Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
meliska napisał(a):
Dzień dobry 🙂
Dzięki dziewczyny 😘 😘 Nocka spoko, ale o 5 znowu gorączka 😞 Z tymi woreczkami na mocz to jakaś porażka... udało się złapać dopiero do trzeciego i uff, bo tylko tyle miałam. Wynik o 15, a o 16 do lekarza i okazało się, że tej naszej doktorki zaś nie ma i znowu do jakiejś innej 🤢
Chloe też bym chyba wyła jakby mi Jula z łóżka spadła 😲 ja już od dawna nie zostawiam jej samej na żadnej "wysokości", do niedawna uważałam, że podłoga jest najbezpieczniejsza... jakże się pomyliłam 🤢 przy tych pierwszych próbach siadania, raczkowania non stop wali gdzieś głową 😮 i niestety przed każdym upadkiem nie da się jej ochronić 😞

Moze to trzydniowka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
my ze spaceru wróciliśmy, byliśmy u mojej babci, Maciek dzisiaj nadzwyczaj poważny 😁

coś Wam powiem, zepsuł mi się kilkanaście dni temu aparat, nie wiem czy o tym pisałam czy nie. nagle jak włączyłam go to był biały ekran, ale doszłam do tego że zdjęcia normalnie robi tylko ja nie widzę co dokładnie mam na zdjęciu więc robiłam tak na oślep 😜 i dopiero po zgraniu na komputer wiedziałam, co tak naprawdę zrobiłam 😁 jeszcze dzisiaj rano też robiłam na ślepo zdjęcia, a po spacerze chciałam włączyć aparat i zrobić Maćkowi i patrzę ... i go widzę na ekranie 😁 więc aparat samoistnie się naprawił 🤪 a już byłam na etapie kupna nowego 😜 a teraz to nowy niech jeszcze trochę poczeka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Meliska jak Julka?

Basieńka ta Twoja kuzynka to naprawdę do podziwiania, bo ja bym chyba nie wytrzymała jakby tyle czasu dziecko płakało... Ale Florek na pewno się przyzwyczai, po prostu potrzebuje czasu 🙂

Chloe ja też płakałam razem z Maćkiem, mimo że on był bardziej przestraszony niż go coś bolało. Bo nic, żadnego siniaka ani nic nie miał.

Wczoraj rano po nocy zauważyłam, że ma na czole czerwony ślad, taki mocny. i musiał się uderzyć w szczebelek w nocy i to dość mocno, ale nie płakał i nie obudził się przy tym. ja zauważyłam to ok 6 rano i tak do 12 był ślad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
ahaha, my tez jeszcze w pizamie, Julek dopiero poszedl na drzemke. ale u nas leje wiec na spacer sie nie wybierzemy narazie.
marika a dajesz mu z butelki czy w kubeczku?


Z reguły z butelki ale cwiczymy z niekapkiem i sok jabłkowy z niego znika migiem 🙂 niedawno wklejalam fotki z niekapkiem tylko że młody narazie uważa że szkoda się męczyć z niekapkiem np dla wody.....więc woda tylko z butelki a jabłkowy najczęściej z niekapka i mały ma przy tym straszną frajde 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Meliska q zobacz czy na główce ma węzły chlonne powiększone jak tak to jutro max pojutrze ją wysypie,
My po wycieczce po wybrzeżu rewal trzesacz pobierowo młody wszystko ogląda no i w zaczynA do siadania ciągnąć w wózku 😉 faza że ciągle rączki bo babcia ciągle go nosi z dziadkiem bo oni z nami są no ale chociąż my mamy chwilę dla siebie bo go zabierają na spacerki 🙂
U nas soczek jabłko malina truskawki wchodzi jeden czasem nawet dwa z normalną woda pluje herbata beee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja gwiazdeczka ma drzemkę i ja chyba też skleję oczko 😉
Mocz wyszedł idealny, dzisiaj lekarka potwierdziła, że to raczej nie na zęby ( chociaż górne dziąsła zaczerwienione, ale póki co nic się nie przebija ), pooglądała, osłuchała i wszystko ok. Na moje pytanie czy to trzydniówka stwierdziła, żeby obserwować i jeśli gorączka i stan podgorączkowy będą się utrzymywać to jeszcze w piątek się pokazać... oby nie 🥴 Agami ona nic mi o tych węzłach nie wspominała, ale jak wstanie to moje dziewczę to je obkukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zobacz meliska z tylu nad karkiem na główce jak są powiększone to trzydniowka mi pediatra wezwany do domu powiedział że właśnie to pierwszy objaw po gorączce pediatra w przychodni powiedziała jak twoja a on wytłumaczył że węzły to na trzydniowke lub jak starsze dziecko to rozyczka. Kończy mi się pakiet internetowy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
Zobacz meliska z tylu nad karkiem na główce jak są powiększone to trzydniowka mi pediatra wezwany do domu powiedział że właśnie to pierwszy objaw po gorączce pediatra w przychodni powiedziała jak twoja a on wytłumaczył że węzły to na trzydniowke lub jak starsze dziecko to rozyczka. Kończy mi się pakiet internetowy 😞

kurde, wlasnie o tym pisalam kilka dni temu, że kalina jak rano wstaje, to ma te węzły na głowce powiekszone, a w ciagu dnia, wracaja do normy...u lekarza w koncu z nia nie byłam, bo juz sama nie wiem co z tym jej pokasływaniem. ona potrafi kasłać kilkanaście razy w ciagu godziny, a potem przez pol dnia wogole, w nocy tez cisza.kurde, tylko ze Kalina zadnej trzydniowki nie miala, zeby wezły byly powiekszone...moze jednak jutro sie wybiore do lekarza.
moj malzon jedzie jutro na mecz do Poznania, Włochy-Corwacja, a w moje miejsce pojedzie moj brat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej my byłyśmy na spacerku dzisiaj pół dnia dopiero zaczeła się burza godzine temu i teraz pada dzisiaj tyle porobiłam że jestem tak padnięta że szok i do tego dzisiaj miałam sajgonki 😜 pycha!
Mi na szczęście mała jeszcze nigdy nie spadła nie zostawiam jej już nigdzie nawet na przewijaku potrafi się obrócić na brzuch więc nie ma mowy..
Beata26 fajnie że wszystko się udało a kartkę wysłałam już tydzień temu :blink
Ulka naj naj dla Karolinki a jak ona siedzi na tym zdjęciu 🤔 o kurcze ty ją czymś podparłaś czy co 🙃
meliska Julka już raczkuje ? 😮 no niee... przy okazji ucałuj chorą biedną Juleczke 😘
Basienka84 to jutro Florciu już będzie płakał 3 godz 😜 codziennie godzine mniej 🤪
Holi32 fajnie że Eluś ładnie pije moja to wybredna 🙃

Mojej Konstancji daje kaszkę mleczno ryżową od 2 tygodni do tego nauczyła się pić ze smoczka z tą literą Y i teraz jak wypije po kąpieli 180ml a kąpiemy się różnie od 18/19 zależy jak jest zmęczona to śpi mi do 6/7 bez ani jednej pobudki i nie muszę już jej tankować o 23 bo jest najedzona ostatnio jadła malinową a teraz od 2 dni jedziemy bananową 🙂 więc jest pięknie!
A WY DAJECIE DO MLEKA JAKĄŚ KASZKĘ DZIECIĄ SMAKOWĄ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć.
BigMilka wcinam, bo znalazłam w zamrażarce 🙂 mama sobie teraz kawęzazżyczyła i loda rożka i mi ochoty narobiła.
Staram się Was podczytywać, ale niewiele pamiętam 🤢
Agami nad morzem jesteście? super 😆
Meliska twoja Julka chora jest? Mam nadzieję, że nic poważnego.
Aniqa już do pracy wróciłaś? Bo gdzieś mi przemknęło coś takiego.
Pam Rita wasz wielki dzień już nadchodzi 🤪

Moje dziecko nadal budzi się wzceśnie, wczoraj np. o 4.40 😮 przed 6 wstałyśmy, bo już jej się nie podobło leżeć w łóżku z przysypiającą matką. Dziś 5.40.... Krótkie drzemki też jakieś...choć może mi się zdaje, bo jak usypia, to ja rzucam się w wir pracy i stram się coś w domu zrobić i ten czas mija mi jak chwila.
Ząbków nie widać, choć mama moja mówi, że niebawem będą.
Bambina zaczęła bardzo się na boki przewracać, wygina się jak piskorz 😁 i nawet na przuszek już potrafi się przewrócić - ciesze się, że się rozkręca, bo do ruchliwych nie należała. Za to do rozgadanych jej bardzo blisko 😉
Stwierdzam, że dostaje za dużo mleka, bo przekraczamy te zalecane dawki...no ale ona tyle w nocy je. Jej, ile to ja razy w nocy do niej wstaje. Jestem już na to tak wyczulona, że mogę spać jak zabita, a na kwilenie zrywam się z łożka, podaję butelkę i jest cisza. 😜
Dziś w końcu zjadła na obiad całą porcyjkę jaką jej dałam zupy z marchwi, pietruszki i z kaszka manny.
Mała też coraz lepiej reaguje na nowe twarze. Ostatio na widok cioci i wujka w ogóle nie płakała i nawet na ręce mogli ją brać.
Z mamką moją żyjemy sobie w spokoju obie 😁 Mecze śledzimy....no mama tylko te z polską reprezentacją, mnie zdarzy się i co innego obejrzeć.
Mąż mój przeszczęśliwy, że do Polski przyjechał. Za półtora tygodnia przybędzie do nas.

miłego wieczru dziewczyny! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Coq super, że fajnie sobie żyjecie 🙂 i że z mamą spędzasz czas w końcu! 🙂 co do pobudek o wczesnych godzinach rannych to u Maćka jest podobnie... niestety. chociaż ostatnio udaje mi się dłużej z nim poleżeć przysypiając i przy okazji jego do snu zmuszając 😜

Pammat ja do wieczornego mleka dodaje kaszki ryżowej (aktualnie o smaku malinowym), żeby mleko zagęścić, a oprócz tego czasem ok 10 rano Maciek dostanie kaszkę mleczno-ryżową. Teraz otwartą mam z sokiem brzoskwiniowym i nie wiem czy czasem go nie uczula. Bo jakieś krostki ma na buzi, ze 3 na rękach, ze 2 na nogach i to albo po truskawkach, które ja jadłam albo po tej kaszce. Wcześniej miał kaszkę mleczno-ryżową o smaku bananowym i było wszystko ok 🙂
A Maciek i tak mi się budzi w nocy na jedzenie, próbowałam już wszystkiego, je coraz więcej na noc a i tak się budzi... chyba tak już musi być 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Aga a jak dodajesz tej kaszki do mleka, tak po prostu, przygotowujesz mleko i doadajsz kaszki? Ile? Bo ja sie nad tym zastanawiałam czy cos takiego nie podać, bo teraz od dwóch dni daję kaszkę rano i wieczorem, ale to tak z malutkiej filiżanki kilka łyżeczek a potem mleko.


jak robię kaszkę mleczno-ryżową to ją się robi na wodzie, bo ona mleko modyfikowane zawiera już w sobie. i tutaj robię tak jak jest na opakowaniu (mam bobovita).

a jeśli chodzi o kaszkę ryżową, to robię normalnie mleko, a potem do mleka dosypuję kilka łyżeczek żeby to mleko mi się zagęstniło trochę, ale bardzo gęstej nie robię, bo Maciek na noc gęstego nie chce, bo on z reguły ciągnie mleko już z zamkniętymi oczami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka!!! my dziś rano u znajomej potem spacerek i mały grzecznie spał a potem miałam wyjście z koleżanką a TATUś zajmował się naszym synkiem on był z nim u swoich rodziców a ja 3 godziny miałam wolne!!! Super uczucie!!!
Co do przesypiania całej nocy to u mnie narazie się nie zapowiada mały nam chodzi spać o 19,40 i budzi się czasem ok 23 lub 24 ale wtedy daję mu wodę do picia a jak się obudzi przed 1 lub 2 to dostaje cycka a do jedzenia po kąpieli dostaje butelkę mleka 150ml wody plus 5 miarek mleka i do tego sypię mu 5 kopiatych łyżeczek kleiku kukurydzianego!!!
Mimo tego budzi się!!! powiem wam że nawet jak mi się budzi to ja się czuję wyspana!!!
MELISKA dobrze że wyniki moczu Juleczka ma dobre !!! PArę dni minie i przejdzie wszystko!!!
AGAMI super macie nad tym morzem!!! Fajnie że Kubuś dobrze się ma !!!
Kochane a ja mam próbkę Bebilon 2 i nan 2 jeśli ktoś chce to proszę podać adres mail to wyślę bo ja używam GERBER mleka!!!
W piątek wyjeżdzamy na 3 dni do BORKÓW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...