Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
a ja daje mlodemu szczoteczke rano i wieczorem i sobie ja gryzie... taka z gumowymi wloskami...i takim koleczkiem ogranicznikiem by dziecko za gleboko nie wlozyla specjalna dla niemowlat... pytalam dentystki zreszta to tez przyjaciolka rodziny no to mowila ze woda przegotowana ewentualnie rumianek ale zadnej pasty do ukonczenia roku wiec sie slucham,... widac co lekarz co dentysta to opinia... zebow mamy 4 plus jeden juz prawie bo kwestia godzin pewno bo juz widac a mlody ciagle ciamka cos....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):

aaagaaa - nie mam pojecia co na haluks, moja babcia ma, i ja boli czaem ale nie znam zadnych sposobow, ewenualnie jakiej plastry... jestem w szoku ze to tak wyszlo Ci nagle, moze to co innego?!?!


kurde, nie wiem. to wygląda na haluks. ale mama mi mówi, że to może jakiś odcisk większy albo coś... sama już nie wiem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
a ja daje mlodemu szczoteczke rano i wieczorem i sobie ja gryzie... taka z gumowymi wloskami...i takim koleczkiem ogranicznikiem by dziecko za gleboko nie wlozyla specjalna dla niemowlat... pytalam dentystki zreszta to tez przyjaciolka rodziny no to mowila ze woda przegotowana ewentualnie rumianek ale zadnej pasty do ukonczenia roku wiec sie slucham,... widac co lekarz co dentysta to opinia... zebow mamy 4 plus jeden juz prawie bo kwestia godzin pewno bo juz widac a mlody ciagle ciamka cos....

Szczerze, ja się dentysty nie radziłam, robię to co robiła moja siostra. Szczotkowanie polega bardziej na gryzieniu szczotki, ja jej przemywam tylko dwa kiełki, a potem ona już sobie szczotkę żuje, aż rzuci ją gdzieś w kąt 🙂 A pasty daje tle, jakby szczoteczka masłem była posmarowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
chloe napisał(a):

aaagaaa - nie mam pojecia co na haluks, moja babcia ma, i ja boli czaem ale nie znam zadnych sposobow, ewenualnie jakiej plastry... jestem w szoku ze to tak wyszlo Ci nagle, moze to co innego?!?!


kurde, nie wiem. to wygląda na haluks. ale mama mi mówi, że to może jakiś odcisk większy albo coś... sama już nie wiem 🤢


mi sie wydaje że haluksy tworzą się latami-może faktycznie to co innego i minie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do mycia zębów to my myjemy szczoteczką chyba Oral-B (aż poszłam do łazienki i sprawdziłam 😉 ) kupowałam w aptece, pani farmaceutka tak poradziła. a pastą to myjemy taką jak kiedyś kupiłam razem ze szczoteczką na palec. tej samej firmy to ten żel na ząbkowanie Dentinox. z reguły dwa razy dziennie myjemy. mi się raczej nie uda po jedzeniu zawsze, gdyż Maćka drzemka w dzień jest po zjedzeniu mleka. a poza tym to przegryzie chrupka, to biszkopta... a noc to na pewno sobie daruję 😉

Asia trzymam kciuki za wszystko 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
chloe napisał(a):

aaagaaa - nie mam pojecia co na haluks, moja babcia ma, i ja boli czaem ale nie znam zadnych sposobow, ewenualnie jakiej plastry... jestem w szoku ze to tak wyszlo Ci nagle, moze to co innego?!?!


kurde, nie wiem. to wygląda na haluks. ale mama mi mówi, że to może jakiś odcisk większy albo coś... sama już nie wiem 🤢


mi sie wydaje że haluksy tworzą się latami-może faktycznie to co innego i minie


mam taką nadzieję... no ale co to... jak praktycznie się przez noc zrobiło... 😮 oj pechowa jestem w ogóle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziecko padło mi dziś po 18, zastanawiam się czy to juz tak na całą noc.

Nigdy mi sie to nie zdarza,bo zawsze wolę coś zrobić ale wczoraj drzemałam razem z Jasminą 🙃 Rano byłam tak niewyspana, że aż zimno mi było 😮 więc jak ona po 11 poszła spać to ja też, a jak się obudziła to ją do łóżka wzięłam i spałyśmy do 14 🙃 😉

Aga haluksy nie mogą się zrobić z dnia na dzień. Moja mama ma okropne, praktycznie palce w poprzek 😞 ale to już ile lat mija. Z pewnością coś innego Ci się tam porobiło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita napisał(a):
a co do mycia ząbków to skoro po każdym posiłku każą myć to jak dziecko uleje czy zwymiotuje to też?! dziwne troche -kiedys takim maluszkom myto raz dwa razy dziennie a inni wcale tego nie robili

ja mysle, że wystarczy kierowac sie zdrowym rozsadkiem...mysle ze 2 razy dziennie wystarczy, ja nie wyobrazam sobie w nocy myc kalinie zebów po piciu, przeciez ona by nawet nie dala sobie tego zrobic, tylko by sie darła ze ja budze.

A Pamm sie dzisiaj nie pojawila..czyzby Konsti zafundowała jej interesujaca nocke? 🙃 i dobrze, niech zobaczy co to znaczy miec dziecko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Buzki dla dziewczynek 9-cio miesiecznych 😘 😘 😘

Asia co do męża...bardzo mocno trzymam kciuki oby się wszystko do końca udało 😉

Agaa też myślę ze to raczej nie możliwe z dnia na dzień.....by Ci haluks tak urósł....

Beatka też wszelkie śliwki w sloiczkach polecamy wprowadzić do diety i mam nadzieję ze ruszy.....

Ząbki wodą myjemy i raz dziennie pasta aquafresh, bo wiem ze zdania podzielone.....a szczoteczke też mam jordan raz tu chyba Coq linka wklejala i też zaookraglona jest,taka dla niemowląt 😉

Meliska Jula w nocy je 3 razy ??? A ty wstajesz nawet na 4 .....??? O masakraa.....jesteś moim bohaterem 🙂 no ale tak dziewczyna wyrywa do przodu że i potrzebuje nieźle zjeść...... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):

ja mysle, że wystarczy kierowac sie zdrowym rozsadkiem...mysle ze 2 razy dziennie wystarczy, ja nie wyobrazam sobie w nocy myc kalinie zebów po piciu, przeciez ona by nawet nie dala sobie tego zrobic, tylko by sie darła ze ja budze.

A Pamm sie dzisiaj nie pojawila..czyzby Konsti zafundowała jej interesujaca nocke? 🙃 i dobrze, niech zobaczy co to znaczy miec dziecko 😉


Ooooooo Ty 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kochane!!!! tak napisałam że śpię bo już szłam spać hehe!!!
Co do mycia ząbków małego to on narazie nie ma ani jednego a co do mycia dziąsełek to ja nie myję on wkłada non stop do buzi ręce!!!! Zacznę mu chyba myć codziennie dziąsełka żeby nawyk wyrobić!!!!
Asiaaa współczucia dla brata oby szybko wrócił do zdrówka!!!
Meliska to faktycznie kurde z tym wstawaniem to masz!!!Mistrzostwo świata fakt!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny doradxcie mi...
Kalinka od sobty rana ma ciagle stan podgoraczkowy, miedzy 37,5 a 38 stopni. mimo ze dawałam czopek temperatura ciagle byla podwyższona w nocy, dzisiaj rano też bylo 38 stopni i dałam paracetamol i przez caly dzien goraczki nie bylo, ale teraz jak mierzylam temperature to znowu jest 37,5 stopnia...narazie czopka nie dawałam, chce zobaczyc jak bedzie w nocy, bo jeżeli temperatura sie utrzyma, to chyba powinnam iśc jutro juz z nia do lekarza, nie? bo to beda już pełne 3 dni tego stanu podgoraczkowego... z drugiej strony moja szwagierka mowi, ze nic sie nie podaje dziecku, jesli temperatura nie przekracza 38,5 stopnia, bo organizm sam walczy. Juz sama nie wiem co zrobic, nie chce jej za bardzo ciagac po osrodkach zdrowia, a jednoczesnie juz chyba nie powinnam tak długo czopkow przeciwgoraczkowych dawac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jak kuba miał 3dniowke to i pediatra na niż i lekarz na wizycie domowej kazał dawać dużo płynów i zbijac jak przekracza 38 nawet na kartce od niego mam zapisane by powyŻej 38.5 na zmianę podawać paracetamol. Nurofenem bo taki zestaw super działa a do 38 to mówił że kąpielą o stopień nizsza się super zabije i temperatura mimo wszystko nie powinna się utrzymywać powyżej kilku dni ją bym zmierzyla innym termometrem i chyba lekarza odwiedziła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
Kurcze Aniqa sama bym pewnie poleciała do ośrodka....ale.to prawda moja pediatra mówi ze poniżej 38 nie zabijać gorączki 🤢, a Kalinka tylko gorączkę ma???? Czy jeszcze jakieś dolegliwości??? Jak tak to na 100 maszeruj ☺️e do osrodka 🤨

no ma jeszcze ten katar i troszeczke pokasłuje , ale to od kataru raczej. zachowuje sie poza tym normalnie, tylko troche wiecej spi. tak mi przyszło do głowy...lekarka kazała mi dawac jej 3 różne syropy na ten kaszel i katar i czy ta goraczka to mogłaby być oznaka, że za dużo specyfikow różnych dostaje??czy juz sobie wymyslam???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
Jak kuba miał 3dniowke to i pediatra na niż i lekarz na wizycie domowej kazał dawać dużo płynów i zbijac jak przekracza 38 nawet na kartce od niego mam zapisane by powyŻej 38.5 na zmianę podawać paracetamol. Nurofenem bo taki zestaw super działa a do 38 to mówił że kąpielą o stopień nizsza się super zabije i temperatura mimo wszystko nie powinna się utrzymywać powyżej kilku dni ją bym zmierzyla innym termometrem i chyba lekarza odwiedziła

hm, nawet mi do glowy nie przyszło, że to 3 dniowka moze byc 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczor,
kurcze,Aniqa widze ze uWas tez ze zdrowiem cienko. WcOraj Sarah zrobila kupe,ale sporawa i twarda jak cholera. Dzis niby zrobila 2razy normalna a wieczorem znowu krzyk i placz. Zaciska posladki przy tym jakby ja pupa bolala. Myslalam nawet o bakteriach w moczu,ze moE ona siusiu robi i zbolu placzr. Ech nie wiem,bo przy bakterii niby goraczka jest.
Dobranoc i dzieki za rady. Meliska u mnie syropku nie ma sle poprosze Mamusie o paczke z Polski 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...