Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
wanilia napisał(a):
asiadudzika napisał(a):
hello 🙂
jak mała tak długo nie je w nocy to teraz mnie piersi bolą jak dotykam.niby są opróżnione ale bolą.czy Was też bolą?? nie widze zeby sie zastój zrobił czy co bo pokarm mała pije więc nie wiem o co kaman...

Ja mam przerwę nocną nawet 9h i piersi nabrzmiale ale nie bolą


ja tak mialam i Hpoli chyba też, puste a przy dotyku bolaly...ale po kilku dniach samo przeszlo. A co do przerwy to dzisiaj padl rekord: Kalina spała bez przerwy od 20 do 7.20 😁 😁

wow jak fajnie tyle juz przesypia 🙂
Ja sie wlasnie zastanawiam jak to zrobic bo od 1 Kwietnia wracam do pracy i jakos musze zaczac sciagac mleko zeby zrobic zapasy. Kombinuje wlasnie o ktorych godzinach w Marcu sciagac nie rezygnujac z karmienia piersia malego. Jakies pomysly?


a w jakich godzinach bedziesz pracowac?

9-17. Moze sie uda 9-16 bo mam prawo do dwoch przerw polgodzinnych na karmienie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
agami napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
wanilia napisał(a):
asiadudzika napisał(a):
hello 🙂
jak mała tak długo nie je w nocy to teraz mnie piersi bolą jak dotykam.niby są opróżnione ale bolą.czy Was też bolą?? nie widze zeby sie zastój zrobił czy co bo pokarm mała pije więc nie wiem o co kaman...

Ja mam przerwę nocną nawet 9h i piersi nabrzmiale ale nie bolą


ja tak mialam i Hpoli chyba też, puste a przy dotyku bolaly...ale po kilku dniach samo przeszlo. A co do przerwy to dzisiaj padl rekord: Kalina spała bez przerwy od 20 do 7.20 😁 😁

wow jak fajnie tyle juz przesypia 🙂
Ja sie wlasnie zastanawiam jak to zrobic bo od 1 Kwietnia wracam do pracy i jakos musze zaczac sciagac mleko zeby zrobic zapasy. Kombinuje wlasnie o ktorych godzinach w Marcu sciagac nie rezygnujac z karmienia piersia malego. Jakies pomysly?

obrony od 16 do 21 nie wiem ktora wejde ale mysle ze mnie przepuszcza na karmienie bym zdarzyla... ja wracam do pracy w lipcu.. ale 26.04 mam rezonans z kontrastem i po tym nie wolno 2-3 dni karmic.. jak myslicie odzwyczaji sie maly przez 3 dni od cycki? kupilam juz pudeleczka do mrozenia.... i nasciagam mu pokarmu an te 3 dni.. ale najgorsze jest to ze podobno wlasnie butelka oducza ssania aktywnego i sie boje ze po 3 dniach leniuch bedzie wolal butle 😞(( i patrzylam na ta butelke co chloe podala z medeli ale droga jak na 3 dni tylko... bo ogolnie to my sie nie dokarmiamy niczym... a herbatki sa beeee wczoraj wmusilam 30 ml koperku bo mi sie prezy juz 2 dzien... i jak do 15 nie zrobi kupy to podaje ten niemiecki lefax bo to sie chyba na kolke zapowiada....


a pozniej jak wrocisz do pracy to tez sie przyda moze ta butelka?
i dla drugiego dzidziusia kiedys 😁
u nas maly je z butli moje mleko, narazie raz na tydzien jak wychodzimy gdzies z mezem i babcia zostaje z Julkiem, albo jak ja ide na zakupy maz z nim zostaje.
generalnie je z butelki, ale zdecydowanie woli naturalnego cycka 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
kasiuniaa1603 napisał(a):
beata26 napisał(a):
Kasiulka moja Mama wyslala dzis tabletki,wiec troche pomoga utrzymac laktacje 🙂
Wspolczuje problemow z nerkami,wiem co przechodzisz:/

dziękuję:* Dam znać jak dojdą, co najgorsze, że nawet nie jestem w stanie zająć się własnym dzieckiem 😞

Kasiunia dasz rade, trzymamy kciuki. Co do powrotu do ssania z piersi, to teraz Medela wymyslila smoczek ktory podobno nie zaburza tego odruchu. Nazywa sie Calma, mozna go kupic np na allegro:
calma allegro
a tu info: medela calma

zreszta sama go zamowilam, powinien przyjsc jutro/pojutrze wiec napisze recenzje!


ja mam tą butelkę Medela, kosztowała 55zł, ale uważam, że warto!!! bo samo nie leci. jak dziecko nie ssie to nic nie wypływa ze smoczka. Maciek jest karmiony butelką i z piersi i cały czas ssie tak jak na początku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny a wiecie może jak to jest jak się wróci w tym dodatkowym miesiącu na pół etatu? Dostaje sie wtedy tylko połowę wypłaty czy całą? Bo to chyba by było do dupy gdyby w nagrodę że chce sie pracować zabierali pół pensji podczas gdy wykorzystujesz ten dodatkowy urlop w pełnym wymiarze to dostajesz całość...gdzie sie tego dowiedzieć? Ile przed końcem macierzyńskiego trzeba podanie pisać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Dziewczyny a wiecie może jak to jest jak się wróci w tym dodatkowym miesiącu na pół etatu? Dostaje sie wtedy tylko połowę wypłaty czy całą? Bo to chyba by było do dupy gdyby w nagrodę że chce sie pracować zabierali pół pensji podczas gdy wykorzystujesz ten dodatkowy urlop w pełnym wymiarze to dostajesz całość...gdzie sie tego dowiedzieć? Ile przed końcem macierzyńskiego trzeba podanie pisać?


min. 7 dni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Znalazłam - ja pierdolę 😠 😠 😠 😠

Podjęcie pracy w okresie dodatkowego urlopu macierzyńskiego ma wpływ na wysokość zasiłku macierzyńskiego przysługującego w okresie tego urlopu. Ulega ona zmniejszeniu proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy, w którym jest wykonywana praca.

PrzykładPracownica Joanna Ziębińska 10 września 2009 r. urodziła dziecko i z tego tytułu korzystała z urlopu i zasiłku macierzyńskiego od 10 września 2009 r. do 27 stycznia 2010 r. (140 dni). Podstawa wymiaru zasiłku macierzyńskiego wyniosła 3.500 zł. W dniu 10 stycznia pani Joanna wystąpiła z wnioskiem o dodatkowy urlop macierzyński w wymiarze 2 tygodni. Złożyła także wniosek o podjęcie w tym okresie pracy w wymiarze 1/4 etatu. Pracodawca udzielił pani Joannie dodatkowego urlopu macierzyńskiego bezpośrednio po urlopie macierzyńskim, tj. od 28 stycznia do 10 lutego (14 dni), oraz wyraził zgodę na podjęcie przez nią pracy. Z dodatkowego urlopu macierzyńskiego pracownica korzystała przez pozostałą część wymiaru czasu pracy.

Zasiłek macierzyński za okres od 28 stycznia do 10 lutego br. przysługiwał pracownicy w wysokości proporcjonalnie zmniejszonej do wymiaru czasu pracy. Za ten okres pani Joanna otrzymała zasiłek w kwocie:3.500 zł : 30 = 1.16,67 zł (pełna dzienna kwota zasiłku macierzyńskiego),
1.16,67 zł × 0,75 = 87,50 zł,
87,50 zł × 14 = 1.225 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
wanilia napisał(a):
asiadudzika napisał(a):
hello 🙂
jak mała tak długo nie je w nocy to teraz mnie piersi bolą jak dotykam.niby są opróżnione ale bolą.czy Was też bolą?? nie widze zeby sie zastój zrobił czy co bo pokarm mała pije więc nie wiem o co kaman...

Ja mam przerwę nocną nawet 9h i piersi nabrzmiale ale nie bolą


ja tak mialam i Hpoli chyba też, puste a przy dotyku bolaly...ale po kilku dniach samo przeszlo. A co do przerwy to dzisiaj padl rekord: Kalina spała bez przerwy od 20 do 7.20 😁 😁

wow jak fajnie tyle juz przesypia 🙂
Ja sie wlasnie zastanawiam jak to zrobic bo od 1 Kwietnia wracam do pracy i jakos musze zaczac sciagac mleko zeby zrobic zapasy. Kombinuje wlasnie o ktorych godzinach w Marcu sciagac nie rezygnujac z karmienia piersia malego. Jakies pomysly?


a w jakich godzinach bedziesz pracowac?

9-17. Moze sie uda 9-16 bo mam prawo do dwoch przerw polgodzinnych na karmienie 🙂


ja odciagam co wieczor przed snem czyli o 23, oprozniam wtedy calkowicie, a o tej 6-7 jak sie budzi i tak sa nabrzmiale. Wiec odciagaj najlepiej w czasie najdluzszej przerwy na sen. Jak Florek budzi sie ok. 4 to mysle ze 23 tez bylaby dla Ciebie dobra godzina 🙂 tylko, że jak czytalam pokarm w zamrazalniku lodowki mozna przechpowoywac do 2 tygodni. no chyba ze masz prawdzwa zamrażalke to wtedy do 6 m-cy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Dziewczyny a wiecie może jak to jest jak się wróci w tym dodatkowym miesiącu na pół etatu? Dostaje sie wtedy tylko połowę wypłaty czy całą? Bo to chyba by było do dupy gdyby w nagrodę że chce sie pracować zabierali pół pensji podczas gdy wykorzystujesz ten dodatkowy urlop w pełnym wymiarze to dostajesz całość...gdzie sie tego dowiedzieć? Ile przed końcem macierzyńskiego trzeba podanie pisać?

zasilek macierzynski zrodlo

z tego co czytalam, choc mnie to nie dotyczy, to tak wlasnie jest jak piszesz, ale wczytaj sie dokladnie.
co do terminu to najlepiej zapytaj w swoim oddziale ZUS, ale normalnie jest tak ze skladasz podanie do pracodawcy przed uplywem terminu podstawowego macierzynskiego, a on musi wyrazic zgode. mozesz go wziac ty albo maz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):

Znalazłam - ja pierdolę 😠 😠 😠 😠

Podjęcie pracy w okresie dodatkowego urlopu macierzyńskiego ma wpływ na wysokość zasiłku macierzyńskiego przysługującego w okresie tego urlopu. Ulega ona zmniejszeniu proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy, w którym jest wykonywana praca.

PrzykładPracownica Joanna Ziębińska 10 września 2009 r. urodziła dziecko i z tego tytułu korzystała z urlopu i zasiłku macierzyńskiego od 10 września 2009 r. do 27 stycznia 2010 r. (140 dni). Podstawa wymiaru zasiłku macierzyńskiego wyniosła 3.500 zł. W dniu 10 stycznia pani Joanna wystąpiła z wnioskiem o dodatkowy urlop macierzyński w wymiarze 2 tygodni. Złożyła także wniosek o podjęcie w tym okresie pracy w wymiarze 1/4 etatu. Pracodawca udzielił pani Joannie dodatkowego urlopu macierzyńskiego bezpośrednio po urlopie macierzyńskim, tj. od 28 stycznia do 10 lutego (14 dni), oraz wyraził zgodę na podjęcie przez nią pracy. Z dodatkowego urlopu macierzyńskiego pracownica korzystała przez pozostałą część wymiaru czasu pracy.

Zasiłek macierzyński za okres od 28 stycznia do 10 lutego br. przysługiwał pracownicy w wysokości proporcjonalnie zmniejszonej do wymiaru czasu pracy. Za ten okres pani Joanna otrzymała zasiłek w kwocie:3.500 zł : 30 = 1.16,67 zł (pełna dzienna kwota zasiłku macierzyńskiego),
1.16,67 zł × 0,75 = 87,50 zł,
87,50 zł × 14 = 1.225 zł.


bez sensu, po co w takim razie wracac? lepeij lezec i baki zbijac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
wanilia napisał(a):
asiadudzika napisał(a):
hello 🙂
jak mała tak długo nie je w nocy to teraz mnie piersi bolą jak dotykam.niby są opróżnione ale bolą.czy Was też bolą?? nie widze zeby sie zastój zrobił czy co bo pokarm mała pije więc nie wiem o co kaman...

Ja mam przerwę nocną nawet 9h i piersi nabrzmiale ale nie bolą


ja tak mialam i Hpoli chyba też, puste a przy dotyku bolaly...ale po kilku dniach samo przeszlo. A co do przerwy to dzisiaj padl rekord: Kalina spała bez przerwy od 20 do 7.20 😁 😁

wow jak fajnie tyle juz przesypia 🙂
Ja sie wlasnie zastanawiam jak to zrobic bo od 1 Kwietnia wracam do pracy i jakos musze zaczac sciagac mleko zeby zrobic zapasy. Kombinuje wlasnie o ktorych godzinach w Marcu sciagac nie rezygnujac z karmienia piersia malego. Jakies pomysly?


a w jakich godzinach bedziesz pracowac?

9-17. Moze sie uda 9-16 bo mam prawo do dwoch przerw polgodzinnych na karmienie 🙂


ja odciagam co wieczor przed snem czyli o 23, oprozniam wtedy calkowicie, a o tej 6-7 jak sie budzi i tak sa nabrzmiale. Wiec odciagaj najlepiej w czasie najdluzszej przerwy na sen. Jak Florek budzi sie ok. 4 to mysle ze 23 tez bylaby dla Ciebie dobra godzina 🙂 tylko, że jak czytalam pokarm w zamrazalniku lodowki mozna przechpowoywac do 2 tygodni. no chyba ze masz prawdzwa zamrażalke to wtedy do 6 m-cy

zamrazalnik lodkowki to jest taki jak kiedys byly, takie szafeczki we wnetrzu lodowki. jak masz osobne drzwi do zamrazarki to jest to ten wlasciwy zamrazalnik. zreszta wystarczy sprawdzic ile ma gwiazdek. wystarcza *** i to znaczy ze jest -18 i mozna trzymac pol roku. jak ma **** to jest -24 i mozna trzymac rok. tez myslalam kiedys jak Ty i po 2 tygodniach wylewalam mleko 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
Chloe a Ty zamówiłaś sobie tą butelkę Medeli? bo mi kupił ją tata, używamy już od początku stycznia i jest rewelacyjna!!!

tak zamowilam smoczek w sobotem, dotego kilka buteleczek samych, powinny przyjsc w tym tygodniu. zamowilam go bo mam laktator medeli i nie bede musiala przelewac i cudowac, tylko bede mrozic od razu w tych butelkach do ktorych odciagam, a potem po rozmrozeniu, nakrecac tylko smoczek i z nich karmic malego bedzie moja mama, albo maz.
fajnie ze piszesz ze sie sprawdza, mam nadzieje ze u nas Julkowi tez sie spodoba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
wanilia napisał(a):
asiadudzika napisał(a):
hello 🙂
jak mała tak długo nie je w nocy to teraz mnie piersi bolą jak dotykam.niby są opróżnione ale bolą.czy Was też bolą?? nie widze zeby sie zastój zrobił czy co bo pokarm mała pije więc nie wiem o co kaman...

Ja mam przerwę nocną nawet 9h i piersi nabrzmiale ale nie bolą


ja tak mialam i Hpoli chyba też, puste a przy dotyku bolaly...ale po kilku dniach samo przeszlo. A co do przerwy to dzisiaj padl rekord: Kalina spała bez przerwy od 20 do 7.20 😁 😁

wow jak fajnie tyle juz przesypia 🙂
Ja sie wlasnie zastanawiam jak to zrobic bo od 1 Kwietnia wracam do pracy i jakos musze zaczac sciagac mleko zeby zrobic zapasy. Kombinuje wlasnie o ktorych godzinach w Marcu sciagac nie rezygnujac z karmienia piersia malego. Jakies pomysly?

Skraczasz macierzyński? Ja rodziłam wcześniej i mam do 19go kwietnia plus ten alternatywny miesiąc

Tak skracam macierzynski moj maz bedzie z malym do czerwca. Ja bede pracowac od Poniedzialku do Czwartku w biurze i Piatki z domu 🙂 Troche skomplikowana sytuacja w biurze poniekad zmusza mnie do powrotu. W czerwcu konczy sie umowa pomiedzy moja firma a firma ktorej dostarczamy uslugi. Firma ktorej te uslugi dostarczamy nie przedluza umowy i chce nas kupic. Problem w tym ze jesli zostane na macierzynskim do czerwca to nie wiem czy beda chcieli przejac tez mnie. Wiec postanowilam wrocic i miec prace. Niz potem wrocic i sie dowiedziec ze musze szukac nowej roboty, a z malym dzieckiem ciezko bedzie cos znalezc sensowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
agami napisał(a):
obrony od 16 do 21 nie wiem ktora wejde ale mysle ze mnie przepuszcza na karmienie bym zdarzyla... ja wracam do pracy w lipcu.. ale 26.04 mam rezonans z kontrastem i po tym nie wolno 2-3 dni karmic.. jak myslicie odzwyczaji sie maly przez 3 dni od cycki? kupilam juz pudeleczka do mrozenia.... i nasciagam mu pokarmu an te 3 dni.. ale najgorsze jest to ze podobno wlasnie butelka oducza ssania aktywnego i sie boje ze po 3 dniach leniuch bedzie wolal butle 😞(( i patrzylam na ta butelke co chloe podala z medeli ale droga jak na 3 dni tylko... bo ogolnie to my sie nie dokarmiamy niczym... a herbatki sa beeee wczoraj wmusilam 30 ml koperku bo mi sie prezy juz 2 dzien... i jak do 15 nie zrobi kupy to podaje ten niemiecki lefax bo to sie chyba na kolke zapowiada....

A nie za wczesnie to mleko sciągnęłas jak to na kwiecień ma być dopiero? a na kupki polecam dicoflor, ja podaję jak mamy przestoj dwa dni i kupa jest zazwyczaj po paru godzinach 🙂 poleciła mi Cherry z listopada i albo to przypadek albo działa 🙂

nie nie ja napisalam ze nasciagam 🙂)) zrobie to w kwietniu 🙂
kupa jest 🙂)masazyk brzucha i ciepla pieluchA i jogurt z suszona morela dzis o 5 rano zjedzony przeze mnie ... daly rade;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
wanilia napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
wanilia napisał(a):
asiadudzika napisał(a):
hello 🙂
jak mała tak długo nie je w nocy to teraz mnie piersi bolą jak dotykam.niby są opróżnione ale bolą.czy Was też bolą?? nie widze zeby sie zastój zrobił czy co bo pokarm mała pije więc nie wiem o co kaman...

Ja mam przerwę nocną nawet 9h i piersi nabrzmiale ale nie bolą


ja tak mialam i Hpoli chyba też, puste a przy dotyku bolaly...ale po kilku dniach samo przeszlo. A co do przerwy to dzisiaj padl rekord: Kalina spała bez przerwy od 20 do 7.20 😁 😁

wow jak fajnie tyle juz przesypia 🙂
Ja sie wlasnie zastanawiam jak to zrobic bo od 1 Kwietnia wracam do pracy i jakos musze zaczac sciagac mleko zeby zrobic zapasy. Kombinuje wlasnie o ktorych godzinach w Marcu sciagac nie rezygnujac z karmienia piersia malego. Jakies pomysly?

Skraczasz macierzyński? Ja rodziłam wcześniej i mam do 19go kwietnia plus ten alternatywny miesiąc


miesiac? w 2011 byly 2 tygodnie dodatkowe

tak ale ze nasz macierzysnki trwa w 2012 to nalezy nam sie 4 tygodnie 🙂)) ja juz napisalam podanie o dodatkowy miesiac tzn 4 tygodnie bo to na podanie przysluguje 🙂 Tak napisałam:
"W związku z wykorzystaniem w okresie od 29.11.2011r. do 16.04.2012 r. podstawowej części urlopu macierzyńskiego w wymiarze 20 tygodni na dziecko Jakub Marcin ....... urodzone w dniu 30.11.2011r., na podstawie art. 180 § 1 pkt. 1 oraz art. 1821 Kodeksu pracy, uprzejmie proszę o udzielenie mi dodatkowego urlopu macierzyńskiego w wymiarze czterech tygodni, który zamierzam wykorzystać od 17.04.2012r., to jest bezpośrednio po podstawowym urlopie macierzyńskim.


dzieki Agami, juz sobie skopiowałam.
Ahh, dziewczyny co ja bym bez was zrobila....pewie bym pisała o dwa tygodnie dodatkowego urlopu 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
wanilia napisał(a):
asiadudzika napisał(a):
hello 🙂
jak mała tak długo nie je w nocy to teraz mnie piersi bolą jak dotykam.niby są opróżnione ale bolą.czy Was też bolą?? nie widze zeby sie zastój zrobił czy co bo pokarm mała pije więc nie wiem o co kaman...

Ja mam przerwę nocną nawet 9h i piersi nabrzmiale ale nie bolą


ja tak mialam i Hpoli chyba też, puste a przy dotyku bolaly...ale po kilku dniach samo przeszlo. A co do przerwy to dzisiaj padl rekord: Kalina spała bez przerwy od 20 do 7.20 😁 😁

wow jak fajnie tyle juz przesypia 🙂
Ja sie wlasnie zastanawiam jak to zrobic bo od 1 Kwietnia wracam do pracy i jakos musze zaczac sciagac mleko zeby zrobic zapasy. Kombinuje wlasnie o ktorych godzinach w Marcu sciagac nie rezygnujac z karmienia piersia malego. Jakies pomysly?


a w jakich godzinach bedziesz pracowac?

9-17. Moze sie uda 9-16 bo mam prawo do dwoch przerw polgodzinnych na karmienie 🙂


ja odciagam co wieczor przed snem czyli o 23, oprozniam wtedy calkowicie, a o tej 6-7 jak sie budzi i tak sa nabrzmiale. Wiec odciagaj najlepiej w czasie najdluzszej przerwy na sen. Jak Florek budzi sie ok. 4 to mysle ze 23 tez bylaby dla Ciebie dobra godzina 🙂 tylko, że jak czytalam pokarm w zamrazalniku lodowki mozna przechpowoywac do 2 tygodni. no chyba ze masz prawdzwa zamrażalke to wtedy do 6 m-cy

zamrazalnik lodkowki to jest taki jak kiedys byly, takie szafeczki we wnetrzu lodowki. jak masz osobne drzwi do zamrazarki to jest to ten wlasciwy zamrazalnik. zreszta wystarczy sprawdzic ile ma gwiazdek. wystarcza *** i to znaczy ze jest -18 i mozna trzymac pol roku. jak ma **** to jest -24 i mozna trzymac rok. tez myslalam kiedys jak Ty i po 2 tygodniach wylewalam mleko 🤔


aa widzisz, czlowiek sie cale zycie uczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
wanilia napisał(a):
asiadudzika napisał(a):
hello 🙂
jak mała tak długo nie je w nocy to teraz mnie piersi bolą jak dotykam.niby są opróżnione ale bolą.czy Was też bolą?? nie widze zeby sie zastój zrobił czy co bo pokarm mała pije więc nie wiem o co kaman...

Ja mam przerwę nocną nawet 9h i piersi nabrzmiale ale nie bolą


ja tak mialam i Hpoli chyba też, puste a przy dotyku bolaly...ale po kilku dniach samo przeszlo. A co do przerwy to dzisiaj padl rekord: Kalina spała bez przerwy od 20 do 7.20 😁 😁

wow jak fajnie tyle juz przesypia 🙂
Ja sie wlasnie zastanawiam jak to zrobic bo od 1 Kwietnia wracam do pracy i jakos musze zaczac sciagac mleko zeby zrobic zapasy. Kombinuje wlasnie o ktorych godzinach w Marcu sciagac nie rezygnujac z karmienia piersia malego. Jakies pomysly?


a w jakich godzinach bedziesz pracowac?

9-17. Moze sie uda 9-16 bo mam prawo do dwoch przerw polgodzinnych na karmienie 🙂


ja odciagam co wieczor przed snem czyli o 23, oprozniam wtedy calkowicie, a o tej 6-7 jak sie budzi i tak sa nabrzmiale. Wiec odciagaj najlepiej w czasie najdluzszej przerwy na sen. Jak Florek budzi sie ok. 4 to mysle ze 23 tez bylaby dla Ciebie dobra godzina 🙂 tylko, że jak czytalam pokarm w zamrazalniku lodowki mozna przechpowoywac do 2 tygodni. no chyba ze masz prawdzwa zamrażalke to wtedy do 6 m-cy

mam zamrazarke, w ktorej jest -18, wiec chyba te 6 m-cy moze tam stac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co, ja to się naprawde wkurzyłam... 😠 Dzwoniłam już do firmy i faktycznie jak wrócę na pół etatu to dostanę pół wypłaty.....A chciałam byc w porządku i przejąć część moich obowiązków...Ale przecież nie będę dokładac do pracy 😠 Bo jak policzę dojazdy i opieke nad dzieckiem to mi pewnie to pół wypłaty nie wystarczy....masakra jakaś t nasze państwo i jego przepisy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiuniaa1603 napisał(a):
witajcie :*
któraś pytała co do noszenia przez 'obcych' u nas jest tak, że co chwile ktoś się przewija i mały z radością jak ktoś do niego gada, czy go nosi.
A co do powrotu do pracy to myślę o tym z przerażeniem... i zastanawiam się nad pójściem na wychowawcze.


ja raczej tez sie wybieram na wychowawcze, ale jakmoj szef sie dowie o tym to chyba peknie ze zlości...sytuacja dodatkowo sie skompliwala, bo dziewczyna, która byla kierownikiem w zastepstwie, dwa tyg. temu zmienila prace. radzila sobie dosyc dobrze, wiec Boss by pewnie tak nie naciskal na powrot, ale skoro jej juz nie, to bedzie mie zapewne gnebil, abym wocila, a ja nie chce Kalinki zostawiac, ona jest taka malutka...poza tym mam gowniane godz. pracy, co drugi tydzień od 12 do 20, wiec nie wybrazam sobie, ze wracam z pracy, a Kalina już spi...musze tak z nim pogadac, a by nie palic mostow i żebym jak bede chciala wrocic (mysle ze od stycznia przyszlego roku), przyjal mnie spowrotem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Wiecie co, ja to się naprawde wkurzyłam... 😠 Dzwoniłam już do firmy i faktycznie jak wrócę na pół etatu to dostanę pół wypłaty.....A chciałam byc w porządku i przejąć część moich obowiązków...Ale przecież nie będę dokładac do pracy 😠 Bo jak policzę dojazdy i opieke nad dzieckiem to mi pewnie to pół wypłaty nie wystarczy....masakra jakaś t nasze państwo i jego przepisy

A jest tak ze dostaniesz wtedy pol wyplaty i pol macierzynskiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...