Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Olcia nie martw sie. Jak tylko Amelka bedzie wiecej biegac to sama bedzie zasypiac ze zmeczenia. Ja juz od miesiaca nie nosze nie lulam. Dostaje mleczko na kolacje i odlatuje i tak spi 12 h. Tylko sa przerwy na herbatke. Znow dzis patrz a maz nie zkrecil grzejnikow i dlatego maly w nocy tyle pil.
Monia jak z Azizkiem lepiej?
Gratulacje dla Gabrysia, ze sam na nocniku siedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzień dobry,

Nie no Dziewczyny, bez jaaaaaaj. Skrobcie coś!

Dla Marcelka stówka, zdrówka, usmiechu i radości :* A dla mamuni przespanych nocy i niekrzykliwych dni 🙂

Monia, jak tam Azuniek?

Malwina to super, że Gabryś siedzi na nocniku. U nas nie jest tak różowo 😁 Daniel posiedzi chwilę i zaraz schodzi się bawić.

Ale z zasypianiem nie ma problemu. Od zawsze zasypiał sam. Póki jadł cycka, zasypiał zaraz jak go podniosłam do odbicia. Teraz dostaje jeszcze odrobinę mleka po kolacji i jak go biorę do odbicia to już jest ledwo ciepły i rzadko kiedy odbija i zasypia. A jak się kręci na rękach i nie odbija to odkładam i wychodzę, a wtedy zaraz zasypia. Dla mnie niestety noszenie nie wchodzi w grę. 10kg to jest już za ciężko, a ja mam problemy z kręgosłupem. Jak go trochę potrzymam to zaraz mi się robi słabo z bólu, szczególnie jak już jest wiotki i sam się nie podtrzymuje, bo już śpi.
Daniel dalej sypia w dzień dwa razy. Raz zwykle jest to 1,5h a drugi od 40min. do 1,5h. Czasami i 2,5h. O 21.00 już odpływa. Cały dzień na chodzie latają z Natalią, więc nie ma szans, żeby nie był zmęczony.
A ja chyba dzisiaj już ostatni dzień w domu do 12.00. Jak D. wstanie to jadę do żłobka po listę co potrzeba i jutro, a najdalej pojutrze do pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wszystkiego najwspanialszego dla Marcelka 🙂
U nas 9 dni i roczek,ależ to zleciało 🙂
Mojemu młodzieńcowi znowu mleko się spodobało ale nie proszkowe.Chciałam zobaczyć czy będzie jadł gotowane i je,teraz dostaje mleko ugotowane i do tego kaszkę ryżową a ja w końcu nie muszę stawać na głowie żeby cokolwiek zjadł.
Nic dziś z tym małym łobuzem zrobić nie mogę,za szybko mu się wszystko nudzi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
fakt, ten rok upłynął ekspresowo 😞 nasze szkraby nie będą juz niemowlakami a dziećmi 🙂 🙂

coś ostatnio kiepsko z aktywnością na naszym forum 😞 a szkoda...
ja w pracy 😉podobnie jak Ty Ola, od czasu do czasu mam możliwość zajrzeć 🙂
nasza Emilka to córeczka tatusia 🙂, wczoraj chciała z nim iść do pracy wołała "tata, da, da" i nie chciała za żadne skarby zejśc mu zrąk, to nic że mama z Olą zostają w domu 😆 kierowała sie w stronę drzwi i próbowała je otwierać 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No nieeee... skandal! Nic nie piszecie.

U mnie przygotowania na całego. Właśnie wyprawiam Daniela do żłobka. Ale z rana czeka mnie prasowanie prześcieradła i nakrycia do spania, bo dopiero je kupiłam i wyprałam. Nie wiem nawet o której wstanę, bo już teraz wstaję o 6,30 żeby ich obydwoje zgarnąć i wyjść o 7,35 z domu. No i w co ja się jutro ubiorę... jak zwykle problem :P na ostatnim spotkaniu zauwazyłam, że jest zimno w biurze i jedna paniusia siedziała w kurtce :P Tylko że Turkom zawsze zimno.

Jak na razie jestem spokojna o Daniela, nie jest kłopotliwy jak jest wyspany, najedzony i zdrowy. No ale napisałam całe litanie - co, gdzie, jak i kiedy. Mąż się śmiał, że pamiętałam o wszystkim. No ale kto jak nie matka będzie znać instrukcję obsługi synka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !
Marta trzymam kciuki za pierwszy dzień w pracy i daniela w żłobku 🙂 Ciekawe jak się spiszecie 😁
Aj... Ja mam sesję taką,że hoho... MAM DOSYĆ !
Nic, mam nadzieję,że to pozaliczam jakoś...
Drukuję materiały do nauki,dobrze że jest to leżakowanie w trakcie dnia...Mam wtedy jakieś 1,5 godz. względnej ciszy i mogę się pouczyć 😜
Buziaki urodzinowe dla Marcela 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry,

Ja w pracy. Na razie zbijam bąki. Nie lubię tak.

Uroniłam dzisiaj pare łezek - tak, ja, doświadczona matka dwójki dzieci. Myślałam, że oddam Daniela ze spokojem i uśmiechem, ale nic z tego. Uśmiech był udawany, zaraz potem w samochodzie zalałam się łzami. Myślałam, że po Natalii będę silniejsza, no nic dupa.
Pewnie później coś naskrobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam! lezka pewnie nie jednej mamie poleciala przy zostawieniu dzieciatka pod opieka w zlobku...ja pewnie tez bym ryczala 🥴 ale najgorzej pewnie bedzie na poczatku potem dojdziecie do wprawy 🙂
a ja dzisiaj sama z nikusiem w domku! dwojka starszych pojechala z rana na jednodniowe ferie do dziadka...ale cisza 😉 ale pewnie kolo poludna zaczne tesknic za tym halasem!
ja w sobote wyprawiam juz roczek bo razem z moimi imieninami...kurcze nie bede po 2 tygodniach robic nastepnej imorezki i polaczylam 😉 a co! ja mialam 21 maly 5 lutego 😉 tak w glebi duszy yslalam rok temu ze maly sie urodzi troszke blizej mojej daty ale nie wyszlo 😉 ale tak w tym roku robie razem bo z kasa u nas krucho ostatnio;( milego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas znowu gorączka u Gabrylka.
Byliśmy u moich rodziców to oni podziębieni byli i nie wiem czy znowu zęby czy choróbsko jakieś 😞
Marta trzymam za Was kciuki.
Ja bardo przeżywałam pierwsze rozstania z Gabrylkiem jak do szkoły miałam jechać a teraz jadę już spokojna o niego i cieszę się,że czasami mogę sama sobie jechać i nie martwić się niczym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki Dziewczyny za wsparcie 😘

Daniel chyba ok. Mąż dzwonił rano, zjadł śniadanie, był bardzo zafascynowany nowym miejscem. Niestety łóżko mu się nie podobało, nowe, inne i nie mógł zasnąć. Zasnął godzinę później niż powinien. Nie wiem zatem czy dadzą mu zupę czy już nie. Mogli go położyć wczesniej, wiadomo, że dla niego wszystko jest nowe. No i drugi raz to pani dzwoniła do męża, twierdząc, że na pewno się martwimy i chcemy wiedzieć co się dzieje... miło, ale i tak mnie to nie pociesza. Zaraz wychodzę na szczęście do domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!!
u nas dzisiaj od 1:30 do 30:40 Amelka nie mogła zasnąć niby nie płakała ale jak ją nosiłam na rączkach to był oo ki a jak odkładałam do łóżeczka to był ryk i tak w koło ponad dwie godziny :/ w końcu padła i spała do rana ale nie czy to przez zęby czy kryzys cycuszkowy mam nadzieję że dzisiaj będzie lepiej. A co do cycuszków to już całkiem oki wróciły prawie do normalności więc jestem zadowolona że tak to wszytko się sprytnie udało chociaż nie powiem żeby mi nie brakowało karmienia... 😞 😞 😞
Marta mi tez się łezki zakręciły jak wychodziłam przez pierwsze dni do pracy ale teraz już jest Oki tylko najgorzej jak się nudzę bo czas się ciągnie jak cholera aja wolała bym go spędzić z Amisiakiem no ale taka kolej rzeczy...
Zdrówka dla Gabrysia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my juz po spacerku. U nas piekna wiosna, swieci slonce. W Alpach pelno sniegu, dzis je tak pieknie widac. Dwa prania juz wisza na tarasach. pierwsze powiesilam przed wyjsciem na spacer, drugiee po. Riccardo chyba madrzeje, bo jak widzi, ze zajeta jestem to sie sam pieknie bawi. Jedynie jak jestem u gory, dzis sprzatalam tam lazienke, to po 15 minutach nie plakal tylko krzyczal. Zeszla powiedzialam mu, ze jeszcze chwilke i dalej czekal i sie bawil.
Sto lat dla Marcelka.
My dzis konczymy 11 miesiecy.
Zdrwoka dla Gabrysia.
Powodzenia w pracach i przedszkolach.
Ciekawe jak Azizek Moni.
Ja tez mam urodziny 2 lutego, a Riccardo dokladnie 3 tygodnie pozniej. Tez mialam nadzieje, ze zrobi mi niespodzianke i razem bedziemy obchodzic urodziny. A moze dobrze 3 imprezy w lutym plus Walentynki.
Konefka jak sie czujesz? bo ja zero dolegliwosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej. Weszłam przez inna przeglądarke 🙂 na operze mnie wylogowywuje non stop jak wejde na forum :xxx kurwa..

Ale czytałam na bierzaco :*
Tynka gratuluje, aby do przodu! 🙂
Meater, glowa do gory 🙂 dasz rade, w koncu pracujesz na WASZE szczescie 🙂
Olcia, kiedyś nietstey musialo nastapic przerwanie cyckowania, lepiej teraz jak Amelka szybko przyzywczaja sie do innych sytuacji niz jakby wiecej rozumiala 🙂
100 lat dla Ricciego 🙂 dla Marcela skadałam przez FB 🙂

U Nas roznie jest. Teraz wybieram tort dla Ady 🙂 w cukierni babka mi powiedziała, zebym wybrała zdjecie tortu i im przyniosla i oni taki zrobią 🤪 50 zł kg, najtaniej u nas :P.
Moja babcia lezy w szpitalu, podejrzewaja u niej białaczke bo krew jej z organizmu znika, i nie wiadomo gdzie sie podziewa.. wszystkie wyniki w normie ma, robili jej kolano i gastroskopie, nic nie wykazaly, na dodatek jeszcze ma zapalenie pluc.. maskra :/ zeby nie kuzyka ktora pracuje w szpitalu babcia w ciagu 3 lat by sie nie dostała do hematologa..a tak juz ma miejsca na oddziele zaklepane, wczesniej u tego profesora byla ciotka z wynikami babci to sie za głowe złapał, ze wypuscili ją w listopadzie do domu z takimi wynikami ( w listopadzei tez uciekla jej krew ) na hematologii na CAŁE wojwodzctwo jest 30 miejsc!!! jedziemy do Sokółki juz w poniedziałek!! ale sie kurde ciesze!!!! 🙂))

Ada ładnie zasuwa przy pchaczu, jak sie zapomnii to sama łądnei stoi, ale jak sie tylko zorietuje, ze nikt jej nie trzyma to upada :P gadac to tez malo gada :/ mama, tata,baba,dziadzia, nie i nasladuje psa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hEJ dZIEWCZYNY!
Dla Marcelka sto lat ! i dla Riccarda rowniez sto lat!
u mnie praca i dom, Azizek juz dobrze juz 3 dzien bez goraczki, dzisiaj byl w zlobku na 3 godzinki bo Nabil zamienila sie i wzial 2 zmiane wiec spoko, jutro juz idzie na caly dzien, ale z nosa nie lea gile i kaszelek juz tez znikomy, antybuiotyk konczy w piatek i mysle ze bedzie dobrze :P
Byl tata i pojechal, szkoda, ale tak musi byc, nawet nie mam kiedy pomyslec o imprezce na roczek Azizka ale to mam nadzieje ze w weekend.
Martaer to i poscciel musicie miec? u nas nie trzeba nic, jedynie kombinezonik do spania i ubranka na zmiane.
U nas pierwszy raz w zyciu dopadlo Azizka odparzenie dupci, jest maaskrycznie czerwona od tej temperatury i antybiotyku te kupa sa takie zrace ale zasypiujemy talkiem wiec luzik. juz powoli sie goi:P
uciekam spac dobranoc !!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas zima na całego 🙂 codziennie chodzimy na sanki Nikoś juz dzis na noc usypiał pół godziny 🙂 jestem mega dumna z niego 🙂 synuś mój też wydaje mi sie mądrzejszy z dnia na dzień 🙂 dzis nabił sobie mega guza na środku czoła.pokażcie jakie torciki bedziecie mieć na roczku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂
a my wczoraj byliśmy na kontroli w Por. Reh. Wieku Rozwojowego, po prawie czterech miesiącach przerwy, pani doktor jak zwykle obejrzała małą, kazała ją postawić, oglądała jak raczkuje i sprawdzała napięcie, wszystko jest w jak najlepszym porządku ufff, pytała czy już mówi, pokazuje, reaguje na polecenia itp. z resztą na ostatniej wizycie też było wszystko ok, mimo tego za pół roku na kolejną kontrolę, jak mała już będzie dobrze chodzić 🙂 chyba nas już nie wypuszczę z tej poradni 😉 co do chodzenia to pani stwierdziła że mała zacznie za jakiś miesiąć, no zobaczymy 😉
super że Azizek zdrowy 🙂 🙂
ja też przeziębiona, mam tylko nadzieję że Emilka nic nie załapie 😞
SPÓŹNIONE ŻYCZENIA DLA RICCIEGO 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do tortu to my zamawialiśmy przez restaurację, co do smaku to bita smietana z owocami, a jeśli chodzi o sam wygląd to tak do końca nie wiem jak będzie wyglądał, ma byc taki typowy na roczek dla dziewczynki z jakimiś figurkami ptaszek lub motylek 🙂 roczek odbędzie się 400 km od naszego miejsca zamieszkania w naszych rodzinnych stronach, stąd wszystko załatwiałam mailowo
za to tu w Opolu, dla znajomych, na 5 lutego zamówimy coś takiego jak Kamila tylko z Kubusiem Puchatkiem
http://www.tortmarzen.pl/galeria-tortow-dla-dzieci
foto 84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...