Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dominik też chyba waży ok. 9 kg ale my nadal jeździmy w nosidle i myślę, że spokojnie w nim pojeżdzimy do końca roku....wagowo na 100% nie przekroczymy a głowa też nie wystaje i mamy jakieś 5-7 cm luzu więc ja ciągle się zastanawiam nad modelem fotelika, który kupimy 😉

Dziewczyny napiszcie jakie kurtki i kombinezony kupiłyście (kupicie) na zimę? Chodzi mi o firme itd. ja miałam kupić kombinezon 2 częściowy ale okazało się, że moja koleżanka pożyczy nam kombinezon 1 częściowy po synku więc zamierzam kupić tylko kurtkę....nie mam tylko pomysłu jaką....pomocy!!!!
Aha i czy buty zimowe kupujecie o 1 czy 2 rozmiary wieksze? Dominik obecnie nosi rozmiar 20 ale niedługo z nich wyrośnie i zastanawiam się czy kupić zimowe w rozmiarze 22....na razie sam nie chodzi więc służyłyby tylko do wózka....jak u Was to wygląda? Martka może Ty podpowiesz- jesteś doświadczoną mamusią 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agisal napisał(a):
Dominik też chyba waży ok. 9 kg ale my nadal jeździmy w nosidle i myślę, że spokojnie w nim pojeżdzimy do końca roku....wagowo na 100% nie przekroczymy a głowa też nie wystaje i mamy jakieś 5-7 cm luzu więc ja ciągle się zastanawiam nad modelem fotelika, który kupimy 😉

Dziewczyny napiszcie jakie kurtki i kombinezony kupiłyście (kupicie) na zimę? Chodzi mi o firme itd. ja miałam kupić kombinezon 2 częściowy ale okazało się, że moja koleżanka pożyczy nam kombinezon 1 częściowy po synku więc zamierzam kupić tylko kurtkę....nie mam tylko pomysłu jaką....pomocy!!!!
Aha i czy buty zimowe kupujecie o 1 czy 2 rozmiary wieksze? Dominik obecnie nosi rozmiar 20 ale niedługo z nich wyrośnie i zastanawiam się czy kupić zimowe w rozmiarze 22....na razie sam nie chodzi więc służyłyby tylko do wózka....jak u Was to wygląda? Martka może Ty podpowiesz- jesteś doświadczoną mamusią 😉


Agisal, ja mam wszystko z H&M - kurteczkę, spodenki zimowe i dwa kombinezony. W zeszłym roku też większość kombinezonów miał H&M i te się najlepiej sprawdziły. Zresztą Maksik ma więszkość ciuchów z tej sieciówki, bo mają ciuchy naprawdę dobrej jakości i zawyżone rozmiary, więc dla Maksia idealnie 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja też czasami kupuje ubranka w H&M ale ostatnio oglądałam kurtki i mnie nie przekonały...tzn. były ładne ale zapinane lekko z boku i przez to miały odkrytą szyję...innych nie było....być może już wykupili i muszę poszukać w innym sklepie....kombinezonów to już w ogóle nie było 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
"Doświadczona mamusia" zdaje się na sprzedawczynie - na os. Kopernika jest taki mały sklepik z butami dziecięcymi i pani bardzo dobrze potrafi dziecku przymierzyć buciki, przy Gabrysi trafiła idealnie z pierwszymi butami na zimę, przy Ulce już sama dobrałam, ale dla Piotrusia się nie podejmę bo on przy zakładaniu butów strasznie podwija paluszki.
Co do kombinezonu - na pewno 2 częściowy- wpierw zajrzę w Komornikach do jednego sklepu (mały, prywatny) i zobaczę co jest a jeśli nie to będę szukać ale raczej to będzie kombinezon nie markowy, niestety ten po dziewczynach (niebieski) jest mu za duży, może będzie na przyszły rok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A to mój Bąbelek 🙂, kiedyś pisałyście o pozycjach do spania- wtedy nie mogłam dodać zdjęcia więc wrzucam teraz 😉


to zrobiłam jakiś tydzień temu- obecnie najczęściej próbujemy stać bez podparcia
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images42.fotosik.pl/621/e5d831c20976bc45med.jpg[/IMG][/URL]
A to dzisiejsze podaczas jedzenia 🙂



[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images37.fotosik.pl/1814/8361d1f3b5ae4184med.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Na zdjęciu niespełna 2 letnia Gabrysia we wcześniej wymienionym kombinezonie 😁. niestety czapka zjechała jej na oczy, oj jak ja tej czapki nie lubiłam.
Dla Piotrusia mam zamiar kupić coś w podobnym stylu.
Ten kombinezon, bardzo ciepły, kupiłam na allegro za jakieś 50 zł, oczywiście nowy. Starczył rozmiarowo na 2 zimy bo miała podwijane nogawki i rękawy.
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/692/200801032gabrysianaspace.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img692/6204/200801032gabrysianaspace.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Krusyna to widzę, że mamy zupełnie inne doświadczenia z ciuchami H&M. Bo body Kubusia notorycznie puszczają oczka lub się rwą, tak samo jak spodnie dresowe. Fakt na swetry nie narzekam.

Ja mam dwuczęściowy kombinezon z Cubusa, jednoczęściowy z KaphAla. Jeśli chodzi obuty wypatrzyłam sobie buty w końcu w Bartku z membraną taką jak Goretex, ale kupię dopiero za miesiąc. Za to kupilam Kubusiowi przecenione granatowe butki na teraz. Rozmiar 20.

Dzisiejsze pomiary waga 9,1 kg, wzrost 82 cm. 🙂 Moje dziecko ma bardzo długie nogi i to był u nas problem z małym fotelikiem. My mamy romera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martka3 napisał(a):
"Doświadczona mamusia" zdaje się na sprzedawczynie - na os. Kopernika jest taki mały sklepik z butami dziecięcymi i pani bardzo dobrze potrafi dziecku przymierzyć buciki, przy Gabrysi trafiła idealnie z pierwszymi butami na zimę, przy Ulce już sama dobrałam, ale dla Piotrusia się nie podejmę bo on przy zakładaniu butów strasznie podwija paluszki.
Co do kombinezonu - na pewno 2 częściowy- wpierw zajrzę w Komornikach do jednego sklepu (mały, prywatny) i zobaczę co jest a jeśli nie to będę szukać ale raczej to będzie kombinezon nie markowy, niestety ten po dziewczynach (niebieski) jest mu za duży, może będzie na przyszły rok.

A gdzie dokładnie jest ten sklep?????
Kurde myślałam, że 1 kombinezon wystarczy a Wy tu piszecie o dwóch? 😮

tzn. ja wiem, jaki rozmiar obuwia ma Dominik bo mam taką miarkę z Deichmanna ale nie wiem o ile większe kupić buty zimowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sklep jest na Galileusza w tym wielkim blaszanym pawilonie, obok apteki, na parterze (tam też jest np. Klub Kopernik, biblioteka Raczyńskich), nie pamiętam jaki to numer, ale obok jest blok nr 2. Nazywa się on bodajże "Bucik".
Ja myślę, że jeden kombinezon wystarczy, ewentualnie druga kurteczka.
Buty zimowe mówią, żeby kupić o rozmiar za duże - podobno 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madzia_m3 napisał(a):
Krusyna to widzę, że mamy zupełnie inne doświadczenia z ciuchami H&M. Bo body Kubusia notorycznie puszczają oczka lub się rwą, tak samo jak spodnie dresowe. Fakt na swetry nie narzekam.



Ojej..naprawdę???? Jestem w szoku, bo ja tam zazwyczaj kupowałam płaszczyki dla siebie, ale od momentu jak się Maksik pojawił, to na dobre zadomowiłam się w ich dziale dziecięcym 🙂 Może po prostu mam farta, bo ilekroć coś kupię, to jestem zadowolona 🙂)) A zaczęłam, bo moja kuzynka troje swoich dzieci tam ubiera i zaczęła mi po swoich maluchach ciuszki podrzucać - sama H&M, prane x razy i w idealnym stanie!

A buciki kupię pewnie jak zaczną się wyprzedaże 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
yenefer07 napisał(a):
Agisal no w koncu jakies fotki:-) Dominik naprawde uroczy...jak patrze na Twoja fotke profilowa, a nate zdiecia, to widac jak sie zmienil i taki "dorosly" sie zrobil...cudny!!!
I jestem w szoku , ze sam je kanapeczki, gratulacje !


W imieniu Dominika dziękuję za komplementy 😉 tak sam je kanapki ale tak bardzo to polubił, że gardzi jedzeniem z łyżeczki i najchętniej wszystko jadłby z rączki 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry napisał(a):
ja kupiłam UŻYWANY na alegro z coccodrillo i jestem bardzo zadowolona. Jest dwuczęściowy gratis dostałam czapkę i szalik z kompletu.

Agisal super fotki Dominiczka 🙂 Bardzo ładne masz panele 😜


Dzięki 🙂 Twoje też mi się podobały 😉
no ja też chyba kupię (o ile kupię) z cocodrillo....ile zapłaciłaś i jaki rozmiar wzięłaś? choć Armando jest pewnie dużo większy od DOminika.....mój bąbel nie ma jeszcze 80 cm (chyba) i boję się, że "utopi się" w r. 86 😞 sama już nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agisal :

http://allegro.pl/coccodrillo-kombinezon-dwuczesciowy-r-80-86-gratis-i2646562309.html

Moja rada jesli szukasz cieplego to albo coccodrillo albo marquita - najlepiej mi się podobały. Patrz na rozmiar 80.

hehehe a wiecie co ja pierwszy kupiłam na 92 przyszedł i się załamałam bo moje dziecko w nim zagineło.... 😁 😁 😁 dobrze że sprzedałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas nawilzacz od kilku dni w nocy obowiazkowo, bo Oskar jeszcze sie smarka, a w domku suche powietrze...wlasnie, tylko nie wiem czy taki nawilzac duzo pradu ciagnie?az sie boje, bo cala nic wlaczony! My mamy tego smoka firmy Climatic, akurat jak znalazl do pokoju dzieciecego, ale ja dostalam go w prezencie i gdybym miala kupywac sama to chyba wybralabym taki normalny, dorosly:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry napisał(a):
Wiesz co nie wiem jutro zmierzę ale coś ale Kacper nie jest wysoki.


Ja też jutro zmierzę Dominika ale wydaje mi się, że może mieć z 76-77 cm

Co do linka dot. żlobka i wydarzeń w nim to jestem w szoku.... jak można coś takiego zrobić malutkim dzieciom....trzeba nie mieć sumienia!!!! 😠 😠 tylko te wydarzenia i tak utwierdzają mnie w przekonaniu, iż mimo wszystko wolę oddać dziecko do żłobka.....tam inna pracownica nie mogła na to patrzeć i powiedziała prawdę a opiekunka wdomu może znęcać się nad dzieckiem i nie dowiesz się o tym- no chyba, że zamontujesz kamery....albo dziecko będzie na tyle duże i konatkowe, że samo powie.....Może jestem przewrażliwiona na punkcie opiekunek bo nie każda jest zła ale kurde nie mam zaufania do obcej osoby, która nie zostałaby mi polecona....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lala89 zdrówka dla Majuni!!
Moja Emisia waży 10.4kg i jeszcze jeździ w swojim chicco 0-13 ale nóżki już się nie mieszczą więc niebawem przenosimy sie do Recaro. Dostaliśmy od znajomego więc zaoszczędziłam trochę kasy. Na początku Emilka się go bała i nawet w domu nie chciała siedzieć więc stosowałam systematyczną desensytyzację.
Agisal specjalnie dla Ciebie treść mojego listu:
W ostatnich numerach poruszyliście temat treningu czystości. Z ogromnym zainteresowaniem przeczytałam kiedy i jak należy pożegnać się z pieluszką. Mam siedmioipółmiesięczną córkę, którą zaczęłam sadzać na nocniczek, gdy miała 5,5 miesiąca. Od tamtej kupki w pieluszkę zdarzają się sporadycznie. Wysadzam ją zawsze po spaniu i kilka minut po jedzeniu. Po chwili pojawia się siku lub kupka. Nie mogłabym spokojnie siedzieć i patrzeć jak załatwa się w pieluszkę. Jestem bardzo zadowolona, że trening czystości rozpoczęłam tak wcześnie, ponieważ skóra pod pieluszką jest czysta i nie ma ryzyka odparzenia. Ponadto chronimy miejsca intymne przed kontaktem z kałem, co jest niezwykle ważne u dziewczynek. Dziekuję, że poruszyliście ten temat na łamach "Dziecka".

Napisałam trochę więcej ale wycięli 🙂

Co do kombinezonów kupiłam jeden ale chyba dkupię jeszcze jeden bo pewnie Emisia nie raz wyląduje w śniegu jak juz zacznie sama chodzić 🙂

Wiecie co? Zaczynam się martwić. Skoczyły mi hormony no i trochę poszalałam z męzem a test owulacyjny wykazał dni płodne! Masakra po prostu! Bo oczywiscie na zabezpieczenie nie było czasu 🙃 Kurde no...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...