Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
meliska napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Meliska paczkę siostra słała drugi raz...tym razem druga z Gdańska i jak zawsze słana stamtąd doszła. Nie wiem o co chodziło, ale mi ją celnicy zawrócili...A prezenty to jeszcze gorzej, urodzinowe (!) 😎 Gwazdor kasiurą sypnął na konto. 😉

Jaśmina chodzi z moją komórką i dzwoni chyba w ważnej sprawie, a mnie przyniosła swojego mopa i poszła sobie 🤔

nad czym tu się zastanawiać... myj matka 😁 😁 a ja wczoraj pomyłam podłogi i później idę, a moja drugi raz przedpokój pucuje mopem 😁... że co... że niedokładnie ☺️ haha


Żeby tak ta chęć pomagania nie opuściła dzieciarni za jakieś 10-15 lat 😎

Kawa zbożowa z Polski przyszła 😜 Daję ktoś dzieciom prócz Holi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
meliska napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
cały dzień gdzieś...

to szkolenie, co miałam, dzisiaj miał być koniec i miało trwać ze 2 godziny, trwało ponad 4 😮 potem mąż pojechał do kadrowej 🙂 no i trochę nam zepsuli plany... bo w ten weekend kiedy robimy parapetówkę, czyli teraz w sobotę musi iść od 16 do 21... no i impreza urodzinowa jego zacznie się bez niego... no bo jakieś dni otwarte robią basenów w weekend.

Aga Ty coś pijesz 🤔... czytam to już 2-gi raz 😜


😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
chloe napisał(a):
a w ogole to dzien dobry!! 🙂))

drugie dzieciatko -temat bardzo goracy jak dla mnie przynajmniej, 2 z 3 warunkow juz spelnione: nie karmie Julka piersia i Julek juz chodzi 🙂) takze lato-jesien 2013 - brzuszku przybywaj!!! 🤪 🤪

A jaki jest trzeci warunek?

trzeci warunek to Zus - tak niestety wzgledy finansowe tez sa wazne... w pazdziernikuminie rok odkiedy place wyzsze stawki wiec i macierzynski bede miala wyzszy, szesciokrotnie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Dziewczyny moje dziecko spi od godziny 😮 Po kąpieli odłozyłam ją do łóżeczka i w trzy minuty jej nie było - zero stękania 🙃 Ale i tak musze stwierdzic że juz wole cięzkie usypianie i to zazwyczaj po 22giej niz pobudki w nocy. Bo Werka spi po 10h bez przerwy, chyba że coś ją męczy
A M dziś po powrocie nawet butów dobrze nie zdjął a juz z Małą na podłodze siedział 😁 Poszedł też po zakupy więc się złamałam i obiadokolację zrobiłam 😉
Cały czas sypie śnieg..
Chloe witam po przerwie - laptop naprawiony?

taak!! nareszcie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
chloe napisał(a):
wanilia napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
wanilia napisał(a):
Ech, byłysmy na spacerze prawe 1,5h - godzinę z tego Werka przespała ale obudziła się oczywiście zaraz po powrocie 🙃 A całą drogę marzyłam o gorącej kawce wypitej w spokoju 😉
Aaagaaa super że gips przetrwał i dało się zrobić z niego łuskę 🙂
Co do rodzeństwa to ja mimo przerazenia które mnie czasem ogarnia ciesze się że juz jestem w ciązy bo jak widzę jak usamodzielnia się Weronika i wyobrażam sobie ze za rok nie bedzie wymagała już takiej nieustannej opieki to nie wiem czy zdecydowałabym sie na kolejną ciązę po osiągnięciu tego etapu. A tak - przeżyję pierwsze 1,5 roku z dwójką i jestem w domu 😜

Kolezanka bardzo zaluje ze nie ma dwojki dzieci. Ma syna ktory wlasnie ma 7 lat i jak ja bylam w ciazy mowila ze strasznie zaluje ze nie miala jednego po drugim. Tearz sie staraja ale nic im nie wychodzi. My planujemy na przyszly rok bo sie troche boje. Byla u ginekologa i mowil zeby po cesarce na wszelki wypadek poczekac 2 lata, zeby wszystko dobrze sie zroslo i organizm zregenerowal. Mam nadzieje ze nam sie uda 🙂

Z ta cesarką to różnie mówią - mam kolezankę której cos źle szwy pozakładali, chyba ma w środku te co sie nie rozpuszczają i dali jej wybór: albo muszą ją ciąć i powyjmować albo bedzie musiala zajść w kolejną ciążę nie szybciej niz po roku ale tez nie później niz po dwóch latach od porodu. Tak więc za trzy miesiące jak jej synus skończy roczek mogą zacząć starania 🙂


nie pozniej niz 2 lata - nie jarze...jakie to ma znaczenie te szwy?

Podobno moze się z tego zrobić stan zapalny w końcu- ja też do końca nie czaję o co chodzi ale tak mojej koleżance powiedzieli lekarze


no fakt , moze, ale nie musi. psy jak maja szyte sciegna nicia niewchlanialna to tez czasem jest na nie odczyn ale to po paru latach. wtedy takie nici trzeba usuwac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
u nas to wygląda tak:
ok 7 kanapeczki 🙂 z szynką, z serkiem białym 🙂 różnie bywa 🙂
ok 10 mleko 120ml lub kaszka, dzisiaj była paróweczka 🙂 bo już nie jadł hohoho, odkąd się do domu przeprowadziliśmy to nie jadł 🙂 czasem jajeczniczka
ok 12.30-13 zupka
ok 15-16 jeszcze jeden obiadek, jakiś ziemniaczek, mięsko, coś a'la drugie danie 🙂
i potem do wieczora może kanapeczka, ale niekoniecznie, czasem jajeczniczka jeszcze 🙂 potem jeszcze jakiś deserek, owoc
ok 19. kąpiel i mleko, zjada max 150ml
ok 22-23 mleko, 120ml

za przekąskę chrupki kukurydziane, biszkopciki (chociaż niezbyt często ostatnio)


a moje dziecko chyba postanowilo sie zaglodzic!!!!! nie chce nic, poza mlekiem!!! 😞((( wszystko mi wytraca lub bierze i wyrzuca na podloge. czasem jakas wedline zje a;e to swinstwo jest przeciez... 😞 ja juz nie wiem co robi, a kiedy tak pieknie jadl!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ostatnio była u nas akcja - szukali dawcy szpiku dla dziewczyny w moim wieku, matki dwójki dzieci, nawet poznałam ją osobiście na urodzinach kumpeli... nic się nie działo i nagle straszna diagnoza - białaczka 😞 tylko akcja zorganizowana była tak nieprofesjonalnie 😠 odbywała się w godzinach mojej pracy i myślałam, że na godzinkę się wyrwę, a okazało się, że i 3 godziny to mało... multum ludzi i 1 lekarz do obsługi... żenada 😠 w związku z tym będę musiała sobie zrobić wycieczkę do Wojewódzkiego Centrum Krwiodawstwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
u nas to wygląda tak:
ok 7 kanapeczki 🙂 z szynką, z serkiem białym 🙂 różnie bywa 🙂
ok 10 mleko 120ml lub kaszka, dzisiaj była paróweczka 🙂 bo już nie jadł hohoho, odkąd się do domu przeprowadziliśmy to nie jadł 🙂 czasem jajeczniczka
ok 12.30-13 zupka
ok 15-16 jeszcze jeden obiadek, jakiś ziemniaczek, mięsko, coś a'la drugie danie 🙂
i potem do wieczora może kanapeczka, ale niekoniecznie, czasem jajeczniczka jeszcze 🙂 potem jeszcze jakiś deserek, owoc
ok 19. kąpiel i mleko, zjada max 150ml
ok 22-23 mleko, 120ml

za przekąskę chrupki kukurydziane, biszkopciki (chociaż niezbyt często ostatnio)


a moje dziecko chyba postanowilo sie zaglodzic!!!!! nie chce nic, poza mlekiem!!! 😞((( wszystko mi wytraca lub bierze i wyrzuca na podloge. czasem jakas wedline zje a;e to swinstwo jest przeciez... 😞 ja juz nie wiem co robi, a kiedy tak pieknie jadl!!!

może to mało pozytywne co napiszę, ale u nas najczęściej jedzenie przed telewizorem... jak ładnie wtedy je 😜 a tak to pluje albo nawet wcale dzioba nie otwiera 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Dzwoniłam do teatru lalek - pierwsze spektakle są dla dzieci od około 3 lat. No i gdzie się wybrać z takim maluchem żeby coś zobaczył ciekawego? Jeszcze w zimie.... 🥴 Jak tylko zrobi się ciepło planujemy zoo ale to jeszcze z dwa miesiące
Muszę mojego na ten basen wyciągnąć. Nie oglądałabym się na niego ale u nas nie ma przebieralni dostosowanej do małych dzieci i nie dam sama rady

oczywiscie ze dasz rade, ja chodzilam 3 miesiace na basen sama z Julkiem, a na 10 dzieci byl jeden przewijak wiec nawet mi sie czekac na niego nie chcialo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
Ostatnio była u nas akcja - szukali dawcy szpiku dla dziewczyny w moim wieku, matki dwójki dzieci, nawet poznałam ją osobiście na urodzinach kumpeli... nic się nie działo i nagle straszna diagnoza - białaczka 😞 tylko akcja zorganizowana była tak nieprofesjonalnie 😠 odbywała się w godzinach mojej pracy i myślałam, że na godzinkę się wyrwę, a okazało się, że i 3 godziny to mało... multum ludzi i 1 lekarz do obsługi... żenada 😠 w związku z tym będę musiała sobie zrobić wycieczkę do Wojewódzkiego Centrum Krwiodawstwa


Super, że chcesz pomóc. U mnie znajomi w Łodzi się ostatnio organizowali dla naszej wykładowczyni z włoskiego, żeby krew oddać, a ona chyba na raka chora.

Chloe no no macierzyński fajny Ci się zapowiada, także z całego serca życzę dzidziusia jak już wszystko będzie jak trzeba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
u nas to wygląda tak:
ok 7 kanapeczki 🙂 z szynką, z serkiem białym 🙂 różnie bywa 🙂
ok 10 mleko 120ml lub kaszka, dzisiaj była paróweczka 🙂 bo już nie jadł hohoho, odkąd się do domu przeprowadziliśmy to nie jadł 🙂 czasem jajeczniczka
ok 12.30-13 zupka
ok 15-16 jeszcze jeden obiadek, jakiś ziemniaczek, mięsko, coś a'la drugie danie 🙂
i potem do wieczora może kanapeczka, ale niekoniecznie, czasem jajeczniczka jeszcze 🙂 potem jeszcze jakiś deserek, owoc
ok 19. kąpiel i mleko, zjada max 150ml
ok 22-23 mleko, 120ml

za przekąskę chrupki kukurydziane, biszkopciki (chociaż niezbyt często ostatnio)


a moje dziecko chyba postanowilo sie zaglodzic!!!!! nie chce nic, poza mlekiem!!! 😞((( wszystko mi wytraca lub bierze i wyrzuca na podloge. czasem jakas wedline zje a;e to swinstwo jest przeciez... 😞 ja juz nie wiem co robi, a kiedy tak pieknie jadl!!!


Moja dzis zjadła na dwa podejścia do obaidy może różyczkę kalafiora, troszkę makaronu z sosem pomidorowo-marchewkowym --- warzywa na cały dzień 🤢 A poza tym pół banana i ćwiartkę jabłka plus budyń i dwa pierniki... wszystko na dziś i też jestem zła, ze taka marnota 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
meliska napisał(a):
Ostatnio była u nas akcja - szukali dawcy szpiku dla dziewczyny w moim wieku, matki dwójki dzieci, nawet poznałam ją osobiście na urodzinach kumpeli... nic się nie działo i nagle straszna diagnoza - białaczka 😞 tylko akcja zorganizowana była tak nieprofesjonalnie 😠 odbywała się w godzinach mojej pracy i myślałam, że na godzinkę się wyrwę, a okazało się, że i 3 godziny to mało... multum ludzi i 1 lekarz do obsługi... żenada 😠 w związku z tym będę musiała sobie zrobić wycieczkę do Wojewódzkiego Centrum Krwiodawstwa


coq-zapowiada sie po prsotu normalny macierzynski, bo przy Julku dostawalam 300zl...

Super, że chcesz pomóc. U mnie znajomi w Łodzi się ostatnio organizowali dla naszej wykładowczyni z włoskiego, żeby krew oddać, a ona chyba na raka chora.

Chloe no no macierzyński fajny Ci się zapowiada, także z całego serca życzę dzidziusia jak już wszystko będzie jak trzeba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
meliska napisał(a):
Ostatnio była u nas akcja - szukali dawcy szpiku dla dziewczyny w moim wieku, matki dwójki dzieci, nawet poznałam ją osobiście na urodzinach kumpeli... nic się nie działo i nagle straszna diagnoza - białaczka 😞 tylko akcja zorganizowana była tak nieprofesjonalnie 😠 odbywała się w godzinach mojej pracy i myślałam, że na godzinkę się wyrwę, a okazało się, że i 3 godziny to mało... multum ludzi i 1 lekarz do obsługi... żenada 😠 w związku z tym będę musiała sobie zrobić wycieczkę do Wojewódzkiego Centrum Krwiodawstwa


Super, że chcesz pomóc. U mnie znajomi w Łodzi się ostatnio organizowali dla naszej wykładowczyni z włoskiego, żeby krew oddać, a ona chyba na raka chora.

Chloe no no macierzyński fajny Ci się zapowiada, także z całego serca życzę dzidziusia jak już wszystko będzie jak trzeba 🙂

wiesz ja mam nadzieję, że będę tym dawcą 🙂
muszę się od laptopa ewakuować... wstali 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
cały dzień gdzieś...

to szkolenie, co miałam, dzisiaj miał być koniec i miało trwać ze 2 godziny, trwało ponad 4 😮 potem mąż pojechał do kadrowej 🙂 no i trochę nam zepsuli plany... bo w ten weekend kiedy robimy parapetówkę, czyli teraz w sobotę musi iść od 16 do 21... no i impreza urodzinowa jego zacznie się bez niego... no bo jakieś dni otwarte robią basenów w weekend.

Aga Ty coś pijesz 🤔... czytam to już 2-gi raz 😜


to ten głupi internet, raz jest raz nie ma... nie wyświetliło mi że wysłałam wiadomość 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Meliska paczkę siostra słała drugi raz...tym razem druga z Gdańska i jak zawsze słana stamtąd doszła. Nie wiem o co chodziło, ale mi ją celnicy zawrócili...A prezenty to jeszcze gorzej, urodzinowe (!) 😎 Gwazdor kasiurą sypnął na konto. 😉

Jaśmina chodzi z moją komórką i dzwoni chyba w ważnej sprawie, a mnie przyniosła swojego mopa i poszła sobie 🤔


Podziękować za prezenty dzwoni 😉 a mop......chyba jakaś sugestia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Meliska paczkę siostra słała drugi raz...tym razem druga z Gdańska i jak zawsze słana stamtąd doszła. Nie wiem o co chodziło, ale mi ją celnicy zawrócili...A prezenty to jeszcze gorzej, urodzinowe (!) 😎 Gwazdor kasiurą sypnął na konto. 😉

Jaśmina chodzi z moją komórką i dzwoni chyba w ważnej sprawie, a mnie przyniosła swojego mopa i poszła sobie 🤔


Podziękować za prezenty dzwoni 😉 a mop......chyba jakaś sugestia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Chloe to jak się przebieraliście po basenie skoro nie miałas gdzie posadzić/położyc Julka? Bo ja sobie tego nie wyobrazam - te mokre, brudne podłogi w pzrebieralniach....
No tak, nasz jadłospis:
8-9 (zaraz po przebudzeniu) mleko 210 ml
ok 10 bułka z masełkiem, czasem z szynka lub dżemikiem mojej mamy
ok 13 kaszka (jaglana z owocem lub gotowa nestle ze sliwką)
jak się budzi po spacerku jemy obiadek - do tej pory to była 16-17, teraz nam się układ dnia zmienia więc i harmonogram posiłków trzeba będzie zmienić
ok 18 sok jabłko-marchew ale tak co drugi dzien, na zmianę z bananem
ok 20 mleko 210 ml
Do porannego ani do wieczornego mleka nic nie dodaję, żadnych zagęszczaczy
Czasem zdarzy się coś podjeść - jak podjadamy to jest to zazwyczaj wafelek ryżowy lub chlebek typu wasa.
Oczywiście staram się urozmaicać jadłospis i robię np budyń zamiast kaszki. Generalnie jak się zastanowię to u nas pory posiłów płynne dosyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Florek tez je nasze jogurty.
Ja od widzi jogurt to sie az trzesie wiec mu dajemy i tez mu nic nie jest 🙂 Glownie zjada jego kupione niby na MM ale nigdy nie mam pewnosci 🙂

też takie zwykłe dorosłe jogurty daję, najczęściej naturalne + jakiś domowy wsad, ale ostatnio spasowałam i czasem na bakusia pozwalam... Marika 😉 tych dziecięcych jogurcików już wcale nie kupuję
I w ogóle to się zastanawiam, bo Jula od jakiegoś czasu ma takie policzki czerwone i trochę chropowate... czy to uczulenie może być? raczej jadłospis mamy stały, żadnych extra nowości nie wprowadzamy i tak mnie dręczy, że to może jednak od tych bakusiów 🤔... ma tak któreś dziecię???????????????????????????????????

A w ogóle Basia tak se myślę Ty chyba powinnaś w rakach z domu wychodzić 😜... całuję w nadgarstek, kolanko, czy co tam potłukłaś 😘.... u nas też ślizgawica i zimnica 🤢

Meliska, Kalina już od pol roku ma czerwinawe poliki i chropowate...pytalam lekarza, mowila ze moze byc od setek roznych rzeczy, od jedzenia miedzy innymi, ale nie powiedziala od czego dokladnie. Pomaga smarowanie codziennie robiona w aptece maścią chłodzącą zapisana przez lekarza. ładnie dzieki temu policzki sie wygladzily, chociaz jeszcze troche sa chropowate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas dziś święto bo była tylko jedna drzemka......ciekawe czy jednorazowy wybryk.....czy dorasta do 1 drzemki oczywiście już śpi 🙂

Meliska u nas nic po Bakusiu się nie dzieje ale są max 2 w tyg a ostatnio nie pamiętam nawet kiedy był ........pewnie ze 2-3 tyg temu....teraz jemy jogurt dla dorosłych tych dla dzieci dawno nie kupuję w zamian za Bakusie .....zresztą w tym poradniku od Coq pisało żeby już nawet kefir podać.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jak mnie wkurza ten internet... raz jest a za chwilę go nie ma.. masakra 😮

no Maciek już śpi, ale jakieś problemy miał z zaśnięciem... płakało moje biedactwo coś, prawie już spał i nagle zaczął płakać... w końcu wzięłam go przytuliłam i usnął 🙂

no na mus pójścia męża do pracy zaradziliśmy trochę, bo impreza miała się zacząć o 18 a przełożymy ją na 20 🙂 i zanim się rozkręci to mąż wróci 😁

Coq super, że paczka doszła 🙂 i Jaśminka zadowolona musi być 😁

Meliska no ja też rosnę jak ktoś powie, że Maciek do mnie podobny 😁 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...