Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja polecam zastrzyki :PP sama uzywam(łam) 😁 bo musze isc po recepte w koncu 🙂
Ja wczoraj mialam okres, a dzis juz nie. HAHa dobre 😁 zawsze mialam okres max 3 dni, a tu skrocil mi sie na dzien :P.

Maliwna to tanio macie za kg tortu. U nas w cukierniach zycza sobie od 51 zł/kg do 80zł/kg :P a musi byc min 3 kg bo osob bedzie ok 15 ( u nas w samym domu mieszka 6 :P ) wiec na jednak nie bede robic tortu, ale jakies ciasta - mysle jaki 😁D

Dzis Adi mnie wkurwil maksymalnie, wizialam i sie zamknelam w pokoju na klucz !! zeby go nie zabic normlanie :P. Mial dzis miec wolne od pracy, mielismy do kina jechac etc, zadzownili z roboty zeby przyjechal bo inni na impreze pojechali!!!! i chuj z tym, ze bedzie w domu ok 2-3 w nocy, to na 7 rano (!!!!) znowu do pracy!!!! wykorzystują go jak chcą :xxx, i nie idzie mu przetlumaczyć, ze go dymaja... a premii nie łaska kurwa dac!!! no szlag by! a ja meża mam tylko od wielkiego dzownu! a Ada to juz w ogle głupaki dostaje jak jego widzi, i sie od niego nie odkleja jak jest w domu, co swiadczy o tym, ze za duzo pracuje! a tłumaczy tym, ze chce wiecej zarobic, a ja tylko narzekam :xxxx ze i tak zle i tak nie dobrze.. no kurwa :x, niech se w dupe wsadza te stowe wiecej, a oddaja mi meza! :P
no!

Monia, etz bym sie wkurwila :/
Jutyna, duzo zdrowka dla Was :**

A ja sie juz nie moge doczekac, az pojade do Sokółki 😁DD za 1,5 tygodnia 😁 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Malwina to super że prawie wszystko załatwione ja jeszcze nawet nie myślę o tym, ale ten tort to całkiem dobra cena u nas sa droższe niestety 😞
Brawo dla Hani za pierwsze kroczki Amelka już mogę powiedzieć że chodzi no jak ma daleko to klęka i raczkuje ale jak blisko tak do 10 kroczków to przejdzie sama 🙂 Aha i niania ją dzisiaj nauczyła posyłac buziaka tak słodko to robi że tylko ją zjeść 🙂 dzisiaj skończyłam prace o 14 więc spoko posiedziałam trochę z Amelką a jutro idę na 11 to tez jeszcze rano się nią naciesze 🙂
Napiszcie mi datę kiedy Malwina podawała przepis na tą sałatkę bo nie chce ją męczyć żeby znów pisała a może i ja bym zrobiła jak mówicie że pycha 🙂 Spróbuj kiedyś ta co ja pisałam też jest super jak oczywiście Ci pasują wszystkie składniki 🙂
Ewka a ty jutro na USg prawda?? pisz zaraz jak wrócisz bo się doczekać nie mogę!!! Trzymam kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olcia podam ci przepis 🙂
Pierś z kurczaka obtaczam w przyprawie do gyrosa-kebaba,smażę,wkładam na spód naczynia,polewam ketchupem,kroję w kostkę cebulkę,wkładam na ketchup,później kukurydza konserwowa-puszka,polewam majonezem,ogórki konserwowe kroję w kostkę,kapustę pekińską szatkuję i mieszkam z odrobiną soli lub vegety,na sam wierzch daję czerwoną paprykę pokrojoną w kostkę.

No ja też myślałam że będzie tort więcej kosztował.U moich rodziców kosztuję 38 zł kg.Nasz będzie prosty: śmietankowy lub waniliowy,będzie mus owocowy i owoce.Na wierzchu napis i być może jakiś miś.
Ogólnie jadłam z tej cukierni już tort i był pycha.Oczywiście podamy go na wafelkach 🙂
No a jutro idziemy po balony,czapeczki już kupione 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to szczerze mówiąc o urodzinach nie mam głowy myśleć. Mam mega sesję i modlę się tylko,żeby taki jeden przedmiot do przodu tylko popchnąć a resztę... jakoś się tam zaliczy...
Jeszcze jak naprawdę Tomek pojedzie na cały miesiąc na szkolenie to urodziny Alka zrobimy dopiero pod koniec lutego 🥴
A to posyłanie buziaka u Amelki mnie powaliło-słodziutkie 😘 Kurcze,ja próbuję Alka nauczyć papa i nie chce tylko się śmieje 😜 Za to nauczyłam go przytulać takiego dużego misia (na hasło miziu,miziu 😁 ) daje mu buziaka, bije sobie brawo, robi akuku, jak mu się schowam i mnie znajdzie to mówi "a tu?" 😁 No i kilka dni temu nauczyłam go robić pstryk,gasi światło włącznikiem i patrzy od razu na sufit i mówi coś w stylu "niii" albo yhy. Oczywiście rozumie,że nie wolno i nonono- od razu reakcja ryk i spazmy na podłodze+teatralne walenie głową w dywan.Podobno ja robiłam identycznie ;-) W kwestii mówienia jeśli schodzimy na dól do teściów to się już drze "dada" na mój widok jest śliczne mamma i do tomka też powie tata.
Komiczne te nasze dzieci,każde inne :-)
Powodzenia u lekarza ewcia 🙂
Ja już jutro do pracy idę..niezbyt zdrowa,ale muszę 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny u mnie sukces mlody wczoraj spal dwa razy po 2 h. Teraz lazi i sie szybko meczy. Spal od 14 do 16-tej. Wczoraj poszedl spac o 20 stej. Spal do 7. Nie wiem czy nie pije za duzo. W nocy wypil herbaty 800 ml i o 5 rano 180 ml mleka. Pampka zmieniam dwa razy w nocy. Wczoraj jak mu zmienilam pampka o 12.00 , 2 h brykal i jak pospal te 2 h to o 16 stej pampek byl tak zlany, ze nie wytrzymal body i rajtuzki byly mokre.
Ja uzywalam cilest i bylam bardzo zadowolona.
Brawa dla Amelki i Gabrysia za kroczki. Dla Amelki za pa pa.
Moj niczego nie chce sie uczyc. Jak wczoraj poszlam do sasiadki to wszedzie zaglada, najlepiej interesuja go wszystkie guziki od sprzetu. Sasiadka nie ma zabudowanej zmywarki i chcial tam guziki przyciskac. Swiatlo gasi i zapala w swoim pokoju, bo drugi wlacznik ma kolo okna a tam jest 15 cm nizej jak normalnie. I wlacza tez przy schodach, wchodzi na drugi stopien. Bramke mam od 2go stopnia, bo mam krecone schody.
Moja mama z tesciowa sie przescigaja co maja kupic. Tesciowa kupila herbatke owoce lesnie z malinami z hippa Ricci ja bardzo polubil, to jak o tym powiedzialam mamie to ta tez kupila i bedzie przesylac. U nas nie ma tych herbatek. Sa tylko ziolowe. Ricciemu tez smakuja deserki twarozek z bananem.
Tynka podziwiam Cie, szkola, praca i dziecko. Ja bym nie dala rady.
Konefka ale masz fajnie juz bedziesz widziec swoja dzidzie. Pisz jak przyjdziesz. 🙂 🙂 🙂 Ja musze czekac do 6 lutego. 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
to i ja sie pochwale ze nauczylam synka pokazywac na ksiazeczce: koko i dzidzi, jak go zapytam to pokaazuje, tak smiesznie pokazuje paluszkiem na cos nowego, spoglada na mnie zeby mu wytlumaczyc co tam jest. Jak zaczne mowic wierszyk z ksiazeczki jego ulubionej to zaraz po nia idzie zeby czytac. Juz wczoraj mowilam do meza ze mam dosc tej ksiazki bo codziennie ją kartkujemy, sklejona juz jest kilka razy. Zaswieca i zgasza swiatlo jak go podniose do wlacznika. Pokazuje gdzie sroczka kaszke wazyła, na hasło zrob tulu tuli przytula glowe i obejmuje, to najbardziej lubie. I z tych niechcianych to majstruje przy kuchence, jak mu cos nie smakuje to wyrzuca ze stolika.
Ewka podpowiada mi cos ze zobaczysz 2 zarodki 🙂 sama mowilas ze ola Cie pyytala o bliznikaki?
Olcka czyli praca zwyciezyla, dzidzi kolejne odsuniete na czas przyszly>?
my za 1,5 tyg mamy roczek a nic nie zalatwione, mąz nie chce za bardzo 😞
Agnes a Ricci uzywa smoka? moze on tyle pije ze wzgledu na ssanie, potrzebuje tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry,

A ja się dzisiaj lenię. Obiad mam z wczoraj, wyprane i wyprasowane wszystko, więc leżę. Mąż ma dzisiaj jakies szkolenie o 19.00 a wcześniej obiad firmowy. Sama zatem będę zgarniać dzieci do spania. Pierwszy raz ma o takiej durnowatej porze. Jeszcze szef go wysyła, bo stwierdzil, że sam nie może. Zjeb, a mój mąz to może...

Daniel dzisiaj znowu spał do 08.15 od 21.00. Moje dziecko dla odmiany tak twardo sypia, że bardzo często budzi się z suchą pieluchą lub odrobinę sikniętą.
Wczoraj mąż zauważył, że Daniel boi się tej reklamy Avansu z WIśniewskim w czerwonych włosach, darł się ze strachu. Normalnie ubaw po pachy. Widocznie te czerwone włosy mu nie leżą. No ale tą cud miód lady z zespołu Gossip uwielbia, bo się do niej cieszy... dramat 🤔
Mój robi papa i robi kosi łapki. Jak wszyscy zaczynamy tańczyć to on też. Coś tam sobie po swojemu gada. Jak płacze to woła mama, a szeptem jest tatatata dadada. Wcześniej mówił jeszcze papa, ale chyba zapomniał. Nic więcej już nie mówi. Ja sie tym zupełnie nie przejmuje. Natalia tak naprawde dopiero teraz zaczyna już rozmawiać, ale w dwóch językach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moj ma chyba z 6 roznych rodzai smoczkow, nigdy ich nie chcial. Tez probowalam by go oszukac dac zwykly smoczek ale on wypluwa.Nigdy nie chcial wypluwal. Nie wiem moze u nas jest w nocy za goraco. Juz mowilam mezowi mi samej chce sie pic. U nas jest 20 stopni w nocy. A dla meza to za zimno u nich w pracy grzeja do 23. U nas jest okropna wilgoc na zewnatrz jeszcze pada. I jak maz przychodzi do domu to mowi, ze jest zimno.
Moj mlody podnosi butelki 1,5 l i je przynosi z kuchni do pokoju. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agnes a może to już taki jego urok. Znam ludzi co nawet rosół kompotem zapijają więc może Riccardo też tyle płynów potrzebuje 😆
Ja dziś jestem mega niewyspana chyba przez emocje spać nie mogłam a Hania tez dziś potrzebowała w nocy tulania i przez ponad 2 godziny spała z nami 🥴 ona strasznie się kręci przez co ja spię jednym okiem 😆
Jeśli będą bliźniaki też się będę cieszyć 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas noc oki.Wieczorem jedzonko o 21:30 spanie w łóżeczku do 3,butla i spanie do 7:10.
Ale za to młody znowu ma głowę gorącą 😞
Jutro jedziemy do moich rodziców i współczuję mojej mamuśce bo zostaję z Gabinkiem w sobotę i w niedzielę,chociaż w niedzielę to go może wezmę ze sobą na egzamin bo mam na 16:30 🙂
Wczoraj teściowa zaproponowała,że mi pomoże przed roczkiem ugotować.Uwielbiam jej niemiecką zupę 🙂 Właśnie ma być na pierwsze danie,Bartek w robocie kupi kuraka bo zawsze taniej niż ze sklepu bo ma spory rabat jako pracownik,zamrażarka pełna deputatu-schab i mielone.Sałatki w słoikach są także damy radę.
Roczek robimy na 13 dlatego musimy zrobić obiad.
Wczoraj pani w cukierni bardzo mnie zdenerwowała bo ja do niej mówię jaki chce tort a ona do mnie,że takich nie robią,już miałam wyjść ale pani powiedziała,że część może zrobić z tego co ja chcę.Za rok młodemu zamówię tort taki jaki chcę.Wczoraj już chyba siły nie miałam na zbluzganie tej baby.
Któraś z Was pisała,że plastry wychodzą ok. 80 zł.Moje tabletki też tyle wychodzą bo w miesiącu musze kupić 2 opakowania.
Po Gabinka urodzinach wybiorę się do ginekologa i poproszę o zmianę i radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂
ze mnie to taki średni cukiernik, tort tak dla nas w domu to może jeszcze dałabym radę, ale na taką większą imprezę nie odważyłabym się 😜
ja dziś umówiłam Emilkę na szczepienie (odra, świnka, różyczka) 19 lutego, jakoś tak mam pewne obawy, za dużo się naczytałam 🤨
Ewka co Ty tak z tymi bliźniakami 😮 to byłoby niezłe wyzwanie 🙂 gdzieś tam po cichu zazdroszczę, ciąża to wspaniały czas 🙂 🙂 i te pierwsze USG... 🙂 🙂 choć z racji mojego wieku już nie zdecydujemy się na trzecie dziecko, gdybym była młodsza i mogłabym sobie pozwolić na kolejną 10-letnia przerwę to jak najbardziej, a tak w wieku 44 lat to pewnie będe za wnukami czekała 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
Ja w pracy dzisiaj od 11 do 19:/ ale Amelka jak tylko usłyszała głos niani to aż piszczała więc się nie martwię 😉
Malwina ślicznie dziękuje za przepisik na weekend zrobię sałatkę i jak zda egzamin to będzie na URODZINKI 🙂 tylko mi jeszcze napisz ile mniej więcej ogórków i cebuli dajesz no i papryka żywa tak?? nie konserwowa???
No strasznie słodko posyła te buziaki ale zauważyłam ze co ją nauczę coś nowego to stare się jej już nie chce i zapomina papa robi ale już nie całą rączka tylko tak słodko paluszkami rusza 🙂 i teraz też na topie jest jaka duża urośnie i na wszytko mówi ze nie ma czyli w jej wykonaniu to brzmi "ma" 🙂 o tak i gaszenie światła tez jest super i jak zgasi to oczywiście "ma" 🙂 kurcze ale te nasze maluchy mądre i co dzień to coś innego robią 😉
Ania no jeszcze nie wiem tak tylko napisałam jak na razie to bym chciała no ale zobaczymy koło czerwca maja się zacznę zastanawiać intensywniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malwina tort w wykonaniu jest łatwiejszy niż niejedno ciasto 😆 Moje dziecko dziś mi nogę urwie tata ją buja na topie i ta dziś mnie męczy hihi
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/203/torty.jpg/][IMG]http://img203.imageshack.us/img203/5575/torty.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Nie są to może dzieła sztuki ale smaczne i wiadomo co jest w środku. siostra pracowała w cukierni toi wiemy jak to się odbywa ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tyle Ewa,że ja nie lubie tortów z kremem a wolę z bitą śmietaną.
Nie wyobrażam sobie pieczenia biszkoptów,robienia kremów,musów itd.
A 70 zł za 2,5 kg tortu dla mnie to nie duża,a roboty trochę mimo wszystko będę miała więc nie będę musiała nic piec.Siostra mi upiecze ciasta a ja zajme się gotowaniem 🙂
Olcia to zależy jaką chcesz zrobić miskę,ja na średnią miskę daję pół słoika ogórków,1 dużą cebulę,jedną paprykę świeżą na wierzch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
śliczne te Twoje torty Ewa 🙂 🙂 my zamówiliśmy, podobnie jak Malwina na bitej śmietanie 🙂
cukiernia, cukierni nierówna...wiadom róznie to bywa 😉 jak ze wszystkim 🙂

tak wracając do tych nieszczęsnych szczepionek, czy któraś wie coś na temat zamiany szczepionki MMRII(bezpłatna) na Priorix (płatna) wiem, wiem nudzę... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewa wrzuc przepis na jakiegos prostego torta. Ja to zjem wszystko i z bita smietana i krem. Nawet bardziej wole krem. Tu we wloszech robia tylko na bitej smietanie. Dla Riccarda zamowie z cukierni. Ja mam urodziny rowno 3 tygodnie wczesniej 2 lutego to moze sie skusze i upieke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewa, torty super. Ja sama robię torty. Ale tutaj niestety nie ma żadnych zdobień do tortów, poza kolorowa i czekoladowa posypką. Nawet nie ma płatów migdałowych. Zawsze ścieram czekoladę, piszę za pomocą rękawa. Nie ma też tego lukru w płatach do wałkowania.
Ja mam na jutro zamówienie na tort, bo męża wujek obchodzi urodziny, ciotka mnie prosiła.
Gdybym miała więcej czasu to bym pokombinowała sposobami Bożeny Sikoń, która robi sama zdobienia tortów. Normalnie mózg staje w poprzek. Na programie kuchnia.tv jest jej program.

Zastanawiam się tylko jak ja zrobię ten tort, bo mąż wziął dzisiaj samochód i kto niby zrobi zakupy, on sam wróci niewiadomo o której.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...