Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej
Oby z Azizkiem było wszystko ok !
Takiego chodzika-pchacza z FP uzywały babki u nas na rehabilitacji.Rozmawiałysmy o nim i stwierdziła,że trzeba bardzo umiejętnie się tym posługiwać żeby dziecko źle nie stawiało nóżek. Szczerze mówiąc sama nie wiedziałabym jak mu je ustawiać żeby było dobrze 🤔
Dostałam wczoraj od kuzynki krzesełko do karmienia- jakoś doprowadziłam je do ładu . No i kojec taki z siatką białą. Tzn była kiedyś biała,teraz jest szarobura. Szorowałam vanishem,szczotką ryżową już 30 razy i nic. Dalej brudna ta siatka. Pal go licho gdyby cała była w takim kolorze a ona ma miejscami dziwne plamy 😠 Odkręcić się jej nie da. Sama nie wiem co już robić,czy rozejrzeć się za nową siatką ? Bo tej chyba nie doprowadzę do ładu. No albo kupic nowy kojec 200 zł 🤢 Mały mi usnął,idę coś porobię pożytecznego 😉
na obaid pomysłu nie mam. z resztą nie chce mi się myśleć i robić nic przy garach. Mam dzisiaj wyrabane.bede wcinać kanapki,albo zamówię kebaba 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi po dzisiejszym dniu jej wstawanie sie juz wcale nie podoba, ciagle wstaje,nie moge na sekunde jej zostawic nawet w lozeczku,bo dopiero dzis na sam dol opusze, teraz ma na tym ciut wyzej, co do cwiczen, to akurat siadania czy wstawania jej nie uczylam bo tu lekarz mowil ze sama ma robic no to skoro robi no to robi....
A ten jezdzik no poki co nina sie bawi na siedzaco,a do chodzenia to poki nie bedzie sama stabilnie lazic to nie wyobrazam go sobie jej dac,schowam dam pozniej i bedzie myslala ze nowe cos dostala :-) tak ja teraz w jajo robie co kilka dni
A co do jajka to dajecie jajko czy zoltko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny my po lekarzu teraz temp skoczyla do 39,2 dalam paracetamol huj ze po 6 godz ale dajcie spokoj, czekac nie zamierzam. Plucka uszki i gardelko super czyste pobrali siuski i tez zero infekcji stwierdzil ze to wirusowka, mam obserwowac i sie nie martwic, goraczkowac moze do 3 dni w innyum przypadku cisnac do lekarza znowu. Aha i powiedzial ze dawac paracetamol dopiero jak bede widziala ze sie zle czuje albo go cos boli a tak w iinnym przypadku ma sam organizm walczyc, a goraczka to dobry znak. ale jak zobaczylam te 39,2 to malo zawalu nie dostalam i nie czekalam. Jutro mielsimy isc na chrzciny ale Nabil jednak sam pojdzie,ja zostaje z Synusiem w domku, dziekujemy za trzymanie kciukow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia wiem co przeżywasz, moj maluszek miał tydzień goraczkę, jakiegos wirusa złapał, ja mu dawałam ibuprofen na zmianę z paracetamole ale też tylko jak musiałam, jak widziałam że bardzo zle się czuje, u nas pomagało też przytulanie 🙂 jak Karolek się tak wtulił we mnie to moment zasypiał, teraz jest juz ok, tylko chyba mu się brzuszek rozregulował po antybiotyku bo kupki robi rzadsze I w nocy się budzi, znajoma lekarka mówiła że go może brzuszek boleć po tym antybiotyku, z kolei druga lekarka mowiła ze na zęby dzie ko łapie temp tak do 38 stopni a powyżej to może być co innego, ale to każdy mówi co innego...
żółtko dajecie do obiadku? Ja też chyba kupię parasolkę dopiero na wiosnę jak mały będzie już dobrze siedział, teraz już nie mozna maluchów upilnować a co dopiero później... Najgorsze jeszcze przed nami, ja kombinuję na która scianę telewizor powiesić bo mały niedłubo zacznie się do stolika rtv dobierac I do dekodera 😁 I w końcu wyniosę to kno domowe, maż się tak uparł że musi stać a to 4 duże kolumny, w ogólę się z tego nie korzysta, tylko kurz z nich scieram 😉
kurde zrobiłam dzisiaj przeglad w rzeczach Karola I połowę jest za małych!!! Muszę już koniecznie na zakupy się wybrać bo za tydzień mamy chrzciny you kolezanki a nie mam go w co ubrać a o sobie juz nie wspomnę, mam takie braki w garderobie że szok, wszystko za małe 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to super że u Azizka to nic poważnego no i oby mu przeszła ta temperatura!!! Moja Amiśka dzisiaj taka wesoła że nie mogę się nią nacieszyć gad mały kochany 🙂 🙂 🙂 🙂 Kurcze wiecie co tak naprawdę to wszystko szkodzi i nic nie wolno a każdy mówi co innego prawda??? Zresztą jak bym nie pisała z Wami na forum to wiele rzeczy bym inaczej robiła 🙂 A co do glutenu to Monia jakiś kosmos jak takiemu maluchowi dać chleb????? Ja nie daję Amelce jakoś specjalnie czasami jej dodaję kaszy manny do deserku ale nie zawsze i jajka też wogóle nie wprowadzałam jak wy to robicie do słoiczka dodajecie czy jak??? aha Kamila jakie jogurty dajesz????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jajko jak ugotowalam nam to wydlubalam zoltko i dalam Ninie o tak samo i wciagnela,gluten podaje codziennie,zamiast witamin daje tran,a jedzenie juz na papke nie robie bo czytalam ze juz moga byc mikro kawalki i dzis mloda zjadla takie. Ja daje deserki owocowe lub poprostu owoce-luni maliny bardzo, no i zamiast jednego samego mleka mam jedno z kleikiem a jedno to kaszka, poki co ani razu jej nie wysypalo,brzuch nie bolal wiec chyba zle nie jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja dla Ady daje sloiczki od 6 miesiaca, i tam wszystkie sa grudkowane, kawalki marchweki, ryzu etc 😉 niech sie przyzwyczaja :P. Mleko w sumie 2 x dzinnie jej daje tylko, bo sie nawpycha kasza na sniadanie, potem obiad + desrek [ jak u Marty, albo owoc albo sloiczek ], a ze np jablka mam wlasne na podworku to po prostu zrywam i skrobie jej lyzeczka i daje ;p, gruszki, banany, brzoskwinie tak robie i bardzo jej smakuje 😉 banany skolei gniote widelcem, ale nie az na taka packe 🙂.
Na noc daje jej nan pro ' na dobranoc' z kleikiem ono jest + gluten, a w dzzien daje jej zwykla 2jke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja glutenu i jajka jeszcze nie dałam, i wstrzymam sie z glutenem kilka tygodni a jajeczko dam na dniach pierwszy raz, my ostrożnie idziemy przez te dłigie kolki 🥴
Monia coś musi tą gorączke powodowac, bo ewidentnie organizm sie przed czyms broni, i oby to były te zęby.
a my już witamy kolejnego zębolka, mamy parę na dole w jedyneczkach, śmiesznie to wygląda bo są nierowne, dwa tyg różnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gratulacje nowych zabkow.
Monia jak tam Azizek sie czuje?
Ja od 2 dni zaczelam dokladnie sprzatac wszystko, bo do tej pory bylo po lebkach. Gdzie nie spojrze to trzeba zetrzec kurze, lub odkurzyc. Takie gneralne porzadki robilam w kwietniu i teraz znow. Nie ma dnia bym cos nie robila, a efektow nie widze. Szok. Najlepiej bo po roku odkrywam nowe rzeczy. Wkurzalam sie bo mialam slabe swiatlo w okapie, dzis tam zagladam a okap jest na 2 lampki i jedna spalona. A najlepiej bo lampke pod szafkami kolo lodowki odkrylam po pol roku, a jak byla mama zobaczylam gdzie jest drugi wylacznik, do ktorego jest lepsze dojscie.
Z tymi telewizorami i przewodami to tragedia. Moj maz tez telewizorow nie powiesil, ale znalazlam pasy do telewizorow montuje sie z tylu.
Tusiek pisalas o plynie na kamien z lidla, ja mam daleko do lidla, chce wyslac po zakupy meza. Tylko, ze facetowi to musze wylumaczyc w jakiej butelce i jaki kolor. Mozesz napisac czy ten plyn jest w spraju i jaki kolor ma butelka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga chyba Marcie chodziło o to
tgeż używam i chwalę. Ba z resztą używam prawie wszystkeigo z tej serii W5 tabletki do zmywarki,nabłyszczacz czy odswieżacze do powietrza 🙂 polecam
swoją drogą byłam też zadowolona z CILIT BANG jeśli chodzi o walkę z kamieniem.
Aga czyżbyś walczyła o koronę perfekcyjnej pani domu? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
wczoraj mąż odkrył u Emilki dwie dolne jedynki 🤪
przeszliśmy to bezboleśnie 🙂 ale się cieszymy 😁
ja też słyszałam że W5 to dobre środki, sami używamy tabletek do zmywarki
po przeczytaniu wczorajszych postów dziś pierwszy raz postanowiłam podać Emilce pół żółtka, wymieszałam z zupką, zjadła jak zwykle 🙂 też zaczynamy wprowadzać grudkowane obiadki.
ostatnio ładnie przybiera na wadze w ciągu dwóch tygodni 350 g, gdzie kiedyś tyle tyła przez cały miesiąc 🙂
pozdrawiam wszystkie mamusie i ich pociechy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agnes - u Ady tez byly problemu w waga, przez miesiac potrafila 200 g tylko przybrac :/. Ale sie wycfanilam i ją pase 😁D zamiast samego mleka daje kaszki do mleka, obiadki, deserki, owoce :p i przez tydzien czasu przybrała prawei 400 g 😁DD, i zrobie sie straaaasznie ciezka jak dla mnie ;p. Wazy juz lekko ponad 7 kg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂
Ja tylko przez 2 dni dawałam idealnie gładkie obiadki a potem zaczełam dawać te z grudkami mimo iz zebów nie ma ale nie ma problemu z takim jedzeniem i Szymon ładnie daje sobie z nimi rade 🙂

Ja mam dzis dzień sliwkowy wszystko co mozna to robie sliwkowe bo duzo ich mam a trzeba drzewo troszkę podratowac bo sie ugina od owoców 🙂

Aha dziewczyny trzymajcie kciuki bo w poniedziałek ide do dyrekcji w mojej szkole.... dyrekcja pytała się mnie czy nie wzięłabym 6 h indywidualnego nauczania 😁 a wczoraj kolezanka ze szkoly do mnie napisała że jej sie snilo ze razem z nia na zmiane prowadziłam indywidualne zajecia 😁 - ale jej nie wspominałam o niczym, wogóle nikomu nie spominałam nawet mój M. nic nie wie... dlatego ide w poniedziałek sie pokazac 🙂

Byłoby swietenie gdyby udało mi sie mieć te 6h 😁 choc co prawda zawsze chciałam pracowac z niepełnosprawymi w stopniu umiarkowanym a te 6 h byłoby w stopniu znacznym jak nie głebokim... ale najwazniejsze jest sie zaczepić i że dyrekcja pomyslałam o mnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ola, trzymam w takim razie kciuki, oby sie udało 🙂
Ładnie Ada przybiera 🙂 🙂 nam również zależy aby Emilka trochę przybrała i widzę że jest juz lepiej choć to nadal 10 centyl, sama pani rehabilitantka powiedziała że gdyby więcej ważyła to byłaby silniejsza 🙂 dzisiaj ją ważyliśmy i ma zaledwie 6850 g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...