Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dziewczyny nie rozpedzajcie się za bardzo z kupowaniem zabawek, bo jak dziecko ma ich za dużo to szybko się nimi nudzi.
Gabrysia jak miała około 10 mcy miała swoją ulubioną zabawę i w zyciu nie zgadniecie jaką.
Na czworakch leciala do szafki w kuchni, otwierała ją sobie, wyciągała pojemniczek plastikowy i wkładała do niego ... ziemniaki, które były w tej szafce, potrafiła ja to zająć na bardzo długo czas nawet do godziny, drugą zabawą było obieranie cebuli z łupinek (tych luźnych). A zabawki w tym czasie lezały nieużywane w pokoju.
A tak poza tym dzień dobry 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien doberek 🙂

u nas nocka spokojnie, chyba mam juz lepszy pokarm w cycuchach (zaczelam normalnie jesc - bo i mala jest normalna - nic ja nie boli i nie placze 🙃 )bo w nocy karmilam ja tylko 2 razy 🙂
acha i nie daje jej tego lekarstwa na zoladek, dalam jej tylko kilka razy, bo po co mam ja tr 🙃uc lekami, jak widze, ze juz nic ja nie boli? a powinnam jej podawac 3 razy dziennie przez 2 tygodnie 😮, jak myslicie dobrze zrobilam?

no a z tym smietikiem to ciagle czekam na udowodnienie swojej racji 🙂 a fakt jest taki, ze sam smietnik nie byl drogi, ale te worki.... 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej wszystkim!!!! 😁 😁
Dziś nici ze spacerku, bo jest tak zimno!! 😲 i strasznie wieje 🤨 szkoda, bo nie chce mi się siedzieć w domku 😞 Na szczęści mój wraca w sobotę do domku 🤪 więc następną niedzielkę nie będę sama 🙂
14A11 Moja Zocha przez pierwsze dni podawania marchwi robiła kupkę 3 razy, ale takie naprzemian zielona i musztardowa a potem mieszana, moim zdaniem nie musisz się martwić chyba tak dzieci reagują jak się im da coś innego od mleczka... ale może lepiej dla pewności skonsultuj to z lekarzem? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cygnee 🙂 zaczęłaś lepiej jeść i mała za to ma co pojeść 🙂 Fajnie że już wszystko u Was w porządku!! Jak się nic nie dzieje już to może odstaw ten lek... Ja bym tak zrobiła 🙂

Martka3 ja jak narazie też nie kupuję małej dużo zabawek 🙂 🙂 bardziej interesuje ją właśnie pilot do tv 🙂 Ma oczywiście kilka grzechotek,i gryzaczków (w sumie to jest tego 7 sztuk) i to wystarcza 🙂 🙂 Zabawiam ją nawet torebką foliową bo szeleści 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emisia ze swoim nowym przyjacielem 😉
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/685/p3100040.jpg/][IMG]http://img685.imageshack.us/img685/9559/p3100040.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/824/p3080013.jpg/][IMG]http://img824.imageshack.us/img824/4490/p3080013.jpg[/IMG][/URL]

Przepraszam, że nie odpisałam na wasze posty ale poczytam je sobie wieczorkiem i coś naskrobię. A i muszę Wam powiedzieć, że moja mała od kilku dni piszczy w niebogłosy, jak mała góralka!! Czy wasze dzieciaczki też piszczą? Najczęściej jak leży sobie i nikt z nią nie gada to zaczyna piszczeć, a tak się przy tym cieszy i śmieje 😁 Chciałam ją nagrać ale jak tylko zbliżam się z aparatem to przestaje..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I jeszcze dwa zdjątka:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/593/p3080035.jpg/][IMG]http://img593.imageshack.us/img593/6554/p3080035.jpg[/IMG][/URL]

Cieszę się strasznie bo Emilka już za każdym razem jak ją biorę za rączki to podnosi się do siadu, wcześniej raz jej się to udawało a raz nie (główka zostawała na łóżku). A teraz twardo trzyma główkę, jak to słodko wygląda 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/341/p3110011n.jpg/][IMG]http://img341.imageshack.us/img341/4255/p3110011n.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martwi mnie to, ze ona caly zas spi... zaraz dam jej cos na goraczke i pedze do polskiego lekarza, najlepsze w tym wszystkim jest to, ze jest niedziela i mam polskiego doktora niedaleko...

qrwa... ale mam pecha... a elunia sie caly czas meczy, jak nie to to cos innego... bidulka moja kochana 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cygnee napisał(a):
martwi mnie to, ze ona caly zas spi... zaraz dam jej cos na goraczke i pedze do polskiego lekarza, najlepsze w tym wszystkim jest to, ze jest niedziela i mam polskiego doktora niedaleko...

qrwa... ale mam pecha... a elunia sie caly czas meczy, jak nie to to cos innego... bidulka moja kochana 😞 😞 😞


Kochana przy gorączce tak jest Nawet dorosły cały czas śpi także myślę że akurat tym nie masz się co martwić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu ja krzesełko kupiłam urzywane drewnianie takie ktre później jest krzesełko + stolik i zapłaciłam 60 zł 🙂
Co do kup moja jak była tylko na mm to kupa była co 3 dni... A po deserku 2x dziennie czesem 3 a teraz jak je jeszcze kaszke to średnuio kupA JEST CODZIENNIE....
Dlaczego nie moge dodaewać zdjec ?? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Mamusie 🙂 U nas dziś baaaardzo ciepło 🙂 Nawet Oskar dziś tylko w bluzie na zakupach 🙂Ale oglądałam pogodę w tv dla Polski i już tez niedługo ma być tak cieplutko 🙂
Podałam mu dziś pierwszy raz troszkę marcheweczki...pisałyście o dużej ilości kupek po marchewce, więc czekam 🙂 Troszkę się krzywił na początku, ale nie wypluwał 🙂

Zaniu mój Oskar piszczy tak od dwóch dni, jak mały dinozaur 🤪 śmiesznie to brzmi 🙂 A i Emilia cudna jak zawsze 🙂
Cygnee ja mam śmietnik na pieluchy z TT i jestem bardzo zadowolona, muszę zrobić zapas wkładów na wyjazd do Polski, bo faktycznie cena wkładów powala, choć tutaj i tak nie jest tak źle...szukałam ich na allegro i przeżyłam szok, jak zobaczyłam ile kosztują 😮

A i dziś byłam w przychodni po receptę na tabletki anty...dostałam aż na pół roku...za darmo 🙂...za to rozczarowanie jak stanęłam na wadze...znowu przytyłam 😞

A to Oskarek dzisiaj w przychodni, po czym chwilę później w aucie tak się rozbeczał , że aż się dławił...boshe...drogę do domu spędził u mamy na rękach...a i tak nie pomogło 😞


A tutaj przed chwilą, jako pogromca aligatorów 😁



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tak się zastanawiam czy to normalne że ksawery dość dużo przesypia całe noce( z tego to się cieszę) ale do tego w ciągu dnia potrafi spać parę godzin, je co 3 godziny ale między każdym posiłkiem robi sobie drzemki a międzi 15-18 potrafi spać 2-3 godziny 😲 😲 😲 czy to nie za dużo????? z jednej strony fajnie bo można odpocząc ale z drugiej to się martwię czy nie za dużo śpi bo piszecie że wasze dzieciaczki śpią po 15-30min????

Jeśli chodzi o kupkę po marchewce z tego co mi wiadomo marchew powoduje zatwardzenia więc jak pierwszy raz mu podałam to kupka była na drugi dzień dopiero... teraz zdarzają się zielone bo podaję mu różnośći 🙃 🙃

ja krzesełko do karmienia kupiłam babyono http://allegro.pl/krzeselko-kwiatek-do-karmienia-babyono-regulowane-i2189758247.html mamy zielone kupiłam używane za 50zł a to oparcie miękkie czyli ten środek kupiłam nowe za 60zł więc wyszło mnie ok110zł a wygląda jak nowe fajne jest regulowane oparcie bo później jak będzie sam butelkę trzymał to lepiej tak na pół leżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu! każde dziecko jest inne, więc nie masz się czym martwić, że akurat Twój Ksawciu śpi ładnie.... wiele dziewczyn Ci zazdrości 😉 u nas jeśli nie idziemy na dwór ze względu na deszcz lub silny wiatr, to spanie w domu jest kiepskie raczej, bo MAciek hałasuje 😉 no i pod nami jest remont ;( A dzisiaj na przykład spanie było takie: pobudka o 6 na jedzenie i przewijanie, spanie od 6.45 do 8.45, spanie kolejne 10.15.-10.45, 11.50-14.50, 17.40-18.10. Podoba się? dzisiaj jakiś śpioch się włączył Filipasowi 😉 a teraz już pomału szykuję kąpanko, jedzonko, ścielonko, kolacyjki i takie tam wieczorne obrządki 😉

A! Aniu, moje szczęście też już dwie nocki mamy nie budzi, zasypia ok. 20.30 i śpi do 6 🙂 napisałam i pewnie dzisiaj będzie przekichana nocka, ale co tam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anuś, Maksik też przesypia całą noc (od 3. tygodnia życia) i w dzień ma 2 drzemki - czasem po 3 godzinki 🙂 Jak zaczął mi tak ładnie spać, to pytałam położnej, czy wszystko jest z nim w porządku, a ona na to, że:" mam się cieszyć, siedzieć cicho i nic innym mamom nie mówić, żeby się nie narazić" 😁 i Tobie mówię to samo 😁 😁 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martusiap napisał(a):
dziewczynki kiedyś pytałam o matę edukacyjną ale żadna nie odpisała. macie jakiś link?


My mamy taką:
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
Wachałam się czy ją kupić bo do najtańszych nie należy ale dobrze zrobiłam....Dominik uwielbia na niej leżeć i męczyć słonia...ostatnio leżaczek jest be a na macie potrafi bawić się sam nawet 40' dzięki czemu mamusia może zająć się robotami domowymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ela jeszcze nie spi - moj ja usypia...

no to pojechalismy do polskiego pediatry... cholercia i zapalenie gardla... znowu 😞 bidulka
i dostalismy angielski odpowiednik biseptolu... czy ktoras z was zna ten lek? czy musze jej podawac cos oslonowego? bo ta lekarka powiedziala mi tylko ze to nie jest antybiotyk, wiec nie musze, ale jak przeczyatalam dzialania niepozadane to jest bol brzucha... a nie chce zeby ela znowu przechodzila to co po antybiotyku... a jutro moja mama z polski przywiezie mi jakies kropelki oslonowe, wiec chyba jej podam z jutrzejsza wieczorna dawka... jak myslicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...