Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
CO DO CESARKI TO PO MNIE MIALA MOJEJ MAMY ZNAJOMEJ COrka cesarke i miaala straszliwe powiklania, rana nie chciala sie goic, zakazenie ja kas infekcja i ledwo z tego wyszla jeszcze raz ja otwierali i czyscili juz list poozegnalny do corci napisala. Dobrze ze to sie stalo po mnie bo bym panikowala na mojej cesarce. no wlasnie co kobieta to opinia. ja BARDZO BARDZO chcialam urodzic naturalnie, niestety natura zadecydowala inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
co do cc to myślę że zależy kto to robi 🙂 ja następny poród tylko cc nie wyobrażam sobie naturalnie.co do obiadków to uważam ze maluszkowi powinno się wkońcu zacząc wprowadzac normalne jedzenie,te słoiczki sa ochydne,mój Nikodem o wiele bardziej woli jesc z nami albo to co ja mu ugotuje.karzde dziecko jest inne.Nikos nawet je z nami juz normalne jogurty danio itd.w tych słoiczkach nawet mięska nie widac i pytanie wogule co tam jest.synus ma dwa piekne żabki na dole wybiły sie na pół roku i teraz z góry mu idą.miłej niedzieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ada tez je ode mnie z talerza np, ziemniaczki czy marchew duszona 🙂 przeeciez cale zycie nie bede jej kupywac sloikow :P, ale sloiczki tez je.
Danio mu dajesz? 🤢 toz ta jest mleko krowie, ktorego dziecko nie moze pic do 3ciego roku zycia chyba :P a napewno nie przed ukonczeniem roku 😮

sloiczkom ufam bardziej niz merketowym produktom :P
ja dla Ady owszem daje jogurty, ale te z nestle od 6 miesiaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Milena Twoj synek jest alergikiem? bo pisałas ze dajesz pepti i idziecie na testy? jaką date miałas ustaloną na poród naturalny? jesli synkowi nic sie nie dzieje to bardzo dobrze ze polegasz na swojej intuicji, aczkolwiek ja bym sie bała dawac danonek bo to jednak mleko krowie nie hydronizowane czyli nie dla alergików
Monia po prostu nie dociera do mnie zachowanie Twojego męża,,,
mnie złapało jakies przeziebienie, macie dobry sposób na wyleczenie. Boli mnie gardło i mam katar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moja babcia robi syrpok z cebuli i sosnowy, podobno rewelacja, chcesz to dam przepis 🙂. a ja pije mleko z miodem na wieczor :p Adrin moj tez chory :/ i boje sie zeby Nas nie zarazil :/ i jeszcze wczoraj obraczke w robocie zostawil.. i sie oparzyl :/ i to tak paskudnie ze szok :/

no własnie, dajesz mu mleko petit i karmisz danio Ooo ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mnie tez ciekawi kiedy mial sie Nikoś urodzić 🙂

Moniko współczuje :/ ja bym pewnie go spakowała i zostawiła rzeczy na tydzień w przedpokoju (jakby sie zjawił bo by zobaczył ze mówilas powaznie) a po tygodniu jakby nie wrócił powiedzialabym tym znajomym u których teraz mieszka że jego rzeczy sa wystawione i jak ich nie zabierze to je wywalasz na smietnik......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam!!
Nie uwierzycie wstawała dzisiaj tylko dwa razy!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂: 🙂 🙂 🙂 🙂

Teraz przyszłam z kościoła i mąż zapalił w kominku i chyba się nie ruszam z domu cały dzień bo zimno jak nie wiem a w domku takie cieplutko!!!

No ja tam tez ufam jedzeniom ze słoiczka zresztą fabryka Gerbera jest w Rzeszowie i znajomy tam pracuje i naprawdę to wszytko jest w super sterylnych warunkach robione i z sprawdzonych warzyw kontrolowanych non stop więc ja tam póki co zostaje przy słoiczkach ale czasami ZIEMNIACZKI TEŻ JEJ DAJE ALE TAK TROSZECZKĘ NA SPRÓBOWANIE. wczoraj BYŁA ZNAJOMA I PRZYNIOSŁA Amelce DANONKI ALE DAM JE JAGODZIE BO NIE BĘDĘ JESZCZE PÓKI CO JEJ NIM FASZEROWAŁA!!! Wczoraj ślicznie mi zjadła cały słoiczek ziemniaczki, cukinia, łosoś już któryś raz to danie zjada w całości chyba jej smakuje a jak później pachnie ryba... bllleeee..... 🙂 🙂 🙂

a co do cc to ja jestem bardzo zadowolona i kolejnym razem jakbym miała wybierać to tez tylko na cc sie pisze więc różnie to jest każdy inaczej przechodzi zresztą jak poród sn prawa???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂
to oczywiste że dziecko nie będzie do końca życia wcinało słoiczków 🙂 ale póki mogę ją ochronoć przed tym całym modyfikowanym sztucznym żarciem to będe to robiła 🙂 żołądek u takiego malucha jest jeszcze bardzo delikatny 🙂
takie jest moje zdanie 🙂 niech każda mama karmi swoje dziecko czym tam sobie chce 🙂 🙂 😉 🙂

a nasza mała zabiera się za raczkowanie 🙂 jestem w szoku bo myślałam że jeszcze długo nic... a tu taka niespodzianka 🙂
fakt Monia narozrabiał Twój mąż 😠 ale ja i tak życzę Tobie aby to się dało jakoś poskładać ...może w końcu zrozumie że może wiele stracić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikoś mial się urodzić 6 luty ale cc ustala się wczesniej 🙂pije bebilon pepti bo jak był malutki to inne mleczka mu nie pasowały i ulewał,bolał go brzuszek i jak tylko zaczoł pić bebilon pepti wszystko przeszło,z krwi ma robione cos na alergie (jutro mamy wynik) bo Nikoś nie zaakceptował dwóch antybiotyków-wogule na niego nie działały i przez to rozwineły sie oskrzela i lekarka dała skierowanie zeby zrobic nie zaszkodzi.a macie sposoby domowe na leczenie czy smarowanie dzieci w przeziebieniu?nic mu nie jest po danio lubi je to czemu mam mu nie dawać.koleżanki syn ma 10 miesiecy i pije grysik na mleku i zdrów chłop,my tez kiedyś piliśmy i nic nam nie jest.teraz bede mu wprowadzac na drugie śnidanie juz normalne jedzenie kanapeczki parówki tylko z duża zawartością szynki cieleciny itd bo nie chce mleka pic a jak mu mąż dał bułke to zjadał az mu się uszy trzęsły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do smarowania dzieci polecam Pulmex- super sprawa ! na przeziębienia jak znalazł. Jak Alek miał katar to przyklejałam mu na ubranko ten plasterek aromactiv- bardzo fajna rzecz.
Co do parówek- sama nie jem i to dlatego,że mam znajomego pracującego w jednej z najpopularniejszych firm masarskich w Polsce. Jak mi powiedział ile mięsa w mięsie jest w tych parówkach dla dzieci...to nawet nie chcę wiedzieć ile jest w tych normalnych. Więc nie zamierzam faszerować tym swojego dziecka i jeszcze za to słono płacić !!

A co do porodów.
Mimo niedogodności związanych z porodem siłami natury i jego następstwami, nie zamieniłabym tego na cesarkę. Pamiętam jak jeszcze na brzuszku przeżywałam najbardziej ze Snakerką,jak to urodzić naturalnie i w trakcie porodu darłam się,że chcę cesarkę 😆 Mimo to jestem z siebie dumna,że 2 godz po porodzie (tyle leżeliśmy przytuleni do siebie ja,Alek i Tomek) wstałam z łóżka i z porodówki o własnych nogach przeszłam mega długi korytarz,w nocy wstawałam do dziecka i funkcjonowałam normalnie 😎 Ja jestem zadowolona z mojego porodu,ale był tak naprawdę lajtowy,bez komplikacji i oby następny był podobny ! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no i niedziela w domu przy kominku nam się niestety nie udała albo może i stety bo wyszło śliczne słonko i najpierw poszliśmy na meczyk całą rodzinka a później mieliśmy gości o w sumie miło zleciał dzień a teraz Amisiak zjadł kaszkę łyżeczką oczywiście dobił cycuchem i śpi ciekawe jaka będzie noc????
No jak Nikosiowi nic nie jest po danonkach i normalnym jedzeniu to tez myślę że czemu mu nie podawać prawda???? Ja nie daję póki co bo jakoś jestem przewrażliwiona i wszystkiego sie boję ale kiedyś trzeba będzie spróbować bo na samych słoiczkach to zbankrutować mozna jak zacznie więcej jeść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Uwaga, maz wrocil. Spakowal rzeczy w torbe i ... poszedl spac do drugiego pokoju. Swinia jestem ale kazalam mu nie tykac owocow i chleba, powiedzialmze ma zrec to co bylo przed jego odejsciem. Oznajmilam ze potzrebuje samochod na czwartek i tyle. A on na koniec kazal mi sie tlumaczyc z kasy, co kupilam 😮 bo przyszla kasa z jego podatku 😁 na moje konto 🤪 to mu oznajmilam ze od pierwszej jego nocy poza domem ja juz NIC NIe MUSZE i nie mamy wspolnych spraw, a tym bardziej pieniedzy. Jutro ide po bezplatna pomoc prawna, dopytam sie o rozwod, moze cos sie ruszy. Kurcze dobrze sie czuje z tym. Chociaz dzisiaj bylam ze znajoma na festynie i bylo tyle usmiechnietych rodzin z dziecmmi a ja sama z Azizkiem to nie powiem ze mi sie przykro zrobiulo. Ale kurwa czego ja zaluje, i za czym tesknie jak my non stop sie klocilismy? Ehh glupia
Azzizkowi chyba drugi zebol idzie bo swiruje pawiana caly dzien. Do tego pobudka niemal co godzine w nocy a w dzien max pol godz i wyspany .I Skubaniec przypomnial sobie ze potrafi baaardzo glosno piszczec. I tak od2 dni jak jedzie wozkiem i mu sie przypomni to piszczy jak Dzik az sie ludzie ogladaja ☺️
aha i kupilam sobie w koncu te eskimoski (buty) i sobie i Azunkowi. Moje kosztowaly caaale 7 euro ( mniej niz buty Synka :woohoo 🙂 ale do smigania na codzien sa super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Słyszałyście http://finanse.wp.pl/kat,104124,title,Bakterie-w-plynie-dla-dzieci-w-znanej-sieci-sklepow-Oddaj-go,wid,14969502,wiadomosc.html
Monia domyślam się o czujesz 🥴 jakiego nerwa musisz mieć w środku.
My weekend spędziliśmy w Piszu u rodziców tata w niedzielę został wypisany 😆 czuje się dobrze.
Z to z Hania to już od zmysłów odchodzę. Ciałko zaczerwienione i strasznie swędzi a leki nic nie pomagają 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
widzialam informacje w sklepie o tym płynie, ja kosmetyki kupuje w aptece, dobrze ze chociaż to upublicznili. Ewka my mamy kąpać w krochmalu na te suche policzki, moze Ty spróbuj, nie wiem czy to akurat na Hani przypadłosc ale moze nie zaszkodzi.
Monia postarajcie sie jakos porozumiec, macie takiego ślicznego bobaska 🙂
Olcia moj Mis przesypia noce ale nie bawi sie sam, jak znikne z pola widzenia to jest płacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze to już nie wiadomo co kupować:/ u nas nie ma rossmana wiec nie kupuję tam nic na szczęście!!

Ania zazdroszczę przespanych nocy, a jeszcze niedawno obie się męczyłyśmy no ale co poradzić, flachy nie chce a poza tym pokarmu mam tyle że bym pewnie z dwójkę wykarmiła 🙂 🙂 🙂 mam nadzieje że niedługo to mini i prześpi całą noc!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie dziewczyny. 🙂 🙂 🙂
Konefka wspolczuje wysypki u Haneczki.
Monia porozmawiaj z mezem na spokojnie, moze jeszcze sie jakos dogadacie.
Riccardo ma juz trzeciego zabala wyszedl dzis jedunka gorna lewa, jutro bedzie prawa. Tak samo wychodzily dolne. Dwa razem. Na szczescie Riccardo znosi to dzielnie tylko mocno wszystko gryzie.
Riccardo biega wszedzie, juz go nie moge upilnowac, wczoraj podar kojec, ktory kupilam w pl. Doslownie podar cerate tam gdzie zabezpiecza od rogow. Tak ja ciagnal do srodka. Teraz tez wlacza i wylacza odkurzacz, najlepsze, ze nawet odkryl, ze mozna rure przezroczysta rozlozyc. Widze, ze ma chrapke na moj serwis obiadowy, stoi za szyba u gory. Ale go juz widzi.
Riccardo tydzien temu mial katar, wyciagalam mu smarki frida. Dalej ma lzejszy katar ale dzis zaczal pokaszliwac. Umowilam sie na jutro do lekaza, zobaczymy co powie. Wczoraj mu ubralam buciki rozmiar 20 stka i dobre. Nawet ich nie sciagal. Ja juz od miesiaca podaje jogurty, synkowi nic nie jest. Wczoraj maz dal mu polizac snikersa, az sie trzasl tak go chcial jesc.
Monia szukalam sloiczkow z pomidorami i nie wiem czy ja sierota i znalesc nie moge. A z czym ten pomidor byl?
Olcia zazdroszcze kominka. Do Riccarda wstaje tez czesto bo w nocy mu sie pic chce i tak nie raz co 2 h na lyk wody ide do niego. Daje mu przez sen.
Tynka ja mialam porod z takimi bolami, ze ryczalam strasznie, nawet znieczulenia podane 3 razy nie pomagaly, nie mogli dac zbyt duzej dawki bym czula skurcze, bol byl tak okropny, ze mylalam by umrzec. A siostra do mnie, ze mam byc dumna, a ja nie jestem i nastepnym razem bym zdecydowala sie na cc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agnese u nas jest firma Olvarit i Bebequo czy jakos tak. Tam pomidory sa w roznych zestawieniach, spagetti, risotto, pom z cukinia i ziemniacz + miesko, nie wiem u nas jest tego mnostwo. Ja juz Azizka karmie sloiczkami od 8 miesiaca w sumie juz od miesiaca 😉 to wsszystko to samo jest tyle ze sa wieksze kawalki nie ma takiej papki. Dopiero sniadanie jem, Aziz usnal wiec mam chwilke dla siebie 😉 sloneczko nam sie pokazalo wiec zaraz spacerek zaliczymy. Aha i dzisiaj gotuje obiadzik Azizkowi, mallutkie kawaleczkki ziemniaka i starta marhewka plus udko z kurczaczka wszystko w rosolku dodalam jeszcze pora male kawalecZki do smaku i troszke soli. Zobaczymy czy zasmakuje.
Konefka no szok, nie wiadomo dalej o co chodzi z ta alergia? no szok! mam nadzieje ze sie w koncu przyczyna ujawni i Haneczka odpocznie od tej wysypki 😠
A Ricardo to widze ze szaleje z tego co piszesz.
U nas Aziz dzisiaj pierwszy raz raczkuje na maxa, wczesniej to bylo pare " kroczkow" i wolal sie czolgac bo tak szybciej a dzisiaj juz raczkuje jak duzy chlopczyk 😉 teraz czekam az siedziec zachce. 🤪 Moje Dziecie dziwne, najpierw wstawanie, potem raczkowanie a na koniec siadanie wszystko na odwrot 😁 😁 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia z tego co czytałam to nie podaje sie za wczesnie rosołu bo zawieraja najwiecej alergentu białka, warzywa i mięsko osobno gotuje.
Miś już ładnie siedzi, licze na to ze niedluge zabierze sie za raczkowanie bo jak lezy na brzuszku to pupcie wypina i sunie buźką po kołderce na podłodze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia dzieki za link, ja myslalam, ze masz jakies sloiczki, ze same pomidory z czyms bez ryzu. Ja sama nie lubie ryzu i moze szukam czegos z pomidorami ale bez niego.
Riccardo tez pierw wstawac chcial mimo, ze nie siedzial. Potem zaczal raczkowac a teraz siedzi. Wiec siedzenie na koncu. Cerate oslaniajaca naronik do skladania w kojcu wyrwal ostatnecznie. Teraz pracuje nad rozbrojeniem stoliczka grajacego. Wczoraj pchal skrzynie i szedl do przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...