Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Lala mój Jakub zjada odciągnietego pokarmu też nieraz 60 ml. Więc się nie martw, ważne by przyrost wagi był prawidłowy z kilku dni. Już widzę, że też na zapas nie należy się martwić jeśli waga przez dwa dni utrzymuje się na tym samym poziomie, bo potrafi skoczyć bardzo po trzech dniach.

No i Wisieńko teraz przeczytałam dopiero Twoją historię b. się cieszę, że wszystko odbrze sie skończyło. U nas wieje tak, że głowę może urwać i leje. Rezygnuje drugi raz od dwóch miesięcy ze spaceru. Bo jeśli ja się rozchoruje to kto z małym będzie siedział 😞.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
własnie chcialam dac malemu jablko oj skrzywil sie niezmiernie popatrzyl blagalnym wzrokiem i zaczol wypluwac wszystko z buzi 😁, oj staram sie zrobic wszystko z nim na rekach ale nie zawsze sie da.. zreszta swoje juz wazy..

wikotorek nie lubi lezec na brzuszku polezy moze z minutke i juz sie denerwuje ale podnosi glowke do gory, oraz jak go trzymam na rekach to rowniez trzyma juz ladnie glowke czasem jedynie mu ucieka na ramie..

gosiaq bravko dla macka !! nalezy sie mu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka 😉Witam Was serdecznie 😉

Dziewczyny ale Bąbelki szybko rosną 🤪 🤪

Gosiuq, ManaLoa, Cheery, Lala89, MamoZuzki--- Śliczne fotki!!!!!

Cheery- bardzo się cieszę, że z serduszkiem Kacperka wszystko dobrze!!!!

Moja Majka je 6 razy dziennie po 140 ml mleczka NAN 1- zdarza sie, ze czasem nie zje wszystkiego np. około 40 ml zostawi!!! Ale kiedy jest najedzona to zaczyna bawić sie smokiem i cieszyć od ucha do ucha 🙂 🙂 🙂 🙂. Wtedy mama wie, ze brzusio jest pełny 😉 A jeszcze dodatkowo Maja pije ok. 80 ml herbatki koperkowej w 2 porcjach 😉
Dziewczyny co do zasypiania to parę razy udało się juz Mai samej usnąć!!!! 😁 😁 😁 😁!Bardzo się z tego cieszę i mam nadzieje, ze jestesmy na najlepszej drodze do uzyskania porządanych efektów 😁 😁 😁 😁.
Jak chcę coś zrobić w domku to Maje wkladam do leżaczka i wędruje ze mną po domu 😁.
Obieramy ziemniaki, smazymy kotlety wieszamy pranie,choć najlepiej lubi odkurzanie 😁. Wczoraj spała w salonie a ja za odkurzacz i latam po domu a ta nawet nie drgnęła 😁.
Gosiuq- a jak z tym jabłuszkiem dajesz Filipkowi raz dziennie i jak duzo?? Korci mnie aby dac trochę Mai ale cykam sie trochę, A w Norwegii to jest tak do 6 miesiaca samo mleko od 6 mozna kaszki dawac a od 8 obiadki 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 Choć ja nie mam zamiaru czekac az tyle.... mysle ze od 4 miesiaca mozna wprowadzic jakas marchewke i kaszke zamiast 1 karmienia mlekiem?? Jak myslicie?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A dziewczyny jeszcze jedno:
Jak maluch lezy na pleckach i jak złapie was za palce to próbujecie sprawdzac czy sie podciaga(mam nadzieje, ze wiecie o co mi chodzi 😉 ) czy jest jeszcze na to za wcześnie??
Pytam, bo jak bylismy na kontroli w 6 tyg zycia Mai to lekarka tak robila 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A tak wogóle to mój Oskarek zaskoczył mnie dziś w nocy, bo ostatnio znowu wstawał czesto w nocy, a dzis spał od 21 do 5.45 🤪 Aż nie mogłam w to uwierzyć! Bardzo słabo się wczoraj czułam, więc przydała mi taka przespana nocka 🙂

Zaka mi też nikt nie kazał podawać witaminy D, ponieważ jest w mieszance, ale ja na własną rękę podawałam! Mama mi wysłała taką fajna w kapsułkach do wyciskania, natomiast teraz szwagierka wysłała mi taka inną o nazwie Devikap, ale boję się ja podawać bo ma większą dawkę witaminy i nie chce przedawkować...więc chwilowo nie podaje w ogóle!

Kochane podziwiam Was z tymi spacerkami...dla mnie wyjście z małym to godzinne szykowanie, a zanim zniosę wózek itd to tak się zgrzeje , że cała mokra jestem...dlatego na spacer wychodzę rzadko, za to często z małym na zakupy, bo wtedy Mój mi z wózkiem pomaga!

Cherry Kacperek śliczny i super, że jest zdrowy! Yupii!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ella1 napisał(a):
A dziewczyny jeszcze jedno:
Jak maluch lezy na pleckach i jak złapie was za palce to próbujecie sprawdzac czy sie podciaga(mam nadzieje, ze wiecie o co mi chodzi 😉 ) czy jest jeszcze na to za wcześnie??
Pytam, bo jak bylismy na kontroli w 6 tyg zycia Mai to lekarka tak robila 😮 😮 😮

Filip sie dzwiga od wczoraj 🙂 lezymy czesto tak: ja oparta na lozku o poduche lub zaglowek, pozycja pol siedzaca, nogi ugiete, stopy na podlozu i Filip siedzi mi na brzuchu, oparty o moje uda z glowka na kolanach i wtedy cudnie ciagnie glowke do gory! a dzwignac taki ciezki baniak, to sztuka ! hihihi
No i robi banki ze sliny hihihihi uwielbiam to 🙂 i tez wedruje ze mna na lezaczku. z zasypianiem ostatnie dni slabo, ale licze, ze to przejsciowe.
Co do karmien, to u nas tez zaleca sie do 6 miesiaca tylko mleko. przy Macku tez tak mowili, tylko, ze mial 4 mies. i 3 tygodnie a ja bylam juz w pracy. wiec jablko mial tak jak Filip-2 miesiace, po 2 tygodniach weszlam z marchewka. Po kolejnych 2 wprowadzalam zupki. teraz zaczelam jablko ciupinkami, ale jemy na jedno posiedzenie, zeby odroznial posilki, a nie nauczyl sie podjadac. Dzisiaj zjadl 2 lyzeczki, prawie cwiartke sredniego jablka i sie normalnie najadl 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yenefer- Gratulacje super, ze Oskarek dał mamie pospać 🙂 🙂 Jak słodko sobie śpi w czapeczce misia 😉 😉
U nas ostatnio przerwa w spacerach bo pogoda okropna wieje i to strasznie, do tego deszcz ze sniegiem -ale mam nadzieje, ze niedługo bedzie jakas poprawa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny pięknie dziękuje za życzenia! Bardzo mi miło.
Często Was podczytuję w telefonie ale nie mam tak jak napisać bo nei mogę się zalogowac z telefonu! Napisze więcej w wolnej chwili. U nas ok. Emi coraz więcej guga i chętna do zabawy. Poświęcam jej dużo czasu a nocami się ucze na zaliczenie!
Buziaki dla wszystkich mam!!!
Aha Gosiaq wspomniałaś o tej mojej powodzi! Dostaliśmy niezłe odszkodowanie, ale za przeżyty stres mi nikt nie zapłaci. Wolałabym tego nie przeżywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yen, a ja szykuje sie szybko na spacery. ukladam najpierw w kolejnosci co bede zakladac/smarowac, zajmuje mi to 10 minut! sama za to nie umalowana i z byle jaka bluza, ale pod kurtka nie widac 🙂 wozek targam z piwnicy-Filip juz wtedy zapaczkowany. mam 8 schodow, a z domu wychodze najczesciej z Filipem z przodu i plecakiem szkolnym z tylu 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ella z mila checia bym dodala jednak w tym momencie laptop nie chce sie wlaczyc wiec chyba zakonczyl swoja zywotnosc, a nie mam kabla do aparatu wiec jestem w czarnej d**** 😠
ale postaram sie cos wykombinowac na dniach! obiecuje

yenefer myslalam ze ja tylko tak mam... zanim ubiore siebie malego zejde z nim do piewnicy wyciagne wozek to maly wlacza alarm na cala klatke!! a jakas matka dodatkowo zostawia swoj wozek na przejsciu wiec zanim sie przestawi ten wozek i wyciagnie moj a pozniej odstawi tamten na miejsce to tragedia maly sie zanosi z placzu! wiec efekty sa takie jak u ciebie rzadko jestesmy na spacerach, jedynie jak jest tata... a teraz nie ma go i nie bylam z malym od tygodnia na spacerze, wietrzymy sie w domku oboje


aha ella dostalam mala sciage z hippa po 4 miesiacu maja bardzo wzbogacona dietke 🙂
sa miedzy innymi kleiki mleczno ryzowe, soki z jablek winogron marchwi malin czerwonych owocow, nektary brzoskwinowe sliwkowe bananowy, owoce w sloiczkach pierwsze jablka, gruszki marchew z jablkiwm gruszki brzoskwinie banany sliwki morele, warzywa w sloiczkach mloda marchew marchew z ziemniakiem dynia z ziemniakiem krem ze szpinaku i ziemniakiem zupki jarzynowa- krem oraz marchwiowa z ryzem , kaszki ryzowe z mlekiem jablko gruszka, banan, owoce manna z mlekiem waniliowa mleczna z biszkoptem, owoce i zborza jablka i winogrona z ryzem kleik ryzowy z owocami
mozna podpatrzec dzieki temu co mozna dac dziecku od czwartego mies zycia wiec mozna kombinowac ugotowac marchew i ziemniaczka zmiksowac i podac malenstwu...

ojej wyszlo to jak jakas reklama hippa! mam nadzieje ze zadna z was mnie nie posadzi o to 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ella1 napisał(a):
Gosiuq- czyli zupki wprowadzałaś od 4 miesiaca tak??

tak, jak skonczyl 3 miesiace to juz byla jarzynowa i inne ze sloiczkow 🙂 jak juz znal dobrze marchew, to zupki mu smakowaly 🙂 owocki urozmaicilam w trakcie 3.-ego miesiaca. tez sloiczkowo.

a potem juz gotowalam zupinki sama. na pierwsze 2 miesiace dawalam sloiczki , zeby poznal wiele smakow (krolik, jagniecina, cielecina).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A tak z innej beczki 🙂
Z powodu powrotu do Polski chcemy zacząć wyprzedawać nasze meble, które tutaj mamy, bo w Polsce mam inne i wystawiłam dziś na sprzedaż dywan.....boshe przez 3 h miałam już kilka tel!!! Zastanawiałam się czy w ogóle ktoś go będzie chciał, a tu taka niespodzianka 🙂 Jedna babka ma już dziś po niego wpaść 🙂 Sprzedaję go , póki go mój Oskarek nie oznakuje swoimi fontannami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jak ja nie lubie czwartku bo zawsze mój mąz zabiera mi lapka do pracy i póżniej musze duzo nadrabiac i jak już chce odpisać to nie wiem co komu bo nie wszystko pamiętam 😞

Gosiu dobrze zrobiłaś instykt matki jest najważniejszy
Madziu mój kochany synek trzymany pionowo trzyma ładnie glówkę ale leżąc na brzuszku nie chce i się denerwuje a potrafi bo pare razy ładnie podniósł

Wcześniej pisałam że jestem na diecie Podejrzewamy skaze ale małemu nie schodzi wysypka Wczoraj i przedwczoraj wykąpałam go w krochmalu ale taka mu sie skórka sucha zrobiła i te miejsca z chrostakami zaczęły sie jakby łuszczyć Tez tak miałyscie?? Bo nie wiem może coś zle robie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...