Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sie i ja 🙂 dzisiaj jest sprzatanie po imprezie. imprezki fajne 🙂 maly grzeczny 🙂 prezentow masa, teraz sie zastanawiam gdzie ja je pomieszcze, sanki napewno beda czekac na zime na balkonie 🙂 fotki wrzuce pozniej jak ogarne wszystko puki maly spi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam!
Gratuluję Wszystkim roczniakom i ich mamusiom 😉 ze zdjęć i opisów wynika, że imprezy udane 🙂 a Oskar wyglądał BOSKOOO!!!
u nas impreza w dniu urodzin czyli w niedzielę 18.11 muszę zacząć planować co i jak bo czasu coraz mniej....Zania pisałaś o sałatce z tortellini- chyba się skuszę na nią i zrobię wg Twojego przepisu.....robisz na oko czy masz dokładny przepis- chodzi mi o ilość skłądników? na 1 opakowanie tortellini 1 brokuł i 1 seler naciowy? a cebuli ile? i jakie przyprawy? tylko sól i przeprz?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mala fotorelacja 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/27/1007508s.jpg/][IMG]http://img27.imageshack.us/img27/8042/1007508s.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]


musze zobaczyc co tam dostalem 😁
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/37/1007510l.jpg/][IMG]http://img37.imageshack.us/img37/3946/1007510l.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny czy wasze dzieci po takich ciastach z kremami nie mają żadnych sensacji ani wysypek?
Pytam bo ja dla małego piekę jutro biszkopt bez proszku do pieczenia na eko jajkach i przełożony masą budyniową z eko masłem. Może ja po prostu przesadzam z tym wszystkim 😞((.

Wszystko robię sama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia ja kupowalm tort, cholera wie z jakich skladnikow itd, wszystkie dzieci jadly, lacznie z Oskarem i nic nikomu nie bylo. Ja tam nie patrze czy cos jest dla dzieci czy nie...Oskar ostatnia zjada moje jogurty, owocowa wyspe z jogobelli i wrecz ja uwielbia, a jogurtow dla dzieci nie chce jesc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madzia_m3 napisał(a):
Dziewczyny czy wasze dzieci po takich ciastach z kremami nie mają żadnych sensacji ani wysypek?
Pytam bo ja dla małego piekę jutro biszkopt bez proszku do pieczenia na eko jajkach i przełożony masą budyniową z eko masłem. Może ja po prostu przesadzam z tym wszystkim 😞((.

Wszystko robię sama

Madziu a mogłabyś wrzucic przepis na to ciasto? Bo Werka "dorosłego" torta też nie dostanie a to w końcu jej urodziny więc taki mały torcik robiony pod nią byłby super
I jeszcze jedno pytanie mam do Ciebie: zastanawiałaś się juz nad wózkiem? Czy planujesz radzić sobie bez podwójnego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez ju zprzestałam patrzec czy daje Kubusiowi jedzenie dla dorosłych czy dzieci Nasza pani alergolog powiedziala ze dziecko od chemii i tak nie ucieknie Dzis u nas na kolacje pizza ale sama robie taka na cieniutkim ciescie i Kubus tez bedzie jadł Im mniej zaczełam chuchac i dmuchac tym u nas mniej problemów

Dziewczyny mamy zaraz urodzinki chrzesniaka meza Chłopczyk 3 lata i nie mam pomysłu na prezent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny musze sie pochwalic Postanowiłam ze po urodzinkach zaczne uczyc Kube samodzilnego jedzenia łyzeczka Przełozylam mu serek do miseczki dałam w łape łyzeczke a moj skarb zaczol jesc Poczestował tez podłoge i sciane ale z połowe zjadł sam Jestem z niego bardzo dumna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja jestem leniwa więc podeślę Ci linki na konkretne przepisy ( wszystko wypróbowane i robione nie raz).

Robię biszkopt http://www.mojewypieki.com/przepis/biszkopt-przepis-ii

Budyń robię z tego przepisu

http://www.mojewypieki.com/przepis/domowy-budyn-z-wanilia

Następnie wyjmujemy masło, czekamy aż będzie miało temp. pokojową, ucieram je mikserem na puszysty krem ( możesz też wziąć budyń dr oetkera waniliowy bez cukru, nie ma w nim żadnych świństw, ta opcja wymaga dodania do masła 1/2 szklanki cukru). Następnie dodaję stopniowo budyń i miksuję. Jeśli by było za gęste dodać mleka, po łyżce.

Po ostygnięciu biszkoptu przekrajam na pół i smaruję moją masą, następnie górę i brzegi. Polecam namoczyć biszkopt wodą z cukrem i cytryną. Pewnie wspaniale by współgrały tutaj owoce pomiędzy biszkoptami, ale to już według uznania. Górę zrobię tak, że wydrukowałam sobie na kartce papieru szablon samochodu, wieczorem wszystko powycinam, następnie przed podaniem nałożę szablon i posypię kakao.

Przepisy pośrednie są sprawdzone, kompozycja ogólna to ta naprawdę klasyczny tort waniliowy.
To co można też zrobić to na sam wierzch wylać galaretkę, tylko dla takiego malucha najlepiej malinową. Wtedy nie robimy szablonu wiadomo.

Robię tort jutro. To jest opcja na nasze wewnętrzne urodziny. Mam nadzieję, że będzie Kubusiowi smakował. Bo to jest główny cel.

Co do wózka, nie będę kupować podwójnego. U mnie maleństwo planowo przyjdzie na świat jak Kubuś będzie miał rok i niecałe cztery miesiące, chociaż cały czas straszą, żebym wytrzymała tylko do 36 tygodnia z tym rozwarciem.
Kubuś stawia już sam pierwsze kroki, więc po prostu nie będę ganiać na dalekie spacery tylko przez pierwsze miesiące chodzić po osiedlu. Liczę też na spacery dwoma wózkami z babcią lub z mężem po pracy. Jednak jeśli nie będzie takiej możliwości zamiast porywać się na wózek dla dwóch osób rozwiązaniem może być
http://www.babymama.pl/Dostawka-do-wozka-dzieciecego-BuggyPod2-p802.html
Różne firmy i różne ceny lub dostawka do stania do wózka.
Na razie jestem na etapie planowania drugiego pokoju z ikei. Już mamy pomysł dzięki babci, która jest nieocenionym doradcą.

Na sobotę dla gości zrobię tort makowy z kremem z białej czekolady i mascarpone ( jak pisałam tysiąc razy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wiem ze Emilka powinna już jeść łyżeczką ale to oznacza że musze przygotować litr kaszki żeby może 200ml z tego trafiło do buzi no i załozyć jej kombinezon łatwozmywalny 🙂

Madziu boszkopt z Twojego przepisu jest nieoceniony! Zawsze wyjdzie taki mieciutki, puszysty i wilgotny 🙂 Emilka się zajadała. No i ja bym spokojnie dała Kubusiowi taki torcik jak robisz jeśli nie jest alergikiem.

Moje dziecię powoli dochodzi do siebie po tej wysokiej gorączce ale jeszcze troszkę zmęczona i śpi 2 razy dziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesć Dziewczyny, ja tylko na chwilkę, bo padam na nos i zaraz się zrelaksuję przy "Chirurgach".
Strasznie się cieszę, że już po imprezach, bo jeszcze chwilka i naprawdę bym umarła 😁 W każdym razie obie imprezki udały się fantastycznie, Maksikowski cudnie bawił się z dziećmi, został zasypany fantastycznymi prezentami 🙂)) Oba torty mieliśmy kupne, bo już z tym bym się nie wyrobiła, bo i tak piekłam bułki do hot-dogów, szarlotkę, drożdżówkę, babeczki, babkę cytrynową i chlebek bananowy + konkretne jedzenie i naprawdę nie miałabym już po pracy na to czasu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobrywieczor
maksiu zasnal dzis byl kochany i grzeczny a rzadko mu sie to zdarza:]
jutro mamy o 9"30 szczepienie ale przy okazji dowiemy sie wage wzrost i wogole wsyztsko sie pooytam o te jego noce i ciagle budzenie tez...moze mnie poratuja ;]

dzis pogoda paskudna ale dzieki temu mam posprztane podglogi umyte odkurzone pranie zronione obiad zrobiony i to na dwa dni:]


wsystkie imprezy urodzinowe super:] zdjecia fajowskie////oskarek to poportu wymiata w tym krawacie...pokoj slicznie ozdobiony mateuszek...i sanki no bomba:];]czekamy na reszte:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamunie!
ja tylko krótko że u nas ok, padam bo już 4 dzień chodze spać po 1 w nocy bo chce podgonić z remontem.. w sobote malowanie ścian / gruntowanie, wczoraj kasetony a dziś malowanie drzwi.. jestem wykamana. Ale oby do piątku (wtdy rozkłądamy wykłądzine... )

poczytałam i przynajmniej wiem co u was

a jeszcze wczoraj po 23 wybili nam okno butelką z piwa, była policja bla bla bla ale więcej o tym jutro bo dziś już padam na twarz. :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar i Mateuszek to tacy przystojni Solenizanci!
MamoMatka Emilka też dostała sanki i czekają na zimę na balkonie 🙂
Yen śliczna z Was rodzinka! Tacy ładni jesteście no 🙂
Dzień się u mnie zaczął wspaniale bo mąż na chwilę z pracy przyjechał 🙂 Wrócił o 6 i o 7.15 pojechał z powrotem. To się nazywa pracoholizm.

Lala strasznie się cieszę że tak poganiacie z remontem i nie mogę się doczekać zdjęć, gdy pokoik będzie juz gotowy. A z tą szybą to jakiś żart?

Krusyna ale miałaś swietne menu!!! Palce lizac!! A skąd miałaś przepis na chlebek bananowy Bo akurat mam sporo bananów 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry 🙂 Ja wczoraj dostalam natchnienia ii zrobilam przemeblowanie w pokoju 🙂
Mina meza jak zobaczyl pokoj bezcenna 😁 🤪
Mezus wywiercil otworki w futrynie na haki do hustawki, Matus jak sie hustal to zacieszal az sasiedzi slyszeli 🙂
Yen- Oskarek maly przystojniak 🙂 i 100Lat dla Niego!!:*
100 lat dla Kini Gosi!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marinel_E napisał(a):
MamoMatka ja też poluję na huśtawkę ale nie wiem czy znajde w jakimś sklepie o tej porze roku.


Tak jak napisala shelby hustawki sa przez caly rok w sprzedazy 🙂 a matus dostal od babci na urodzinki hustawke taka http://allegro.pl/hustawka-z-materacem-kolor-certyfikat-ce-haki-i2789420142.html zwykla a bedzie na lata 😉
A i wczoraj z racji tego przemeblowania zmienilam Matusiowi lozeczko na wieksze a to co mial teraz dalam bratu zeby juz mial dla malenstwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja chcę taka plastikową kubełkową 🙂 Widziałam kiedyś taką w kauflandzie ale tylko jedną mieli. Nie oplaca sie zamawiac na allegro bo kosztuje 45 zł z przesyłka a w sklepie była za 25.
Emilka pospała dzisiaj do 10.40. Dopoero śniadanko zjadła. Całą noc przespała więc jestem zadowolona że tak ładnie spi, bo się zaczynałam martwić czy jakieś choróbsko się nie rozwinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Babeczki,

U nas też noc super wstawałam tylko dwa razy, wystarczyło, że przykryłam Kubusia i dalej spał. Nie brałam go do łóżka, obudził się o 6 na mleko, zjadł a potem jeszcze pospał z mamą do 8 🙂.

Babcia właśnie poszła na spacer, a ja zaraz biorę się za ciasto na jutro i inne przygotowania. Nie wiem w co mam ręce włożyć. Mam dużo energii ale brzuch mnie pobolewa niestety.
Krusyna ja jestem pełna podziwu, że dałaś radę aż tyle zrobić. Ja też mam dużo, ale chyba nie aż tyle. Mam jedno przyjecie na 10 osób. A jutro nasze wspólne we trójkę z Kubusiem, to robie tylko tort dla Kubusia, a moja kochana mama przywiezie gołąbki.

Co do huśtawek, ja jestem na czasie, bo robię listę zakupów do Kubusia pokoju. I wydaje mi się że fajniejszym rozwiązaniem jest http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S19809351/ Tylko musicie to zobaczyć na żywo, na ile dziecko się w tym trzyma. Będzie też na starsze lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...