Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
elka144 napisał(a):
Nikusia zobaczysz gfzie mieszkam , bedzie tam moj dom tez pokazany kolo drogi pomaranczowy hihi


to mi napisz kiedy i na jakim programie to leci, bo ja serio mało oglądam tv i nie wiem (chociaż już kiedyś widziałam ten program -osoby gotują i goszczą innych a potem głosują kto najlepiej i chyba coś wygrywa 😜 )

Skoreczka widzisz nie minęło jej. A teraz to jest na maksa wysypana. 😞 Nie wiem bo nie wymyłam jej całej bo się bałam wysypki a wysypana jest nawet na stopach. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej kochane

No Nikusia to będziesz stroić Emilkę

Elka jak wiedziałaś że beda nagrywac to trzebabyło wyjsc na balkon i nam pomachać

Adzia moj Fabi je tylko 3 razy mleko a reszta to posiłki stałe np je ostatnie mleko o 4 potem oko 9 serek 12 kanapka 14 zupa 16lub 17 jabluszko potem z now kanapka mleko i kolejne mleko

Skóreczka powodzenia w kupowaniu dyni :P

A umnie co praca dom i tak w kolo dzisiaj mamy 3 rocznice ślubu i gdzie ja spedzimy w domu i pojdziemy spac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Dziś juz koniec laby bo popołudniu do pracy 😞
Wizyta u lekarza ok Zosia zdrowa i bardzo fajna 🙂 nachwaliły się ją wszystkie pielegniarki 🙂
Waży 10700 i mierzy niby 75 cm. Spytałam się lekarki co myśli o tej wadze to powiedziała,że jak na 9 miesięczne dziecko to trochę za dużo,ale musimy wziąść pod uwagę również to ,że miała gips i to ją trochę spowalniało. Mimo wszystko zamierzam ją karmić dalej jak karmię 🙂
No właśnie czy któraś z mamuś dawała chlebek i chuda wędlinkę,kapustę ,mandarynki i pomarańcze bo te produkty można już dawać według mojego poradnika

Nikusia fajne te kombinezony 🙂 🙂 🙂 Dobrze,że nauczyciele nic nie mówią

Skoreczka ja i ugotowani 😁 😁 😁 ja serwuję w domu mniej wyszukane menu

Elka zwrócę uwagę 🙂

Miłego dnia wam życzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka
A ja jeszcze w rozsypce, początek nocy Emilka marudziła a ja biegałam. Potem Emilka zasnęła, ale mój zaspał do pracy i szybko mu kanapki robiła. W sumie zaspał bo przestawiał budzik i zamiast na 4:45 nastawił na 5:45 a na 6 ma być w pracy. 🙃
Wielka wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy ślubu. Dużo szczęścia i miłości.
Bierz swojego i mykaj na jakąś romantyczną kolację we dwoje.
A kombinezony mają różne rozmiary. Ten co kupiłam jako 62 będzie najmniejszy i albo Emilka wejdzie na styk albo będzie mały. Bordowy jest na 74 a 2 częściowy na 80. Drugi różowy nie pamiętam na ile ale jest największy. Zobaczymy z którego skorzystamy a na zapas też się coś przyda. No i pamiętam, że jak Kuba był mały to miałam 2 częściowy a w kolejnym roku spodenki były dobre tylko kurtkę do nich dokupiłam. Więc znowu będzie. Z tym, że czapki, szaliki i rękawiczki muszę pokupować. No i buty ale część z nich ma buty a część nie.
Kruszyna Emilka waży bardzo mało bo 7,440. Zważyłam ją jak dwa dni temu byłam u pediatry. A co do Zosi to założyli jej gips? Przeoczyłam to chyba. No a z gipsem to raczej sporo więcej będzie ważyła. I pepti powoduje, że dzieci więcej ważą. Ja myślę, że 10kg to jeszcze nie jest dużo. I też bym nic nie zmieniała.
Ja też jeszcze nie dawałam rzeczy które wymieniałaś.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia nie Zosia nie ma gipsu teraz ,ale lekarka w sumie na to zwróciła uwagę,że waży tyle bo w gipsie była mniej ruchliwa. A my od 3 miesięcy jesteśmy na bebiku 🙂

Wiecie nie wiem co robię źle bo wiem,że są dzieci które mają większy apetyt od Zosi (więcej piją mleka)a ona widoczniej wolniej to spala. Rano dostaje kaszkę 150ml łyżeczką następnie jakiś deserek,albo owoce, później je obiadek ok 16.30 150ml mleka i na kolacje kaszkę 180ml. Dziewczyny doradźcie robię coś źle 😲 Patrzyłam również na schemat żywienia i powinna więcej pic mleka np 200ml a ona pije 150 ml 😞 😞 Nie wiem już sama co się dzieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kruszyna nic nie robisz źle, a z Pepti chodziło mi o to, że jak jadła to jest jednak bardziej kaloryczne mleko i jadła przez 6 m-cy. A po drugie i najważniejsze spójrz jaka ona jest proporcjonalna. Ja bym nic nie zmieniała bo dla mnie jest ok a zobaczysz ile spali jak zacznie biegać.
No i może coś oddać Emilce bo my już poniżej normy 😜 a wzrostu nie wiem ale raczej w górnych graniach. Więc ani nie jest proporcjonalna ani nie ma dobrej wagi. No ale co ja mogę zrobić jak np dziś na śniadanie zjadła jak 50ml mleka. Teraz jej trochę chlebka dałam, żeby coś jeszcze dojadła. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kruszyna dałam sam chlebek bo jadłam z żółtym serem a chyba raczej jeszcze go nie może. I właśnie też się dziś zastanawiałam jaka wędlinkę kupić Emilce, żeby była chuda i wysokogatunkowa. 😮
Dziewczyny napiszcie jakie wędliny dajecie. Najdelikatniejszy jest kurczak, ale te z kurczaka to takie powiedzmy średniej jakości. Sama nie wiem. 😮

A Emilka chętnie od kogoś podjada, ale jak dla niej zrobię to już nie chce. 🙃
Uciekam bo mam teraz w domu konkurencję do komputera i Kuba czeka na swoją kolej. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mowie tylko czesc i odpisze wam tylko o tych wedlinkach a reszta potem.
Kruszyna wedlug mnie Ania zjada wiecej niz Zosia, z tego co napisalas i co? wazy mniej. Widocznie ma szybsza przemiane materii, nie ma sie czym martwic, nie jest przeciez otyłym dzieckiem wyglada bardzo dobrze i jak ktos ci cos powie to masz byc dumna z siebie ze dobrze sie Zosia zamujesz i dobrze karmisz, a nie myslec ze cos źle robisz. Ludzie gadali i beda gadac bo nic innego widocznie do roboty nie maja!

Nikusia ja mojej chlebek daje juz od paru miesiecy ale teraz zaczne jej dawac z szynka z kurczaka, u nas jest taka dobra chuda i ma duzo miesa w sobie. No i na poczatek to tyle. Co do sera to bym nie dawała bo jest ciezkostrawny, ewentualnie twaróg mozesz jej dac na ten chlebek.

A tak poza tym to ja juz tak super nie przestrzegam tych zasad bo ania wczoraj dostała troche zupy grzybowej bo az jej ślinka ciekła.
No i mamlała prince polo az je nadgryzła i wyjadła troche wafelka w czekoadzie a jak jej to zabrałam to aż ze złosci chciała mnie pogryźć 😉
No i juz zaliczyła krwawą przygode, bo rzuciła sie na mojego tate na nos i sie uderzyła i ząbkiem przebiła sobie wargę od środka 😉 no cóz, zdarza sie.

Dzewczynki poki spi lece obiad postawic potem poodpisuje,,obiecuje 🙂

Aha, aparat juz przyszedł 🤪 faaaajny jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W sklepach jest duży wybór wędlin,ale musicie się pytać ile mięsa jest w tej wędlinie bo są takie które mają tylko 30% kurczaka a wiem,że są takie które mają 80 i więcej zawartości mięsa i takie zamierzam podać Zosi przynajmniej przez jakiś czas ostatnio trafiłam na paróweczki z kurczakiem które miały 87 % mięsa z kurczaka nie jakieś inne zmielone jego częsci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Widzę nowy temacik na forum - wędlinki, kanapki, owoce cytrusowe.
U nas wyglada to tak, że mój mały dostaje kanapke z pasztecikiem z kogucika, bądź z samym masłem lub wędlinkę np. sopocką. Staram się wybierac i dawać się ładna wędlinę no ale tak jak napisała Kruszyna mało w wędlinie jest wędliny, a my nigdy prawdy jako kupujace sie nie dowiemy 🤢
Owoców cytrusowych jeszcze nie dawałam, ale wiem ze niektórzy daja nawet w 4 miesiacu 😮

Kruszyna mój Błażej pewnie waży tyle co Zosia, z tym ze pewnie jest dłuższy bo juz kiedys miał 78cm. Wydaje mi się ze ta pani doktor trochę przesadziła bo do roku czasu waga moze byc duza a potem wszystko się zmienia, jedne dzieci gubia a inne przybywają. Na pewno zauwazysz ze Zosia zacznie się zmieniac jak bedzie miała półtora roczku.

Nikusia takie uczulenia na skórze dzieci czesto mijają, bądź dobrej mysli.

Adzia to pierwsze poważne zderzenie Ani juz za nią. Wszystko musimy przetrwac 🙃
To teraz będziesz cykac fotki kazdego dnia heh Ja to jestem uzależniona od aparatu 😁 😁 😁 😁 😁 Marzy mi się lustrzanka ale nie mam teraz kasy ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczkaja poprosisz Panią to pewnie ci poda skład wędlinki bo masz do tego prawo wiedzieć ile czego w niej jest a zresztą cena niektórych wędlin mówi sama za siebie z tym,że czasami można się naciąć. Aha i nie kupujcie parówek z cielęciną bo tam cielęciny w ogóle nie ma 🥴 A co do wzrostu to ja jestem święcie przekonana,że Zosia jest dłuższa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja też nie dawałam parówek. Jak kupowałam Kubie to on jadł tylko z jednej firmy, ale to na 100% nic porządnego nie było. Z tym, że innych nie chciał jeść więc tylko od czasu do czasu.
Emilka jeszcze nie jadła.
Adzia o serze to pisałam, że ja miałam na kanapkach. Emilce nie dawałam i jeszcze nie zamierzam 🙂
U nas dziś ten pogrzeb, siostra mi z dziećmi nie zostanie a mąż się spóźnił do pracy więc nie wiem czy nie wróci później. I chyba nie będziemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja już wróciłam z pogrzebu, udało mi się pojechać.
Emilka śpi a Kuba ma inhalację. Mąż pojechał na zakupy. I szybką kawkę piję bo mi głowa pęka.
I muszę coś nowego na moją stronę zrobić. Chciałam rano, ale zanim się ogarnęłam, potem siostra była i jak pojechała to czekałam na męża i czas mi przeleciał. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczka faktycznie nieprzyjemne. 😞
Zabrałam się za biżuterię. Zrobiłam w sumie 4 kompletu. Dwa zdążyłam sfotografować i mi bateria w aparacie padła. Jeden już na stronie.I proszę Was, żebyście oceniły stylizację. 🙃
Potrzebna mi szczera opinia. Może być negatywna jak się nie obrażę. 🙂

ps tylko jak negatywna to napiszcie tu a nie pod fotką 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia102 napisał(a):
Skoreczka jak kładę Emilkę na drzemkę to żeby nie krzyczała to daję jej zabawkę i bawi się aż sama padnie. Gorzej wieczorem, u nas rykowisko jest już rytuałem. 😮


wiesz co zauważyłam, że błażeja zabawki nie interesują, nawet nie spojrzy 😮 dlatego niczym nie mogę go uspokoić. No a wieczorem zasypia sam ale jak Mikołaj go obudzi to już wtedy jest koncert 🤢

Nikusia
jeśli chciałabyś jakieś pomysły na fotki bizuteri to moge pomóc ☺️ pomysłów mam multum, a twoją biżuterie widzę w eleganckiej oprawie 🙂
A dzisiejsza fotka bardzo romantyczna 🙂

dobranoc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Obiecalam wiec odpisuje.

Nikusia oj tak, takie wizyty i rozmowy bardzo skłaniają do myślenia aż nie idzie tego zatrzymać i ostatnio
chyba sie odblokowało pare emocji bo non stop ryczę jak bóbr.
Nikusia ja sobie bardzo chwalę te spotkania, szczególnie teraz po śmierci mamy, bo nie potrafię się sama
z tym uporać, niedopuszczam do siebie myśli że jej już nie ma, i tej psychoterapeuta coś zdzialał już bo
powoli dociera do mnie że ona już nie wróci 😞 jest mi cholernie ciężko ale i lżej, bo w koncu musze się
z tym jakoś uporac. Jeśli masz takie nagromadzone emocje z którymi sobie nie radzisz to polecam ci jakas
terapie.

Nikusia fajne te kombinezony,ja tez mam chyba ze dwa,ale nie wiem cy dobre beda no i w sobote jade jej kupic
buty kombinezon jakies sweterki i spodnie cieplejsze. Sanki juz mamy 🙂

Elka posiedz tu czasami dluzej z nami

Wielka super ze Fabis kanapki juz zajada 🙂

Nikusia dobrze ze jednak udalo sie wam byc na pogrzebie.Coś marny ten rok.Kosi i kosi.Dałby juz spokoj....
A co lekarze mowia na to ze Emilka tyle wazy?bo jesli rozwija sie dobrze to znaczy ze nic sie nie dzieje
i po prostu spala wiecej niz wcina 😉

Dziewczyny a mi sie wydaje ze z tą chuda wedlina to chodzi o to ze mozna podać gotowana chuda wedlinke zamiast
np kurczaka na obiad. Nie ma mowy jeszcze o kanapkach. Nawet są słoiczki na których jest napisane ze z chudą
wedlinką gotowaną. Ja nie bede jeszcze podawać ani kanapek. Ledwo radzi sobie z grudkami a co tu mowa o kanapce.


A u nas kladzenie na drzemke wyglada tak ze usypiam anię na rekach bo inaczej nie zasnie. Juz tyle razy
próbowalam ja oduczyc tego ale nie potrafie. Ona sie tak drze że jeszczechwila a wezwą sąsiedzi opiekę
spoleczna do nas 😉
No i wtedy szybko zasypia i odkladam do lozeczka a wieczorem mąż usyspia ją u nas na lozku, ma kolo siebie zbawki
i tak sobie leza bawia sie az sie zmeczy i wtedy ja kladzie na boczek i zasypia.Ale ona bardzo lekko spi
i co chwile sie budzi.U nas kazda noc fatalna.Ja juz wczoraj miałam dosc.Nie daje juz rady. Jestem przemeczona
wycienczona i marzę o śnie a tu co chwile ania placze i trzeba ją uspokajac bo to jest histeryczny placz.
Wczoraj dostała czopek i ryczała dzisiaj dałam jej bufenik i zobaczymy. Normalnie nie mam juz sił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...