Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
meliska napisał(a):
Aniqa no drobne przysługi to się rozumie... biedny ten Twój brat chyba nie wie w co się wkopał 😜 a w którym rzędzie siedzą, bo z moim oglądamy... będę kukać na tych Twoich chłopców 😉 😁 😁 i nie szalej z tymi zakupami cobyś głupot nie narobiła i nie trzęsła później galotami jak ja z tym krzesełkiem 😉

spoko spoko, konto puste, wiec skromnie, narazie za 16zł 3 pary stoja, zobacze czy wygram, jeszcze 7 minut 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
wanilia napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
wygralam, ale za 20zl 😠

to się pochwal 🙂

nie spodoba ci sie.....różżowe 😜
http://allegro.pl/body-hello-kitty-i-inne-3-sztuki-r-86-gratis-i2405187606.html

a mi się podobają nie ważne że róż 🙂
idę na tańce 😉 jeszcze 3 spotkania do walca i ślub 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
marika321 napisał(a):
kurcze u mnie co kwadrans deszczyk pada..... chyba nici ze spaceru..... 😞

młody słoiczek zupki wciągnął i zadowolony leży....




Uciekam bo zaraz obiad 🙃 kalafiorowa i nalesniki z truskawkami 🙃
pa pa:
)


nie ma jak u mamusi coq.... 😜 😜 😜 😜


Oczywiście 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pam obczytałam całą puszkę Bebilonu i albo jestem slepa albo nie widzę, że jest napisane, że w ciągu godziny ma być spożyte 😮 Na Guigozie też tego nie wyczytałam. Oczywiście nie piszę tego, żeby powiedzieć, że nie macie racji, po prostu nie wiedziała, że jest takie zalecenie. Na chłopski rozum oczywiście jasne jest, że lepiej jest zjeść od razu świeże niż coś co stoi. Ale ja podawałam z racji tego, że z mlekiem się nic nie działo. Nazwet nie kwaśniało tak jak Aga pisała, bo jakiś tam instynkt samozachowawczy mam i wielokrotnie mleko sprawdzam jeśli stoi.

Nie wiem co mogę jej podawać w nocy, bo ona czasami domaga się tylko butelki i zaraz spi, ale często je, czyli jest głodna. I jak ja mam tu uwzględnić dbanie o jamę ustną? Mojej siostry syn chyba do 5 roku życia budził się w nocy i domagał się soku, teraz też mu się zdarza, a co dopiero niemowlę, które musi zjeść. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my dziś, w ten deszczowy dzień wybrałyśmy sie do fryzjera, razem głów 4 sztuki do scięcia 😎 Mamy fajny mały salonik u nas i fryzjerka dobrze tnie, więc my do niej. Najpierw siostrze nałożyła pasemka, siostra przejęła Jaśminkę, ja na fotel, po mnie mama, potem siostra do ciecia, a na końcu Grześ, siostry syn. Od 13:30 tam siedziałyśmy do prawie 16 😁 na szczęście Bambina ani razu nie zapłakała - super grzeczna. Generalnie moja mama i siostra powtarzają, że jest super grzecznym dzieckiem 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Coq myslę że jak dwa razy dziennie ząbki umyjesz to wystarczy a w nocy trzeba podać dziecku mleko jak jest głodne i tyle. Mycie buźki po tym to już by była chyba schiza 😉
Chyba wybrałam fotelik : 5 gwiazdek w testach adac, cena oczywiście też robi wrażenie 😜
http://allegro.pl/cybex-juno-fix-2012-5-gwiazdek-3-lata-gw-gratisy-i2411995824.html
Aniqa to że ja bym tych bodziakow nie kupiła nie oznacza że twierdzę że są brzydkie 🙂 Roż to kolor jak każdy inny i tez mam różowe ciuszki dla Weroniki tyle ze nie ubieram jej na landrynkę a jak mam wybór to wolę np. zielen czy pomarańcz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Pam obczytałam całą puszkę Bebilonu i albo jestem slepa albo nie widzę, że jest napisane, że w ciągu godziny ma być spożyte 😮 Na Guigozie też tego nie wyczytałam. Oczywiście nie piszę tego, żeby powiedzieć, że nie macie racji, po prostu nie wiedziała, że jest takie zalecenie. Na chłopski rozum oczywiście jasne jest, że lepiej jest zjeść od razu świeże niż coś co stoi. Ale ja podawałam z racji tego, że z mlekiem się nic nie działo. Nazwet nie kwaśniało tak jak Aga pisała, bo jakiś tam instynkt samozachowawczy mam i wielokrotnie mleko sprawdzam jeśli stoi.

Nie wiem co mogę jej podawać w nocy, bo ona czasami domaga się tylko butelki i zaraz spi, ale często je, czyli jest głodna. I jak ja mam tu uwzględnić dbanie o jamę ustną? Mojej siostry syn chyba do 5 roku życia budził się w nocy i domagał się soku, teraz też mu się zdarza, a co dopiero niemowlę, które musi zjeść. 🤢

na puszcze nan pro jest napisane : spozyc natychmiast po przyrządzeniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Coq myslę że jak dwa razy dziennie ząbki umyjesz to wystarczy a w nocy trzeba podać dziecku mleko jak jest głodne i tyle. Mycie buźki po tym to już by była chyba schiza 😉
Chyba wybrałam fotelik : 5 gwiazdek w testach adac, cena oczywiście też robi wrażenie 😜
http://allegro.pl/cybex-juno-fix-2012-5-gwiazdek-3-lata-gw-gratisy-i2411995824.html
Aniqa to że ja bym tych bodziakow nie kupiła nie oznacza że twierdzę że są brzydkie 🙂 Roż to kolor jak każdy inny i tez mam różowe ciuszki dla Weroniki tyle ze nie ubieram jej na landrynkę a jak mam wybór to wolę np. zielen czy pomarańcz 🙂


Już sama nie wiem. O zęby trzeba dbać i nie wiem czy argumentem jest, że kiedyś chyba ludzie tak nie szaleli, ale myślę, że nie ma co przesadzać....

Fotelik faktycznie kosztowny, ale będziesz miała już na kilka lat w końcu.
Ja mam nadzieję, że uda mi się też coś dobrego znaleść w trochę niższej cenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny przeklejam z wątku listopadówek, za zgodą Cherry, autorki tego przydatnego tekstu 🙂

Aha obiecałam więc piszę o fotelikach do 500 zł.

Rozmawiałam z Panem który posiada naprawdę wiedzę w tym zakresie bo specjalizuje się w sprzedaży takiego sprzętu.

Pan polecił dla naszych dzieci fotelik w grupie 9-18 lub 0-18 kg jako te bezpieczne. W fotelikach kubełkowych (te które teraz mamy) dziecko może jeździć do póki nie przekroczy masy 13 kg lub nie zacznie wystawać mu głowa. Więc spokojnie. Jeśli chodzi o foteliki do 500 PLN polecane są : Nania Cosmo SP, Ferrari Cosmo SP, Fisher Price, Maxi Cosi Prior lub chicco x-pace. Uwaga tylko na foteliki chicco eletta bo one są słabe i mają bardzo kiepskie oceny Adac - 1 gwiazdka więc nie bezpieczne. Te pierwsze testy przeszły na poziomie 3 gwiazdek więc są zadowalające.
Jeśli chodzi o szerokość fotelika to najszersze są maxi cosi priori czy chicco. Foteliki Nania mają wymiary standartowe. Ten fotelik używa moja koleżanka a jej córa ma 3 latka i normalnie się w nim mieści, a to to samo co ferrai czy fisher. Nie wiem na ile Wam pomogłam, ale jak widac można znaleźć dobry foteli z oceną ADAC w rozsądnej cenie.

Tu linki do podanych modeli.

Chicco x-pace key1:
http://all...anizer-i2399420558.html
Maxi cosi Priori:
http://all...er-24h-i2387397789.html
Nania Cpsmo SP:
http://all...i-cosi-i2388442187.html
Ferrari:
http://all...ratisy-i2398054666.html
Fisher Price:
http://all...-tylem-i2398534525.html

Acha [amiętajcie by sprawdzić czy wasze autka mają mocowania Isofix jeśli nie to kupowac bez tego.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Coq myslę że jak dwa razy dziennie ząbki umyjesz to wystarczy a w nocy trzeba podać dziecku mleko jak jest głodne i tyle. Mycie buźki po tym to już by była chyba schiza 😉
Chyba wybrałam fotelik : 5 gwiazdek w testach adac, cena oczywiście też robi wrażenie 😜
http://allegro.pl/cybex-juno-fix-2012-5-gwiazdek-3-lata-gw-gratisy-i2411995824.html
Aniqa to że ja bym tych bodziakow nie kupiła nie oznacza że twierdzę że są brzydkie 🙂 Roż to kolor jak każdy inny i tez mam różowe ciuszki dla Weroniki tyle ze nie ubieram jej na landrynkę a jak mam wybór to wolę np. zielen czy pomarańcz 🙂

no fotelik wyglada mega porzadnie, ale cena mnie powaliła... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Chcałam właśnie wyrwać do kuchni i upiec chlebki naan a tu drożdży bark 🤨

Coś mi się zdaje, że będę chyba jedyną mamą co siedzi w domu z dzieckiem, bo wszystkie powoli wracają do pracy.

Nie narzekaj, ja musze jutro znów wstać po piątej a w weekend mam targi więc do domu wracam tylko na noc 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Chcałam właśnie wyrwać do kuchni i upiec chlebki naan a tu drożdży bark 🤨

Coś mi się zdaje, że będę chyba jedyną mamą co siedzi w domu z dzieckiem, bo wszystkie powoli wracają do pracy.

Nie narzekaj, ja musze jutro znów wstać po piątej a w weekend mam targi więc do domu wracam tylko na noc 😞


Nie narzekam Wanilia czuję, że gdzieś tam mi to pasuje. Ale z drugiej strony trochę się boję, bo ja muszę/powinnam dokończyć studia, albo zrobić jakieś we Francji, bo bez dyplomu fr o pracę będzie mi trudno. Życie jest życiem i nie chce się kiedyś z ręką w nocniku obudzić. Właściwie gdzieś mam na to alternatywę, ale jeszcze tego jakos nie skonkretyzowałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
wanilia napisał(a):
nasza Kasiunia się na innych wątkach udziela a dla nas nie ma czasu 🤔 Kasiu groże Ci paluszkiem 😉


Hihih przyłapałaś ją 😜
A propos, pisałam, że jest chętna na spotkanie? Chyba tak co?

przyłapałam ja bo się wyświetla w najnowszych postach 🙂 Pisałas że chetna na spotkanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Pam obczytałam całą puszkę Bebilonu i albo jestem slepa albo nie widzę, że jest napisane, że w ciągu godziny ma być spożyte 😮 Na Guigozie też tego nie wyczytałam. Oczywiście nie piszę tego, żeby powiedzieć, że nie macie racji, po prostu nie wiedziała, że jest takie zalecenie. Na chłopski rozum oczywiście jasne jest, że lepiej jest zjeść od razu świeże niż coś co stoi. Ale ja podawałam z racji tego, że z mlekiem się nic nie działo. Nazwet nie kwaśniało tak jak Aga pisała, bo jakiś tam instynkt samozachowawczy mam i wielokrotnie mleko sprawdzam jeśli stoi.

Nie wiem co mogę jej podawać w nocy, bo ona czasami domaga się tylko butelki i zaraz spi, ale często je, czyli jest głodna. I jak ja mam tu uwzględnić dbanie o jamę ustną? Mojej siostry syn chyba do 5 roku życia budził się w nocy i domagał się soku, teraz też mu się zdarza, a co dopiero niemowlę, które musi zjeść. 🤢


pisze na bebilonie z tylu w ramce WAŻNE INFORMACJE 😜 więc chyba ślepa jestes.... 😜

fotelik super Wanilka ale cena 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Pam obczytałam całą puszkę Bebilonu i albo jestem slepa albo nie widzę, że jest napisane, że w ciągu godziny ma być spożyte 😮 Na Guigozie też tego nie wyczytałam. Oczywiście nie piszę tego, żeby powiedzieć, że nie macie racji, po prostu nie wiedziała, że jest takie zalecenie. Na chłopski rozum oczywiście jasne jest, że lepiej jest zjeść od razu świeże niż coś co stoi. Ale ja podawałam z racji tego, że z mlekiem się nic nie działo. Nazwet nie kwaśniało tak jak Aga pisała, bo jakiś tam instynkt samozachowawczy mam i wielokrotnie mleko sprawdzam jeśli stoi.

Nie wiem co mogę jej podawać w nocy, bo ona czasami domaga się tylko butelki i zaraz spi, ale często je, czyli jest głodna. I jak ja mam tu uwzględnić dbanie o jamę ustną? Mojej siostry syn chyba do 5 roku życia budził się w nocy i domagał się soku, teraz też mu się zdarza, a co dopiero niemowlę, które musi zjeść. 🤢


pisze na bebilonie z tylu w ramce WAŻNE INFORMACJE 😜 więc chyba ślepa jestes.... 😜

fotelik super Wanilka ale cena 😮


No faktycznie ślepa jestem!!!!! 😁 Teraz dojrzałam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
marika321 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Pam obczytałam całą puszkę Bebilonu i albo jestem slepa albo nie widzę, że jest napisane, że w ciągu godziny ma być spożyte 😮 Na Guigozie też tego nie wyczytałam. Oczywiście nie piszę tego, żeby powiedzieć, że nie macie racji, po prostu nie wiedziała, że jest takie zalecenie. Na chłopski rozum oczywiście jasne jest, że lepiej jest zjeść od razu świeże niż coś co stoi. Ale ja podawałam z racji tego, że z mlekiem się nic nie działo. Nazwet nie kwaśniało tak jak Aga pisała, bo jakiś tam instynkt samozachowawczy mam i wielokrotnie mleko sprawdzam jeśli stoi.

Nie wiem co mogę jej podawać w nocy, bo ona czasami domaga się tylko butelki i zaraz spi, ale często je, czyli jest głodna. I jak ja mam tu uwzględnić dbanie o jamę ustną? Mojej siostry syn chyba do 5 roku życia budził się w nocy i domagał się soku, teraz też mu się zdarza, a co dopiero niemowlę, które musi zjeść. 🤢


pisze na bebilonie z tylu w ramce WAŻNE INFORMACJE 😜 więc chyba ślepa jestes.... 😜

fotelik super Wanilka ale cena 😮


No faktycznie ślepa jestem!!!!! 😁 Teraz dojrzałam 😜

jak napisałaś że nie ma to az poszłam sprawdzić bo przecież tego nie wymysliłam....taka mądra to ja nie jestem.... 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no więc jestem 🙂

spacer jednak zaliczony, 2 godziny 😁

dzisiejszy dzień mojego Maćka:

5 - pobudka
6.45 - mleko 120ml
7-10 - spanie
11 - mleko 120ml
13.30 - 14.40 - spanie
15.00 - obiadek
16.10 - mleko 90ml
18.50 - mleko na noc z kaszką z przepisu Pam 150ml 🙂
ciekawe do której pośpi 😁

coq ja też na razie nie idę do pracy, bo nie mam gdzie iść na razie, więc nie jesteś sama 😁 a co do fotelików to ja też oglądałam Nania 🙂

Wanilia fotelik wydaje się fajny, ale cena wrażenie robi 😮

Aniqa brat nie wiedział, co go czeka za ten bilet 😉 bodziaki fajne 🙂

Meliska łóżeczko będzie obniżone... mam nadzieję, że już jutro. a jak nikt mi nie obniży to sama się za to wezmę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...