Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hmm może to i lepiej jak teraz przejdzie tą ospę.
Ja aż się boję kiedy Natalia przyniesie. W ogóle boje się tych chorób wysypkowych. Ja mam dwie pamiątki po ospie, bo drapałam i zostały blizny, choć mama mówiła, żeby nie drapać. A moja siostra biedna jeszcze miała półpaścia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Oj Malwina to dziwne hmm... też nie mam pomysłu, może proszek lub płyn do prania nie wiem 🤔 a może gdzieś się Gabiś nadotykał czegoś i się rozniosło. reakcja alergiczna czasami występuje później, niekoniecznie natychmiast.

Mężu mój ma dzisiaj wychodne 😉 procentowe oczywiście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czarek kiedyś miał wysypkę na nogach od kolan w dół i na dłoniach.Lekarz powiedział,że to alergia,ale potem okazało się ,że Witka i kilkoro dzieciaków w okolicy miało coś takiego tylko jeszcze gorzej(Wiktoria miała tylko kilka pęcherzyków).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my po szczepieniu Nikoś super teraz mam go obserwować jak bedzie wysypka to do lekarza.macie jakiś sposób Nikoś ma suche szorskie policzki kremuje go i nic nie pomaga lekarka mi mówi ze to po antybiotykach ale mi sie nie chce wierzyć ma to juz bardzo długo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Te krostki są czerwone i mają taki biały "czubek" a na nogach ma takie jakby wybroczyny czerwone i te krostki przeradzają się w plamy np. wewnątrz dłoni. Płynu i proszku nie zmieniałam no i nie przypominam sobie żebym mu coś nowego dawała.Zobaczymy może Zyrtec podziała.Lekarz mówił,że pierwszy raz coś takiego widzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To Czarek od kolan w dół miał takie czerwone z białymi czubkami,ale na stopach i dłoniach miał krostki wypełnione płynem.Nasz lekarz też pierwszy raz takie widział(jest dermatologiem).Czarek był wtedy nerwowy,ale po clemastinum się uspokoił .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
już 3 razy podałam i jak na razie jest oki ale jeszcze się nie cieszę bo różnie to może być ale jajko już wcina i nic jej nie jest 😉
Malwina to wez do kąpieli dodaj sodę ze 2 czubate łyżki działa to odkarzająco, przeciwbólowo i przeciwświądowo więc spróbować możesz.
Ja czuję się dobrze dziękuję 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej!Ewka a jeszcze jezdzisz na odczulanie z Hania? ja bylam z mlodym we wtorek bo dostal place sluchrj i czerwonej skory! i okazalo sie ze na marchewke i mleko jest uczulony! bede odczulac 😞 kiedys tych alergi nie bylo a teraz to slyszy sie non stop!a mlody tak uwielbia marchewke!
musze sie pochwalic ze zrobu sam juz kilka kroczkow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Brawa za kroczki 😆
Za 3 tygodnie mamy wizytę i jak dobrze pójdzie to już tylko odczulanie na kakao a cytrusy sobie odpuścimy na razie. Jak by Hania źle na mleczko zareagowała to wtedy jeszcze raz odczulanie. U niej pojawiły się 2 maciupkie suche plamki ale nie wiem czy od mleka czy od tego, że przez chorobę nie była nawilżana tak często tak zawsze.
Teraz będę podołała 30ml mleka co 2 dzień i będziemy obserwować. Moje dziecko nie lubi biszkoptów 😮 jestem w szoku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja mam obrazek na łóżku, michał mazakiem pomalował brzegi 😲
Ewka miałam kiedyś pisać jakie dotad Hania piła mleczko, bo przeciez HA jest wlasnie dla alergików.

Synek dziś wyciągał mi przyciski na klawiaturze, pzrekładał jajka w lodówce z foremki na półki i jedno wylądowało rozbite na ziemi. W sumie to uwielbiam patrzec jak rozrabia 🤪

Brawo za kroczki dla Nikusia, teraz już łatwo bedzie szło 😉

Milena ja tez polecam maść z wit A, u nas pomogła na suche łokcie i czerwone policzki. Nie przemywaj w ciągu dnia za często wodą bo wysusza. Michał miał czerwone policzki od mojego swetra włóczkowego więc może Nikodema też cos podrażna?

Malwina ja nie zakładam Michałowi rajtuz bo uważam że za bardzo przylegają do nóg i skóra nie oddycha, uwieram spodnie i skarpety po domu. Może Gabrysiowi niech troche skóra pooddycha?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czytam Was na bierząco, ale jakos brak weny to pisania :P.
Malwina, jeśli lekarz zdiagnozowałby Adzie alergię bez badan etc, juz nie byłby jej lekrzem 🙂.
Tynka, my mamy kapciuszki z oddychajaca podeszwa, ale i tak jej sie nogi poca i tak, nie widze zadnej roznicy, ogolnie strasznie jej smierdza girki :P. Podobnie jak Alek zaczeła stawiac piety do srodka i chodzi teraz normlanie w kapciach i jest ok 🙂, ja sama chodze na kaczka, piety zawsze w butach zdzieram od wewnatrz :/ masakra, zadnych butow nie mam dluzej niz 3/6 miesiecy :P. i chce tego u Ady uniknac.

Ja dla mlodej zakladam albo rajstopki, albo leggisny po domu 🙂 Ogolnie ladnie juz chodzi 🙂 gdzie chce tam sie przemieszcza.
Marta, Olcia, ja tez mam ten problem, Ada nalezy to tych szczuplych, 3 tyg temu wazyla 8,5 kg, wiec teraz pewnie 8,600/700 🙂. i wiecznie slysze ze ona chuda.. tak mnie to wkurwia ze szok, Ona sporo je, taka jej uroda. Niedawno do babki przylazla kolezanka i mowi, ze jej wnuczek w wieku 3 miesiecy wazy 9 kg !!!! kurwa, to juz przesada, wole zeby byla szczuplejsza niz taki spaslak, bo ani to zdrowe ani ladne.

U mnie wojna z dziadkami trwa w najlepsze, mam swiety spokoj, nikt mnie do sklepu ani apteki nie gania, teraz dziadek sam zapieprza, jak widac jednak mozna samemu, a nie mna sie wyreczac. Teraz programy im sie w telewizoerze poprzestawialy, haha, i zeby Adrian im to zrobil - po moim trupie 🙂 Adrian tez powiedzial, ze moga go w zad cmoknac jesli on im w czyms pomoze 🙂.
Mamy w lodowce swoja szuflade, tj trzymamy tam typowe nasze rzeczy, serki dla mnie i Ady, maslo dla mlodej lepsze, wedline dla niej. Tesciu mi mowi, ze widział jak tamten cos szukal w naszej szufladzie, a pozniej mowil do babki, ze mleko mamy w szufladzie wylane i teraz bede musiala myc lodowke bo bedzie smierdziec! a my tam mleka nie trzymamy dla Ady ( my 2,0 %, a Ada pije 3,2 % ). kutas wylal Nam mleko do szuflady!!!! myslalam, ze chuj mnie strzeli. Dobrze, ze tesciu przyuwazył to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej u mnie Szymon nadal jeszcze nie chodzi sam... no cóż ma czas do 18 miesiąca....
widze ze o drobnych dzieciach rozmawiacie - Szymon tez jest drobny przez problemy z brzuszkiem i przez alergie jest w 3 centylu na roczek miał 70 cm i 8,510g waga wogóle mu nie podskoczyła od skończenia przez niego 9 miesiąca życia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kamilo akurat ten lekarz nie jest Gabrysia lekarzem,Gabrysia lekarka jest na zwolnieniu więc wysłali nas do innego lekarza.Z resztą nie wiem czy doczytałaś ale dał nam Zyrtec i kazał zarejestrować się do dermatologa i alergologa jeśli do poniedziałku nie przejdzie.Stwierdził alergię na podstawię tego,że ja mu powiedziałam,że mały nic nowego nie jadł.
Brawa dla Nikusia za kroczki.
Mój ostatnio porządnie rąbnął i teraz boi się chodzić.Za to na tapecie jest otwieranie B. szafki i wyciągania ubrań i co śmieszne kładzie je na podłodze i kładzie się na nich.
Ogólnie to moje dziecko dało mi nawet obiad zrobić bo z babcią siedział i to cały czas w łóżeczku (!!!)bawił się zabawkami i nawet się nie darł,szkoda,że ze mną nie jest taki grzeczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aleksandra, to Szymon jak Ada 🙂 na roczek miala 8,530 i 75 cm :P troche wyzsza 🙂
Ada tez wywala mi wszystko z szafek, szlag mnie trafia bo lezi tam gdzie nie mozna, kosmetyki, zletki etc. Skolei z lozka zwala poduszki i sie na nich kladzie 😁, na lozko tez juz bez problemu wlazi. Ada lozeczka nie toleruje 😁 spi ze mna, a Adrian ma eksmisję na kanape :P.

Malwina,aa to chyba ze 🙂 niedoczytalam :p.
Ja bylam ostatnio na antybiotyku i mam nie niego uczulenie, takie mi burchle po nim powyskakiwały ze szok :/ nie wiedzialam co sie dzieje, a tak swedzialo ze szok. Dopiero tesciowa jak zobaczyla to powiedziala, ze to uczulenie pewnie na antybiotyk ( jest po technikum pielegniarskim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas Daniel jest w normie z wagą, nie jest ani gruby ani chudy. Poliki ma tylko papuśne. Natalia zawsze była szczupła, ale jest wysoka. Na siatkach centylowych zawsze była na 95 centylu. gdyby była w normie ze wzrostem to waga byłaby ok. Lekarz zawsze mówił, że jest za wysoka na swój wiek, że być może nasze geny się zmutowały u niej. Bo ja jestm niska 160cm, mąż ma 175, więc też żaden z niego wielkolud. A Natalia jest równa wzrostem z rok starszymi dziećmi, dlatego u niej ta szczupłość jest widoczna bardzo.
Co do chodzenia, to nie ma reguły dziewczyny. Natalia zaczeła chodzić jak miała 12mcy 2tyg. Daniel prawie 13mcy. Danielowi nawet nie wrózyłam tego chodzenia w tym wieku. Wcześniej zaczął pełzać, dłuuuugo pełzał, myślałam, że nie będzie raczkował. Zaczął raczkować i zaraz potem szybko na nogi. Ale uwielbiał pchacza swojego i myślę, że to zasługa pchacza w dużym stopniu, że chodzi. Dziewczyny szybciej rozwijają się fizycznie niż chłopcy. Tak jest przynajmniej u mnie. A znowu intelektualnie Danielowi lepiej idzie w tym wieku co Natalii. Jakby wydaje się bardziej kumaty niż kiedyś Natalia. Nie może mi się wydaje, ale Natalia nie robiła niekórych rzeczy. Może to tez wina tego że jest dwujęzyczna. Daniel teraz jest bardziej osłuchany niż ona, dzięki niej w zasadzie, więc może dlatego intelektualnie mu idzie lepiej.
U nas w szafkach i szufladach już od dawna burdel na kółkach, już nawet nie układam, bo i tak huragan przechodzi zaraz za mną, a ja za nimi wrzucam ponownie i tak na okrągło...X razy dziennie. Są też pozytywy w niechodzeniu, jak chociażby nie trzeba latać za dzieckiem na placu zabaw z motorkiem w d...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
taka już uroda naszych dzieciaczków chudziaczków ale ja tam tez nie narzekam przynajmniej nie będzie sie musiała odchudzać a co głodna nie chodzi 🙂 🙂 🙂
Amelka to tez mały łobuz wchodzi wszędzie na łózko to już jak na mały stopień teraz wychodzi już na ławę w salonie czasami sie jej uda samej a jak nie to przysuwa sobie pufki i po nich wychodzi! Kamila a jak ty dajesz Adzie to mleko takie samo do butelki czy jak???? bo się zastanawiam kiedyś zrobiła Amelce kakao na zwykłym i nic się jej w sumie nie działo ale stwierdziłam że mm ma więcej wartości i robię jej na mm skoro się nauczyła w wieku 13 miesięcy je pić 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olcia, ja jej daje mleko krowie w sensie kasze manne jej na nim gotuje, kakao 🙂 tam samego to w sumie jej nie dawałam. Wczesniej pytalam pediatrę to powiedziała, ze od roczku mozna zaczac podawac krowie ale tylko 3,2 % 🙂
ze skoro nic po nim jej nie jest to mamy zielone swiatlo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...