Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

innicone te 10 kg to raczej woda,która została po ciazy 🙂
ja szłam rodzic z waga...90 kg czyli 30 na plusie !!! 😮 🤨
Po 4 dniach od porodu nie miałam juz 18 kg,no ale ja byłam naprawde spuchnieta ta woda.
monia,ja dokarmiam modyfik. wiec stad przepajanie a kupke mamy tylko 1 dziennie. Jesli karmisz tylko i wyłacznie cyckiem to dopajanie herbatkami jest bezsensowne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kamila to chyba kazde dziecko jest nieksztaltne moj tez ma praktycznie wszystkie rekawy za dlugie
marcelowi dawalam bepa w pl nazywa sie to nestele nan po nim mial ciagle ziolona kupke od 2 dni jest na hipp kupka lepsza nic wiecej od dzis bede mu mieszla z kleikim bo padne kiedys i nie wstane ciagle nie wyspana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć,

Dzieci śpią, więc mam dłuższą chwilę. Zaraz idę do kuchni drugie danie robić.

Mój Gwiazdor dzisiaj tradycyjnie spał, od 21 do 4.30 i po karmieniu do 8.30. Ja już mam okres przez te jego nocne przerwy w jedzeniu, ale taki mało obfity. Mój długo sypia, bo ja go duuuuużo karmię w dzień, a po południu w zasadzie co 1-1,5h, więc wieczorem jest już tak obżarty, że przez 7,5h nie jest po prostu glodny.

U nas dzisiaj było trzesięnie ziemi w nocy o 2.30 :/ Z męzem wyskoczyliśmy z łóżka jak oparzeni, on szybko do Natalii do pokoju, a ja stanęłam przy Danielowym łóżeczku, bo się chwiała szafa garderobiana :/ A torba na szybkie wyjście dalej nie spakowana. Ciekawe jak kiedyś w dzień przyjdzie mi uciekać z domu z dwójką dzieci po pachą 🤢 Ale shit... to było juz trzecie trzęsienie w ciągu ostantich 3-4 tyg.

My w tym tygodniu idziemy na biodra i badanie słuchu, a do gina miałam iśc 2tyg. temu i nie poszłam, bo nie było kiedy, a teraz mam okres, wiec nie wiem kiedy pójdę 🤢

Evelcia, pisałaś, że Twoja Natalia ma durnowate pomysły. Moja dzisiaj z histerią wracała do domu, bo ona najchętniej w domu by wcale nie siedziała i z tej histerii położyła mi się na betonowej drodze, a że droga świeża zrobiona, to ma jeszcze taki robotniczy pył i wracałam z nią taką zaryczaną i usyfioną jak świnia... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja pierdziule marta ja bym chyba umarla ze strachu!!!
a co do twojej natalii to niezle chyba bym ja utlukla przerabialam podobne sceny ,kurde wlasnie do mnie doszlo ze niebawem znowu bede 🤢 😮
ze mnie leci ,dobrze ze mam buscopan to nie boli 😁 a i maz w pl na targach wiec jak juz wroci to ja kwitnaca go przyjme do loza 😁 o ile syn pozwoli sie kiedys wyspac
u nas prawie 20 stopni maly zasnal na spacerze i teraz przy balkonie spi dzieci krzycza z placu zabaw i wiaterek wieje wiec mysli chyba ze nadal spaceruje 😁 😁 😁 😁 aja z kawiusia lekcje sprawdzam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Też chciałam zatłuc, ale niestety tu dzieci chowa się bezstresowo, więc przed oknami nie mogłam nawet podnieść na nią ręki, choć mnie świerzbiła 🤢 Ale już nie wytrzymałam i zdzieliłam ją po łapie, jak taką czarną łapą wytarła sobie łzy 🤢 😮

Od męża dostałam pozwolenie 🤪 😉 na skarcenie następnym razem, stwierdził, że niech się gonią Ci co patrzą, że klapie w tyłek. 😲

W sobotę byłam na placu zabaw i dwie bliźniaczki się przyczepiły do N., bo nie chciała dać im hulajnogi. Pierw dwukrotnie ściągnęły jej czapkę z daszkiem z głowy i rzuciły na ziemię, a później jedna za nią biegała i dziobała ją kijkiem w plecy, aż wreszcie chciała dziubnąć ją w policzek i N. się odwróciła i ta p... ta dziobnęła ją koło oka 😠 A tatuś nic nie zrobił, coś powiedział tej małej, a ona i tak sobie nic z tego nie zrobiła 🤢 Więc przy takim bezstresowym wychowaniu to ja swojej klepać po tyłku nie mogę 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a później z tego bezstresowego wychowania wyrastają istne diabły... 🤢
Tak podziwiam Marta,że jej nie przylałaś 😆
My zbiliśmy temperaturę czopkami i wyszłam z nim na krótki spacer,bo po prostu już nie mogłam 😮 Wył, wił się zasypiał na 10-15 minut i się budził- tak od rana. Teraz śpi na werandzie dalej w wózku...
Mimo,że młody niegrzeczny to ja zrobiłam mnóstwo rzeczy- nastawiłam trzy prania,ugotowałam rosół (miałam meega chcicę na gotowanego kurczaka) zmieniłam pościel i pomyłam podłogi. Mam stertę ubrań do prasowania,ale chyba zrobię to jutro bo już padam na ryj ! Zamknęłam tą stertę u szwagierki w pokoju,może nikt do jutra nie zauważy 😜

Wy chudniecie a ja stoję w miejscu. odkąd wróciłam ze szpitala waga spadła mi o 1 kg i tym sposobem mam 11 kg dalej na górce 🥴 Kurcze niby nie jem dużo,unikam słodyczy, ruszam się ! a waga pokazuje gramowe różnice k*wa ! 🤔
Podobno u niektórych kobiet podczas karmienia piersią waga stoi w miejscu... słyszałyscie o tym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie i kochane dzidziusie:*
Ale tu u nas pusto ostatnio,każda pewnie zajęta swoim dzieciaczkiem 🙂
Mój malutki śpi po kąpieli 🙂A ja zamierzam pisać prace z angielskiego no i ogólnie muszę zabrać się za zajęcia...U nas wszystko oki 🙂A ja mimo,że karmię tylko piersią to co 2 dni daję małemu trochę herbatki z kopru włoskiego,położna powiedziała,że mogę i,że to nie zaszkodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, ja już po śniadanku i właśnie piję kawkę, Nina się buja na huśtawce, więc mogę się zająć sobą. Ja od kilku dni codziennie ćwiczę, mam 2kg na plusie,ale waga wagą, a mi bardziej chodzi o skórę na brzuchu,żeby wróciła do normy, więc codziennie ćwiczę na stepperku plus gimnastyka, ale robię to w domu, bo tak mi wygodniej.

Moja Nina też już zapisana do żłobka, tyle że ona już idzie od sierpnia 😞 niestety muszę po macierzyńskim wrócić do pracy, bo bez kasy nie pociągniemy.

A w ogóle czy jest z nami Snakerka? bo ja mam wrażenie, że nie lub po prostu przeoczyłam ją
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze Tusiek,że Ty juz całkiem zrezygnowałas z naturalnego karmienia tak?
Boże mój Mały ma drugi dzien paskudne krostki na buzi,cos zjadłam 😮
Wczoraj sie poryczałam.Byłam na zakpach wszystko małe. Rozmiar 42 mały w brzuchu i w cyckach
😞 Chcialam kupic stanik,bo mi jeden został dobry i... miseczka E za mała 🤢 Jestem podirytowana. Wiem,durne to bo już myślę o odstawieniu od piersi byleby schudnąć... widocznie taka moja natura,że nie chudnę przy karmieniu 🥴
Aleksander drugi dzien mega marudny po szczepionce.Wczoraj zamiast o 19 to poszedł spać po 21... i też nie pospał długo bo do północy- zrobił takie kupsko po czopku,że nie wiedziałam jak się za to zabrać... 😆 ale mąż go nakarmił i spal słodko już do 5tej. przystawiłam go do cycka possał dwa razy i zasnelismy oboje.

Dzisiaj mój aniołek uśmiecha się od rana widząc moją twarz i męża - bezcenne,najpiekniejsza rzecz. No i śmieje juz sie w głos 😁

Konefka kupowałas chustę do noszenia,powiedz mi jak sie sprawdza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Tynka karmie już tylko modyfikowanym plus herbatki, które mała uwielbia

Nina już coraz więcej "gada", zaprzyjaźniła się z papużka na bujacze i się do niej uśmiecha i z nią rozmawia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamuśki 😉
Mały na spacerku z tatą i babcią (teściową..) więc ja ma troche czasu dla siebie 😉
Czasem obrze jak przyjdzie, bo ja wtedy sprzątam jak głupia haha nie chce żeby sobie pomyślała coś wole mieć błysk. Tak więc posprzątane jest obiad jest bo mój tata wczoraj zrobił;D czasem go najdzie i lubi coś ugotowac dobrego, pranie zrobione jeszcze tylko wyprasuje ciuszki małego ej nie lubie tego i będziemy z Tomkiem przygotowywać kuchnie do malowania. Dzisiaj mam zamiar troche się pouczyć z tej anatomii, żeby mieć z głowy już to bo już coś mówią o nastepnych zaliczeniach eh;/
Ja się dowiedziałam, że jak pójdę na wychowawcze to należy mi się od gminy 400zł co miesiąc na dziecko przez 2 lata zawsze coś. Jeszcze będę ze szkoły dostawała 290 stypendium socjalne 😉 Musimy zacząć więcej oszczędzać eh..

Ma ktos ten super cienki smoczek z MAM- jakaś nowość widziałam na stronce???
Mały się tak nauczył smoczka, że jak wypadnie to trzeba mu szybko włożyć hehe teraz ma z NUK-a.

Dobra biorę się za obklejanie kuchni 😜 trzymajcie się 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ tu pusto 😮
Mój mnie dzisiaj zaskoczył,bo mi zasnął po 12stej i dalej śpi.. Mimo,że nie wyszlismy na spacer.
Właśnie zagrzałam wodę na mleko i będę mu robić...zje i idziemy na spacer i do sklepu po skladniki na obiad 😁
Ja też próbowałam dac herbatkę koperkową,ale wypluł wszystko a jego mina 🥴 bezcenna 😆
Na db kupkę daję przegotowaną ciepłą wodę,wypija tak około 30 ml.

A i napisałam do Snakerki smsa,może nie ma jak wejść na kompa. Ciekawe czy odpisze 🙂
Do tych pracującyh Mam pytanie- jak wygląda sprawa z tym macierzyńskim? to jest 20 tyg ale czy to pełne tygodnie,czy dni robocze? Mam odliczac weekendy a później je sobie dodać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka co do chusty próbowałam dopiero 2 razy za pierwszym razem płakała bardzo ale miała wtedy marudny dzień a dziś była szczęśliwa 😉 więc myślę, że warto zawsze to 2 ręce wolne i czujesz się tak jakbyś znów miała brzuszek 😆
Co do macierzyńskiego to są 20 tygodnie kalendarzowe i do tego możesz napisać podanie i dostaniesz kolejne 4 tygodnie gratis 😆 mnie te 4 tygodnie nie urządza bo u mnie to i tak wakacje 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc dziewczyny
jak wy to robicie ze wasze dzieci spia po kilka godzin??? my po zmianie mleka i jedyny plus to sliczne kupki 😁 poza tym dodalam wczoraj w nocy kleik ale marcel sie na niego wypial ,wypil ale spal normalnie czyli co 2 godz pobudka ,teraz spi w kuchni przy otwatym oknie i wentylatorze 🙂 bylismy na spacerze ale on ma w dupie i tak nie spi a ja juz wykonczona biodra mnie bola od ciaglego noszenia mojego klocka 🙂 jutro ide na kontrole wagi i zapytam jak to jest z tym kleikiem moze jeszcze inne mleko mi dadza 🤢
ja wogole nie chudne !!!!!!!!!!!!!!! 2 kg na plusie i tak od porodu wysilku mam sporo ciagla latanina jem wszystko 0,1% i g.. to daje brzuch jak w 6 msc moze to przez okres 🤨 krecha na brzuchu razem z rozstepami straszy na maxa 😞 po co mi byla ta ciaza? dzieki bogu gdy spojrze na marcela to rozwiewam moje watpliwosci 🙂
co do karcenia dzieci u nas za poniesienie reki na bachorka mozna zaplacic kare do 5000e pojeby!!!
ja mam smoczek z MAM i jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...