Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej !
Dopiero wróciłam z pracy,ale czytam was regularnie przez telefon 😁
U nas wiosna,słońce pełną parą grzeje i myślałam,że wezmę Alka na szybki spacer. Dzwonię do niani żeby go ubrała bo ja wyjeżdżam a ona na to,że Alek śpi.... :/ więc lipa. szkoda. Pośpi pewnie do 17 bo to śpioch i zanim coś zje to nie wiem czy wyjdziemy...a jeżeli to na bardzo krótko.

My wczoraj z mężem daliśmy popis.... Nie wiem czy za 9 miesięcy nie powitamy na świecie rodzeństwa Alka. W ten sam sposób,pod wpływem zbyt wielkich emocji zmajstrowaliśmy A. ☺️ ☺️ Jak dzieci 😁 Jeszcze wczoraj miałam płodne,dzisiaj też więc może być różnie... 🤢
No nic- spokojnie 🙂
Alek już zasuwa,za rękę nie chce śmigać już sam szaleje. Po schodach też pięknie wchodzi. U nas go nie puszczam,ale wczoraj u moich rodziców super mu szło 😮
Siemię lniane piłam,gdy miałam te straszliwe problemy z żołądkiem. raczej nie działa dobrze na wypróżnianie...wg mnie bardziej zapycha i wstrzymuje biegunkę. ale to moje odczucia. Łyżeczkę oliwy pić- mniam uwielbiam 😉 Może dawaj mu do jedzenia tą oliwę,ja wszystkie jedzonka tak Alkowi doprawiam ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta,gdyby nie to ,że tydzień wcześniej Patryk zemdlał po tym wirusie to pewnie też od razu bym pojechała do lekarza.Wytłumaczyłam jej jak ma się zachować gdyby robiło jej się słabo i oczywiście jeżeli się to powtórzy to bez zastanowienia jadę do szpitala.Mam nadzieję ,że to było jednorazowe omdlenie.Jak tylko wyzdrowieje to biorę skierowanie na badania.

U nas też ładna pogoda i co z tego jak w domu siedzimy 😞.

No to Tynka zaszaleliście 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka a myślałam że zaczekasz na mnie 😉
jak tylko będzie coś to daj znać, może i mnie zmotywujesz 🙂
u nas piękna pogoda, ja byłam o higienistki zebrać kamień z ząbków, musze zaleczyć wszystko żeby przy kolejnej ciąży mieć spokój. A miał ktoś usuwaną ósemkę? mi wyszła na skos i musze do chirurga się wybrać bo dentystka nie da rady 🤢 a trzeba będzie szwy zakładać... była któraś w takiej sytuacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny za rady 🙂
Ja wyczytałam żeby zalać wodą na noc a z rana zetrzeć jabłko i dodać do tego ten "kisiel".Dzisiaj młodzieniec jadł jogurt naturalny i mu smakowało baaaaardzo.
Tynka no to ładnie,no ale w końcu się wahałaś a jakbyś zaszła w ciążę to już by było po kłopocie i nie musiałabyś się zastanawiać czy czas odpowiedni czy nie tylko by było dzieciątko i tyle.
Ewcia pochwal się brzusiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja na szybciutko, bo już extra późno, ale jeszcze mam obiad na gazie.
Tynka, wiem, że nie planujecie, ale tego Wam życzę, córuni. Nawet nie wiesz jaki to skarb wsłuchiwać się w te chichranie rodzeństwa... piski też 😉

Aniu, ja miałam usuwane dwie ósemki chirurgicznie w PL. Jeszcze jedna mi została, ale tu jest drogo. Mi wyszły na leżąco, tylko jedna wyszła prosto. Dwie bardzo naciskały na siódemki, więc pobolewały mnie zęby, cały łuk, do tego się porobiły różne przestrzenie i wchodziło jedzenie. Zabieg jest prowadzony pod miejscowym znieczuleniem, wkłucie jest bolesne z dwóch stron dziąsła. Dolne gorzej się usuwa, bo gorzej się znieczula, można uszkodzić nerw, a później nie czuć warg, policzka przez nawet pół roku. Ale to procentowe przypadki, więc nie denerwuj się czasem. Nic nie czuć, ewentualnie szarpanie się lekarza z wyciągnięciem zęba, bo chodzi Ci cała głowa i tyle. Zostaje bardzo duża i głęboka dziura w dziąśle przez dłuższy czas, ale zrasta się. Jak mija znieczulenie to niestety boli bardzo, ale od razu powinnaś mieć przepisane przeciwbólowe, mocniejsze i je brać. Cienko jest z jedzeniem przez 2-3 dni, bo ciężko jest otworzyc buzię. Zaopatrz się zatem głównie w jogurty i coś co łatwo trafi do żołądka i nie trzeba przeżuwać. Pamiętaj też, że po zabiegu dostaniesz taki zwitek gazy i trzymasz to chyba z 20-30min, bo rana mocno krwawi. Może ci się zrobic niedobrze przez to, więc jak już będzie tragicznie to wypluj wczesniej. Nie można prowadzić auta raczej, bo nie za dobrze się będziesz czuła. Jak coś to pytaj, bo może nie napisałam Ci wszystkiego tak na szybko. Ja jak szłam usuwać pierwszą ósemkę to dygałam jak nie wiem. Na drugą już szłam na "lajciku". Aha trzeba jeszcze wrócić na ściągnięcie szwów. Troszkę boli, jak ukłócie igłą. Mi z drugiej ósemki mama nawet ściagała, bo nie chciało mi się iść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez wyrywalam 2 osemki dolne. Musialam je usunac bo mialam zamalo miejsca w szczece i 8semki tak jak u Marty naciskaly na i inne zeby i strasznie mnie bolaly szczeki. Bylam u chirurga, mialam 3 zastrzyki znieczulajace. Po wyrwaniu nie wolno nosic dzici i jechac autem bo jest sie oslabionym. Po 3 dniach bol znika. A dziasla rosna jak cisteczko wiec nic nie widac, ze cos brakuje. Trzecia osemka wyszla mi rok temu i to krzywo. Chirurg powiedzial, ze nie ma problemu wyrwie ja. Ale bylam z Riccim i moja mama. Ricci tak zaczal plakac, ze nie zdazylam usiac na krzesle. Mialam umowiona wizyte dopiero za 2 dni. Do chirurga poszlam tylko na zdjecie by miec do dentysty normalnego. Jak chirurg zrobil zdjecie powiedzial, ze to 2 minuty i zab wyrwany, a jego umowiony pacjen sie spoznil i moze mi od razu wyrwac a nie za 2 dni. Dobrze, ze Ricci zaczal plakac. Na drugi dzien poszlam do dentysty, powiedzial, ze jak nie boli i nie przeszkadza to lepiej jej nie wyrywac bo potem moze sie przydac jak bede chciala zaczepic szczeke za kilkadziesiat lat. Chirurg patrzyl tylko by zarobic 200 zl a nie czy ona mi sie przyda.
Co do zupek, ja do zupek dodaje sera zoltego twardego parmigiano regiano scieram go do zupy i 2 lyzki oliwy z oliwek. Riccardo robi po 2 lub 3 a nawet 4 kupy dziennie. Ma to po ojcu.
Jak leci muzyczka Ricci ugina kolana i tanczy, nawet robi obroty. Rosnie mi tancerz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewka wczoraj jak pisałaś że masz ś nieg to uwierzyć nie mogłam, a ja dziś to samo widziałam przez okno rano 😮 nosz kiedy będzie ta wiosna 😞
Marta widać pierwsza ósemka jest najgorsza... musze tylko trafić na dobrego lekarza stomatologa bo moja ósemka już koniecznie jest do wyrwania, zrobiła się kieszonka i ząb już atakują bakterie których normalnym szczotkowaniem nie usune, za jakiś czas pewnie zacznie mnie boleć 🤢
Tynka ależ w Was namiętności że się tak zapominacie ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.
Żaden lekarz nie wie od czego ten problem z kupkami.Może dlatego że jak na razie żaden nie zlecił badań oprócz tego skierowania do poradni.Teraz mamy jechać do chirurga to mam nadzieję,że powie mi co mam zrobić dalej.Zapewne gastrolog dziecięcy nas czeka.
Nigdy nie chciał jeść jogurtu naturalnego więc spróbowałam raz nie chciał to nie dawałam.Za to teraz mu się odwidziało.
U nas noc tragedia,mały spał u mnie na rękach bo ma katar,mega kaszel i gorączkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniu tak jakoś wyszło 🙂 wiecie tak sobie o tym myślę i nie było by to takie złe . popracowałabym do listopada i poszla na zwolnienie. Napisałabym wtedy pracę i miałabym już z głowy 🙂 jakie plany haha. Nawet już imiona mam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jezu co za tragedia. U męża w rodzinie też kuzynka poroniła, ale dziecko było chore, w piątym miesiącu. Wiedzieli o chorobie od początku, ale nie chcieli usunąć. samo zmarło, bo przestało się rozwijać. Musiała niestety urodzić, nie było mowy o cesarce.

Aniu ja też miałam kieszonkę i też jedzenie wchodziło. Ale długo zwlekałam, więc siódemka niestety po wyrwaniu ósemki kwalifikowała się do kanałowego. Ja swoje zęby wyrywałam na Akademi Medycznej we Wrocławiu. Pełno studentów, ale mi to nie przeszkadzało. W końcu gdzies się muszą uczyć. Sam zabieg wykonywało dwóch chirurgów i dzięki temu, że było ich dwóch szybko poszło. Do ósemek niestety trzeba trochę sprytu i siły i przydatne są więcej niż dwie ręce. Więc jak dasz radę to pójdź tam, gdzie nie będzie tylko jedna osoba. Ja tą swoją trzecią też planuje już prywatnie, bo nie jestem ubezpieczona już w PL, poza tym na AM długo się czeka na termin.

Kurcze Malwina, mam parę kolezanek, które też miały problemy z kupami u dzieci, ale chyba nie aż takie. Zwykle dieta pomagała, czyli dużo wody, oliwa, starte jabłko i sok z marchewki. Oby wreszcie ktoś postawił trafna diagnozę.

Fiu Fiu Ewa, ale Ty już duża 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewcia cudny masz ten brzuszek.
Marta też mam nadzieję,że znajdzie się mądry co postawi diagnozę.U nas kompot ze śliwek i rodzynek,jabłko,same kasze i ryż,dużo warzyw i owoców do tego leki nic nie pomaga.
Najgorsze w PL jest to,że jak się tak wcześnie urodzi to mówią,że to kobiety wina a tej mojej koleżanki spytali czy chce" to" zatrzymać.No i oczywiście urodziła w łazience także gratulacje dla polskiej służby zdrowia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...