Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
meliska napisał(a):
A ja dziś dostałam telefon z pracy, że mam przyjść podpisać aneks... podwyżkę dostałam 🤪


uuuu, to masz fajnego szefa. ja mialam z moim wczraj spiecie, bo chcialam RMUA, a on do mnie ze nie ma obowiazku co mesiac mi go wysyla. wiecie jak to jest? rmua na prosbe pracownika, czy to obowiazek pracodawcy?

Na forum prawnym znalazlam cos takiego:
"Pracodawca ma obowiązek co miesiąc przekazać ci druk ZUS RMUA lub równoważny dokument (np. odcinek z listy płac), który zawiera przynajmniej te same dane co ZUS RMUA - jest to niezbedne do sprawdzenia czy opłaca należne składki do ZUS i w jakiej wysokości. Od otrzymania takiego dokumentu masz miesiąc czasu na sprawdzenie zawartych w nim danych i zwrócenia się do Zusu o skorygowanie tych danych w przeypadku niezgodności ze stanem faktycznym.
Wynika to wprost z ustawyo systemie ubezpieczeń społecznychz 13 października 1998, Dz. Ustaw z 10 listopada 1998, art 41

Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznychz 13 października 1998, Dz. Ustaw z 10 listopada 1998, art 41 mówi jakie raporty pracodawca ma obowiązek przekazać do zusu i co w nich powinno się znaleźć, a punkt 9, podpunkt 8 tego artykułu mówi że: Informacje zawarte w raportach, o których mowa w ust. 1-6, płatnik składek przekazuje ubezpieczonemu na piśmie w celu ich weryfikacji.
ustawa o systemie ubezpieczeń społecznychz 13 października 1998, Dz. Ustaw z 10 listopada 1998, art 41 mówi jakie raporty p[racodawca ma obowiązek przekazać do zusu i co w nich powinno się znaleźć, a punkt 9, podpunkt 8 tego artykułu mówi że: Informacje zawarte w raportach, o których mowa w ust. 1-6, płatnik składek przekazuje ubezpieczonemu na piśmie w celu ich weryfikacji.
http://www.abc.com.pl/serwis/du/1998/0887.htm"
U mnie nie ma z tym problemu bo wystawiaja mi RMUA w systemie i potem sama musze sobie to wydrukowac jak chce to miec 🙂


to ja wprowadziłam Aniqę w błąd, ale gdzieś ostatnio czytałam, że na prośbę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Zmiany w zasadach wydawania informacji o wysokości składek na ubezpieczenia społeczne wprowadza ustawa z 19 sierpnia 2011 r. o redukcji niektórych obowiązków obywateli i przedsiębiorców, nowelizującą ustawę z 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (t.j. Dz.U. z 2009 r., nr 205, poz. 1585 z późn. zm.).

Nowelizacja przepisów wprowadzi zniesienie uciążliwego dla przedsiębiorców i pracowników obowiązku comiesięcznego wystawiania druku ZUS RMUA. Poza wskazywaniem informacji o wysokości składek na ubezpieczenia społeczne, ZUS RMUA stanowi dla służby zdrowia potwierdzenie prawa pacjenta do bezpłatnego leczenia. Przedsiębiorcy będą zobowiązani do przekazywania ZUS RMUA co miesiąc jedynie na wniosek pracownika.


takie coś znalazłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
Zmiany w zasadach wydawania informacji o wysokości składek na ubezpieczenia społeczne wprowadza ustawa z 19 sierpnia 2011 r. o redukcji niektórych obowiązków obywateli i przedsiębiorców, nowelizującą ustawę z 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (t.j. Dz.U. z 2009 r., nr 205, poz. 1585 z późn. zm.).

Nowelizacja przepisów wprowadzi zniesienie uciążliwego dla przedsiębiorców i pracowników obowiązku comiesięcznego wystawiania druku ZUS RMUA. Poza wskazywaniem informacji o wysokości składek na ubezpieczenia społeczne, ZUS RMUA stanowi dla służby zdrowia potwierdzenie prawa pacjenta do bezpłatnego leczenia. Przedsiębiorcy będą zobowiązani do przekazywania ZUS RMUA co miesiąc jedynie na wniosek pracownika.


takie coś znalazłam

Jak pieknie 🙂 czyli teraz nie musza RMUA wystawiac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moje dziecię już słodko śpi... byłam tam zajrzeć, uwielbiam tak na nią patrzeć, mogę tak godzinami 🙂

A Ty Anika pytałaś o wodę do mleka... ja używam Żywca i i tak gotuję przez 5 minut... tak gdzieś kiedyś przeczytałam i się stosuję 😜 a tak poważnie kiedyś czytałam o jakimś skażeniu bakteriologicznym i to chyba Żywca nawet 😮 i mam nadzieję, że w razie Wu przez gotowanie wytępię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
Moje dziecię już słodko śpi... byłam tam zajrzeć, uwielbiam tak na nią patrzeć, mogę tak godzinami 🙂

A Ty Anika pytałaś o wodę do mleka... ja używam Żywca i i tak gotuję przez 5 minut... tak gdzieś kiedyś przeczytałam i się stosuję 😜 a tak poważnie kiedyś czytałam o jakimś skażeniu bakteriologicznym i to chyba Żywca nawet 😮 i mam nadzieję, że w razie Wu przez gotowanie wytępię


kurde, to ja się teraz zastanawiam czy dobrze robię, że z przegotowaną. ale w sumie przecież nasze pokolenie na przegotowanej się wychowało i żyjemy 😁 a poza tym u mnie w domu w piwnicy mam zamontowany odkamieniacz i zmiękczacz do wody... i we wszystkich kranach już leci miękka woda bez kamienia 😁

i powiem Wam, że teraz widzę różnicę. kiedyś skończyła się sól, którą się tam wsypuje i faceci o tym zapomnieli i przez 2 czy 3 dni woda była twarda. to czuć różnice jak się ręce myje, jak włosy wyglądają. na pewno sobie taki zamontujemy w domu, jak będziemy mieć kasę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaaa, w ogóle to będę miała solary na dachu 😁 u mnie teraz są zakładane, kiedyś ludzie składali wnioski, unia trochę dokłada i kto chciał i spełniał wszystkie warunki to teraz będą zakładać. i wczoraj pytam się taty: kiedy będą im zakładać solary? a tata do mnie: "wtedy kiedy i wam". ja z zaskoczeniem się pytam "jak to", a tata ze złozyl wniosek w ostatniej chwili za mnie i się załapalismy 😁 super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
aaaa, w ogóle to będę miała solary na dachu 😁 u mnie teraz są zakładane, kiedyś ludzie składali wnioski, unia trochę dokłada i kto chciał i spełniał wszystkie warunki to teraz będą zakładać. i wczoraj pytam się taty: kiedy będą im zakładać solary? a tata do mnie: "wtedy kiedy i wam". ja z zaskoczeniem się pytam "jak to", a tata ze złozyl wniosek w ostatniej chwili za mnie i się załapalismy 😁 super 🙂

no tata ma łeb na karku... pogratulować refleksu 🙂 i w ogóle zazdraszczam... tak ciepło się o nim wyrażasz zawsze... ja ze swoim tak dobrego kontaktu nie mam, nie zawsze byliśmy dla niego najważniejsi 😞 ale za to za mamę dałabym się pociąć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
no i teraz ściągnęłam 100ml z obu piersi, w nocy jak Maciek się obudzi, znowu ściągnę. i jutro rano zamawiam laktator elektryczny, tak żeby na piątek przyszedł


ja dzisiaj sciagalam srednio 150ml z jednej. oby tak bylo ciagle

jak ja Ci zazdroszczę ilości ( oczywiście współczuję, że niestety Kalinka wypić tego nie może )... ja w najlepszym wypadku ściągam 150 ml z dwóch 😞 a tak to 100 - 120 😞 i mam jeszcze tak, że z lewej piersi ściągam średnio 2 razy więcej niż z prawej 😮 ma któraś tak?


ja mam identycznie 🙃

aaagaaa, aniqa strasznie wspolczuje to moze spotkac kazda z nas wczesniej czy pozniej, ale dacie rade, 2 tygodnie to pikus, w porownaniu z tym jak n mamy wczesniakow tygodniami odciagaja laktatorem. i daja rade potem takze i wy dacie!!! 🙂))
ja mam medela mini electric i jest super, polecam, do tego smoczek calma zeby maluszek nie oduczyl sie ciagnac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki.. dawno mnie tu nie było...nie wiem, czy dam radę nadrobić... jestem w d... czasowej - pozdrawiam Novą 😉
My dzisiaj po szczepieniu, masakra jakaś..jestem mięczak i przewrażliwiona matka... Jak ja przeżyję kolejne szczepienia? mam nadzieję, że nocka będzie ok 🤢
Tosia waży 6750!!!! 😁 Kluska mała 😎
i niestety ma to napięcie cholerne 😠 w lewą stronę jej główkę ciągnie.. i mamy na razie jej pilnować i samemu próbować w drugą str żeby spała, patrzyła itd... i jeżeli to nie pomoże to rehabilitacja.. kurcze no!!!!
Pozdrawiam Was mamusie... trzymam kciuki za szczepienia i wracajcie do zdrowia mamuski...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
no i teraz ściągnęłam 100ml z obu piersi, w nocy jak Maciek się obudzi, znowu ściągnę. i jutro rano zamawiam laktator elektryczny, tak żeby na piątek przyszedł


ja dzisiaj sciagalam srednio 150ml z jednej. oby tak bylo ciagle

jak ja Ci zazdroszczę ilości ( oczywiście współczuję, że niestety Kalinka wypić tego nie może )... ja w najlepszym wypadku ściągam 150 ml z dwóch 😞 a tak to 100 - 120 😞 i mam jeszcze tak, że z lewej piersi ściągam średnio 2 razy więcej niż z prawej 😮 ma któraś tak?

ja mam dokladnie tak samo, tyle ze z prawej sciagam prawie 2 razy wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
meliska napisał(a):

jak ja Ci zazdroszczę ilości ( oczywiście współczuję, że niestety Kalinka wypić tego nie może )... ja w najlepszym wypadku ściągam 150 ml z dwóch 😞 a tak to 100 - 120 😞 i mam jeszcze tak, że z lewej piersi ściągam średnio 2 razy więcej niż z prawej 😮 ma któraś tak?


ja mam identycznie 🙃

Chloe a masz piersi symetryczne, bo ja właśnie mam tą lewą troszkę większą - czy to może mieć znaczenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Meliska ja jestem córunia tatunia 🙂 i wiem, że on chce dla mnie jak najlepiej 🙂 i nieba by mi przychylił 🙂 ale z umiarem, bo jest tradycyjny taki 🙂 na moim weselu każdy taniec z tatą to i ja płakałam i on płakał 😜

[url=[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/27/jaitata.jpg/][IMG]http://img27.imageshack.us/img27/262/jaitata.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]][/url]

zawsze chciałam, żeby to tata mnie poprowadził do ołtarza 🙂

kurczę, aż mi się łezka w oku zakręciła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
Moje dziecię już słodko śpi... byłam tam zajrzeć, uwielbiam tak na nią patrzeć, mogę tak godzinami 🙂

A Ty Anika pytałaś o wodę do mleka... ja używam Żywca i i tak gotuję przez 5 minut... tak gdzieś kiedyś przeczytałam i się stosuję 😜 a tak poważnie kiedyś czytałam o jakimś skażeniu bakteriologicznym i to chyba Żywca nawet 😮 i mam nadzieję, że w razie Wu przez gotowanie wytępię


kurde, a ja dzisiaj bezposredio z butelki dawalam, tylko w mikrofali podgrzalam lekko. chlercia, mam nadzieje,ze brzuszek jej od tego nie rozboli. teraz juz bee gotowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nadia85 napisał(a):
Hej dziewczynki.. dawno mnie tu nie było...nie wiem, czy dam radę nadrobić... jestem w d... czasowej - pozdrawiam Novą 😉
My dzisiaj po szczepieniu, masakra jakaś..jestem mięczak i przewrażliwiona matka... Jak ja przeżyję kolejne szczepienia? mam nadzieję, że nocka będzie ok 🤢
Tosia waży 6750!!!! 😁 Kluska mała 😎
i niestety ma to napięcie cholerne 😠 w lewą stronę jej główkę ciągnie.. i mamy na razie jej pilnować i samemu próbować w drugą str żeby spała, patrzyła itd... i jeżeli to nie pomoże to rehabilitacja.. kurcze no!!!!
Pozdrawiam Was mamusie... trzymam kciuki za szczepienia i wracajcie do zdrowia mamuski...

chyba wszystkie mamusie tak mają 😞 a jak Tosia teraz? chyba jeszcze jakieś dziecię się szczepiło ☺️... wybaczcie, że nie pamiętam, ale miałam dziś trochę do nadrobienia i trochę mi się miesza 🙃
my w przyszłym tygodniu 😞 w poniedziałek będziemy się umawiać 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
Meliska ja jestem córunia tatunia 🙂 i wiem, że on chce dla mnie jak najlepiej 🙂 i nieba by mi przychylił 🙂 ale z umiarem, bo jest tradycyjny taki 🙂 na moim weselu każdy taniec z tatą to i ja płakałam i on płakał 😜

[url=[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/27/jaitata.jpg/][IMG]http://img27.imageshack.us/img27/262/jaitata.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]][/url]

zawsze chciałam, żeby to tata mnie poprowadził do ołtarza 🙂

kurczę, aż mi się łezka w oku zakręciła...

jak ślicznie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
Meliska ja jestem córunia tatunia 🙂 i wiem, że on chce dla mnie jak najlepiej 🙂 i nieba by mi przychylił 🙂 ale z umiarem, bo jest tradycyjny taki 🙂 na moim weselu każdy taniec z tatą to i ja płakałam i on płakał 😜

[url=[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/27/jaitata.jpg/][IMG]http://img27.imageshack.us/img27/262/jaitata.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]][/url]

zawsze chciałam, żeby to tata mnie poprowadził do ołtarza 🙂

kurczę, aż mi się łezka w oku zakręciła...

zazdroszcze, u mnie tez z tym kontaktem nie najlepiej bylo...szkoda, a teraz juz sie nie da naprawic...
Meliska, ja za moja mame tez bym życie oddała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
nadia85 napisał(a):
Hej dziewczynki.. dawno mnie tu nie było...nie wiem, czy dam radę nadrobić... jestem w d... czasowej - pozdrawiam Novą 😉
My dzisiaj po szczepieniu, masakra jakaś..jestem mięczak i przewrażliwiona matka... Jak ja przeżyję kolejne szczepienia? mam nadzieję, że nocka będzie ok 🤢
Tosia waży 6750!!!! 😁 Kluska mała 😎
i niestety ma to napięcie cholerne 😠 w lewą stronę jej główkę ciągnie.. i mamy na razie jej pilnować i samemu próbować w drugą str żeby spała, patrzyła itd... i jeżeli to nie pomoże to rehabilitacja.. kurcze no!!!!
Pozdrawiam Was mamusie... trzymam kciuki za szczepienia i wracajcie do zdrowia mamuski...

chyba wszystkie mamusie tak mają 😞 a jak Tosia teraz? chyba jeszcze jakieś dziecię się szczepiło ☺️... wybaczcie, że nie pamiętam, ale miałam dziś trochę do nadrobienia i trochę mi się miesza 🙃
my w przyszłym tygodniu 😞 w poniedziałek będziemy się umawiać 🤢

Tosia teraz śpi, strasznie płakała popołudniu i miała obrzęk na nóżce, więc czopka przeciwbólowo jej zaaplikowałam.. zobaczymy jak noc..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja do tej pory nie zapinałam Maćka w leżaczku, ale wczoraj na chwilę się odwróciłam a jemu już nogi wisiały, pupą już na brzegu był 😁 tak się skubaniec przesunął 😜 i dzisiaj jak tata z nim był jak ja byłam u lekarza to mówi że to samo zrobił 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nadia85 napisał(a):
meliska napisał(a):
nadia85 napisał(a):
Hej dziewczynki.. dawno mnie tu nie było...nie wiem, czy dam radę nadrobić... jestem w d... czasowej - pozdrawiam Novą 😉
My dzisiaj po szczepieniu, masakra jakaś..jestem mięczak i przewrażliwiona matka... Jak ja przeżyję kolejne szczepienia? mam nadzieję, że nocka będzie ok 🤢
Tosia waży 6750!!!! 😁 Kluska mała 😎
i niestety ma to napięcie cholerne 😠 w lewą stronę jej główkę ciągnie.. i mamy na razie jej pilnować i samemu próbować w drugą str żeby spała, patrzyła itd... i jeżeli to nie pomoże to rehabilitacja.. kurcze no!!!!
Pozdrawiam Was mamusie... trzymam kciuki za szczepienia i wracajcie do zdrowia mamuski...

chyba wszystkie mamusie tak mają 😞 a jak Tosia teraz? chyba jeszcze jakieś dziecię się szczepiło ☺️... wybaczcie, że nie pamiętam, ale miałam dziś trochę do nadrobienia i trochę mi się miesza 🙃
my w przyszłym tygodniu 😞 w poniedziałek będziemy się umawiać 🤢

Tosia teraz śpi, strasznie płakała popołudniu i miała obrzęk na nóżce, więc czopka przeciwbólowo jej zaaplikowałam.. zobaczymy jak noc..


buziaki dla Ciebie i Tosieńki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...