Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Czytalam kilka ksiazek o karmieniu dziecka. W jednych starszych pisali, ze mleko modyfikowane 2 podaje sie w 6 miesiacu, a w innych ze po skonczonym 6 miesiacu. I okazalo sie, ze pediatrzy do 2007 roku mowili by mleko 2 wprowadzic po 5 miesiacu zycia. A od 5 lat pisza by 2 wprowadzac po skonczonym 6 miesiacu. Ja jak bylam na szkole po porodzie to babaka mowila by nowe smaki stale wprowadzac dopiero po 7 miesiacu, niby najnowsze doniesienia. Wiec mysle, ze kazda mama obserwuje sama swoje dziecko i sama widzi co i jak je i jak wplywa na nie.
Od tygodnia siedzimy w domu, upaly starszne/37 w cieniu/. Wczoraj temperatura spadla dopiero o 2 w nocy. 25 stopni. Az mi zimno bylo. 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Agnese pewnie, ja nie lece na kazde pierdniecie, ale sprawdzam czy jest ok. Jak sie nic nie dzieje to go nie podnosze od razu. Pewnie ze kontrolowac trzeba, bo nigdy nic nie wiadomo. Dobrze Aga ze przybieglas na czas ! Super ze mu bananek smakuje. Hihi juz ja sie nie moge doczekac az Azizkowi podam pierwsze papu.
Dzisiaj tak jak u Olci leniwa niedziela. Zrobilam typowo polski obiad, piezone udka, ziemniaki pieczone i rosolek. Do tego surowka z pora, no wypasik. Akurat dla meza na kaca 🤪 🤪 🤪
i lenimy sie dalej 😉 milej niedzieli
Tusiek no to zes sie wybawilaa. A mama- zloto! zazdroszcze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A wogole to co kraj to obyczaj. Moja siostra mieszka w Danii i mleko kazali podawac z lodowki. Tez co miesiac przychodzi babka i sprawdza jak w domu dzicko ma warunki. Zamiast zlobkow sa nianie. Te kobiety dostaja pieniadze z Urzedu Miasta. Najlepiej bo dzieci spia na dworze w wozkach przy -15 stopniowych mrozach. Moja siostra nie wychodzi z dzieckiem na dwor bo zimno, a ja bo goraco. U niej okropne wiatry, a u mnie zero wiatru. 🥴 🥴
Monisia co to za surowka z pora? 😉
Monisia widze ze twoj synek lubi bujaczek. Moj nawet 5 minut w niej nie posiedzi, nie wiem czemu nie lubi jak go sie buja. Moze ta muzczka jest do snu. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i zostalismy sami... do środy wieczora...
Od 2 dni Szymon pożera wszysto w zasięgu swoich dłoni i nóg - od wczoraj też udało mu sie kilka razu palce u nóg do buzi włożyć....
Ja sprawdziłąm swoim placem co on tak pcha a on gryzie.... i to jak mono..... nawet krwiaczki pojawiły się u niego na paluszkach.... czyżby to dziąsła go swędziały?

Mam pytanko czy wszystkie maluszki macją smoczki czy ktoś nie uzywa? Bo nie wiem teraz co mu dac bezpiecznego do gryzienia bo gryzaki szybko mu sie nudzą widziałm cos takiego i jestem ciekawa czy to sie sprawz jak myslicie?
http://allegro.pl/nuby-gryzak-do-podawania-pokarmu-owocow-5360-i2424010909.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jutro Was nadrabiam 😆 My już po Chrzcinach było cudownie. Buziaki 😆
Pochwalę się prezentami 😉
http://allegro.pl/lalka-anne-geddes-spiaca-wrozka-gnom-elf-mala-i2439913070.html
http://allegro.pl/wyprz-little-tikes-160f-muzyczny-ocean-3w1-kubus-i2413817727.html
http://allegro.pl/stoliczek-edukacyjny-muzyczny-stolik-smily-pl-0801-i2422772748.html
http://allegro.pl/srebro-925-smoczek-na-chrzest-pamiatka-2012-i2386911301.html
Dostała jeszce Haneczka piękny medalik z łańcuszkiem ale nie będę szukać na allegro bo mnie noc zastanie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Amelka też nie ma smoczka wcale i gryzie co popadnie swoje łapki, stópki zabawki, moje ręce i wszytko co tylko ma 🙂 te gryzaki tez widziałam ale to sa takie na pokarm a sa też takie specjalne gryzaczki tylko do gryzienia w kształcie smoczka chyba z tomiego ale nie wiem czy się sprawdzają!!
Ewka to super że wszystko poszło dobrze i że wreszcie do nas powrócisz 🙂 🙂 🙂 zdjęcka są sliczne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Mój Alek używa smoczka tylko do zasypiania,ale pozniej go wypluwa,gdy zaśnie.
U nas niedziela do poludnia pełna emocji- Teściową wypisali ze szpitala,już z nią lepiej,ale ani nie dali jej żadnych leków ani krwi 🤔 🤢 Tylko poczyścili w środku zeby już nie krwawiła....
No ale biała jak ściana jest.
Na 15stą poszlismy z Alkiem do koscioła,spał całą mszę w wózku.
My prezentów nie dostalismy na chrzest tylko kasę. Wszystko siedzi na lokacie 😎

Marta,ale super się poawiliście. My też oczekujemy przedniej zabawy za tydzień. Alek wędruje do moich rodziców/ Ja około 19stej przyjadę zobaczyć jak się tam Mały zachowuje i Tato mnie odwiezie żebym mogła coś wypić 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja juz kolejna noc zarwana kilka razy, nie wiem czy to przez upały Michał budzi sie co 2h 😞 nawet po butli która dostaje po kąpieli budzi sie o 23 a czesto było o 1. Kamila Twoja Ada budziła sie co 1h z tego co pamietam, miała chyba cos z gardłem, mozesz mi powiedziec czy miała kaszel i jak lekarz stwierdził ze to gardło, bo taka niewyspana jestem ze szok.
Ewka praktyczne prezety, smoczek bedzie pamiątką, my dostalismy same koperty.
Aleksandra Twoj synek fajnie sie smieje 🙂
Tynka Ty to jestes zuch mamuska, 4 z egzaminow 🙂 no no no
Malwina jestem pod wrazeniem dzieł Twojej siostry, są niesamowite, a bardzo podobają mi sie takie rzeczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu - Ada kaszlala, miala katarek i kichala ;p, budzila sie wlasnie co 1-1,5 h. Lekarka stwierdziła, ze ma infekcje gardla bo bylo zaczerwienione. Kazala dawac raz dziennie 5 kropel Cebion'u i 3x dziennie 2,5 ml stodalu. Cebion przez 5 dni, stodal przez 10 dni. i jej przeszło 🙂.
Zamiast stodalu mozna tez dawac syropl prwosluzowy - 1 ml co 8 h

Malwina super kosciol 🙂
Tynka gratuluje 😁D
Tusiek trzymam kciuki za Ninke :*
EWa bardzo fajne prezenty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien doberek
Tusiek bedzie dobrze! Ninka dzielna dziewczynka, da rade!
u nas dzisiaj nocka przespana, karmilam Baabla chyba 3 razy, a pamietem tylko jeden raz 😮 drugi raz obuzilam sie juz z Azizkiem przy piersi. Nie wiem jak to zrobilam, ale nakarmilam go na spiocha. Szok.
Teraz Aziz kima, ja po sniadanku i wpierniczam loda. W ogole wczoraj mialam chwile chlipania, bo niestety ale moj tata sprzedaje nasz rodzinny dom, ktory stawial w calosci (oprocz elektryki i malowania) swoimi rekoma, przez to ze nie potrafil sie dogadac z moja mama po rozwodzie 😞 no masakra. Ciezko mi i uwierzyc to nie moge...
ide sie wyplumkac i cisne na spaceer. A tak w ogole to wieczorem pogoda sie poprawila, sloneczko wyszlo i poszlismy we trojke na spacer po 19 i... wrocilismy po 21!!! Weekend byl BOSKI!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas noc wspaniała Szymon poszedł spać o 21.35 wstał o 5,40 zjadł i poszedł spac do 9 - ale to pewnie przez godoge bo deszcz poadał w nocy a teraz jest pochumrnie i wiatr mocny wieje... mi tez chce sie spać...
Kurcze pach wszsytko do buzi i to tak mocno gryzie że mnie palce bole a co dopiero jego palce... i tak juz ma 2 krwiaczki na nich....
Jestem ciekawa jak Szymon przetrwa te 3 dni bez taty... i jak zaraguje jak on wróci....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny 🙂 my tez ju po chrzcinach, wszystko oki, Karolek zarobił także spoko 😆 mam prosbe do dziewczyn ktore karmia mm- co dajecie dzieciakom codziennie do jedzenia? Karol skonczyl 4 miechy I chce juz mu wprowadzac warzywa, jabłko juz je, musze mu zmienic prporcje mleka I wlrowadzic jede. Obiadek ale nie wiem co I jak, chyba mu dzisiaj ugotuje marchewke z ziemniakiem, jak robicie zupki? Dajecie kaszki? Na sniadanie czy na kolacje? Bardzo prosze o odpowiedzi bo juz sie tyle glupia na naczytalam ze zbaraniałam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to super że chrzciny u wszystkich udane 🙂
U nas pogoda też do dupy i cały dzień w domku 😞 😞 😞
Jagódka była znów na opatrunku i już się zaczynają rany goić coraz lepiej na szczęście!!!
wczoraj byłam u teściowej i była Kuby kuzynka która mieszka w Szwecji ze swoim synkiem który się urodził 17 stycznia więc prawie taki jak nasze maluszki i wiecie ona już je chrupki kukurydziane a ja słyszałam że dopiero koło 8 miesiąca można podawać hmm... co o tym sądzicie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olcia- kazda mama robi jak uwaza: ) to jest jej decyzja co kiedy podaje dziecku ;p nie ma co negowac, ani chwalic ;p.

Karolka - ja dla mlodej kupuje gotowe sloiczki, wole nie kupywac w marketach warzyw i jej robic samej bo chuj wie skad one sa, czy pryskane czy nie etc. a chociaz wiem, ze kupujac gotoew mam pewnosc 🙂
mloda kaszki nie lubi, podawalam jablkowa i morelowa, obie wypluwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my już po pierwszym naświetlaniu, zabieg trwał 4 minuty, zostało nam jeszcze 9, będziemy jeździć codziennie, więc szybko zleci, Nina była grzeczna, mimo że leżała z pieluszką na twarzy cały czas, żeby oczka chronić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny...
U nas chrzciny 14 lipca...Gabryś do chrzcin gotowy,jego tata też,ale ja oczywiście nie mam w co się ubrać...
Dzisiaj poszłam kupić gromnicę i udało mi się upolować taką cudną 🙂
Weekend jako tako minął,Bartek poszedł na fuchę także siedzieliśmy prawie całą sobotę sami,później poszliśmy w trójkę na lody i na Dni Drawska ale lipca taka,że szok no i wróciliśmy do domku...
A mój mały od wczoraj jest nie do wytrzymania już sama nie wiem co mam z nim zrobić...Ani rączki,ani łóżko,ani łóżeczko,ani mata,ani leżaczek,a o wózku już nie wspomnę...Poprzewracało się temu mojemu dziecku w głowie po tej szczepionce...A no i dziwnie napuchły mu dziąsełka ale jedynki górne....
Olcia ja też uważam,że to jej dziecko i niech robi jak uważa...
Ja nigdy nie zamierzałam wychowywać dziecka swojego książkowo.
Ja tam rzadko zaglądam do "mądrych "książek o żywieniu kiedyś kobiety (tzn.60 lat temu) nie miały książek i ludzie nadal żyją...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malwina moze ząbki? albo boli go coś.
Tusiek masz dzielną córe 🙂
u mnie tez brzydka pogoda ale werandowałam małego i spał prawie 1,5h bez bujania 😁
posprzątałam pokoik gościnny bo graciarnia zrobiła się przez rzeczy małego.
Karolka dużo opini o podwaniu nowości jest bo każde dziecko reaguje inaczej, niektórzy podają w 4 miesiącu a niektózy w 6, tak więc od dziecki i matek to zależy i żadne postępowanie nie jest złe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolcia moj synek pije od miesiaca tylko mleko modyfikowane. 2 tygodnie temu dalam mu 2 lyzeczki banana, nie mial wysypki, po 5 dniach dalam jablko tez utarte tez 2 lyzeczki i tak przez 5 dni. Nie mial wysypki. A od 3 dni czyli dokladnie jak skonczyl 4 miesiace podalam mu sloiczek - przecier z banana z sokiem z cytryny. Myslalam, ze zje tylko 2 lyzeczki a on wytrabil caly sloiczek. Tam jest 100 g. Mam taka malutka plastikowa lyzeczke gumowa. Na poczatku dziecko nie wie jak sie polyka i on bedzie tak jadl jakby wypluwal. Wiec sie nie przejmuj tylko zaraz podaj mleko lub wode z butelki to on polknie. Dzis zjadl tez caly sloiczek przecieru z jabluszka. Nawet jusz nie popijal. Tylko mielil i polykal. Wiadomo cala buzka upaprana. Na wieczor robie mu kaszke Humany z banana ona jest od 4 miesiaca. Moj maluch ja lubi. kaszka jest rzadka wiec pije z butelki tylko w smoczku zrobilam wieksza otwor. Acha sloiczki kupuje plazmon i merlin bo tu sa tanie. 1 sloiczek kosztuje 0.60 e. Ja synka karmie na pollezaco bo tak go maz nauczyl. Dzis kupi krzeselko z regulowanym siedzeniem i pasami.
U nas dalej upaly i duchota. Siedzimy w domu. 🥴 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...