Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Jestem w takiej samej sytuacji co ty Olcia - jak narazie brak urlopu dopiero mój bedzie mółg wziąść w październiku po egzaminie państwowym 😞
Dziś Szymon bardzo przeżył że nie ma taty my zawsze jak sie obudzi ok 6.30 bierzemy go do naszego lóżka i sobie gadamy, potem sniadanko i mąż do pracy idzie - wczoraj tylko popatrzył 10 minut na jego strone łóżka a dziś nawet sie nie uśmiechał ani nie gaał tylko patrzymał przez ponad godzine w strone gdzie lezy mój M. co jakis czas sprawdzając czy ja jestem na swoijej stronie - mimo iż trzymalam go za rączke..... jeju az mi sie połakać chciało taki mały a wie ze nie ma taty obok iego i że teskni... 😞
Dobrze że juz jutro wraca ok 15.............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej
My wczoraj popołudniu byliśmy w żłobku na spotkaniu organizacyjnym. Dzieci przyjmą od 1 września, więc wtedy mąż weźmie tacierzyński i będzie jeździł z małą na adaptację, ale do 1 września muszę z nią posiedzieć i nie wiem jak to wykombinować,żeby było dobrze i już się umówiłam na jutro z szefami,żeby pogadać i żeby mi doradzili. Mam trochę zaległego urlopu, mam tez na ten rok,ale całego nie chcę wykorzystać, bo jak mała zachoruje czy coś to trochę dni w rezerwie muszę mieć i nie wiem jak pokryć te około 10 dni. Myślę,że się dogadamy z szefami 🙂
W ogóle tak mi się spodobało tam w żłobku. Te mini umywaleczki i mikro krzesełka 🙂 fajna duża sala-bawialnia, mnóstwo zabawek edukacyjnych. Mam już plan dnia będziemy powoli małą przystosowywać do tego,żeby jej było łatwiej tam się zaaklimatyzować. Za opiekę będziemy płacić 184zł(bo mała będzie tam do 9 godzin) plus jedzonko 105zł ( w razie jak by nie było jej ponad 3 dni to wtedy zwracają kasę za te dni), czyli razem 289zł. Jak dla mnie rewelacja. Na zdjęciach możecie zobaczyć plan dnia i plan posiłków. Wrażenia bardzo pozytywne. Panie sympatyczne, więc myślę,że będzie dobrze 🙂

Zdrówka dla Ady i Hani 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/687/dsc0064de.jpg/][IMG]http://img687.imageshack.us/img687/3505/dsc0064de.th.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/542/dsc0066vb.jpg/][IMG]http://img542.imageshack.us/img542/9973/dsc0066vb.th.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂
Tusiek najważniejsze,że jesteś Ty pozytywnie nastawiona do żłobka 🙂 Ja chyba bym nie potrafiła tak się przestawić. Ile jest dzieci w grupie/ile pań?
Monia,teściowa już trochę lepiej.Chodzi wszystko robi,odpoczywa od pracy bo ma bardzo stresujacą,więc jej się należy...
Moja Mama też była miesiąc na urlopie i dopbrała zwolnienia żebyz tym młodszym bratem siedzieć po tej operacji,bo do przedszkola nie moze chodzić po niej. Więc też mi dużo pomogła w tym czasie. Przed chwilą wróciłam ze szpitala,rejestrowałam Alka na usg bioderek i siebie z tym kręgosłupem. U nas usg bioderek jest obowiązkowe dla każdego dziecka,byłam 2 miesiace temu i teraz znowu.
Prosiłam kobiete w rejestracji żeby mnie zarejestrowała do tego samego lekarza co Alka,wejde przy okazji usg,nie bede musiałą czekać...To ona,ze musze czekac normalnie w kolejce. To ja ckliwą historię,że jestem sama z dzieckiem,nie mam z kim go zostawić a on ma 4 miesiace... 🙃 oczywiscie na czas historii obrączka wylądowałą w kieszeni. Słuchajcie, poprosiłam i mnie zarejetsrowała 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to będą miały pełne ręce roboty ! 😉
A jak u nich wygląda usypianie,co dzieci robią w trakcie dnia? Opowiedz jak to wyglada,bo jestem ciekawa.
My na żłobek zdecydujemy się na przyszły wrzesień,bo teraz chcę zeby Alek posiedzial z Nianią.
Może nie zbankrutujemy przez ten rok 🙃 Kurde,ale z żalem będę oddawać sporą część wypłaty. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna zerknij na to zdjęcie, co wstawiłam tam jest plan dnia podany. Jeśli jakieś dziecko nie może spać to jest w tym czasie w bawialni. Każde dziecko ma swoje podpisane łóżeczko lub leżaczek jak już są większe. Ponoć tak po 2 miesiącach sytuacja jest opanowana i dzieci wiedzą co kiedy jest.
Każde dziecko ma swoją szafeczkę podpisaną i tam trzyma się pieluszki, chusteczki i ręczniki papierowe oraz ubranka na zmianę.
A no i jak dziecko już siedzi porządnie i pewnie to zaczynają uczyć używania nocniczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olcia ostatnio czytałam coś na temat skoku rozwojowego i może dlatego Amelka budzi sie tak często...Podobno jeśli dziecko w dzień je mało i dużo fika to w nocy musi więcej razy wstawać,bo nocne mleko ma więcej tłuszczu i budzi się częściej żeby mieć jakiś zapas energii i uzupełnić mleczko....
Mój Gabryś też się teraz budzi 3-5 razy w nocy...
Tusiek plan dnia w żłobku wygląda dość dobrze...
Moja siostra jest z wykształcenia opiekunką dziecięcą i miała praktyki w żłobku to bardzo chwaliła te instytucję...Tyle tylko co jej się nie podobało to karmienie dzieci,ale na szczęście w każdym żłobku pewnie ono inaczej wygląda...
Tynka super,że z teściową oki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olcia moj Aziz tez mial ostatnio takie dni ze myslalam ze nie yrobie, tez po 3 pobudki w nocy. Ale teraaz wrocilo do normy. Moze to dni regulacyjne albo skoki rozwojowe? nie wiem, pewnie u Was to miniejak i u nas.
Tynka Ty sciemniaro ! bravo, trzeba sobie jakos radzic. Dobrze ze tesciowka juz lepiej.
Tusiek, super, ze Ci sie podoba, mnie ucieszylaby najbardziej wiadomosc ze wsrod opiekunek jest pielegniarka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babeczka mówiła,że jeśli jakieś dziecko jest śpiochem to jak potrzebuje to go kładą, dostosowują wszystko do dzieci 🙂
ja właśnie wróciłam z zabiegu, dziś byłam sama z małą, poszło dobrze 🙂 szkoda tylko,że to na drugim końcu miasta, w jedną jedziemy autkiem 20-25 minut a laser trwa około 3 :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Już myślałam,że Gabrysiowi dziś kwiko-płacz przeszedł a tu niespodzianka....
Znowu piszczy a ja już nie wiem co z nim mam zrobić...
Wszystko go wkurza i ciągle płacze...
Macie jakiś pomysł jak mu ulżyć??
Bo ja już pomysłów nie mam i z chęcią z nim zaczęłabym płakać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co jak ja nie wiem co jest małej, to normalnie próbuję wszystkiego, bujaczka, krzesełko do karmienia, bo jeździ, ale na wszelki wypadek smaruję dziąsła żelem i zazwyczaj pomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olcia współczuję :/ Nina zasypia 19-20 i śpi do 5 rano, mi to pasuje, bo później tak będzie musiała wstawać

dziewczyny, kupiłam takie coś http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs.xsl/index_27617.htm i powiem wam rewelacja, może nie jest najtańsze, ale Ninie się podoba fajnie sobie na tym ćwiczymy i wzmacniamy rączki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no super podusia z niego,właśnie mi się podoba,że już możemy z niego korzystać,a wy ćwiczycie ze swoimi dziećmi? ja codziennie, rozkładam kocyk na podłogę i ćwiczę z małą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ćwiczę tak od siebie, a ona lubi te zabawy, czasem jest to 15minut czasem 30 minut zależy ile jej się chce,teraz ćwiczymy rączki,żeby później jej się łatwiej raczkowało 🙂

kurde Nina gnije już od 2,5h normalnie nie wierzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tusiek moj mmaz miesiac temu kupil ten walek. Az w szoku bylam, ze taka fajna rzecz kupil wlasnie w Lidlu az mi sie wierzyc nie chcialo. Tu kosztuje tyle samo 10 e. Tylko, ze ja mam kotka, myszke i pieska na tym walku. Na stronie pieska pod materialem jest folia, a pod kotkiem jakis dzwoneczek. Mlody najlepiej lubi ten waleczek jak lezy w lozeczku i nogami wali po nim. Riccardo starsznie rwie sie do siedzenia. A jak sie wscieka jak mu nie che pomoc by siedzial.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,my już po usg bioderek.niby ok,ale wg lekarza jakieś wiotkie te bioderka,ale nic nie kazał robić hmmm 🤔 ?
Widziałam ten wałek,ale jakos nie po drodze mi do Lidla. Jeszcze za panieńskich czasów przejeżdżałam tamtędy do pracy,teraz jakoś mi się specjalnie nie chce.....Z resztą my na rehab ćwiczymy i nie chcę "wchodzić" ze swoimi ćwiczeniami w domu,bo jeszcze narobię mu gorszych problemów.Alek cwiczy tylko na zajęciach,w domu po prostu inaczej go noszę,wiem jakich zabaw unikać z jego problemem i tyle. dzisiaj mój przystojniak przypełzał do zabawki 🙂 Do siadania się nie rwie,ale jak mam go na kolanach to juz w półleżącej pozycji nie chce tylko żeby siadać.
Z moim kręgosłupem ok.Mam naderwany mięsień,który boli ale nie chce mi się w to wierzyć. Bo bolą mnie całe plecy (miałam tak jak się mocno narobiłam...a teraz bez przyczyny) więc nie wiem o co chodzi. Mam smarować maścią 🤢
Alek na korytarzu był najstarszym dzieckiem,oczywiście gadał jak najęty,wszystkich zaczepiał wzrokiem i śmiał się w głos. Nawet do lekarza się recholił 😁
Obok mnie siedziało małżeństwo z trojaczkami...Masa... dwóch chłopców i dziewczę 😉 Rodzice umordowani,zanim weszli z nimi do gabinetu to zajęło trochę czasu. Biedni 🙂
No,ale z drugiej strony : mają już za sobą temat porodów 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka mi babka kazała z młoda cwiczyc w domu, pokazala co i jak, poza tym wlasnie te noszenie ;p tez tak nosisz Alka jego plecami do swojego brzucha robiac z rak kibelek? xd strasznie ciezko jest mi si eprzemoc ją tak nosic :/. My lidl mamy prawie pod nosem ;p jakies 10 minut spacerkiem 🙂

o masakra, tojaczki 😮 😮
Tynka to ile razy masz ta rehab? my mamy tylko raz na tydzien :/ i musimy w domu cwiczyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...