwne, bo tydzień wcześniej u wnuka jeszcze się nadali.... przykro, przykro, przykro 😞Nauczona doświadczeniem, że goście wpadają jak po ogień i najedzeni jak mopsy postanowiłam nie szaleć w tym roku... prawie brakło żarcia i siedzieli prawie do nocy 🙃... tort i ciacha kupne ☺️... trójka dzieci w podobnym wieku mało mi chaty nie rozniosła 😲... nawet na minutę nie można ich było spuścić z oka... nawet w kiblu grzebali, bo młodego żelowy kleks zainteresował 😁
Ja już chyba nawet się nie przyznaję, że my co tydzień lekarza odwiedzamy... matka przewrażliwiona ☺️ i jak tylko mojej lekarki nie ma to się boję ☺️ i aż wyć mi się chce, bo u nas ciągle coś 😞 😞 😞... żłobek... a dopiero chwaliłam, że listopad 100% obecności
katar wieczny, nos zapchany, kaszel, zapalenie spojówek do tego i nawet odparzona sisia 😮... a pamperoków już prawie od 2 m-cy nie używamy wcale... na noc zakładałam te majteczki treningowe, a one taką ceratką mają wewnątrz, więc chyba to z tego, bo z czego 🤔 i przyznaję się bez bicia, że Julkę często na stojąco ubierałam, ale już wróciłam do ubierania na leżaka i co dzień sisia do przeglądu. Dziś Jula no nocniczku mówi ała i pytam czy sisia boli... zaglądam a tam taki śluz... mamy dziewczynek czy takie coś się zdarza Waszym córkom? nie wiem czy faktycznie ją bolało, bo jak pytam czy boli rączka to też boli 🤔 Obecnie jedziemy na wziewnym sterydzie i antybiotyku do oczu... jak do wtorku nie przejdzie to antybiotyk 😞... podejrzenie, że zaatakowane w końcu zostaną zatoki sitowe... potężny obrzęk śluzówki nosa, gardła... w nocy pobudki z płaczem, duszności, kaszel... i po nowym roku skierowanie do laryngologa, bo migdały potężne wszystkie 3 😞
Z gadaniem szału u nas nie ma... dociera do mnie fakt, że Julka dopiero zaczyna to co Wasze dzieci już co najmniej od roku potrafią 😞... do tej pory większość było uuu, aaa, eee... i dopiero dochodzi do mnie, że od niedawna zaczęła mówić si na sikanie, am, mniam... czy mam się niepokoić?... bo niepokoję się 😞... w ogóle jestem jakaś rozżalona, przemęczona i ryczeć mi się chce 😞
Zakończę pozytywnie... tatuś z Julka w ostatnich dniach nad alfabetem posiedział... znamy już 11 liter 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Meliska:*
Po pierwsze zycze Julci szybkiego powrotu do zdrowia,bo rzeczywiscie tych chorob jej sie nazbieralo 😞 no ale takie sa uroki zlobka. Pamietasz,jak Konsti co chwila chora jak poszla do zlobka. Swoja droga ciekawe jak u niej ze zdrowkiem,czy jeszcze tak czesto choruje? A wracajac do tematu,to mam nadzieje,ze wizyta u laryngologa bedzie pozytywna i klopotow z zatokam nie bedzie.
Co do mowienia Julki- ja wiem ze kazda matka sie przejmuje i sie zastanawia czy wszysko w porzadku,ale moim zdaniem nie ma sie co martwic,naprawde. Kazde dziecko jest inne,rozwija zie w swoim tempie. Moj chrzesniak nie mowil kompletnie nic do 3 lat,ale zupelnie nic,nawet mama. I dopiero po 3 latach powoli powoli zqczal mowic,ale tez szlo to wolno. Teraz ma 8 lat,mowi normalnie. Poprostu potrzebowal wiecej czasu niz inne dzieci. A poza tym co ty matka mowisz,powiedz mi ktore inne dziecko jest takie otwarte na kontakty i zabawy z innymi dziecmi? Julka jak przedszkolak sie zachowuje,mi sie wlasnie zdaje,ze ona rozwinieta bardzo pod tym wzgledem. Juz o edukacji nocniczkowej nie wspomne... wiec ty sie Meliska innymi problemami zajmij,a nie szukaj ich tam gdzie ich nie ma 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa, Wanilia 😘... spoko jakiś taki podły nastrój po prostu mam... żadnej magii świąt nie czuję... jedynie potworne zmęczenie... za porządki też się nie chytam specjalnie... zresztą jakie porządki przy dziecku... w miarę to u mnie tylko nocą jak dziecko śpi 😜 i poodkurzane i zabawki na swoim miejscu, a za dnia to ło matko 😮
My dziś produkcja pierniczków 😉
Zmywarka kaput 🤢 🤢 🤢... no czad...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
heloo

ja sie tez melduje wczoraj szalałam napiekłam pierniczków, snickersa i biszkopta do którego dziś trzasnę piankę truskawkową i na wierzch galaretkę..... i to wszystko z mojej strony bo wigilia u mamy swięta na zmianę raz u teściów raz u rodziców więc nawet sałatki nie robię.....
najgorsze jest jednak to że zatoki mnie bolą i głowa i nochal zapchany.... 😞 więc szału nie ma ......

zdrówka dla Julci !!!!!
i co bym w tym szale świątecznym nie zapomniała.... wszystkim dzieciaczkom
STO LAT STO LAT!!!!samych radości, mnóstwo uśmiechu, zdrówka i sił do brykania 😘 😘 😘!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
ale mam lenia! sernik zrobilam i musze posprztc jeszcze salon,a takkkk mi sie nie chce 🙃
wczoraj okres dostałam i tak mnie brzuch nawala, ze szok! juz drugi miesiac mam takie bóle, ze wyrobic nie moge, nie wiem co sie stało...a w zwiazku z tym dzisiejsza rozmowa z Kaliną:
Kalina (przybiega płaczac, bo sie w nózke uderzyla):" nózka boli, ja do pani doktok (doktor) i ząbki chole mam (to co wam mowilam, ze brązowe plamki ma na czworkach, po swietach idziemy do dentysty) - do pani doktok ide. mama też do pani doktok, bzusek boli mame".
normlanie ryłam ze smiechu, co za zdania zlozone juz składa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam kochane!!!Ja dziś w pracy od 13 do 21 a od jutra do 29 wolne!!! Także myślę że coś odpocznę bo i tak codziennie rano mam to samo powtórka z rozrywki pobudka po 5 i to na równe nogi!!!
Aniqa no słodka ta wasza Kalinka niezłe zdania wali widzisz ty też do lekarza hahaha!!!
A czarne ząbki wydaje mi się że to próchnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i w końcu ja też mam święta... zasłużone!!!!!!!!
Przed pracą zdążyłam jeszcze sernik z asinego przepisu upiec... za to Ci cześć i chwała... choć mój nie wygląda jest przepyszny 🙂 Jutro jeszcze piernik z rana i dość tych szaleństw kulinarnych 😜
Na kolację do rodziców i to sama z Julą, bo M w pracy... no nieźle się w tym roku urządziłam... poza dostarczeniem karpia i cytrusów i farszu zrobionego przez M nie kiwnęłam palcem 😜
My jutro, znaczy się dziś jeszcze do lekarza... chyba się bez antybiotyku nie obejdzie, bo Julka zaczęła jeszcze dziś gorączkować 😞 Mocz dziś zanieśliśmy do badania jak doradziła Wanilia, a śluz z sisi nadal "wychodzi" 😞... masakra, masakra, masakra...
Agaa pochwal się tymi torciskami, które wyczarowałaś 😉
Aniqa no nieźle Kala zasuwa 😉... i jak tu przy Was w kompleksy nie wpadać 😜 Dziś w sklepie podsłuchałam rozmowy ojca z córką równolatką Julki, bo razem chodziliśmy na szkołę rodzenia 😉... zobacz Zuziu co to jest... angry birds... z takim akcentem aż mi szczena opadła 😮
Marika 😘 i dla Ciebie też zdrówka 😘
Kasiunia przyjmij najlepsze życzenia dla synusia 😘...Awad żyj nam 100 lat 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej hej

Na razie tak w skrócie. Potem zajrzę to wrzucę Wam zdjecie torta. Bo pociąg Tomek wyszedł 🙂 i pierwszy tort mam już za sobą, a nawet pierwsze dwa.

A z innej beczki tp chora jestem 😞 złapało mnie w niedzielę wieczorem. Wczoraj byłam w pracy ale masakra. No i ok 10 poszłam do lekarza. I movno gardło zainfekowane i trochę na oskrzelach. I zwolnienie. Wrocilam do pracy a dyrektor do mnie żebym poszła do domu. No ale miałam kredyt umówiony wiec wszystko zrobiłam zeby tylko podpisy u koleżanki zrobili. I wyszłam po 13.

I masakra się czuję, gardło boli, dreszcze mam. No super. Wczoraj jeszcze choinkę ubieralam ledwo żyjąc.

Potem włącze laptopa yo wrzucę zdjecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...