Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
czesc dziewczynki... 🙂 🙂 🙂

oj wczoraj to był jakis ten dzien do bani 😞

ale mężuś wrócił z pracy z bukietem róż 😎 😎 😎 😎

u nas noc super nie przechwalając Jaś zasnął po 22 i obudził sie o 4.30 potem o 6.20 i o 9.40


skoreczka???????????????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natalia ja małemu wyciskałam czosnek posypywałm majerankiem wstawiałm na pokrywce wyłożonej foliom aluminiową w rogu łóżeczka, smarowałam nosek maścia majerankową i smarowałam spirytusem plecki 50% wczesniej nasmarowałam go grubo oliwka 3 dni i przeszło

Nikusia i Anabel mój Mały tez nie chce ostatnio jesc po kąpieli domaga się żeby od razu go włożyc do łóżeczka od razu zasypia po 30 min się budzi i dopiero chce mi jesc


Anabel ja mam tak samo mam miękie piersi jak by w ogóle w nich mleka nie było ale mały się najada ale daje mu już z oby dwóch w dzień bo w nocy je z jednej


Anabel wspołczuje przeziebieneia męża bo chłop chory to jak dziecko mój tez przeziębiony kupiłam mu własnie leki też marze żeby odpocząc zrelaksować się ale tak żebym nie musiała patrzec w telefon czy mały już wstał i jest glodny i musze wracać tak mi przykro z powodu dziadka Naprawde wszystko pod górkę

Dziewczyny wszystkie widze miałyśmy zajefany dzien kobiet ja też mam dośc mały od 3 dni dostaje jakiegoś szaleju nawet do łazienki nie mam jak wyść jak pisałam wam wczoraj do 8 bylam obrobiona w kurza mnie to wszystko bo ja usypiam dziecko już widze ze mały zasypia i wracaj z paracy i szwagier raz ze zimni i ładuja mi się do pokokuj i nie patrza czy dziecko spi czy nie wczoraj zwróciłam uwage o to szwagrowi zby najpierw się zagrzał to kazał mi nie przesadzać zapieniłam się ale się nie odezwałam za każdym razem jak go usypiam mówie żeby byli ciszej ajk wejda do mnie to przecierz on nie spi ma otwarte oczy jak dziecko Am spac jak jest głosno widze ze mu się przymykaja oczy co jest najlepsze ze go wybudza i zabieraja się jada mój wczoraj do mnie czego się tak drzesz a ja na to bo kazdy przyjdzie rozbudiz go potem ja musze biegac znim po całym mieszkaniu bo nie może zasnąć a wszyscy zabiorą się do roboty a ja nawet nie ma jak sobie jesc zrobić


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc
Ja tak na szybko ide szykowac dalej bo mała zasneła ale i tak od rana dała mi duzo porobic lezała w lezaczku i patrzała jak chodze po kuchni a synek asystował przy ozdabianiu schabu 😉

Teraz poszedł do babci a własnie maz wrocił z pracy bo stwierdził ze nie da razy pracowac jak jest chory
A napisac wam jeszcze coa ja tez mam stan podgoraczkowy mysle ze ten ból głowy co mówiłam od dwóch dni to zapalenie ucha bo cały czas mnie boli z jednej strony wiec to tak jak od tego no i ta temperaturka no ale pomim tego jestem jeszcze optymistycznie nastawiona bo co jeszcze moze sie stac???
Załatwiłam opieke dla dzieci na czas pogrzebu ale powiedziałam ze na stype nie pojade bo potem w domu sie nie wyrobie
Dobra uciekam paaa wpadne pózniej jak mi sie uda i bede miała jeszcze siły kompa odpalac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
U nas noc ok 🙂 Fabi jadł o 23.30 i 4.30 🙂 a potem o 8.
Na 18.30 mamy do lekarza,zobaczymy co z tą skórą Fabisia i jak dalej ze skazą będzie.
Wysyłam Wam mojego Śmieszka 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/851/1331226045118.jpg/][IMG]http://img851.imageshack.us/img851/2716/1331226045118.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny wróciłam ze szczepień! Zosia była bardzo dzielna oczywiście troszkę popłakała a serce matki się kroiło 🤨 Kiedyś wam pisałam,że Zosia ma krosteczki na buzi i tego zrobiło się jeszcze więcej na raczkach, brzuszku ,plecach i jest podejrzenie nietolerancji białka 🤨. Dziś dostałam receptę na bebilon pepti a w poniedziałek jadę z małą do alergologa aby potwierdziła albo wykluczyła skazę i dostać refundację na to mleko. Okazało się,że za mleko bez refundacji dałam za 900gram 44zł a moje zwykłe bebilon kosztuje 43zł 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć

Ale dziś dziwny dzień - nic mi się nie chce i tak jeszcze szaro na dworze 🤨

Nikusia, Anabel dziękuję za życzonka 😘

Anabel współczucia z powodu śmierci dziadka męża. I nie za ciekawie się złożyło z pogrzebem i chrzcinami 🤔

Kruszyna czekałam w sumie na tą informację co z krosteczkami Zosi - no i teraz ciekawe czy to ta skaza. A czekałam na to info, bo mój Mały też miał krostki na buzi, ale zniknęły po wypiciu przeze mnie calcium.

Kasiulka Fabiś ma śliczny uśmiech 🙂

Kacha to mówisz, że koniec połogu...? 😉 Fajnie 😜

Wielka współczuję rozbudzania Ci maluszka! 😠 Weź ich wszystkich ochrzań porządnie, co to ma być 😠

Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Was mamusie.

Kruszyna i Elk
a odhaczam sie 😘

Nie mam czasu na nic, biegam po domu jak zabawka nakręcana z tyłu pod ogonkiem 😉
Na dodatek przedwczoraj dostałam pierwszą miesiaczkę po porodzie.
Dzieci płaczą i domagaja się czegoś jedno przez drugie. I na dodatek mam nowe zmartwienie ale nawet nie chce mi sie pisać na ten temat.
I musze pochwalic sie moimi małymi sukcesami:
- pieluszki Mikołaja pokonane, wczesniej nie pisałam bo nie wiedziałam czy do konca sie ich pozbyliśmy, ale teraz myslę ze to juz sukces ☺️ 🙂
- schudłam następne 2kg 🙂

Anabel moje kondolencje!
Nikusia dziękuję za dedykację do twojego nowego avatorka 😉
Kasiulka Fabianek przystojny chłopaczek 🙂
Natia1980 to ja Ciebie bardzo ale to bardzo rozumiem- to w związku z twoim wczorajszym postem! Praca na sląsku to jakieś wielkie nieporozumienia. My juz nawet sie nie kłócimy z tego powodu, to już za nami. Bądź cierpliwa. Tylko to moge ci poradzić.
Kruszyna przykro mi z powodu tych krostek 😞 Przyczepi sie cos do dzieciaczka i tylko same zmartwienia. A to twoje mleko rzeczywiście drogie.
Kacha ja uzywam Dada, sa fajowe. Nie przepłacam, ale ja mam nauczke bo mam juz drugie dziecko 😉
Nikusia daj znać jak po szczepieniu.

Będę jakos zaglądać 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka
Wróciliśmy ze szczepienia, Emilka krzyczała a ja miałam ochotę razem z nią. I kupiła szczepionki 5 w 1 więc były tylko dwa ukłucia.
Jeszcze chciałam kupić pozostałe dwie szczepionki (bo teraz mam kasę, ale potem jak nie będę miała dochodów to może być problem) i pani w aptece mi zaproponowała, ze zapłacę, zostawię receptę i paragon i jak będzie szczepienie to będę odbierała. 🤪
Emilka przytyła przez 3 tyg 445g i w sumie teraz tyje proporcjonalnie, ale nie potrafi nadgonić tego co na początku straciła. Jak pokazałam lekarce ile ona je to powiedziała mi, że się zastanawia z czego ona w ogóle przytyła. Dostałam skierowanie na morfologię.
Normalnie wróciłam do domu cała spocona, w przychodni ciepło i jeszcze się zestresowałam, 🙃.
Wypytałam pediatrę i jeśli po szczepieniu mała będzie miała ponad 38 st to podać paracetamol, a jeśli chodzi o stan podgorączkowy to u niemowlaka temp do 37,2-37,3 uważa się za normalną i nie powinna niepokoić bo wynika z niedojrzałości układu nerwowego (może podskoczyć nawet po płaczu). Jeśli dziecko choruje to temp zbija się lekami jak przekroczy 38,5.
Lekarka powiedziała mi też, żebym wykupiła w aptece altacet w żelu (kupiłam junior) i jeśli by miejsce ukłucia bolało to smarować (przechowywać w lodówce i smarować schłodzonym)

Beata alergia na mleko to nie tylko krostki na buzi, ale też na zgięcia kolan, łokci itd.
Kruszynka współczuję, jeśli to alergia. A ceny mleko kosmiczne. Napisz jak Zosia po szczepieniu.
Skoreczka super, ze jesteś. 😘 😘

Rozdawałam dziś moje wizytówki z prośbą o 1% i wszyscy reagowali pozytywnie. 🙂 🙂 🙂
wszystko przeczytałam, ale nie mam czasu odpisać bo lecę obiad kończyć 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
skoreczka to ty bedziesz chudziutka laseczka 😘
nikusia fajnie ze juz po, moze obejdzie sie bez dolegliwosci. 😘
Anabel moje kondolencje. 😞

a tu sa zaproszenia ktore dostalam , ale jestem zadowolona z zakupu hmmm 😎 😎


[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/193/zdjcie0433w.jpg/][IMG]http://img193.imageshack.us/img193/2707/zdjcie0433w.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]


[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/442/zdjcie0434c.jpg/][IMG]http://img442.imageshack.us/img442/5659/zdjcie0434c.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]



Aniołek 😁
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/861/zdjcie0432p.jpg/][IMG]http://img861.imageshack.us/img861/1534/zdjcie0432p.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
skoreczka napisał(a):
Nikusia chciałam Ci pomóc z tym podatkiem ale jednak nie pomogę, bo zabrali by z tego co mi zwracaja ( bo dopytywałam sie osoby która mnie rozlicza) a i tak zwracaja bardzo malo. Może w przyszłości się uda ☺️


Skoreczka ja też rozliczam PITy i to nie tak.
1% podatku jest zabierany z tego co masz oddać Urzędowi Skarbowemu, a nie z Twojego zwrotu. Nie wyjdzie 1% jeśli cały podatek dostajesz do zwrotu. Jeśli nie cały to wtedy jest z czego odliczać. Domyślam się, że korzystasz z ulgi prorodzinnej na Mikołaja, ew za internet (jeśli jest na Was). Ale jak nic nie wyszło to się nie przejmuj, bo u mnie też nic nie wyszło( bo cały zabrany podatek dostałam do zwrotu). Z osób, które do tej poru rozliczałam tylko jednej osobie wyszedł 1% do doliczenia.
Mam jeszcze prośbę, Beata wypowiedź się proszę na ten temat.
Skoreczka ale łap oklaski, że chęci 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
skoreczka napisał(a):
Nikusia no to Beata sie wypowie a ja się jeszcze raz dopytam 😉
Dziękuję za oklaska choć go nie widzę 😁


kurcze, nie wiem jak ja klikłam, że oklask nie wskoczył ☺️ ☺️ ☺️ ☺️
już masz 😁 😁 😁

Elka super te Wasze zaproszenie. Zostaw sobie jedna na pamiątkę dla Jasia jak dorośnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beata tak wiec czekam jeszcze do poniedziałku mam nadzieję,że to się wyjaśni 🥴 Moja na początku miała na skroni i na czole a teraz ma prawie wszędzie. Tylko parę dni była jakaś poprawa a od wczoraj nawał i jak pociągnę palcem po jej policzkach to sa one bardzo szorstkie 🤨
Natrafiłam na tak uprzejmą panią w rejestracji do arelgologa,że w szoku jestem do tej pory. Oczywiście nawał jak wszedzie ful pacjętów i pani chciała zapisać nas dopiero na koniec kwietnia 😞,ale jak jej wytłumaczyłam ile ma tygodni to poszła do lekarki i załatwiła mi wizytę przed pacjętami i to na NFZ już w poniedziałek 🙂
Dziś zważyli mi Zosie i ma 5300gram 🙂i 61 długa 🙂
Elka ładne te twoje zakupy 🙂
Nikusia jak na razie to jest ok(odpukać w niemalowane) tylko jak zapłacze to biorę ją na ręce bo tak mi jej dzisiaj było szkoda 🤨 Dziś jest naszym takim przytulaskiem na każde skinienie 😉
Skoreczka Witaj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Urszulka to pisz, pisz, pisz jeszcze chyba dwa posty i już będziesz mogła dodać.
Kruszyna moje Emilka jeszcze śpi w wózku odkąd wróciłam ze szczepienie. Nie wiem czy to dobry czy zły znak.
Fajnie, że Was tak szybko do alergologa zarejestrowała. A gdzie jedziesz jeśli mogę zapytać, bo ja mam Kubę do Opola umówionego. Umówiłam w styczniu na kwiecień. 😮 Idziemy pierwszy raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny mój mały tak sie drze jak go na rękach nie noszę 😮
I jak tak sobie myslę ze to wszystko przez to imię, bo św. Błażej to patron wszystkich tych którzy dbają o struny głosowe, śpiewaków, mówców 😎 😎 😎 😎

Nikusia
ważne że Emilka rośnie 🙂
Elka takie macie te zaproszenia śliczne 🙂

Dobranoc 🙂

A tu mam takie zdjęcie z internetu 😉 To my dbamy o maluszki, nosimy i wozimy w fotelikach a tu od tak w wiadereczku 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kruszyna ten od nas alergolog jest do bani. Koleżanka do niego chodziła z synem i ciągle miał ataki duszności, nawet karetkę w nocy wzywała. A jak pojechała do Opola to zmienił leki i ataki ustały. No i u mnie jest i dla dorosłych i dla dzieci jeden a tam jest specjalnie dla dzieci. Z tym, że jeszcze nigdy nie byłam u alergologa. Wyprosiłam od naszej lekarki skierowanie dla Kuby bo ciągle ma zapalenie oskrzeli.
Skoreczka moja też chce na ręce. A teraz ma swoje dwie godziny krzyczenia. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...