Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
ponownie witam kochane mamusie!!!! My dziś byliśmy u znajomej na kawce spoko ona ma 4 miesięczną córeczkę i jej mała powoli zaczyna się przewracać sama na brzuch!!! Mój mały na brzuchu leży ale nie żeby to kochał z 5 min tak jak piszecie podnosi głowę na wprost i na boki też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
guga napisał(a):
Aniqa.... coś dziwnego bo moja mała jest starsza i nie ma mowy o żadnym przewracaniu....
hmmmm babka mi mowila ze to za wcześnie na przewroty....z kolei my na rehabilitacji robimy podnoszenie do siadu czest i tzw wańke wstańke ...
szczepienie...dlatego ja rota robie 2 tyg po

Guga odebrać wyniki = Guga miec krew do dupy 🤢
moja leukopenia wrociła jak senny koszmar.... 😞

A jak masz z tego wyjść przy takiej diecie??? Jakies leki wchodza w grę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dorianna nasz Maciek też chwyta sobie pieluszkę 🙂 i zabawki też chwyta, takie które dobrze leżą w dłoni 🙂

Chloe u nas Maciek bez problemu pije z Calmy, na początku złościł się, że nic mu nie leci, ale ja mu wpychałam smoczek do buzi i cmokałam i zaczynał ciagnąć 🙂 No i Maciek ciągnie mnie za włosy 🤢 łapie się za bluzkę, za biustonosz jak go karmię 😜

Aniqa buziaki dla Kalinki 😘 tak szczerze to wydaje mi się, że ten lekarz za dużo wymaga od Twojej córci... przecież każde dziecko rozwija się trochę inaczej. a poza tym na brzuszek z plecków u nas tylko potrafi się obracać córcia Uli...

Meliska Julcia jest świetna 🤪 🤪 🤪

Guga 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aniqa nie martw się bo to do dupy lekarz ja swojej pytałam o podnoszenie za łapki i powiedziała ze tak na 1 minute i do leżenia.. i powiedziała ze turlać na boki to się może na razie bezwładni czyli raczka nóżka i bach na bok ale na pewno nie zmyślnie by to robił bo chce się na bok przerzucić.,... tym bardziej na brzuchu leżąc nie wywali się na plecy sam.. chyba ze właśnie za mocno nogami fikać będzie... to jak lekko mu pomogę to bachnie... nasze dzieciaczki maja tyle samo dokładnie... widzisz ja dostałam skierowanie na rehabilitacje przez napięcie mięśniowe niewielkie bo mały na jedna stronę lubi się gapić:P a jak mąż rejestrował to pytali o piąstki o leżenie na brzuchu itd i okazuje się ze najpierw neurolog bo pediatra często daje skierowanie NIEPOTRZEBNIE i okazuje se ze rehabilitacje potrzebna na pewno nie dziecku a chyba lekarzowi... dlatego w tym ośrodku oni sprawdzają zasadność skierowań.. nie martw się wszystko będzie dobrze.. a dla uspokojenia wystarczy pierwszy lepszy artykuł nawet tu na mamusiach o rozwoju i zobacz ze to w 4 miesiącu dzieci dopiero zaczynają robić to czego wymaga ta lekarka...
wagowo ślicznie macie... my tylko 6300 i 64 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
pytalam jeszcze o to podciaganie do pozycji siedzacej - powiedziala, ze jeszcze jest za szybko.

nawet to świadczy ze co lekarz to inaczej... u nas sama mówiła by to robić.. i na rehabilitacji koleżanka mówiła ze kazali jej tak właśnie małą podciągać.,..i dlatego ja mamy zapytałam i ona tez mówi ze powinno się na chwile... a lekarka wymaga by dziecko samo sie turlało a nie pozwala za raczki trzymać do siadu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
pytalam jeszcze o to podciaganie do pozycji siedzacej - powiedziala, ze jeszcze jest za szybko.

nawet to świadczy ze co lekarz to inaczej... u nas sama mówiła by to robić.. i na rehabilitacji koleżanka mówiła ze kazali jej tak właśnie małą podciągać.,..i dlatego ja mamy zapytałam i ona tez mówi ze powinno się na chwile... a lekarka wymaga by dziecko samo sie turlało a nie pozwala za raczki trzymać do siadu :P

u nas tak jak Aniqa pisze rehabilitant zabrnil takich cwiczen.
za to mozemy cwiczyc turlanie z brzuszka na plecki i odwrotnie 🙂

Hurra!! Julek zajazyl jak pic z CALMY! 🤪 wystarczylo ze byl bardziej glodny i od razu wiedzial co zrobic 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
agami napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
pytalam jeszcze o to podciaganie do pozycji siedzacej - powiedziala, ze jeszcze jest za szybko.

nawet to świadczy ze co lekarz to inaczej... u nas sama mówiła by to robić.. i na rehabilitacji koleżanka mówiła ze kazali jej tak właśnie małą podciągać.,..i dlatego ja mamy zapytałam i ona tez mówi ze powinno się na chwile... a lekarka wymaga by dziecko samo sie turlało a nie pozwala za raczki trzymać do siadu :P

u nas tak jak Aniqa pisze rehabilitant zabrnil takich cwiczen.
za to mozemy cwiczyc turlanie z brzuszka na plecki i odwrotnie 🙂

Hurra!! Julek zajazyl jak pic z CALMY! 🤪 wystarczylo ze byl bardziej glodny i od razu wiedzial co zrobic 🙂))

gratuluje.. ja tez sie chyba na ta calme jednak zdecyduje:P ciekawe jak mlody sobie poradzi:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa glowa do gory - nie ma pacjentow zdrowych tylko zle przebadani, haha znow to powtarzam bo to prawda. zawsze cos da sie wynalesc nikt nie jest idealny. a to co mowisz to ma chyba 99% dzieci tylko wiekszosc nie zdiagnozowane...wiec dobrze ze wam powiedziala, moze zbyt ogolnikowo, bo to pediatra a nie specjalista neurolog, ale w tym osrodku wszystko wam powiedza.

mnie powiedzial rehabilitant tak:
jakbysmy zaniedbali to Julek moglby miec wade postawy, a tak bedzie wyczynowcem, haha!
Takze dobrze, idz, pociczycie i bedzie dobrze!! 🙂)))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa no pojechała ta lekarka po bandzie 🤢... znaczy się, że wszystkie grudniowe dzieciaczki do tyłu... haha... nie zawracaj sobie tym głowy... przecież to Ty z Kalinką jesteś 24/dobę i widzisz jak się rozwija i każdego dnia zdobywa nowe umiejętności 🙂
No i co z tym rotawirusem... musicie powtórzyć?
A jak Kalinka czuje się teraz?

Guga no to nieciekawie 😞 to teraz marsz do doktora...

Aga dzięki 😘

Chloe a nie mówiłam, że na głoda załapie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maciuś wykąpany, nakarmiony i od 19.20 śpi 🙂 dzisiaj skorzystaliśmy z okazji, że nadal bez gipsu i ważyliśmy go, w body i spodenkach cienkich i pampersie ważył 6250g 🙂 a dzisiaj u Maciusia była koleżanka z tego samego roku co on, ale z 17 stycznia, czyli 11 miesiecy starsza 😁 i Blanka waży 8 kilo, jest szczuplutka, lata już 🙂 wszyscy się śmiali, że Maciek zaraz ją dogoni 🙂 🙂 🙂

jutro jedziemy do szpitala, ciekawe co nam powie lekarz. bo stópka trzyma się prosto 🤪 🤪 🤪 nie powraca do poprzedniej pozycji 🙂 co mnie bardzo cieszy 😁 😁 😁 bo ostatnio jak Maciek miał przerwę 4 dni ze względu na odparzenie, to jak zdjęli gips wydawało się, że super prosta jest ale jednak powróciła bez gipsu do poprzedniej pozycji, wiadomo że nie do takiej jaka była przy urodzeniu, ale jednak prosta nie była... modlę się o to, żeby wszystko było jak najlepiej... i tak będzie miał delikatnie łydkę szczuplejszą u tej stópki, stópkę też będzie miał mniejszą... i teraz Wam coś powiem, bo jest mi z tym strasznie ciężko... ja jak się urodziłam miałam to samo co Maciek, tylko w dużo gorszym stopniu. Gips miałam przez rok życia, z gipsem nauczyłam się chodzić, potem miałam operację, a potem znowu gips trochę, tak do 1,5 roku życia. i mam jedną łydkę szczuplejszą niż druga, mam jedną stopę trochę inną i mniejszą niż druga... i mi jest z tym ciężko... niby na co dzień się tym nie przejmuje, bo tego nie widać, ale źle się czuję w krótkich spodenkach, w butach odkrytych... etiologia tego nigdy nie została do końca zbadana, nie wiadomo co powoduje taką wadę. moi rodzice nie mają takiej wady, nikt w rodzinie też nie, moje rodzeństwo też nie. a ja mam... i po mnie ma Maciek... jednak genetyki nie da się oszukać... i wiecie co, jest mi z tym strasznie ciężko, że mój kochany synek ma to przeze mnie, że cierpi przeze mnie i że do końca życia będzie odczuwał tego skutki... i jest mi z tym tak źle, że masakra... nikomu oprócz męża tego nie mówiłam, ani mamie ani tacie. ja do nich nie mam pretensji, ale boję się, że Maciek może mieć kiedyś do mnie pretensje... i boję się mieć drugie dziecko, niby wykazane jest, że ta wada przytrafia się przy dzieciach pierworodnych, ale i tak się boję. bo bym chyba sobie nie wybaczyła, gdyby następnemu mojemu dziecku przytafiło się to samo... 😞 😞 😞 przepraszam, ze tak się użalam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa potwierdzam zdanie wszystkich dziewczyn, ta lekarka przesadza!!!
Trzymaj sie i nie becz 🙂

Moj maly dopiero od dwoch dni przewraca sie z brzucha na plecki i probuje obracac sie z plecow na boki. Ale kazde malenstwo ma swoje tempo rozwoju i nie ma co sir tym przejmowac, no chyba ze do pol roku sie nic nie zmieni to rozumiem obawe.

A moj maly jak zwykle po kapaniu ryk nie wiadomo o co, probowalam go uspokajac, a on nic, wiec powiedzialam, ze jak chce sobie poplakac to prosze bardzo i go do lozeczka, a on poplakal 5 minut i zasna, a spal moze 15 minut i znowu ryk, ale juz tylko chwile i zasna, zobaczymy co bedzie dalej, spi juz 5 minut...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Na pol dnia net mi wcielo...czulam sie jak bez reki 😮 😉

Aniqa cos mi sie zdaje, ze ten lekarz z grubsza przesadzil! 🤢 Nie sadze, ze twojaKalinka ma jakis problem ze zdrowiem. Moja gwiazda nawet na brzuszku nie chce lezec i wcale sie tym nie martwie.

Moje dziecko dzis zadziwiajaco grzeczne bylo. Tylko po 17 zaczela byc marudna i placzliwa wiec juz przed 18 bylysmy po kapieli. pospala troche a teraz lezakuje.
A ja sie martwie troche moja laktacja, bo sciahnelam dzis z dwoch piersi zaledwie 60 ml w dodatku Mala zjadla to w 3 minuty( zazwyczaj powoli ciamka jak je z butelki), i widac bylo ze nie ma dosc. Wiec teraz czekam, zazwyczaj laktator dobrze mi pobudza produkcje mleka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
Maciuś wykąpany, nakarmiony i od 19.20 śpi 🙂 dzisiaj skorzystaliśmy z okazji, że nadal bez gipsu i ważyliśmy go, w body i spodenkach cienkich i pampersie ważył 6250g 🙂 a dzisiaj u Maciusia była koleżanka z tego samego roku co on, ale z 17 stycznia, czyli 11 miesiecy starsza 😁 i Blanka waży 8 kilo, jest szczuplutka, lata już 🙂 wszyscy się śmiali, że Maciek zaraz ją dogoni 🙂 🙂 🙂

jutro jedziemy do szpitala, ciekawe co nam powie lekarz. bo stópka trzyma się prosto 🤪 🤪 🤪 nie powraca do poprzedniej pozycji 🙂 co mnie bardzo cieszy 😁 😁 😁 bo ostatnio jak Maciek miał przerwę 4 dni ze względu na odparzenie, to jak zdjęli gips wydawało się, że super prosta jest ale jednak powróciła bez gipsu do poprzedniej pozycji, wiadomo że nie do takiej jaka była przy urodzeniu, ale jednak prosta nie była... modlę się o to, żeby wszystko było jak najlepiej... i tak będzie miał delikatnie łydkę szczuplejszą u tej stópki, stópkę też będzie miał mniejszą... i teraz Wam coś powiem, bo jest mi z tym strasznie ciężko... ja jak się urodziłam miałam to samo co Maciek, tylko w dużo gorszym stopniu. Gips miałam przez rok życia, z gipsem nauczyłam się chodzić, potem miałam operację, a potem znowu gips trochę, tak do 1,5 roku życia. i mam jedną łydkę szczuplejszą niż druga, mam jedną stopę trochę inną i mniejszą niż druga... i mi jest z tym ciężko... niby na co dzień się tym nie przejmuje, bo tego nie widać, ale źle się czuję w krótkich spodenkach, w butach odkrytych... etiologia tego nigdy nie została do końca zbadana, nie wiadomo co powoduje taką wadę. moi rodzice nie mają takiej wady, nikt w rodzinie też nie, moje rodzeństwo też nie. a ja mam... i po mnie ma Maciek... jednak genetyki nie da się oszukać... i wiecie co, jest mi z tym strasznie ciężko, że mój kochany synek ma to przeze mnie, że cierpi przeze mnie i że do końca życia będzie odczuwał tego skutki... i jest mi z tym tak źle, że masakra... nikomu oprócz męża tego nie mówiłam, ani mamie ani tacie. ja do nich nie mam pretensji, ale boję się, że Maciek może mieć kiedyś do mnie pretensje... i boję się mieć drugie dziecko, niby wykazane jest, że ta wada przytrafia się przy dzieciach pierworodnych, ale i tak się boję. bo bym chyba sobie nie wybaczyła, gdyby następnemu mojemu dziecku przytafiło się to samo... 😞 😞 😞 przepraszam, ze tak się użalam 😞

Aga, no co ty!!!nawwet tak nie myśl!!! napewno nie bedzie mial do ciebie pretensji, przeciez nie chciałaś, aby ta jego nóżka taka była!!! Bedzie cie kochał najbardziej na świecie, a nie miał żalu, głowa do góry koleżanko 🙂 poza tym tak na dobra sprawe mysle ze on jako chłopak bedzie do tego inaczej podchodzil, bardziej na luzie, jakby nie bylo faceci mniej sie przejmuja wygladem od kobiet 🙂 A poza tym jesli to w niczym nie bedzie przeszkadzało mu w sprawności, że tak powiem, Maciek oleje to ciepłym moczem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aga przeciez to nie twoja wina, nie zlamalas mu tej nozki i nie wykrecilas; sama piszesz, ze genetyki nie da sie oszukac. Mysle, ze cala milosc jaka od Ciebie dostaje nigdy nie pozwoli mu na jakies pretensje. I nie zapominaj, ze medycyna ciagle sie rozwija, moze bedzie mozna to ladnie zoperowac kiedys. Nie obwiniaj sie kochana !! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
meliska napisał(a):
No i DZIEŃ DOBRY oczywiście 🙂
U nas dziś nocka testowa... testowaliśmy metodę Pammat 😉 Wykąpaliśmy dziewczę godzinę wcześniej i o 20 już spała, obudziliśmy o 23 na karmienie i spała do 5 i szczerze to nie zrobiło to u nas furrory, bo jak normalnie szła spać to średnio do 4 spała, więc wracamy do starych przyzwyczajeń 🙂


tez kiedys testowalam... corka calkowicie olala ten plan 🙃 Pammat ma aniolka i juz! Od poczatku jej dziecko ladnie spi i chyba wiekszych problemow z Konstancja nie miala.
Moja amatorka nocnego zycia dzis do 12:30 spala 😎 Teraz na macie lezy i paluchami sie zajada.
Dzis chyba ze psaceru nici, bo czuje sie fatalnie 🤢 W naszej rodzinie jakis wirus rzadzi! 😠

meliska po jednym razie nie ma efektu niestety 🙂 trzeba poczekać parę dni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa ciekawe co by mi powiedziała ta Wasza pediatra 🤔
Mój Pączek -> 8 kg, leżenie na brzuszku -> chwila i ma dosyć, przekręcanie się na jakąkolwiek stronę -> yyy a co to jest to przekręcanie 😮 ???
Ale ja się nie przejmuję 🙂 Je normalnie i skrzywiony nie jest więc na wszystko przyjdzie czas 🙂

aaagaaa no weź dziołcha tak nawet nie myśl nooooo 😘

Pam fajny wóz ma Konsti 😉

Guga Ty weź się wylecz lepiej bo nie będę miała sumienia żeby upoić chorą szamankę 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aaagaa - no przestan, kazde dziecko dzieciczy po swoich rodzicach i te super cechy, jak np ladne oczy i te gorsze - to jest nieuniknione!!
moje dziecko bedzie mec pewnie kiedys po nas alerie, bo oboje jestesmy alergikami 😮 no i co, i tak chcemy miec wiecej dzieci, bo z tym sie zyje. to nie jest smiertelna chooba jak no mukowizcydoza!!!!!
Spoko 🙂))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Chloe, Aniqa, coq, novaM dzięki 😘 😘 😘 a jeśli chodzi o sprawność to w niczym to nie przeszkadza. a jest też sporo piłkarzy z taką wadą, pan doktor za każdym razem jak Maciek wierzga nogami, zarówno ta w gipsie jak i tą bez gipsu, mówi, że Maciek to chyba zostanie piłkarzem takie ma te kopy 😁 lepiej się czuje dzięki Wam 😘 i naprawdę cieszę się, że kiedyś pewnego dnia znalazłam forum na brzuszku i że zalogowałam się i że Wy tu jesteście kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
NovaM napisał(a):
agami napisał(a):
a my standard o 21 sie kapiemy wiec teraz cala 3 na wspolnej oglada;p tzn my w tv a mlody poduszke przed soba ma by nie ogladal tv bo patrzy sie normalnie na tv strasznie;p


Kajtek też kinoman 😎


Kalina też maniaczka 🙂


Maciek też lubi patrzeć w tv 😁 dzisiaj jak mu kąpiel szykowałam to leżał na leżaczku i gadał sobie z detektywami z tvn 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...