Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
No wlasnie weszlam zeby sie wyzalic ze moje dziecie z gilem po pachy i ze stanem podgoraczkowym bo 38.2 nad ranem sie zaczelo i przez ten katar kaszle troche, zobacze jutro jak bedzie dzisiaj mocniej kaszlal to cisne do lekarza , mam nadzieje ze to zebole, chociaz mozliwe ze w zlobku juz cos zalapal. Jest tak zasmarkany jak nigdy katar jak woda scieka i przez to jesc nie chce nic oprocz cyca. Aha wczoraj sprobowal jagodek a dzisiaj borowek, zasmakowalo mu. je wlasnie cyc i owoce, kaszek nie chce i jogurtow wczoraj zjadl obiadek mam nadzieje ze i dzisiaj zje troszke.
Olcia ja bym nie panikowala, sprawdzala temp i jak nie bedziesz mogla jej zbic to dopiero do lekarza 😉
Gratuluje Misiowi kolejnego zabka 😉
Milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
No to w takim razie poczekam do jutro, niby ie kaszle czasami ale tak leciutko nie jakoś bardzo, mama pojechała do apteki może kupi coś na katarek i zobaczymy! Jak dałam jej czopka nad ranem to jej spadła teraz urosła do 39.6 i jeszcze nie skończył termometr mierzyć ale sobie więcej nie dała no i znów dała czopka i już powoli przechodzi temperatura bo zaczyna się uśmiechać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
o kurcze to niezle, dobrze ze zbijacie ta goraczke, ja Azizkowi posmarowalam klatke i szyje cos a'la Vick ale dla dzieci od 3 m-ca do 3 latek, mam nadzieje ze pomoze bo troche pokaszluje ale licze na to ze to od katarku bo cieknie jak z kranu to i kaszelku moze byc wiecej w koncu musi to odkrztuszac. chodzi owiniety pieluszka na szyi :P ale jest pogodny 😉Zjadl obiadek, moze mu sie przejadly po prostu mleczne posilki 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olu, nie chcę Cię absolutnie niepokoić, ale temp. od 39,5 jest uważana za stan zagrażający życiu. jeżeli zrozumiałe jest to w porze wieczornej to po południu? ja bym nie ryzykowała i jak dalej będzie taka wysoka to do szpitala.
W ogóle nie dopuszczaj do takiej temperatury, okłady z zimnej wody na wszystkie zgięcia - kark, szyję, pod pachy, zgięcia w rękach i pod kolanami. Na czoło odradzam przy tak wysokiej, bo może byc szok termiczny, jak jest mniej to może być. No i kapiele w zimnej wodzie, max. 2 stopnie mniej niż temperatura ciała. Okłady i kąpiele to gwarantowany ryk, ale od płaczu nic się nie stanie, a od wysokiej temp. tak.

No i picie, picie i jeszcze raz picie. Woda najlepiej, żeby nie było odwodnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Życzę dużo zdrówka dla Azizka i Amelki.
U nas też epidemia.Bartek kaszle,ma katar i wszystko go boli,ja mam kaszel i boli mnie gardło a Gabryś ma lekki katarek.
U nas noc ok,jedzenie o 23:30 i spanie do 8:45.Kanapka,spanie,zupa,ziemniaczki z sosem i znowu spanie.Coś czuję,że teraz się wyśpi i da nam popalić w nocy.Dzisiaj dzień jęcząco-płaczący z powodu tego cholernego ząbka,który mu wychodzi.
A jutro spędzamy dzień w domku,zrobię sałatkę grecką kupimy szampana i tak spędzimy koniec roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No 39.5 to nie mala goraczka ale u nas inaczej lekarze na to patrza, tzn jezeli dziecko sie normalnie zachowuje to nie ma co panikowac, malo tego przy 39 st mi powiedzieli zeby nie dawac paracetamolu jesli zachowuje sie ok, chyba ze by byl placz albo jakies marudzenie 😮 bo organizm sam walczy najlepiej, tyle ze goraczka moze sie utrzymywac 3 dni max jak dluzej to od razu do lekarza trzeba cisnac albo jesli po podaniu leku przeciwgor nie spada
co kraj to obyczaj 😉
u nas leca gile jak z kranu ale ogolnie Azizek pogodny,tyklko kurwa ten kaszel mnie niepokoi wiec bez lekarza sie nie obejdzie, ost spr to mial 37.9 wiec lajcik :P
jutro wieczor e dwoje tzn ja i Synus, grunt zeby bylo spokojnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !
Widzę,że u was gorączkowo- więc dużo zdrówka dla chorujących 😘
Dzisiaj zrobiłam drugie podejście do kupka niekapka (pierwsze było na wakacjach i nieudane :/ Alek piszczał i wyrzucał go). Teraz od razu załapał o co chodzi,ślicznie z niego pije,więc odchodzimy od picia soczków/ herbatek z butelki. własnie skończyłam czytać najnowszy numer "Mam dziecko" i jest tam artykuł o odstawieniu malucha od picia z butelki. Trochę się zdziwiłam,że do roku powinno się odzwyczaić dziecko od butli 🤔 No,ale skoro dzisiaj Alek mi ułatwił sprawę dzięki niekapkowi to czemu nie nie skorzystać ;-)

Tak ogólnie mam podły nastrój,bo atmosfera z teściami niezbyt mi odpowiada. Co raz to bardziej działają mi na nerwy...Mam ochotę zmienić miejsce zamieszkania,ale jak na razie nie stać nas na dom.... A na blok Tomka nie namówię,nie ma mowy 🤢
my też sylwester przed tv,ale ze znajomymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hm Ola ja bym tez nie ryzykowała i pooleciałabym do lekarza ja zawsze czekam do 38.5 i jade z taki małym dzieckiem nie ma na co czekać.Nikoś też załapał lekki katarek zaraził sie od synka koleżanki zawsze przyjdzie z nim jak k... jest chory!!! smaruje go a noc pulmex baby pod nos maść majerankowa inhalujemy i kropelki nasivin.my też sylwester z mężem przy tv z butelka szampana zrobie sałatke i tak zakonczymy stary rok i przywitamy nowy mam nadzieje lepszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No kurcze dokładnie co kraj to obyczaj oczytałam się tego wszystkiego i głowa mi pęka ale poczekam do jutra bo jak podam paracetamol to temperatura spadano i kaszlu nie ma żadnego i pije ładnie więc myślę że póki co tragedia się nie dzieje tylko jak gorączka rośnie to strasznie marudzi i płacze ale zaraz jak spada to jest oki i nawet troszeczkę się bawi! najgorsza będzie noc bo nie chce spać położona tylko na rekach i przy cycku więc drugą noc nie zmrużę oka no ale co poradzić byle by jej przeszło!! jutro jak będą przyjmowali w przychodni to pójdę ja przebadać!
a co do sylwestra to my mieliśmy z moja siostra i ze znajomymi u nas spędzać ale jak Amelce nie przejdzie to raczej sami będziemy bo nie mam nastroju na imprezy i Amelka potrzebuje spokoju!! A przyszły rok jak dla nas to mam nadzieje że będzie co najmniej taki dobry jak ten 🙂 🙂 bo urodziła się w nim Amelka wiec jest wspaniały 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, ale to co pisałam nie wynika z obyczaju w kraju. Akurat nie wiem jaki jest tu obyczaj.
Poza tym to chyba nie ma nic do rzeczy, bo to zdrowie niemowlęcia i bezpieczeństwo. W GB lekarze lecza tylko paracetamolem... i ok może dobrze, tez jestem przeciwna jakimkolwiek antybiotykom i chronię dzieci przed nimi jak się da.
Monia sama wiesz jak jest w u Ciebie. Najlepiej jakbyś w ogole do lekarza specjalisty nie chodziła, a oglądał Cie byle kto... lekarz z ogólną specjalizacją albo i bez, byle Cię nie wysyłał do specjalisty.

Gorączka dłuższa niż 1-2 dni, jest niebezpieczna, bo może uszkodzić mózg i inne organy wew. Podczas wysokiej temp. też serduszko bije bardzo szybko, a to dla niemowlęcia już jest za dużo. Pamiętajmy Dziewczyny, że nasze dzieci do roku czasu sa niemowlęciami i wszystko się może zdarzyć. Organizm walczy z chorobą do pewnego czasu, ale bez przesady jak dla mnie, same wiecie jak wysoka gorączka osłabia organizm, a co dopiero tak malutkie dziecko.
http://www.pfm.pl/u235/navi/199232

Olu zrobisz jak uważasz.

Powiem Wam co na się własnie przytrafiło...
W piatek, nie ten ostatni, tyko poprzedni, moja gwiada przyniosła z przedszkola katar. Niby normalne w pierwszym okresie... :/ Wiedziałam, że zaraz Daniel złapie, bo przeciez oni cały czas sa razem. Jedno łazi za drugim. No i tak tez się stało. Chyba od wtorku walczyłam z katarem. Spanie w nocy było takie sobie, budził się wiele razy, ale jeszcze dało się znieść, bo zasypiał zaraz, do czasu aż katar spłynął i z piątku na sobotę w nocy już się spanie całkiem pogorszyło, bo tak koszmarnie kaszlał, nie miał ani goraczki ani nic więcej, nawet mu do gardła zaglądałam. Ale normalnie kaszel tragedia. W sobotę byliśmy na pogotowiu, bo chciałam żeby lekarz osłuchał go. No i oczywiście katar spłynął. D. dostał syrop na kaszel. Lekarz nie sprawdził mu uszu. Kolejna noc przeryczana. Myślałam, że go męczy i katar i kaszel i jedynka na górze. Ale w nocy z soboty na niedzielę budził się co 5-10min. Dzisiaj też i nie spał ze dwie godziny, a to mu się w ogóle nie zdarza. No i chciał spac tylko w pozycji wertykalnej lub ewentualnie na rękach, w horyzontalnej. A to już w ogole do niego niepodobne, bo on sypia głownie na brzuchu i nigdy na rękach, bo to wygodny książe. Więc męża z rana wysłałam na pogotowie, bo mi to na zapalenie ucha wyglądało. No i co niestety. Dostal antybiotyk na prawe ucho. Czasami chciałabym być tylko matką, a nie pseudo lekarzem. Gdyby w sobotę go zbadali jak nalezy nie byloby problemu. A byliśmy na pogotowiu w szpitalu dziecięcym.

A ucho jest oczywiście jak na zapalenie ucha przystało nawrotem. Jak był mały, nawet nie wiem kiedy to bylo, N. sprzedała mu katar, ale wtedy jeszcze tylko leżał. Ale niestety ta choroba nawraca z każdym katarem aż do wyrośnięcia. Więc teraz niewazne czy siedzi i chodzi, a mało leży, jak raz już miał, to będzie miewał.


Pewnie już dzisiaj nie będzie mnie.

Samych radości Dziewczyny, pociechy z dzieci, spełniania marzeń, zdrówka, bo to też ważne, no i co... no kasiory oczywiście, żeby nic Wam nie brakowało. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martusia dziękuję za rady wszystko czytam uważnie i analizuje!
Amelka noc miała okropna nie spaliśmy we trójkę prawie wogóle strasznie ma podpuchnięte powieki i czerwone oczka od tego no i ten okropny katar... :/ ale temperatura dzisiaj jak by niższa bo 38,2 ale i tak jedziemy na pogotowie jak tylko Kuba wróci bo pojechał kupić nawilżacz powietrza żeby jej dać kropliki i lepiej się oddychało!! Aha no bo przychodnia oczywiście nieczynna 4 dni pod rzad bo poco przecież jest lato i nikt nie choruje... :/:?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Ola dobrze robisz- jedź na pogotowie.Niech obejrzą Małą.
Ja dzisiaj zamknięta w pokoju z laptopem i książkami. Liczę na owocną naukę do 15stej,bo do tej godziny jest Niania z Alkiem ;-)
U mnie jednak Bobasa drugiego nie będzie 😉 Jest wyczekiwany okres.
Też życzę Wam udanego sylwestra i tego co najlepsze w 2013 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja nadal czekam :PP
Olcia, ja bym juz wczoraj gnała na pogotowie :P ale ja panikara jestem 😉
Ada ostatnio daje mi popalic!! juz drugi dzien pod rzad wstaje po 3 i nie spi do 5 :xxx ale to chyba tak pelnia na nią działa :/
wczoraj bylismy na zapkuach i w realu kupilam jej zajebiste spodnie i bluzeczke 😁D za cale 4 zl sztuka 😉) a dzis na ciuchy zaszłam i po 1 zł rzeczy dla dziecka sa 😉
potem wstawie fotky 😁D

happy new year!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olu, mam nadzieję, że wszystko będzie ok i to nic poważnego.

Wiesz, po Twoim opisie, to trochę wygląda chyba na zapalenie zatok, zacienienie. Te objawy, o których wspomniałaś są charakterystyczne własnie: wysoka gorączka i obrzęk twarzy. Poza tym wspomninałaś o długotrwałym katarze. Więc być może przeszło na zatoki. Ale ja nie jestem lekarzem i oby to nie było to, bo zatoki to bolesna sprawa.

Zdrówka dla Was.

My dzisiaj też chyba z godzinę spaliśmy. Mąż więcej, ja zanim zasnęłam to już musiałam wstawać do łóżeczka. A później się zastanawiałm co Danielowi może dolegać. Ale już jest po 1 dawce antybiotyku i chwała Bogu wrócił do "niejęczących". Spał ponad 2 h.


Tynka, mój też pije z niekapka. Dałam mu pierwszy raz jak miał 8mcy, ale zielony był i za dużo mu leciało. Odczekałam miesiąc i już było ok. Nie trzyma jedynie. Trzyma, ale za nisko i nie leci mu picie, a jak naleje pełny to za ciężko mu, leniwiec jeden. Ale to efekt tego, że długo był na cycku i z wszelkimi butlami, kubkami nie radzi sobie w trzymaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my dzisiaj jednak cisniemy do lekarza na 14,30 katar masakra, w nocy 39, prawie nie spalismy Azizek sie meczyl bo paskudny mokry kaszel 😠.Co do goraczki u niemowlat 39 to nie to co u doroslych. Zgadzam sie ze 3 dni to max ile mozna zniesc goraczkujac. Azizek mial wzesniej ta trzydniowke, oprocz temp nie dolegalo mu nic wiecej, wiec nie kazali panikowac i dawac nic jesli normalnie fikal. Na noc tylko dostawal czopa jak mial 39 i tyle zeby dobrze mu sie spalo. I po 3 dniach a nast razem po 2 dniach przeszlo 😉 wiec tutaj goraczka do 40 st jest normalna walka organizmu z wirusem. Pod warunkiem ze nie ma zadnych innych dolegliwosci. Zreszta niewazne :P Zobaczymy jak Azizka dzisiaj potraktuja 😉 Ja mam nadzieje ze plucka sa czyste, pierwszy raz Azizek jest taki chory do tej pory to katar sporadycznie no i trzydniowka i masz babo placek. Zwalam to na zlobek, jako chrzest pierwszy. Do pracy wracam prawdop w przyszluym tyg. Wrocilaam od fryzjera, odrosty zniknely i troche sie wycieniowalam 😉 jest ok.
Amelce Natalce i Danielkowi zycze zdrowka jak in ninnym dzieciaczkom.
SPelnienia marzen, zdrowka i pieniazkow, a przede wszystkim duuuuuuzoo milosci zycze Wam i sobie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to nam się dzieciaki pochorowały 🥴 Moja Hania ma delikatny katerek już 3 dzień pierwsza noc była męcząca bo co chwila się budziła teraz już nie jest tak źle.
Martwi mnie jednak to, ze Hania mało sika 🥴 wcześniej po nocy pamperem można było zabić a teraz jest połowa tego w dzień zmieniam jej zawsze średnio co 3 godziny i czasem mam wrażenie że tam może z jedne siku jest. moje dziecko niestety bardzo mało pije 🥴 biegam za nią z butelką z niekapkiem itd ale ona robi małego łyczka i dziękuje 🥴 Wcześniej jak była pierś to mnie to nie martwiło ale teraz jest to problem.
Dziewczyny życzę Wam i Waszym rodzinom aby nadchodzący rok był przynajmniej tak dobry jak ten mijający. Dużo zdrówka i miłości 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No my wróciliśmy z pogotowia i w sumie to z jednej strony jestem zadowolona bo powiedział że w płuckach i oskrzelach nic nie ma a gardełko jedynie lekko zaczerwienione ale że z taka gorączka pewnie sama sobie nie poradzi i dał antybiotyk Amoksiklav miałyście któraś taki??? i trochę się zastawiałam czy wybierać wogołe bo dzisiaj już nie ma takiej temperatury ale z drugiej strony nie wiadomo czy na wieczór nie będzie znów miala wiec wybrałam i dla swojego spokój żeby się nic więcej nie rozwinęło to dam jej ten antybiotyk kazał jeszcze cebion multi po 10 kropelek dawać i dal jej kropelki do oczu bo ma juz takie opuchnięte ze ledwo na nie widzi bieda ;( 😞 😞 ma nadzieje że będzie juz dobrze teraz się bawi z tatinkiem 😉 🙂

Amelka już dawno pije z niekapka soczki ale też sama nie umie jeszcze przechylić do góry ale kombinuje coraz lepiej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to super Olu, że jest wszystko w porządku. Przynajmniej się uspokoiłaś. Lepiej dmuchac na zimne.
Co do leku to nie doradzę, tu są inne. Ale po nazwie można się domyślić, że ma w składzie amoksycylinę.
Kiedyś słyszałam taką anegdotę, że jak jest amoksycylina to znaczy, że coś dolega, ale nie wiadomo co, więc podają to, bo działa na wiele dolegliwości. W sensie, że antybiotyk bardzo uniwersalny. Ale to wiesz, ktoś sobie tak powiedział i języki poniosły. 😮

Monia, współczuję. Niestety żłobki i przedszkola mają to do siebie, że wirusy są nieodłącznym ich atrybutem. U nas jest podobnie, na początku i już przywlokła coś. A dzieci nie pozamkam po pokojach, żeby się nie zarażały od siebie.

Ewa, u nas z piciem jest różnie. Taka norma to 100ml - 150ml. Rzadziej jest więcej i mniej, ale się zdarza. Nie panikuję, D. nie ma zatwardzeń, więc chyba jest mu wsytarczająco tych płynów. Ja też mam różne dni, czasem susz, a czasem prawie nic nie piję, choć to męczarnia dla organizmu.

Czekam na męża i coś się nie moge doczekać... normalnie jeszcze trochę i chyba będzie wracał jak do hotelu...:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej my juz tez po lekarzu, oskrzela zalwalone, i infekcja ucha, dostaliswmy tez antybiotyk z amoksycylina, na 7 dni, z amoksycylina to ponoc najbezpieczniejsze antybiotyki bo i ciezarnym je przepisuja, ja mialam go w ciazy, jak dobrze ze nie czekalam do srody!!! max do piatku ma prawo goraczkowac i jak juz pisalam powiedzial ze 40 st to normalna temp u maluchow i dobry znak ze walczy organizm 🤔 wiec mam nie panikowac z paracetamolem tylko dac walczyc z choroba
najgorsze jest to ze i mnie gardlo zaczyna naopierdzielac wiec wspaniale zaczynamy nowy rok.
Ewa tutaj jak siuskow nie ma zbyt duzo to kaza pilnowacc ja bym sie profilaktycznie przeszla, nawetjak jest male przeziebienie to pytaja sie czy siuski sa normalne czy jest ich malo

Kurcze dziewczyny zdrowka zdrowka i jeszcze raz zdrowka!!!!!!!!!!!!!! nasza pierwsza choroba :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia to dobrze, ze poszłaś do lekarza 😆 ja dziś wkłądałam Hani pieluszkę tetrową w pampka aby sprawdzić te siku i nie jest tak źle jak myślałam. od 14 do teraz 4 razy więc myślę, że sobie wkręcam już.
Monia u mnie też napieprzają petardami ale jak naazie Hania się nie wystraszyła jak są ładne fajerwerki to nawet razem podziwiamy 😉 więc jakoś się nocy nie boję 😆
Mnie też coś łamać zaczyna 🥴 Więc na smarkato zaczniemy ten Nowy rok a pomyśleć, że w tamtym roku jeszcze tańczyłam i szalałam hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...