Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ania nie podpowiem C w tym temacie bo Dominik ma smoczek ale nie używam łańcuszków, wprawdzie dostaliśmy sznureczek z NUK lecz jest praktycznie nie używany.
A ja jestem po wczorajszym dniu lekko wkurzona....była u nas na obiedzie teściowa i oczywiście jak zwykle zresztą podjęła temat wprowadzania nowości (zawsze rozmawiamy o tym samym 😠 ). Domino cały czas dostaje tylko moje mleko i postanowiłam, że nowości zacznę wprowadzać jak skończy 5 miesięcy...mówiłam już wielokrotnie o tym mojej teściowej ale mam wrażenie, że w tym temacie ma krótką pamięć albo nie wiem co.....cały czas namawia mnie abym podała mu już coś nowego....co więcej już kilkakrotnie jak byliśmy u Niej podała małemu troszeczkę jabłka a raz zauważyłam (ściągałam mleko w pokoju obok), że podała lekko ubrudzoną łyżeczkę od ziemniaków....no i oczywiście nie chce zrozumieć, że na początku będę podawała produkty gotowe ze słoiczków....wg Niej lepiej jakbym przygotowywała je sama....ja z kolei mam większe zaufanie do słoiczków, gdzie normy produkcyjne są jednak zdecydowanie ostrzejsze niż do kupna bazarowych warzyw....No i pojawił się jeszcze jeden problem...Dominik ma AZS czyli jednak jakaś alergia 😞 Jak byłam z nim u pediatry to specjalnie pytałam co z nowościami i kazał mi czekać jeszcze miesiąc skoro jest alergikiem (ciągle nie wiem na co). Wersja mojej teściowej: Musisz podać mu jak najszybciej nowe produkty to na pewno zejdzie to dziadostwo ze skóry!!! skoro wszystkie mądre książki i lekarz mówią, że w takim przypadku należy opóźnić podawanie nowych produktów bo także mogą uczulić....dziewczyny ręce mi opadają....i nie chodzi tu już o termin wprowadzania produktów bo większość z Was już podaje nowości od dawna i każdy robi wg. uznania ale o fakt, że od miesiąca powtarzam teściowej, iż jeszcze nie zamierzam wprowadzać nowości a Ona za każdym razem próbuje mnie przekonać do swoich racji 😠
Nie mogę pojąć jej rozumowania....to nowoczesna, wykształcona kobieta ale nijak się to ma w kwestii wychowania Dominika (kiedyś na spacerze Dominik zaczął płakać więc podpowiedziałam aby zjechała z części asfaltowej na wybrukowaną to wtedy szybciej uśnie bo będzie Go kołysać- na teściowa: no ale od takiego bujania może mu się mózg obić 🤪 - zastanawiam się czy jak jej dzieci były małe to nie bujała ich w wózku....oczywiście bujała i klapsa też dała ale przy wnuku zmieniła poglądy )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ania_xx napisał(a):
witajcie w nowym dniu

Mam pytanko jakie macie te łańcuszki do przypięcia smoczka??? musze zakupić już 4sztukę bo wszystkie się psują jak nie ta część co przypinam do ubranka to ta co do smoka????

ja mam taki zwykły i jestem zadowolona
http://allegro.pl/lancuszek-zawieszka-do-smoczka-lew-i2238795298.html
troche się kolory wytarły ale fajnie się przypina do ubranka i dobrze trzyma. tommeTippie też mam taki tasienkowy i nie używam go wcale, te tasiemkowe maja jakieś dziwne systemy mocowania 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂 a ja tak myślałam co by tu dać moim sis na zajączka od Mai, i wymyśliłam.. zrobie jej zdjęcia w photoshopie - do tego ładna ramka i będzie prezent od naszej pszczółki. Dziadki też dostaną.. Tylko powiedzcie mi czy ładnie to wygląda, bo nie wiem czy im się spodoba. Jedno już mam:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martka spóźnione życzenia urodzinowe!! Dużo miłości, radości, uśmiechów na co dzień i wszystkiego o czym marzysz!! Buziaki od Emilci i ode mnie 😘 😘

Nie było mnie tu cały wczorajszy dzień bo byliśmy u mojej mamy nie widziała Emilki 3 tygodnie i już się stęskniła. Oczywiście każdy chwalił jak to ładnie urosła itd. Miło słuchać takich pochwał pod adresem swojego dziecka, bardziej mnie to cieszy niż komplementy pod moim adresem 🙂

Lala super zdjęcie Majcia wygląda jak mała Calineczka 🙂 I świąteczna karteczka też cudna.
Dziękuję że zaoferowałaś że nam też możesz stworzyć takie cudeńka. Więc wysyłam Ci kilka zdjęć Emi, ale się dziadkowie i babcie ucieszą jak w święta Emilka wręczy im taką kartkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej ,

normalnie tyle popisałyście przez cały dzień że jestem w szoku 😮 😮 😮

Kasiula zdolniacha z Ciebe 🙂
Ania łańcuszki z tommee tippe są beznadziejne - NIE POLECAM!! Smoczków nie używamy ale kiedyś chciałam spróbować (mamy dwie sztuki) i są okropne!!!

Gosiaqu nie aż o takie szczegóły mi chodzi !!! Babo jedna !!! 😜 😜 😜 Po części wszystkie się tu nieźle obnażamy ale bez przesady!!! Miałam tu na myśli zabawne historyjki (jeśli takowe się przydarzyły ) z odrobiną pikanterii i dystansu do siebie przesycone humorem - no takie jak za czasów brzuszka...

.... bo mam wrażenie że wszystkie się porobiłyśmy straszliwie poważne !!!Gdzie ta lekkość wszędobylskiego humoru z brzuszka ? Hym ? Co ?

A teraz Wam się muszę wyżalić!!!

NIE DOSTALIŚMY SIĘ DO ŻŁOBKA!!!

Czuję się strasznie oszukana! Pamiętam jak byłam w tym żłobku dowiedzieć się co i jak i jakie są kryteria dostania się. Pani zaręczała że warunkiem jest zamieszkanie na terenie Oławy. Dodała jeszcze że w pierwszej kolejności przyjmują dzieci matek nie pracujących by te mogły jak najszybciej znaleźć pracę. A dziś przychodzę pod żłobek a tam lista . Moje dziecko znalazło się na liście nieprzyjętych z powodu niespełnienia warunków. Nie spełniony warunek to - brak zatrudnienia u rodzica !!! 😠 😠 😠 😠 No ku-aaa mać !!! TO o co tu chodzi? Mogę się niby odwołać ale co z tego jak podanie złożyło 153 dzieci. 109 przyjęto . Nie przyjęto aż 23 spełniających warunki!!! ehhhhhhhhhhhh! Juto tam jadę po to by powiedzieć tej babie (dyrektorce) że jest oszustką!!! grrrrrrrryyyyyyyyyyy 😠 😠 😠

do tego wszystkiego choróbsko mnie rozwala. Mam katar, kicham prycham i generalnie czuję się fatalnie !!!

do tego s muszę na gwałt wymienić klocki hamulcowe bo już prawie nima !!!

iiiiiii............ mam dość!

p.s. bioderka są ok. reszta do powtórki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie wieczorową porą 🙂 Ja tylko na moment, bo jeszcze nie założyłam internetu, ale korzystam z 5 minut wolnego z komputera brata 🙂
Dojechaliśmy szczęśliwie, choć podróż trwała ponad 25 h...Oskar na początku dużo spał, ale potem już był koszmar...było mu niewygodnie w foteliku i strasznie się od niego pocił, choć go grubo nie ubierałam, bo w aucie było ciepło...3 razy musiałam go przebierać, bo był cały mokry biedaczek 😞
No a po przyjeździe...pierwszy kontakt Oskara z babcia i dziadkiem-szeroki uśmiech 🙂 A teraz po kilku dniach robię się już zazdrosna, bo mam wrażenie , że mu lepiej niż z mamą 😲 Babcia i dziadek ciągle go noszą na rączkach, zabawiają i mały wniebowzięty...troszkę tylko ubolewam, żeby mi go za bardzo nie rozpieścili, bo potem sobie z nim nie poradzę! Jednak póki co mieszkam u rodziców, bo my dzisiaj właśnie zaczęliśmy malowanie na moim mieszkanku, więc Oskar dużo czasu z nimi spędza i nie mam nawet jak kontrolować tego noszenia na rękach 🙂 Ciągle im powtarzam, że to moja dzidzia i żeby o tym nie zapomnieli 🙂 Oskar od razu też zaczął więcej jeść, bo babcia mu same pyszności gotuje 🙂 Chwilami to się czuję jakbym już synka nie miała wcale, bo my latamy z Moim tu i tam, a on z dziadkami non stop i mało co z nim jestem, ale to się zmieni jak już wrócę na swoje 🙂 Jutro też idziemy do Kościoła załatwić chrzest, mam nadzieje, że się uda! A i Oskar jak nigdy nie ciumkał smoka , tak zaczął...nigdy nie chciał i sam wypluwał, ale teraz jak ząbkuje to wieczorami jest strasznie marudny i ciągle wcina łapki, więc babcia kupiła mu smoczek, a ten rzucił się na niego jak oszalały...no i już spokój, a synek szczęśliwy...eh!
Postaram się troszkę nadrobić jak już będę u siebie...ale póki co po prostu nie mam jak 😞
Jednak chciałam dać znać, że my cali i szczęśliwi...szkoda tylko , że chwilowo tak zimno na dworze , no i że za półtora tyg Mój wyjeżdża z powrotem do UK 😞

Mam nadzieję, że u Was wszystko dobrze! Pozdrowionka!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cherry- wiem 🙂 jutro pedze wydrukowac jako pocztowki, tylko jeszcze zbytnio nie wiem gdzie 🤪 ale jak bedzie trzeba to niebo i ziemie porusze, a cos znajde 🙂 no i musze od razu powysylac, i tak pewnie dojda dopiero po swietach, ale lepiej pozno niz wcale 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martka wszystkiego naj naj najlepszego z okazji urodzinek!! spóźnione ale szczere , wybacz!!
lala zdjęcia cudaśne! najbardziej podoba mi sie Majeczka w tym kwiatuszku, mały słodziak 🙂a pomysł z kartkami super 😉

przepraszam że ostatnio mam mało czasu dla was, jednak drogą internetową zaraziłyście mnie 😉
wiec niestety i ja sie kuruje, do wikiego staram sie podchodzic jak najzadziej jednak to bardzo trudne gdyz jestesmy sami w domku 😞 wiec martwie sie by ten moj maly szkrab sie nie rozchorowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A i pisałam Wam, ze mi rodzice przygotowali niespodziankna mieszkanku, więc tak jak myslałam i chciałam, wymienili mi okna 🙂
No i jeszcze zapomniałam dodać, że drugich dziadków, od trony Mojego tez pokochał od razu...ale sprzedawczyk z mojego synka 🙂

No nadrobiłam az 3 strony i już uciekam...
Lala89 super pomysł na foteczki Majeczki 🤪

Cherry przykro mi z powodu żłobka...z tymi żłobkami i przedszkolami to jest masakra...pryszy ojciec chrzestny Oskara próbował u mnie w mieście załatwiac przedszkole dla synka przez swojego szefa, który jest wysoko postawiona szychą tutaj i nawet to nie
pomogło 😮

Oskar też na początku miał smoczki z Tommee Tippee, których nie chciał żuć, a babcia mu kupiła smoczki dynamiczne z Lovi i zachwycony 🙂
Oki muszę zwolnic komputer brata i uciekać...dobranoc Mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yenefer! To długą podróż macie już za sobą! Wcale się nie dziwię, że Oskarkowi było niewygodnie i był zmęczony, bo na prawdę to była dla niego dłuuuga droga. (Moją Zośkę musiałam trzymać na rękach dopóki nie uśnie, dopiero kladłam ją do fotelika, po czym po pół godziny było to samo, czyli krzyk i wrzask 🤢 🤢)

Lala! Jestem pełna podziwu! Świetne są te kartki! No i pewnie pracochłonne 🙂

Cherry, tak to u nas jest... Raz mówią jedno, a potem drugie robią 😞 próbuj dalej, może akurat się uda!!! Może w jakimś innym żłobku będziesz miała większe szanse 🙂 🙂 trzymam kciuki!

Cygnee, Elusia też piękna na tych zdjęciach!! 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka!
Yen, jak dobrze, ze podroz masz za soba!!! dzielna dziewczyna z Ciebie!
Cherry! no co za sukinsynstwo! u nas tez masakra ze zlobkami 😞 jedyny jaki byl-burmistrz zlikwidowal (i dwa przedszkola i szkole), wiec mamy zlobek prywatny za prawie 500 zl 😞 😞 😞 Maciek chodzil od roku i 3 miesiecy. Filipa puszcze chyba dopiero za rok najwczesniej 😉 bo ... tu Cherry moja rada - u nas robi sie tak, ze chodzisz do zlobka i prosisz i pytasz o miejsce, ale nie tylko w terminie zapisow. jesli maluchy odchodza, bo choruja, bo rodzice sie przeniesli lub cos innego, to od stycznia moze znalezc sie miejsce dla naszego szkraba. i ja tak wlasnie bede celowala na srodek roku zlobkowego.
I zdrowiejcie nam tu ludziska! bo choroba naprawde rozpanoszyla sie na dobre....
Shelby? gdzieżeś Ty??
Lenymamo! jak urządzasz święta wielkanocne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lala! super masz pomysły, wiesz?
A jeszcze! z tą niefrasobliwością brzuszkową... u mnie dalej jest jajo pod skórą, znaczy non stop z czegoś mamy polewkę w domu, ale to gagi typowo sytuacyjne i ciężko opisać, żeby miało swój urok 😉 dość powiedzieć, że moja małżowina chwali mnie co dzień i mówi: jak Ty to robiłaś? ja nawet nie miałem jak zupy zjeść, bo Filip marudził (a ja poszłam na zakuuuupy). Za to zrobiłam przemeblowanko u Maćka w pokoju i wygospodarowałam miejsce na spanie dla Filipa. U mamy stoi nasz fotel rozkładany po Maćku, za rok będzie przeprowadzka jak nic! A poza tym szaleństwo, bo szukamy samochodu do kupienia, więc wisimy na necie i telefonach 🙂 Przed swietami sa urodziny mego M, wiec tez cos musze uszykowac, no i zajaczek ma byc i swieta, wiec duuuzo na glowie i czasu brakuje, ale co tam! najwazniejsze, ze jestesmy w kupie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!
Gosiaq - fajnie byc docenionym.
Moje dzieci, a szczególnie dziewczyny, nie wspólpracują ze mną w tym temacie - jak zostają same z tatą to w domu są same niekłopotliwe (np. spiące) aniołki.
Cherry - wspłczuje Ci z tym żłobkiem - czlowieka może szlag trafić.
Lala - dziewczyno masz talent, zdjęcia super.
I nie pamietam co dalej bo głowa mi pęka 😞
Idę robić ciasto na pizzę. Pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuśki, które dają słoiczki dzieciaczkom, co myślicie o słoiczkach z Hippa?? Któraś używa?

A tak poza tym to pokazuję mojego pulpeta! (7800 żywej wagi!!!)
[IMG]http://img6.imageshack.us/img6/8048/dscf0866h.jpg[/IMG]
By [URL=http://profile.imageshack.us/user/judki]judki[/URL] at 2012-04-03
[IMG]http://img820.imageshack.us/img820/579/dscf0809h.jpg[/IMG]
By [URL=http://profile.imageshack.us/user/judki]judki[/URL] at 2012-04-03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Judzia! Zosia jest przepiękna i przesłodka!

A ja dziś wymieniłam fuge w łazience 🙂 była brzydka taka szara jak beton a kafelki leko pomarańczowe, wiec chwycłam za fuge ''carmel'' która została po remoncie spiżarki 🙂 Jest o niebo lepiej!

Gosiaq fajnie że rodzinka w komplecie, a jak mąż sobie docenia to superancko! 😁

No i Yenefer jak dobrze że jesteście ''cali i zdrowi'' powodzenia w remoncie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...