Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
KingaS napisał(a):
Skoreczka pewnie przyjdzie w poniedziałek :-) a dlaczego nie zrozumiałam co miałas na myśli o książkach


Napisałam ze nie czytam, ale kiedys czytałam jakąś i właśnie wolę takie książkowe porównanie np. dziecko zaczyna robic to i to od 7 do 8 miesiąca niż takie niesprawiedliwe porównywanie ludzi np. oooo moj wnuczek to juz dawno chodzi, dawno recytuje wierszyki a twój nie?...itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
skoreczka napisał(a):
KingaS napisał(a):
Skoreczka pewnie przyjdzie w poniedziałek :-) a dlaczego nie zrozumiałam co miałas na myśli o książkach


Napisałam ze nie czytam, ale kiedys czytałam jakąś i właśnie wolę takie książkowe porównanie np. dziecko zaczyna robic to i to od 7 do 8 miesiąca niż takie niesprawiedliwe porównywanie ludzi np. oooo moj wnuczek to juz dawno chodzi, dawno recytuje wierszyki a twój nie?...itp.


Ja też nie lubię porównywania, a co do książek to zależy co w jakiej piszą bo jak piszą np, że musi coś robić w danym miesiącu to jest to przesadzone a jak jest to rozpięte to ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
KingaS napisał(a):
skoreczka napisał(a):
KingaS napisał(a):
Skoreczka pewnie przyjdzie w poniedziałek :-) a dlaczego nie zrozumiałam co miałas na myśli o książkach


Napisałam ze nie czytam, ale kiedys czytałam jakąś i właśnie wolę takie książkowe porównanie np. dziecko zaczyna robic to i to od 7 do 8 miesiąca niż takie niesprawiedliwe porównywanie ludzi np. oooo moj wnuczek to juz dawno chodzi, dawno recytuje wierszyki a twój nie?...itp.


Ja też nie lubię porównywania, a co do książek to zależy co w jakiej piszą bo jak piszą np, że musi coś robić w danym miesiącu to jest to przesadzone a jak jest to rozpięte to ok


Zgadzam się, bo sa czasopisma i ksiazki co przesadzają. Omijam szczególnie artykuły w gazetach, bo kiedys tez byłam w szoku jak coś przeczytałam 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
Posprzątałam, jesteśmy już po obiedzie. Poszłam Kubę zaprowadzić na urodziny i omówić co będzie jadł. A teraz Emilka spała a jak kawkę z mężem wypiłam.
Skoreczka a to ja też kojarzę z książek rozwój dziecka co kiedyś czytałam.
Kacha nie wiem co Emilka w nocy wymyśliła, przecież ile można nie spać. A co do zębów to Kuba jest maga opóźniony. Pisałam wcześniej, że ma tylko dwa drugie zęby i teraz trzeci zaczął wychodzić. A w jego klasie dzieci traciły zęby w zerówce. A są dzieci, które mają ząbki po roku albo później więc się nie przejmuj. A Zosia od Kruszyny chyba też jeszcze nie ma.
A co do konkursu to zrobiłam swoją stronę na fb. I teraz zorganizowałam konkurs, można wygrać komplet kolczyki z zawieszką, kolczyki lub bransoletki.
Kinga Emilka w nocy na pewno nie myślała o przeniesieniu do naszego łóżka bo już od wieków z nami nie śpi. Z tym, że jak ją wzięłam to jej się spodobało.
Emilka też jakaś "niewyraźna". Kuba trochę kaszlę. Teraz chyba taki czas, że dzieci chorują.
Też zaraz idziemy na dwór, szkoda dnia i pogody na siedzenie w domu.
Skoreczka masz rację ja posta z godzinkę piszę 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem jestem już porobiłam wszystko i nawet się wykąpałam i siedzę już w piżamce 😁(uwielbiam chodzić w piżamie w domu ) więc mam nadzieję,że nie zapowiedzianych gości nie będzie 🙃 Zosia i mój śpi 🙂

Wielka super fotki tortów i tobie tez tak wyjdzie 🙂

Kacha Zosia tez nie ma ząbków ostatnio pytałam się lekarki,że jak po roku ich dalej nie będzie to dopiero będziemy się martwić ,więc spokojna głowa tylko tyle,że później wszystkie
wyjdą pewnie na raz

Skoreczka ja też ciebie zrozumiałam 🙂

Kinga udanego weekendu 🙂 i niech te choroby już od was odejdą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorowo.
Ania od 19 spi ale nie mala drugiej drzemk w ciagu dnia, spala o 12 a potem juz nie wiec szybko poszlo, nawet okąpać jej nie zdążylam bo juz przy jedzeniu oczka tarla i poplakiwala.

Nikusia,wspolczuje nocki, ale wiesz co, ja tak mam co noc 😁 co noc nam placze i my z nia po 2h na rekach ją usypiamy bo ona jak sie rozbudzi to amen, juz nie chce spać tylko sie bawić.

Skoreczka nie wiem za bardzo co Ci doradzic bo nie wiem jakie ciasta lubisz ale tu wiekiej filozofi nie ma bo robisz najczesciej biszkopt i albo go przekladasz masą lub smietana i na gore co tam chcesz albo mozna tez zrobic dol ciasa z ciasteczek degustive z maslem roztopionym i to jest pyszne, a ostatnio sobie wymyslilam dol ciasta z ciasta muffinkowego hehe takze opcji jest sporo. Można zrobić masę maślaną lub ze śmietany i np polaczyc z rozkruszonymi na mak cukierkami typu szklok jaki tam chcesz smak i to daje fajny smak masy o matko jest tyle sposobow by ciasto zrobic ze glowa mala 🤪 Wielkaostatnio sporo piecze to moze ona ci cos doradzi konkretniej 😉

Kacha ja ci serdecznie wspolczuje! ja sobe nie wyobrazam jakby moj maz mial wyjechac na tak dlugo 😮 nikomu by to na dobre nie wyszlo.

Skoreczka ja tez zrozumialam co mialas na mysli z ksiazkami i tez jestem takego zdania. Ja tylko zaglądam do ksiazki co mogę Ani podać do jedzenia a i tak nie trzymam sie tego juz tak sztywno bo czasami np dostanie tą samą zupę co my mamy na obiad i smakuje jej to najbardziej.Dzisiaj np aż ją dźwigalo jak jej dawalam jagnięcinkę i przyznam sie ze dodalam jej do obiadku trochę kucharka i od razu zjadla.
Jak wcinam w gości jakieś ciasto to daj jej tez na palec skocsztowac i tragedia sie nie dzieje.
Ale wkurza mnie moj kuzyn bo jego dzieci żrą, doslownie zrą, bo jak mozna nazwac osobę ktora wciska sobie pięścią do buzi frytkę? a jego dziei sa tez male, mają 3 i 4 albo 5 lat a waża chyba wiecej niz ja 😉 nie no przesadzam ale ostatio jak u nich bylismy to ta mlodsza wpakowala sobie boczek do buzi i ja mowie ze ona chyba sie nim dlawi bo byl duzy i gruby a oni na to ze ona tak wlasnie je. Szkoda mi tych dziewczynek bo sąmlode a juz grubiutkie i co je czeka? cukrzyca, nadcisnienie, szybko zawal, zadyszka, i kij wie co jeszcze. A moj kuzyn to mnie i moja siosrte wysmiewa ze sie cytrolimy z tym jedzeniem i nie dajemy dzieciom 'normalnego' jedzenia 🤢 brak mi slow.

Ide zajrzec komu jeszcze chcialam odpisac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ooo kruszyna jeszcze tu jest 🙂 ale nie mam ci co odpisac hehe fajnie ze jestes 🙂

I dziekuje za 3 oklaski 🤪 😘

A ktoś sie mnie pytal czemu na fb mam smuta buźkę, no bo ostatnio mam glowę pelna przemyslen i dochodzę do niezbyt fajnych wnioskow i tak sobie zycie analizuje co przeszlam w zyciu i widze ze wiele rzeczy calkiem źle postrzegalam. No i tak dola zalapalam bo to byl moj fundament a teraz musze przewartościować życie, a mowie wam, nie jest to latwe i przyjemne.

A z dobrych rzeczy, kupilam sobie aparat fotograficzny 😁 tzn mam juz jeen ale z canona lustrzanke i ona nie kreci filmów no i sie wkurzylam i ze jako w tym roku koncze 30 lat ( 😞 ) to sobie juz prezent zrobilam 🤪

http://allegro.pl/samsung-wb150-f-18xzoom-wi-fi-mega-pakiet-50-i2708071205.html

nie jest to moze jakis super cud aparat ale moj wlasny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka
Emilka jednak chora, o 18 miała 38,7. Dałam jej czopka. Nie pisałam Wam, że wczoraj miała 37,2-37,2 a dziś temperatura wzrosła. Jak spała to miałam w planach spacer, ale przespała pól popołudnia a obudziła się gorącą więc nic nie wyszło.
Adzia Emilka wczoraj szalała od ok 23 do prawie 6 rano. Mam nadzieję, że dziś będzie lepiej. Normalnie też się budzi w nocy, je, czasem się rozbudzi, ale takich wrzasków jeszcze nie mieliśmy. A mi powieki opadają.
Kruszyna a ja nie lubię chodzić w piżamie, ew rano, ale zawsze myślę, że mi ktoś wpadnie i mnie zaskoczy. Z tego powodu zawsze rano się maluję. 😉
Wielka palisz? Dziewczyny która z Was pali? Ja nie palę ale mój mąż tak.
Adzia co to są ciasteczka degustive ? Cukierki "szkloki" to landrynki po polsku? Ja muszę też Cię kiedyś podpytać i coś spróbować zrobić a potem już będę miała pomysł na urodziny Emilki czy Kuby. 🙂
Zrobiłam bransoletkę i zaczęłam naszyjnik. Zaraz idę go zrobić. Może jeszcze zajrzę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Adzia na aparatach się nie znam, ale ja mam 33 lata (już skończone) 😜 Czasem też przewartościowuję swoje życie. Staram się patrzeć pozytywnie, doceniać to co mam, to co mi się udało ale czasem i tak łapię doła. Uściski na lepszy humor. 😘 😘
Wielka to jakąś masę się na to ciasto daje? I potem gotowe ozdoby?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wielka pewnie ze sie nie obrazam no co ty 🙂 przeciez nie musisz w ogoe tego przepisu wykorzystywac. No a jak planujesz zrobic te kwiatuszki? masz lukier królewski? czy kupiłas gotowe?

Nikusia jednak Emilka chora? to nie fajnie. Moja tez dzisiaj goraca jest ale czoło chlodne. Chciałam jej zmierzyc temp ale wypluwala smoczek i ryczała wiec odpuscilam. A czopki to moja dostaje co noc ale na ząbkowanie bo wiecie co, ja mam w avatarku ze ania ma 2 zabki ale kurde one jednak nie wyszły do konca, sa nadal przykryte dziąsłami mimo ze już są jakos nie chca isc dalej i chyba wszystkie na raz jej wyjdą do konca bo styka mi cała góa i cały dol oprócz tyłów i za cholere nie chca isc dalej. Meczy się biedna. Tak mi szkoda tych naszych dzieci, zamiast spokojnie spac to musza się meczyc ,non stop z czymś.

Nikusia ja nie palę moj też nie.
A jesi chodzi o ciasta to chetnie pomoge tylko ja nie jestem cukiernik i wielu rzeczy sama jeszcze nie wiem 🙂
Ide na mam talent.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia nie wiem czy Wielka ci odpisze bo poszła piec 🙂 ale jesli moge to odpowiem za nią, na gore daje sie masę cukrowa (lub marcepanowa jak to woli) i na to robi sie ozdoby albo z masy cukrowej tez albo z lukru królewskiego który ładnie zasycha ale jest do zjedzenia. Mozna wszystko sobie pofarbic jadalnymi barwnikami, sa nawet jadalne kleje do ozdób 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia ja sama sobie robilam tą mase cukrowa, ale można tez kupić gotową i juz ufarbowaną. A z lukru robi sie np takie kwiatuszki jak Wielka miala na tym torciku co fotke tu wkleila. Lukrem robisz małe ozdoby najczesciej lub rysujesz a z masy postacie np mozesz wykonac. Mozesz masą pokryć caały tort plus zrobic z niej jakieś ludziki autka domki i inne zwierzaki 🙂

A jeszcze sie wkurzyłam bo tata był na urodzinach swojej siostry i wrocil troche z humorem no i obudził mi Anie chyba z 5 razy i tak juz marudzila bo chciała spac moja mała dziubulka a tu nie ma mowy bo ojcu zachciało się ją ściskach no i niechcacy uderzył ją w nos i sie popłakała. Z trudem ja maz uspał no ale w koncu nyna wiec i ja uciekam.
Rano duzo roboty bo rolady bede robic i kluski i kapuste ble, a potem ciasto chce upiec tez jakies fajne.
Wiec dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Adzia dla mnie to brzmi strasznie. Jak ja mam sama jaką dekorację zrobić to chyba się za to nie zabiorę.
Wielka kurcze i co teraz? Jutro do nowa czy coś kupisz gotowego?

Emilka znowu miała 38,6, dostała czopka i tak śpi płacze, śpi płacze. Coś czuję, że to będzie kolejna ciężka noc. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...