Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
hejka kochane!!!! Meliska super fryzurka i mała też niezła już zabiera się do jedzenia całej kolby kukurydzy a ty mówisz że uważasz na kawałki hehhheheheh żartuje!!!
Tak Eluś tylko szczerbaty nieźle ciekawe kiedy mu wyjdzie 1 ząbek!!!!
Chloe ale fajne zdjęcie Julka ekstra piany tyle!!!
Beatka kurde tak mi szkoda małej Saruni biedaczka!!!! Sliwki jej spróbuj dawać!!! kompoty!!!!
Dziś niedziela nudziaraaaaaa bleeeeee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dziewczyny my nie mamy jeszcze ząbków w ogóle tak jak synek holi nie ma mała ma już 37.9 temp jest dosyć ciepła co podajecie na zbicie temperatury w razie czego gdyby jej się pogorszyło? Paracetamol w czopkach ? proszę o jak najszybszą odpowiedz bo jest niedziela a apteke mam czynną do 12:30 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pammat napisał(a):
dziewczyny my nie mamy jeszcze ząbków w ogóle tak jak synek holi nie ma mała ma już 37.9 temp jest dosyć ciepła co podajecie na zbicie temperatury w razie czego gdyby jej się pogorszyło? Paracetamol w czopkach ? proszę o jak najszybszą odpowiedz bo jest niedziela a apteke mam czynną do 12:30 🙃


Ja mam syrop paracetamol,ale możesz kupić też albo ibum lub nurofen dla dzieci wygodniejsze niż czopek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej,
pamm, witaj w klubie, moja mała oprócz kataru i kaszlu od wczoraj rana goraczkuje 😞 i ciagle 38 stopni ma, mimo, ze co 8 godzin daje paracetamol w czopku. nie wiem skad ta goraczka, moze zeby, bo od wczoraj też sie slini i katar jakby mocniejszy. Meczy ja ten karat niemiłosiernie, a w dodatku jak sie dzisija obudzila o 2-30 tak zasnela dopiero o 4 rano 🤢 a ja w pracy teraz siedze i powiem wam szczerze, ze sie ciesze ☺️ tzn. Kalina jest taka meczaca, ze wole iśc do pracy niz z nia siedziec... ☺️ wiem ze to moze niefajnie, ale tak czuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no więc mamy dwie dolne jedynki są dwie dziurki i stukają o łyżeczkę 😉 czyli zaraz do nas wyjdą 😎
Aniqa1111 kurcze to nie fajnie a idziesz z nią jutro do lekarza? ja chyba pójdę żeby ją przebadała może uda mi się ją zważyć od razu 🙃 nie wiem dlaczego masz takie odczucie że cieszysz się że jesteś w pracy ja to się zastanawiam czy małą mam dać za 2 tygodnie do żłobka bo nie chce jej oddawać 😞 ale co dwie wypłaty to nie jedna... 🤨
może dlatego że masz takie przykre sytuacje z mężem to dlatego wolisz iść do pracy trochę odpocząć odstresować się i nie myśleć tyle.. Trzymaj się! ps. ładna Kalinka na zdjęciu i też ma bujną czupryne na głowie widze 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pammat napisał(a):
no więc mamy dwie dolne jedynki są dwie dziurki i stukają o łyżeczkę 😉 czyli zaraz do nas wyjdą 😎
Aniqa1111 kurcze to nie fajnie a idziesz z nią jutro do lekarza? ja chyba pójdę żeby ją przebadała może uda mi się ją zważyć od razu 🙃 nie wiem dlaczego masz takie odczucie że cieszysz się że jesteś w pracy ja to się zastanawiam czy małą mam dać za 2 tygodnie do żłobka bo nie chce jej oddawać 😞 ale co dwie wypłaty to nie jedna... 🤨
może dlatego że masz takie przykre sytuacje z mężem to dlatego wolisz iść do pracy trochę odpocząć odstresować się i nie myśleć tyle.. Trzymaj się! ps. ładna Kalinka na zdjęciu i też ma bujną czupryne na głowie widze 😎

no własnie nie wiem czy z nia znowu iść, w srode byłam i nie chce znowu sie z nia pchac...zobacze jak bedzie dzisiejszej nocy. Aha, A kalina dalej wypluwa mi wszystkie syropy 😠 juz probowałam wszystkiego, na lyzeczce, w strzykawce, w jedzieniu...juz naprawde nie wiem jak jej to podawac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
hej,
pamm, witaj w klubie, moja mała oprócz kataru i kaszlu od wczoraj rana goraczkuje 😞 i ciagle 38 stopni ma, mimo, ze co 8 godzin daje paracetamol w czopku. nie wiem skad ta goraczka, moze zeby, bo od wczoraj też sie slini i katar jakby mocniejszy. Meczy ja ten karat niemiłosiernie, a w dodatku jak sie dzisija obudzila o 2-30 tak zasnela dopiero o 4 rano 🤢 a ja w pracy teraz siedze i powiem wam szczerze, ze sie ciesze ☺️ tzn. Kalina jest taka meczaca, ze wole iśc do pracy niz z nia siedziec... ☺️ wiem ze to moze niefajnie, ale tak czuje...

aniqa nie chce sie wtracac ani wypoiwadac za lekarza le moj pediata jak kuba gorączkowalkazal zbijac templekami na zmiane czyli czopek paracetamolu na zmiane z syropem ibuprofenu truskawka...bo wtedy sa 2 rodzaje leku i latwiej zbic..... moze sprobuj jej wlaczyc 2.5 ml syropu ibuprofen... on jest mega slodki wiec nie powinnas miec problemu z podaniem tego z dozownika dolaczonego do syropku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beata26 napisał(a):
Dzien dobry,
Sorki dziewczyny,ze tak wylatuje jak dzika,ale POMOCY!! Znacie sposoby na zatwardzenie?Sarutka drugi dzien sie meczy i napina i krzyczy,placze i kupy zrobic bie moze. Przed 3 w nocy po ogromnym wysilku itd zrobila zbita,zielona kulkke. Ja juz nie wiem dalam czopka wczoraj,forlax 2razy i nic nie rozrzedzilo kupy. Jak nic nie wymysle to rano maz z nia do lekarza pojedzie 😞((
Nigdy w zyciu bym nie pomyslala,ze bede sie tak martwila gownem 😉

ja gotowalam kompot ... ale wygorniej jest kupic soczek dla dziecka sliwkowy.... u was pewno tez takie sa... sliwka z jablkiem....jablko surowe....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no i witam Cię słoneczko 😉)))
uff udało mi sie troszke nadrobic ale nie wszystko... Kubus chodziprzy meblach po narozniku i na dole i na gorze trzymajac sie oparcia ale o pchaczu nie myslalam by mu dac a mam kupiony juz 🙂))
spiworek mamy z zeszłego roku bo do niego była przedłużka na nozki wiec powinien jeszcze na ten rok starczyc no ale zobaczymy 🙂))
poza tym mamy 3 zabki i 3 wychodzily i juz mamy dwie dolne jedynki i jedna gorna dwojke i myslalam ze durga dwojka wychodzi bo jest mega maruda a tu pach i gorna jedynka sie przebila.....
poza tym przemeczona jestem.... taka zadyma w pracy ze nie ma czasu na forum rano a po poludniu dom i maz i spacer poki jeszcze cieplo i pach 22 wiec tylko z komorki was podczytuje...
dziekuje za przepis na zupe z dyni dzis bede probowac moze;*******
a co mozna dzieciaczkom juz dawac bo widze ze Jula kukurydze zacina;Dja dalej cykor i slokiczki i to co w skoiczkach to sama jak gotuje daje ale nic poza tym... moja mama dala dzis paroweczke i troszke jajecznicy to myslalam ze na zawal zejde:P
novaM do tablicy mnie wcielo i widze ze ty tez w akcji zaginelas 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oj ile dzieciaczków nam się pochorowało 😞 u nas jeszcze goraczki nie było tak że nie mam doświadczenia
a z tą kupką Saruni to też śliwkę w słoiczku bym podała
co do obiadków to u nas nadal tez słoiczki
apropo jedzenia-Maja dzisiaj apetytu nnie ma-przez cały dzień do teraz zjadła ze 2 łyżki supki z ryżem ,pół miseczki truskawek oczywiście ze słoiczka hehe no i teraz zjadła w miare kaszki ale mleka nie chce pić a nigdy jej sie to nie zdażało 🤨
u nas niedziela pracowita bo jak wczoraj pisałam zagoniłam chłopaków do roboty-i już prawie skończone- dom cały i przed domem jeszcze nigdy tak nie lśnił 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hellołłł,
ja znów gości miałam od wczoraj i powiem wam że mam już dość, co weekend jakaś akcja a tu wypadałoby posprzątać mieszkanie wreszcie porządnie zamiast nad garami ślęczeć 🥴 No i miałam z kolegą o 6 rano na grzyby jechać, napaliłam się okrutnie a tu o 5.30 telefon że go powaliło i chory leży 😠
Beata Weronika swego czasu miała megaproblem z zatwardzeniami i przeciwdziałanie było takie: eliminacja marchewki z diety na ile się da, podawanie popędzających owocków i kompcików np. z suszonych śliwek, syrop 2x dziennie na zatwardzenia i tu niestety nie pamiętam nazwy a już go wywaliłam i co najważniejsze : dawać dużo pić . Radziłabym też przyjżeć się diecie Sary, zdaje się ze dużo już dostaje rozmaitości do jedzenia i może sobie z czymś nie radzi? Aaaa, myślę że oliwa z oliwek czy olej do obiadku też mogą pomóc. Ja daję oliwe, olej ryżowy i lniany na zmianę. Mam nadzieję ze szybko przejdzie 😘
Aniqa jak pracujesz w weekendy to Kalinką się zajmuje niania czy mąż? Ja nigdy nie miałam tak że wolałam być w pracy niż w domu z dzieckiem ale jak wiesz sporo pracuję i każda chwila z małą jest dla mnie potem cenna. Ale rozumiem że można mieć takie odczucia i nie dziwię Ci się że praca jest dla Ciebie odpoczynkiem skoro dziecko jest w 100% na Twojej głowie i nie możesz liczyć na pomoc małżona 🤨
Zupka z dyni - u nas to hit 🙃 Weronika zjada jej powalające ilości 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Meliska to widzę, że duża zmiana 🙂 z długich włosów na króciutkie... ale super wyglądasz 🙂

Chloe jakie fajne zdjęcie Julka!!! 🙂

Beatka jest też kaszka ze śliwkami i ze zbożami, zawiera dużo błonnika. no i pomaga. Maćkowi kiedyś pomogła 🙂

Aniqa no normalne, że cieszysz się jak masz chwilę dla siebie. i nie ma w tym nic złego. każda z nas potrzebuje czasu dla siebie. a że Ty znajdujesz go w pracy... no cóż... to jest tylko i wyłącznie wina Twojego męża. bo gdyby Ci naprawdę pomagał, to nie byłabyś taka wymęczona. trzymaj się kochana 😘 ja też jestem z Maćkiem sama, staram się nie wykorzystywać moich rodziców. i jak chodziłam na kurs to był dla mnie odpoczynek. więc ja Cię doskonale rozumiem. bo to nie chodzi o to, że dzieci nam przeszkadzają, tylko jak zajmujemy się nimi same to po prostu chwilami ma się wszystkiego dosyć, szczególnie jak jest jakiś mega marudny dzień...

Pammat co do apetytu przy ząbkowaniu, to u Maćka był dużo mniejszy, bardzo mało wtedy jadł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moja mała też jakiś dziwny dzień miała, poszłą spac już o 18 😮 spi do teraz i mysle ze to już nocny sen, bo ostatniej nocy nie spała dobrze, dzsisaj w dzien tylko 30 minut i już chyba poprostu padła 😮
a co do karmienia cyckiem, to cos mi sie zaczyna zdawac, ze jej to przestaje wystarczac na noc, bo budzi sie co chwila w nocy i pije pije pije pije.....i pije. musze jej raz zrobic mleko z kaszka i zobacze efekt.
aaaa i masakra, od tygodnia Kalina spi z nami w lożku (najpierw ten katar, potem goraczka) no i dzisiaj w nocy co próbowałam ja odłozyc do lóżeczka to ryk 🤢 czyźby w ciagu tygodnia przyzwyczaiła sie do spania z nami???
Wanilia, w weekend Kalinką zajmuje się połowe soboty moja mama, druga połowe mąż, a w niedziele mąż.
Meliska, odważna jestes!!!! ale ładniutko wyglądasz, jak dziewczynka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej hej 🙂
MELISKA!!! nie poznałam Cię.. ale ładnie Ci w krótkich.Ja to za gruba jestem do krótkich fryzur, raz miałam, ale źle się czułam. A Ty laska, więc super. Ja wróciłam do blondu, jakoś też najlepiej w nim się czuję.
Jak Ty przewijasz Julkę na stojąco??? 🙂
Dzisiaj dowiedziałam się, że moja lekarka pediatra odeszła z naszej przychodni. I wkurzona jestem, nie wiem co robić. Chciałam z Tosią iść, żeby ją osłuchała, bo boję się o jej oskrzela, a tu taki numer... Kurcze no, a taka świetna była.. Ale przyjmuje podobno w Gorzowie, mam co prawda 25 km, ale jak będzie trzeba, to będę jeździć. Choć wolałabym lekarza na miejscu. Teraz podobno jakiś facet przyjmuje, może też dobry.. zobaczymy..
Dziewczyny dajecie maluchom danonki??? ja dawałam, ale mam teraz jakąś schizę, że tam tyle chemii..
Jak robicie maliny? Chcę zrobić jutro deserek dla Tosi i nie mam zbytnio pomysłu. Z jabłkiem? Może macie jakiś fajny przepis?
Aniqa 😘 to normalne, że czasami mamy maksa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...