Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Gratulacje nowych zeboli.
Moj dzik przed pojsciem spac wcina z miseczki, /na 160 ml wody daje 6 lyzek plaskich kaszki, w ktorej juz jest zawarte mleko modyfikowane. potem idze sie kapac i po kapieli 180 ml mleka. I tak juz spi punkt 18.00. O godz. 22 przez sen maz mu daje 210 ml mleka, jak nie dopije to jeszcze o 12.00 dopija. Potem ja mam zmiane, przebudza sie o 2 w nocy i znow 180 ml mleka, najczesciej jeszcze zmieniam pampka bo jest tak pelny, ze mozna nim zabic. Kolo 4 nad ranem znow butla i o 5 wstaje juz nie pije ale robi kupke. Ostatnio 3 dni z rzedu wstal o 4. Jak wstanie o 4 lub 5 wystawiam go z lozeczka i biega po calym pokoju a ja lerze i patrze jednym okiem co robi. Najczesciej po 2 h rzadko po 1 h pada i spi od 1 h do 1,5. wstajemy o 7. I z dzikiem ide do salonu robie kasze na gesto i dzik biega do 11 lub 11.30, o 12 je obiad i nie raz spi 1 h, ale rzadko. Potem o 14 pije mleko je podwieczorek i o 16 znow podwieczorek. Miedzy czasie biszkopty. I tak do 17.30 Wiec ja na ta 17.30 czekam jak na zbawienie.
Dzis moj dzik w nocy zlal 3 pampki przebieralam go na spiku. od dzis zaczynam rozmiar 5. Otatnio mielismy 4+.
Marta kuruj sie. Konefka sliczny kwiatek. 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kurcze Ewka zazdroszczę też bym chciała już oduczyć Amelkę ale kurcze jak??? :/:/ Amelka je na wieczór przed kąpielą 120 max kaszki łyżeczka tzn tyle jej robię ale rzadko zje całość i później cyc zależnie ile razy się obudzi ale za dużo nie ciągnie bo góra 5 minut i śpi czasami nawet tylko złapie i zasypia więc głodna nie jest tylko przyzwyczajona do cycucha!!! A jak pomyśle że trzeba będzie po 5 wstać do pracy to nie wiem jak dam rady:/:/
Ja Amelki już dawno nie przebieram w nocy może jak miała z 3 miesiące to już jej nie przebierałam i w sumie taki średni ten pampers jest no ale Ricci jak wypije tyle mleczka to i sika po nim 🙂:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewka kwiat swietny, ile kosztuje? kwitnie caly rok?
Mis zjada na noc 210ml mleka +3 miarki kaszy, ja juz przechodze na 3 bo hipp 3 jest po 10 mies.
Aziz urzeka mnie ta swoja uroda, szkoda ze nie ma koloru na foto. Ja sama mam slabosc do ciemnej karnacji 😉
Ricci zdrowo zjada, i nic po nim nie widac. Wyobrazam sobie ile musi rozrabiac ze to spala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fotki w kolorze 😉 tylko flesz sie odbija bo niestety ale dostalam tylko odbitki i musze je tak uwiecznic na kompie. Czekam jeszcze niecaala godzinke i ide po Azizka bo strasznie juz tesknie i pustop w domku bez mojego Szkraba 😞
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/845/sam4385.jpg/][IMG]http://img845.imageshack.us/img845/9400/sam4385.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/23/sam4384vz.jpg/][IMG]http://img23.imageshack.us/img23/2944/sam4384vz.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

URL=http://imageshack.us/photo/my-images/201/sam4379.jpg/][IMG]http://img201.imageshack.us/img201/9473/sam4379.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Monia super fotki.Aziz mimo karnacji po Tacie to jednak do Ciebie podobny 🙂 Śmiechol,profesjonalny model 😎
Apropos budzenia w nocy..Miałam właśnie też was o to pytać. Mój Alek zasypia ok 19.30-20,zjada tak ok 180 ml i na żarełko budzi się tak ok 24. Zawsze kompleksowa obsługa,czyli pampers (bo jest mega naładowany)i butla ok 120-160 bo więcej przez sen nie wypija,jak robiłam 180 to nie dopijał. Mleko w nocy robię słabsze,odejmuję 1 miarkę albo nawet 2. Tak było bo od dwóch dni Alek budzi się o 3 nad ranem wyspany... 😮
Jak oduczacie picia butli w nocy?
Malwina,ja nastawiam się na kupno Lira4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nwet nie wiesz Tynka jak mi sie milo zrobilo jak napisalas ze do mnie podobny 🙃
Kurcze nie wiem kiedy Azizek zacznie normalnie jesc kurwa a bylo juz tak pieknie! Olcia Amelka dalej wylacznie na cycu? ja juz wymiekam bo cyce obolle spuchniete i fontanna z prawego cyca jak z czasow wylacznego karmienia -piersia powrocila 😮 napisz prosze co Amelka je zebym wiedziala czy u mnie jest tragicznie z jedzeniem Azizka 🤨 dobrze ze w zlobku w koncu sie przelamal i zjadl deser owocowy. Dobre i to, ale dalej obiadkow nie tyk moze to przez tego zeba ale to juz prawie 2 tyg trwa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny polecam wam wózek LIRA 4 u mnie sie sprawuje super kółka sa pojedyńcze i sie nie zacinają,bardzo lekki,siedzisko duże a kosz tez fajny pod wózkiem nie za mały nie za duży,super szybko sie składa do małych rozmiarów.POLECAM WAM ja mam czerwony i sliczny jest taki żywy 😉 Mój Nikoś zjada na noc ok.19 kaszke 240mln póżniej ok 23 mleko 200mln i 3 miarki kaszki i ok.5 nad ranem mleko+kaszka ok 150mln i próbowałam go uszukiwać herbatka ale nic to nie daje on nie chce jej pić ale zaś bede próbować go oduczać jesc w nocy tylko jak wyzdrowieje.tez chce zrobić Nikosiowi sesje 🙂 śliczny Aziz i własnie bardzo podobny do mamusi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gratuluję zęboli 😉 Monia jakbyś robiła zdj ecia pod skosem (z boku ) to nie będzie flesza na zdjęciach 😉
Moja Hania zjadła pół małej kanapeczki z masełkiem i 230 ml mm 😆 😆 😆 i już nie płacze jak dostaje butle więc cierpliwość męża sie opłacała. On przez tydzień walczył z usypianiem Hani bez cycusia 😆
Monia a może spróbuj zrobić mu sosik moja Hanka się nimi zajada dziś jadła zupkę i 2 razy sos 😉
Riccardo to prawdziwy łakomczuszek ale moja Hanka też ostatnio wcina jak szalona a maz już chce do lekarza jechać, że za dużo wcina 🤪 (jest przewrażliwiony bo u niego w rodzinie dzieciaki często są brzydko mówiąc utuczone ;/)
Kwiatek jak się dobrze dba to ma kwitnąć cały rok ale znając życie to za 3 miesiące będę musiała kupić nowy 😆 w tym mieszkaniu nie udaje mi się hodowla kwiatów niestety. Cena nie jest straszna bo ja zapłaciłam 34 zł więc można sobie na taką przyjemność pozwolić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas jedzenie wygląda tak:
-ok. 9:30-kanapeczka -jedna duża
- chrupeczki
- ok.14-14:30 obiadek-5 -6 łyżek ziemniaków,sosik i mięsko
- ok. 17-17:30- kanapeczka
- ok.19 ciasteczko
-ok. 20 lub ok. 23 -mleko 210 ml + 2 łyżki kaszy

Jutro mam kupić podgrzewacz do mleka z 5 zł w bdb stanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monisiaj22 napisał(a):
Ewa jaki sosik? dziewczyny ja wlasnie siedze i rycze nad tym jedzeniem Azizka kurwa mac!!!!!!!!!!!

Monia ja do garnka wkładam troszkę piersi z indyka jak na gulasz gotuję ok 5 minut zlewam wodę mięsko kroję w drobne kawałki i czeka sobie 😉 w drugim garnku mam por marchew pietrucha biała i np dynia lub co tam lubisz 😉 gotuję to do miękkości w połowie gotowania wrzucam te mięsko aby si e superaśnie ugotowało i dało jeszcze aromat 😉 na patelni rozgrzewam oliwę lun masełko i dodaje mąki jak się troszkę zarumieni dodaję to do garnka mieszam aby nie było grudek i na koniec szczypta zielonej pietruszki (dziś dodałam też majeranek) moja Hania uwielbia ten sosik z ziemniaczkami lub ryżem. Kaszy jaglanej nie lubi 🥴 do tego daję jej buraczki, brokuł lub inne warzywko i jest szczęśliwa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia juz Ci pisalam zebys sobie nie dobierala do glowy, ciesz sie z malenstwa bo najwazniejsze ze zdrowy! Moja propozycja to male kroczki. Mis na poczatku nie chcial moich obiadkow, a teraz sprzedaje mu pod rozna postacia, tzn. raz calkiem blenduje, raz dodaje chrupki bo je uwielbia, jak niezjadal obiadu to nastepny posilek byl o wyznaczonej porze czyli po 3h, chocy sie walo i palilo nie dawalam wczesniej.
u nas sie tak sprawdzilo, kazdy musi miec swoj złoty środek 🙂
musisz obmyslic plan, placzem nic nie zdzialasz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia, Ania Ci dobrze pisze - małymi kroczkami i nie wyj, bo jeszcze pogorszysz sprawę.
Dzieci na piersi są pzyzwyczajone do małych porcji mleka i częstego jadania. Wydaje mi się, że na początku niestety o 3h nie ma mowy. Dlatego, że na kilku łyżeczkach zupki czy paru łykach mm dziecko 11mies. będzie wyło z głodu.
Najpierw chyba powinnaś wrócić do zupek, ale blenduj je całkiem,żeby przypominały konsystencję mleka. Na grudki przyjdzie czas, jak Aziz się przywyczai do jedzonka to wtedy będziesz mogła forsowac grudki i kawałki, ale nie zrażaj go na poczatku, bo wywołasz tylko odruch wymiotny. No i nawet te 2-3 łyżki to zawsze coś, a za niedługi czas daj znowu 2-3 łyżki. Aziz musi wiedzieć, że w ciągu dnia zamiast mleka na żądanie zje coś innego.

Ewy sposób super, ale to chyba trochę rzucenie na wodę, po tym ponownym powrocie tylko do samego cycka, może to być szok.

Dobrze, że ja nie miałam problemu z jedzeniem u N. i nie mam teraz problemu z D.
A D. dzisiaj pożarł na drugie danie ryż z fasolką świeżą strąkową, tzn. z zamrażarki. przygotowaną na sposób po bretońsku. No i zupe szpinakową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jezu Dziewczyny ja nie wiem jak ja przebrne przez to jedzenie 11 m-cy i znowu od zera zaczynamy ja musze dac na luz bo zbzikuje 🤨 my 🤨sle zeby probowac od poczat 🤨ku tzn jeden dzien marchewka sama no tak jak dziecko zaczyna jesc, sama nie wiem musze sie zastanowic ktory sposob wybrac. A juz bylo tak pieknie zjadal sloiczek duzy do dna i jeszcze by jadl jakby bylo w nim cos jeszcze kaszki w calosci jogurciki w calosci, na zawolanie wszystko jak w zegarku i dupa znowu od zera 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia nie jecz!:P moze ma jakis zastoj? 🙂 u mnie ADa tez malo je, ja wychodze z załozenia, ze jak dziecko chce jesc to zje, a jak nie nie chce to nie zje :P podtykam jej co chcwile coś, i wkoncu jej podpasuje i zje 🙂

ok 8/9 kasza 100 ml wody (wiecej nie je, a i tak zostaje )
11/12 poł sloika obiadu + owoc + pol lubisia
w miedzy czasie drzemka 1 h + biszkopty
17 - deser mleczny
19 butla 210 ml, ale rzadko pije calosc

dopiero teraz jak je, wczesniej jadła MAX 3 posilki dziennie, i to skromne :P widocznie tyle jej było trzeba. A widze, ze Aziz tez taki drobniutki jak Ada ( teraz ok 8,5 kg ), ona po Adrianie taka jest, bo ten moj malz to tez chodzacy szieletor choc je za dwóch :P taka przemiana materii 🙂
ona jest IDENTYCZNY Adrian, u nas sie smieja czy to napewno moje dziecko 😁 nawet tak samo jedli jak Adi byl maly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze Kamila pocieszylas mnie dziekuje Ci ze napisalas, bo Azizek podobnie je, no i ma postuire taka jak Adusia jest drobniutki wiec nie ma co sie schizowac i porownywac, ja jak bylam mala tez strsznie duzo jadlam, tragedia byla ze mna do 3 klasy podstawowki 😮 😮 😮 zeby tylko ten obiadek zjadal teraz chociazby w polowie. No nic bede probowac co chwila cos noego az w koncu zalapie i musi zaczac jesc i tyle 😉 od jutra do pracy rodacy 🙂 musze go jakos zachecic, dzisiaj np nauczylm go smarkac bezstresowo nosek hihi najpierw ja smarkam na wesolo i podtykam mu tez za chwile chusteczke i juz nie piszczy jak mu gile wycieram bo wczesniej to tragedia byla ryk nie z tej ziemi 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia-spokojnie 🙂 Nie nakręcaj się,Aziz je,rośnie,ma się dobrze.Nie dokładaj sobie problemów jeszcze. Dobry pomysł podsunęła martaer,spróbuj. Nie denerwuj się,dziecko to czuje i traktuje posiłki jak coś złego,bo widzi że Cię to irytuje.
U mnie też problem wyszedł bo nie mogę Alka ponownie nauczyć zasypiania,musze go nosić na rękach i ostro bujać.Jak przestaję bujać to jest tylko kwękanie 🤢 normalnie przydąłby się wózek znowu 🤨

jeszcze dzisiaj sie przestraszył bajki i od momentu zaśnięcia już kilka razy płakał 😞 Teraz go Tomek nakarmił,ja też uderzam w kimono bo jutro mam zajęcia na uczelni... O dziwo chce mi się jechać,(mimo,że muszę wyjechać po 7 i wrócę do domu o 19) jak nigdy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My jak zwykle wstalismy o 4.45, riccardo wczoraj po 17 byl tak zmeczony, ze nawet mu robilam kapiel z wielkim rykiem, nic nie chcial. Ale jak dzika chce polozyc w ciagu dnia na pol h to wielki ryk. Wiec wczoraj juz o 17.30 spal. I o dziwo az do 4.45 spal. Co 2 h jadl. Tez go chcialm oszukac i w nocy zamiast mleka podalam herbate to byl wielki placz. Jak go oszukam z 1 lyzeczka mleka mniej jak pisze Tynka to tez ryk. Zobaczycie ile dzieci wam beda wcinac jak zaczna biegac. Moj caly czas pracuje i cos robi. Nie usiedzi 2 minuty spokojnie.
Monia nie przejmuj sie u Riccarda bylo miesiac temu tak, ze nic nie jadl tylko mleczko.
Jak nie jest glodny to nawet swojego deserku czekoladowego nie zje. Wiec jak nie chce zupy to mu juz nic nie wciskam.
Dziewczyny tesciowa mi z pl przyslala z hippa taki napoj marchewkowo-ryzowy, ktory sie podaje przy biegunce. Jest rewelacyjny. Najpier go sama sprubowalam w smaku tragedia a Ricciemu smakowalo.
Jak bylam w pl kupilam przez pomylke hippa 3 bo patrzylam na date waznosci. Ta 3 hipp strasznie sie brylowala nawet jak rzucalam na cieplejsze mleko. Ja nigdy nie daje cieplego mleka. Woda ma zawsze tem pokojowa.
Malwina ja mam podgrzewacz ale go nie uzywam bo jak nastawie tem. to nie wiem po ilu minutach juz jest obiadek podgrzany do danej temp. Tam tylko nastwawia sie temp. jaka chce sie osiagnac ale kiedy ta temp. jest osiagnieta nie wiem. A moj synek jak jest glodny nie moze nawet 3 minut poczekac na obiad czy mleko. Mi sie szybciej podgrzewa w garneczku malym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry,

Agnese ja Cię podziwiam, ja o 4.45 to jestem w głębokim śnie. Ricci jada Ci dużo w nocy, bo wczesniej chodzi spać, nie jest wystarczająco najedzony dziennym karmieniem. Z dwójką dzieci to Ty się zarobisz kobieto. Mam nadzieję, że Ci się jeszcze przestawi z tym spaniem. A Twój mąż to z nim w ogóle spędza czas? Czy Ricci juz spi?

Kiedyś czytałam taki fajny art. o karmieniu, ale to było tak dawno już. Podobno sekretem dobrego snu dziecka w nocy jest pełny żołądek. Ale to chyba też zalezy do dziecka.

Tynka, Kamila, jak dobrze, że ja już nie muszę się uczyć. Ukłony dla Was, że wam się chce. Mi już się nie chce, ale ja mam dwójkę dzieci. Mi został jedynie doktorat, jakbym była w PL, to może, a tu... tu mi się po prostu nie chce.

Idę sprzątać, bo juz prawie 2 tyg. nie wycierałam kurzu :/ i tego tez mi sie nie chce, bo ta angina odbiera mi chęć do życia. Jakoś mało skuteczny ten antybiotyk. Gdyby nie tabletki przeciwbólowe to nic bym nie przełykała.

Aha, mój królewicz wczoraj na kolację zjadł znowu kaszę z miski 160ml, dorobił 100ml mleka po kąpieli i znowu przespał całą noc, czyli od 21 do 7. O 6 coś się kręcił, ale dałam mu wody i tak się na śpiąco miętolił do 7. Te kręcenie to już było z głodu, bo o 7 jak się rozdarł to szybko leciałam do kuchni 🤪 U nas o 7 to norma, N. niestety już ma przedszkolną pobudkę przyzwyczajoną i nieważne czy wolny dzień, wstaje o 7.

Miłego weekendu 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta moj syn tez w dzien duzo je na obiad 2 sloiczki te duze z gerbera. mam taka nadzieje, ze sie przestawi. On ogolnie duzo je. Acha zapomnialam wspomniec tesciowa co 2 tygodnie paczki wysyla. I tez pampki. Nie mozemy jej wytlumaczyc, ze u nas wszystko jest i to w podobnej cenie. Ja juz odpuscilam jak chce niech kupuje.
Jak juz wczesniej pisalam Ricci jak wstaje miedzy 4 a 5 to on tak bryka i o 7 idziemy razem mojego meza budzic i on z nim wtedy jest te pol h. Potem w poludnie na obiad, najczesciej razem jedza. I pozniej jak Ricci juz spi o 18 to jak mlody sie wybudza to do 1 lub w 2 w nocy moj maz zawsze do niego chodzi. Przed przestawieniem czasu maz zawsze zdazyl na kapiel bo kapalam go o 18,30 i o 19 spal. Teraz po przestawieniu h na zimowy brakuje nam tej 1 h. W weekendy maz caly czas sie nim zajmuje, a ja sprzatam odpoczywam. Niestety system pracy we Wloszech to tragedia praca od 8 do 12, przerwa do 14 i znow praca od 14 do 18. A co maja powiedziec kobiety w normalnych sklepach odziwzowych. Tam pracuja od 9.30 do 12.30 i od 15.30 do 19.30 i jeszcze w sobote do 19.30 bo musi wyjsc 38,5 h pracy w ciagu tygodnia. Niestety tu jest taki system pracy. Po to jest ta przerwa od 12 do 14. Bo dzieci trzeba ze szkoly odebrac o godz. 13 stej. Tez chodza w soboty do szkoly za to maja 3 miesiace wakacji. Nie wiem tu jest tak, ze kazdy rodzic musi dziecko odebrac ze szkoly nie jak w pl. ze kazde wraca samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...