Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Marinel ja też mam ten sam leżaczek co Lala. Fajniutki jest. Nasze Emilki będą się więc bujać w tych samych sprzętach 🙂 Szkoda że nie możesz dodać zdjęcia Emi bo jestem ciekawa czy jest podobna do mojej.

My już po szczepieniu. Wykupiłam szczepionkę Infanrix dzięki temu mała była dwa razy kuta a nie trzy. U nas kosztuje ona 129 zł. Następne szczepienie za 6 tyg. I też będzie tylko jeden zastrzyk zamiast trzech.
Emilka 19 stycznia w dniu szczepienia ważyła 6200 g!!

Lala piękne zdjęcia z chrzcin. I widzę że nawet bukiecik przypięłaś do beciku- śliczności normalnie!

Yenefer też się zastanawiałam gdzie się podziewasz i czemu nie piszesz. Co prawda ja też ostatnio mniej pisałam ale czytałam was regularnie. Mi też trochę zostało do zrzucenia. Robię 6 weidera zobaczymy czy coś to da.

Gosiaq filmik z Filipkiem mnie rozbroił- cały czas się uśmiechałam do niego! Śliczny chłopczyk, a końcówka zaskakująca hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie 🙂 Oskar śpi, tatuś poszedł do pracy , więc mam chwile dla siebie...oglądaliśmy dzisiaj łóżeczka na allegro i znalazłam sobie takie 🙂Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
Będę musiała zamówić lada dzień, żeby już czekało na Oskara w Polsce 🙂 Dziadkowie chcieli mi kupić łóżeczko, skoro wózek kupiliśmy sobie sami, ale uparłam się , że kupię sobie sama, bo chciałam żeby mi pasowało do mebli w domu itd 🙂 Jak już się upierają nad prezentem to chętnie im pokażę jaka spacerówka mi się podoba na lato dla małego, bo tej co mam w zestawie z wózkiem na razie nie będę używać, bo jest ciężka! Nawet nie wiecie ile mamy spraw do załatwienia przed wyjazdem stąd...a i tak nie wiem czy z czasem nie będę musiała przylecieć tutaj znowu żeby zamknąć konto itd, na razie tego nie robię, bo wpływa mi na nie macierzyńskie i jeszcze te benefity dla dziecka, a oni póki co nie muszą wiedzieć , że wracam 🙂 Na dodatek będziemy musieli zdać to mieszkanie, doprowadzić je do ładu, żeby depozyt odzyskać itd...Mój kochany po powrocie wynajmie pokój u znajomych , bo nie opłaca mu się wynajmować całego mieszkania....no a w Polsce, zaraz po przyjeździe chrzciny i mała zmiana wystroju mojej chatki , więc nudzić mi się nie będzie. na szczęście babcia już sobie urlop zabukowała i się zaopiekuje małym, zresztą na początku chyba i tak u rodziców z małym zamieszkam skoro w moim domku robimy malowanie itd 🙂 Szkoda tylko, że tatuś jeszcze nie będzie mógł z nami zostać...z dnia na dzień widzę, jak coraz mocniej zaczyna go to boleć, dziś mi powiedział, że się boi, że jak wróci na boshe narodzenie to go mały nie będzie pamiętał 😞 Ale Gosiaq daje sobie jakoś rade z rozłąką , to i ja tez dam 🙂

A właśnie ja nie widziałam filmiku Gosiaq!

Lala Majusia to prawdziwa modelka 🙂

Zaniu powdziwiam, że ćwiczysz, mi się na razie nie chce...po powrocie na aerobik się zapiszę i przejde na mała dietke to może uda się zrzucić te pare kg!A i Twoja Emilka już sporo waży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
yenefer, łóżeczko śliczne! bardzo mi się podoba ale wersja z żyrafką 🙂

Ja też mam teraz chwilke dla siebie, więc buszuje po necie. Maja śpi, mąż w pracy.
Ogarnęłam mieszkanko, miałam prasować i pranie zrobić, ale postanowiłam poleniuchować troszke 🙂
Faktycznie 6200 to sporo 😁 jak te nasze zieciaczki rosną!
Też tak macie jak ja ? że jak chodziłam w ciąży to każdy tydzień trwał tak długo.. nie umiałam się doczekać 12tygodnia, potem każdego następnego - a teraz jak Majeczka jest już z nami to te prawie 9 tygodni zleciało jak 3 dni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no i jeszcze iałam dodać..

Yenefer racja póki co nie muszą wiedzieć że wracacie. Lepiej niech ich ''oczy'' nie bolą.
Teraz pewnie będziesz miała dużo na głowie, urządzić się w domku itd. Dobrze, że będziesz miała wsparcie w rodzicach - Oskarowi pewnie to nie będzie przeszkadzać bo znając życie dziadki strasznie go rozpieszczą z tej radości że wróciliście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lala mi też się bardziej podoba z żyrafką 🙂 Dziadkowie wręcz nie mogą się doczekać kiedy wnusia na żywo zobaczą i będą mogli spędzać z nim czas 🙂 A na dzień babci i dziadka ,moi rodzice i rodzice mojego facia spotkali się po raz drugi i razem świętowali 🙂
Co czasu to masz racje, w ciąży dni tak okropnie się dłużyły, że już człowiek głupiał czasem od tej nudy, a teraz? Dzień zlatuje jak pstryknięcie palcem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yenefer! zazdroszcze że mały sam usypia... Ja to muszę albo się z nią kłaść do łóżka, albo kołysać w wózku 🤢 nawet przez pół godz! 😲 Zośka nie łatwo zasypia 🤨

a ja posmarowałam jej buzię kremem (mialam próbkę) Oilatum Soft i po dosłownie 3 minutach tak się jej skórka zaczerwieniła!!! 😲 zmyłam to od razu i posmarowalam moim zzaufanym kremem Nivea na każdą pogodę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 napisał(a):
Mamy karmiące czy to możliwe że maluszek najada sie ssać piers przez 7 minnut Jakoś mi się to krótko wydaje


Tak to możliwe 🙂 Mój Dominik ssie pierś max 8' zawsze ssał tak krótko. Na początku myślałam, że nie dojada i dobijałam Go butelką ze ściągniętym mlekiem aż w pewnym momencie nie chciał jeść więc ja spanikowana pojechałam do poradni laktacyjnej i się okazało, iż jest przekarmiony 🙂 🙂 miałam zaprzestać Go dokarmiać....cały czas tak krótko ssie a na wadze ładnie przybiera tzn. teraz troszkę mniej ale to przez tą chorobę....w ogóle zauważyłam, że jest słabszy...wcześniej ładnie podnosił głowę przez kilka minut a teraz po minusie płacze....zaczyna mnie to niepokoić....mam nadzieje, że szybko wróci do formy po tej chorobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agisal na pewno wszystko będzie dobrze Choroba zawsze osłabia także nie masz sie czym martwić a jak masz watpliwosci to najlepiej skontaktuj sie z pediatra Mój synek wcale nie chce podnosic głowy jak lezy na brzuchu a potrafi tylko len sie z niego zrobil straszny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas na katar najlepszy jest właśnie spacerek 🙂 A sól fizjologiczna tylko wspomagająco 🙂
Agisal, przesyłam dużo sił dla Dominiczka, niech mu się coraz lepiej bryka na brzuszku 🙂
Nina często nie je zbyt długo. Od jakiegoś czasu robi sobie ze 2-3 takie 20-30 minutowe karmienia w ciągu dnia, ale tak to kilka minutek i koniec. Najwyżej jak głodna jest to za chwilę znów o cyca woła, ale też krótko trwa karmienie 🙂
Mój brat też nie tolerował Oilatum jak był mały. Miał skazę białkową i pewnie po jakiejś wysypce miał zalecone kąpiele w tym. Ale jak tylko go mama do wanienki włożyła, to się cały czerwony zrobił i my z siostrą biegałyśmy wodę zmieniać, żeby go raz dwa opłukać...
Ninka w dzień raczej nie zasypia sama, tylko trzeba ją troszkę ponosić, ale dziś... Chciałam wyjść na spacer zanim zaśnie, więc leżała, marudziła, popłakiwała, a ja jej nie brałam, tylko siebie ubierałam, herbatkę chciałam wypić... a tu nagle cisza... patrzę, a ona śpi! 😉
Uwielbiam Majeczkę z tą kokardką, ślicznie tak wygląda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Shelby napisał(a):
a i jeszcze jedno przydatne dla tych co karmią butelką
schemat żywienia (koleżanka studiowała pielęgniarstwo i pokrywa się z tym, czego uczyli jej na pediatrii)
http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/jadlospis-doskonaly/392-schemat-sztucznego-zywienia-niemowlat.html?start=1

oj, no to bardzo sie pokrywa z moim zywieniem 😞 moj zarlok zjadl ostatnio 220 ml na dobranoc (mojego). Fakt, ze mleko je 5 razy na dobe, rzadko 6, ale dostaje jabłuszko, więc nijak w te tabele nie da się nas upupic 😉
A na spacerki jak najbardziej wychodzcie z katarem! tylko przynosi ulgę.
Yen, jeśli nie wychodzisz, to wietrz Małego przy oknie i tyle. I bez wyrzutów sumienia mnie tutaj 😉
Lenymamo! gdzie jesteś??? goście Polandowi to chyba na ten weekend dopiero mają zjechać, więc gdzieżeś Ty?
O Cherry nie wspomnę 🙂
A Maja Lali to faktycznie tą kokardką podbiła me serducho! wygląda boooosko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój Filipek to aniołek 🙂
Śpi mi w nocy ładnie raz wstaje na karmienie a potem sen do 9 czasami zdarza nam się spac do 12 😁 😁
Tylko śpi je i się śmieje 🙂 powoli zaczyna głużec 🙂 W czwartek byliśmy na szczepieniu wybraliśmy bezpłatne i nie wiem czy dobrze zrobiłam. Ale jak się okazało Pani nie mogła mi go zaszczepić bo było za krótko od ostatniego szczepienia. Czy któraś z Was szczepiła bezpłatne? Jak uważacie?

Filipek mi się troszkę rozchorował ma katarek i kaszelek. Musimy czekać do jutra bo nie ma naszego pana doktora w przychodni.

Fifi waży już 5500 🙂 🙂 mam nadzieję, że niedługo będę mogła wstawić zdjęcia mojego Synka 🙂 Mam nadzieję, że wasze pociechy zdrowo się chowają 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...