Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

ja tam bym nie dawala skorki, bo z dzieciakami nigdy nic nie wiadomo, już mam wizję tej rozmoczonej śliną skórki, która utknęła w gardle - dziękuję bardzo 🙃 wolę gryzak.
Leje, z jarmarku średniowiecznego na razie nici, B załamany, ale trwa do 20:00 może się wypogodzi.
Wiki tez ma takie dziąsła, ślini się, marudzi i sra, że lada chwila spodziewam się ząbków.
Noc dzisiaj super, spalismy aż do 8 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

kasia_sztuk napisał(a):
sztunia napisał(a):
Mańka togratulajce
są włosy i żeby wiec jestesjużpanna 🙂

ja własnie internetowo upłynniłam 200złw 5-10-15
kupiłam 8 konkret rzeczy wiec sie kaliło 🙂 wszystko dla majki 🙂

Sztunia z tyłu ma już prawie łysy placek 🙂 masakrycznie jej się wycierają 🙂 ale odrosną. A na czubku główki ma coraz gęstsze i dłuższe 🙂 będzie śmiesznie wyglądała, ale ni chuja nie obetnę 🙂)

u nas się nie wycierają, ale kurde miała takie fajne kędziorki, a teraz jak jej urosły tak z 2cm to od góry ma proste, a kręcą się tylko końcówki.
oo astra ja to wolasnie pod takimkatemboje sie dawac skorki

No, ja też. Już jednego z wąskim przełykiem w domu mam. Ile razy ten człowiek mi sie zakrztusił to pojęcia nie macie i ile mnie to stresu kosztowało. najlepiej to jak mu lizak ten okrągły nimm2 z patyka zszedl, a ten akurat biegł 🙃 o Jezus, wolę sobie nie przypominać nawet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny wlasnie wrucilismy od alergolga i okazalo sie ze to jednak skaza bialkowa dostalismy zlecenie na mleko zawsze to 15 zl taniej puszka mleka teraz jeszcze mamy stanac na komisje bo przy tej skazie nalezy nam sie 250 zl miesiecznie dla Ksawcia a co tam nalezy sie to trzeba brac 😉
Lekarke zmartwilo ze maly wazy dopiero 6800 i jest taki blady skierowala nas do lekarza rodzinnego aby ten skierowal nas na badania poniewaz podejrzewa anemie u Ksawcia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaszminka i teraz gacie w dół i się wypnij, a ja Ci wpierdzielę. Obawiam się,ze sama go do tego doprowadziłaś tym zbyt wczesnym wprowadzaniem nowości. Zresztą Ty chyba dawno miałaś podejrzenie skazy, a przecież u dzieci z alergią O WIELE PÓŹNIEJ wprowadza się stałe jedzenie, z tego co wiem. Mówiłyśmy Ci tu chyba wszystkie,ze mu tylko zaszkodzisz.
Taki mały brzusio nie jest w stanie wszystkiego zaakceptować i przerobić, mało przybiera, a ja czytałam,ze jak się za wcześnie i za dużo wprowadza, to nawet układ pokarmowy można uszkodzić...
Oj Jaszminka, zrób mu badania i oby nic zlego nie wyszło.
Trzymam kciuki i za Ciebie, i za małego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jaszminka napisał(a):
Hej dziewczyny wlasnie wrucilismy od alergolga i okazalo sie ze to jednak skaza bialkowa dostalismy zlecenie na mleko zawsze to 15 zl taniej puszka mleka teraz jeszcze mamy stanac na komisje bo przy tej skazie nalezy nam sie 250 zl miesiecznie dla Ksawcia a co tam nalezy sie to trzeba brac 😉
Lekarke zmartwilo ze maly wazy dopiero 6800 i jest taki blady skierowala nas do lekarza rodzinnego aby ten skierowal nas na badania poniewaz podejrzewa anemie u Ksawcia 😞


UUuu to niefajnie 😞 A co z ta hemofilia w koncu? Soczyste buziole dla Ksawcia :*

A co do skórki jeszcze to zakrztuszenie druga sprawa, ja sama fajtłapa się potrafiłam zakrztusić głupim chlebem :P A najgorsze jak taki kawałeczek wejdzie w pewne miejsce między nosem a gardłem i ciężko to wyjąć a piecze jak skurczybyk :/ Az oko boli.
W każdym razie Kasia na pewno kontroluje to ciamkanie 🙂 Choć i tak bym zrezygnowała narazie 😞

Miałam sobie iść chyba :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tyż bym się bała uduszenia skórką.
fiku chyba przed nami wraca do pracy Ewcia, a gulek chyba na studia od października, albo coś pitolę.
Moje dziecko dziś pochłania hektolitry Enfamilu, bo bez słoiczków jedziemy. W ogóle tak sobie buzie dzisiaj zadrapała, że wygląda jak jakieś maltretowane dziecko :/ I to świeżo po obcięciu paznokci, chyba za ostre były.
Jaszminka nieciekawie z tą skazą, ale fakt trochę się spieszyłaś z tymi nowościami dla Ksawcia, a gdy się za szybko podaje niektóre produkty podobnież można alergię wywołać :/
Ależ ponuro. Robię konkretny tłusty żur z dużą ilością kiełbachy i jajem 😁 Łukasz już się doczekać nie może od zapachów. Noga mi zaraz odpadnie nanana. Zaczęło się od kolana, a teraz napitala cała. Tak se myślę, że może to i od kręgosłupa... 😮 Ale kręgosłup chociaż nie boli. Trza zacząć odkładać na wózek inwalidzki albo taki chodzik-balkonik 🙃

A fiku co do robali szczęście już żadnego nie znalazłam, ale malin nie będę już kupować chyba 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
stworzyłammodowego potwora
przykłady:
babcia-majka jaka masz ldna bluzke
wiem, modna

ciocia- Maju sciagnij spodniczke bo goraco (bawily sie dziecina kocu)
-nie,bo mi pasuje

-Polusiu jak ty pieknie dzis wygladasz

akcja sprzed chwili
Maja ni załozy dresów,bodo tej bluzki musza byc getry

wlasnie wyje,ma siedziec w pokoju do poki spodni niezalozy bo je juz dwa razysciagnela

nadmienie e ma dwie bluzki ktorych nienawidzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sztunia i to jest powod dla ktorego jestem szczesliwa,ze mam dwoch synow 🤪 🤪 😜

Biore sie za pakowanie torby od Nikoli 😮

Na 18 jestesmy umowieni ostatni raz na koniach.

Ciagle wroze co to za ciuchy mam zabrac dla dzieci.
Sobie jedne spodnie,bluzke i wsio 🥴
Reszte sobie kupie nowych rzeczy-hahahahahah...zarcik 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEJ WAM!! Ja dopiero odzyskałam internet, ciekawe na jak długo 😞

U nas wszystko w najlepszym porządku. Jeśli chodzi o tą akcję z Męża wyjazdem do PL , to niepojechał 😁

Kacperek budzi mi się w nocy tylko raz ok3 i później ok 7, a to dzięki temu że daje do mojego mleka kleik ryżowy bez glutenowy.Najada się i od razu idzie spać, ta tak took 4 razy jad wieczorem co 15-20min i dopiero szedł spać.
Mój żarłoczek waży 8300 🙂 i ciuszki ma na 74 🤪 dłuuugie dzieciątko 😆


leliva napisał(a):


Ewcia, masz jeszcze miesiąc czasu, jeszcze wszystko się może pozmieniać, spokojnie, ja dalam radę wrócić, to Ty też dasz 🙂
Moja Ula nie je za dużo pokarmów stałych, pod moją nieobecność dostaje pół słoiczka deserku, a potem jedzie na bebiku - gdzieś około 250-280ml wypija w trzech porcjach. A jak jestem w domu to tylko cyc i jest ok 🙂


Leliva jak to zrobiłaś że tak cycki nauczyłaś że jak jesteś w domu to cyca dajesz? Czy ściągasz pokarm też w pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
stworzyłammodowego potwora
przykłady:
babcia-majka jaka masz ldna bluzke
wiem, modna

ciocia- Maju sciagnij spodniczke bo goraco (bawily sie dziecina kocu)
-nie,bo mi pasuje

-Polusiu jak ty pieknie dzis wygladasz

akcja sprzed chwili
Maja ni załozy dresów,bodo tej bluzki musza byc getry

wlasnie wyje,ma siedziec w pokoju do poki spodni niezalozy bo je juz dwa razysciagnela

nadmienie e ma dwie bluzki ktorych nienawidzi



Ale super masz tą córunię Sztunia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
leliva napisał(a):
No i doczytałam wszystko 😁 To teraz pokrótce co u mnie:

muszę iść do gina, żeby mi wystawił zaświadczenie o karmieniu piersią, nie wierzą mi na słowo w pracy, na wszystko musi być papier

dzieciak mi zaś się budzi w nocy po 4-5 razy, jak wew rześniu pójdę na urlop, to chyba z nią zrobie porządek, bo to jest masakra, jak mam się rano do pracy zbierać po takiej nocy, potem idę na rekord z ilością wypitych kaw

nie wiem co z tym glutenem robić, wg schematów to o d 4m-ca powinnam jej podawać, a lekarka mi mówiła, że po 6-tym dopiero. Probowałam dawać na własną rękę trochę, ale chyba małej to nie pasowało. Poczekam do wizyty we wrześniu.

umówieni jestesmy dziś na grlla, a tu leje 😞 Może się wypogodzi do wieczora:/

Jeeeeeść!!! Idę na sniadanie 🙂


Jeśli chodzi o gluten to mi lekarka powiedziała że jeśli jest na piersi to od 5miesiąca przez 2miesiące codziennie płaską łyżeczkę do jakiegoś obiadku czy deserku a później miesiąc 2 łyżeczki i jak nic się nie będzie działa to można już kaszkę manną gotować 🙂
Ja to chyba mu przyspieszę... 2tyg płaską łyżeczkę i później 2tyg 2łyżeczki i nadejdzie czas na kaszkę manną 🙂 bonie mogę zrozumieć dlaczego teraz tak się trzęsą nad dziećmi, no niby jest więcej alergii. Moja mama od 3miesiąca gotowała manną dzieciom, a ma ich pięcioro... i nic żadnemu z nas się nie stało. żyjemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja modnisia 🙂 A ze mnie się mąż nabija, że teraz rano dumam nie tylko nad swoją szafą ale i Werki 🙂
Ewcia fajnie masz z kleikiem ryżowym. U nas odkąd wprowadziłam to Werka nocy nie przesypia choć wcześniej przesypiała. Teraz się budzi strasznie głodna koło 4 zazwyczaj, a sypiała już do 6-7. Dziś nie dostaje żadnych nowości i zobaczymy jak będzie ze spaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja jest cudna, uwielbiam małe dziewczynki, mam tą swoją wymarzoną i bardzo się cieszę 🤪 moja laleczka 🙂

Lady moja bez nowosci spi do 7-8

będą frytki
mężuś robi 😎 chyba znowu się czai
gdzie dzis usnę? na kiblu? haha po ostatnim zasnieciu w wannie wszystkiego się spodziewan 😁
jestem przemeczona, jutro goscie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ej nie no bez przesady z tą skórką. Przecież ja małej nie daję codziennie i nie daję jej aby sama trzymała. To ciumkanie nie trwa nawet 20 sekund i jej zabieram, więc się nie schizujcie 😎 dałam Jej raptem ze 3 razy. Więc nie jestem jakaś nienormalna żeby szkodzić własnemu dziecku.

Znalazłam prawdziwka na spacerze 🤪
Niunia troszkę marudna przez tego ząbka. Póki co (odpukać) gorączki nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
spakowani.......................
jestem z siebie dumna
spakowalam 2 doroslych i 2 dzici w mala torbe podrozna
po co mam brac duzo jak maz chce tam byc tylko do srody 😠wykoncze sie z nim kiedys
najlepiej to by tylko w domu siedzial i to na dodatek w traktorze,bo to jego hobby 😠 😠
Ale i tak bedziemy dluzej w De,bo musimy do wujka jechac moja toyote wyrejstrowac 🙂
Narescie bedzie na Pl jezdzic 😁


Alan spi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewciaPM napisał(a):

Leliva jak to zrobiłaś że tak cycki nauczyłaś że jak jesteś w domu to cyca dajesz? Czy ściągasz pokarm też w pracy?


Nie ściągam pokarmu w pracy. Nie mam problemów z nadmiarem pokarmu, raczej w drugą stronę jśli już. Mogę nie karmić cały dzień i nie odczuwam potrzeby, żeby odciągnąć mleko. Ostatnio nawet zaczęłam sobie radzić bez wkładek laktacyjnych. Ale mała na szczęście jeszcze coś się tam sobie uciągnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przyznaję się, przestaje ogarniać. Muszę odespać. Muszę!!! Idę dziś spać o 20.00. Mała za bardzo daje mi w kość - dziś też było 6 pobudek w nocy. Nie wyrabiam. Chodzę jak zombie. Jak to się nie zmieni do końca sierpnia, to we wrześniu, kiedy będę miała urlop, biorę się za nią ostro. Niech się drze, ile chce, będę ją brała na przetrzymanie, musi się nauczyć spać, bo się zajadę 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikusia juz wykąpana i śpi. Płakał mój babolek kochany, jakaś taka niespokojna była, w kąpieli masowałam brzuch, po kąpieli też, walnęla takiego bąka,ze chyba świat takiego nie słyszał, po czy wepchnęła sobie pięść i domagała się jedzenia. Wypiła aż 210ml i usnęła teraz. Nie spała od 10:00, tylko raz drzemała z 10 minut, coś jej musiało dolegać. ale po wczorajszym jedzonku kupka była oki, dzisiaj nie dawałam jej nic poza mlekiem i herbatką, może to też przez to ząbkowanie.

Leliva, współczuję. Ja tak wstawałam przez 8 miesięcy do Bartka, bo on co 1,5h jadł po 60ml mleka 🤢 masakra jak se to przypomnę... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Astra napisał(a):
Wikusia juz wykąpana i śpi. Płakał mój babolek kochany, jakaś taka niespokojna była, w kąpieli masowałam brzuch, po kąpieli też, walnęla takiego bąka,ze chyba świat takiego nie słyszał, po czy wepchnęła sobie pięść i domagała się jedzenia. Wypiła aż 210ml i usnęła teraz. Nie spała od 10:00, tylko raz drzemała z 10 minut, coś jej musiało dolegać. ale po wczorajszym jedzonku kupka była oki, dzisiaj nie dawałam jej nic poza mlekiem i herbatką, może to też przez to ząbkowanie.

Leliva, współczuję. Ja tak wstawałam przez 8 miesięcy do Bartka, bo on co 1,5h jadł po 60ml mleka 🤢 masakra jak se to przypomnę... 🙃

Moja też dzisiaj coś płaczliwa. Nie dała się w ogóle do spacerówki włożyć. Jak szliśmy na spacer to Michał ją cały czas niósł tak główką do dołu a rękoma masował brzuszek. Jak puściła później serię pierdów to wszyscy się śmiali, że z takiej małej dupki mogą się wydobywać takie pierdy 🙂
Ale ja stawiam Astra też na ząbki bo zanim nastały te marudne dni to była cudowna, leżała sobie w łóżeczku, na macie i fajnie się bawiła no i kup było sporo w ciągu dnia. Odkąd te ząbki zaczęły wychodzić to też raz kupa jest a raz nie ma. A jak jest to zielonkawa. Na bank nie po moim jedzeniu bo się pilnuję cały czas. A ząbek coraz bardziej się wyrzyna(wyżyna?) nie wiem która wersja jest poprawna 🙂
Drugi też lada chwila będzie się przebijał, bo biała kreska jest w tym miejscu i spuchnięte. Ładuje wszystko do buzi i zaśliniona cały czas jest. Masowałam jej dzisiaj i widać, że swędzi bo aż gryzła palec z tą szczoteczką silikonową 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Heja
U nas dzisiaj masakra, pysiulce coś dolega a ja jestem bezradna już. Byłam już u 2 lekarzy i jeden mówi, że płacze tak przez nos, drugi, że przez brzuch i wprowadzać wszystko od początku. Dupa bo od 3 dni tylko na mleku jest i katar przechodzi a jest coraz gorzej. Przed chwilą płakałam razem z nią, bo po jedzeniu płakała, nie to był straszny wrzask i nie chciała zostać sama w łóżeczku, położyłam ją obok siebie na łóżku tuliłam głaskałam i dopiero jak zaczęłam jej śpiewać uspokoiła się, patrzyła swoimi smutnymi oczkami i zasnęła po pewnym czasie trzymając mnie za palec. Idę chyba prywatnie gdzieś, bo nie mogę patrzeć jak cierpi...
Śpi jak zabita od 20/20.30 -7/7.30 tylko strasznie popłakuje przez sen, a w dzień czasami ma tak wielkie ataki, że trzymanie na rękach nie pomaga, ani bujanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ggulek napisał(a):
Heja
U nas dzisiaj masakra, pysiulce coś dolega a ja jestem bezradna już. Byłam już u 2 lekarzy i jeden mówi, że płacze tak przez nos, drugi, że przez brzuch i wprowadzać wszystko od początku. Dupa bo od 3 dni tylko na mleku jest i katar przechodzi a jest coraz gorzej. Przed chwilą płakałam razem z nią, bo po jedzeniu płakała, nie to był straszny wrzask i nie chciała zostać sama w łóżeczku, położyłam ją obok siebie na łóżku tuliłam głaskałam i dopiero jak zaczęłam jej śpiewać uspokoiła się, patrzyła swoimi smutnymi oczkami i zasnęła po pewnym czasie trzymając mnie za palec. Idę chyba prywatnie gdzieś, bo nie mogę patrzeć jak cierpi...
Śpi jak zabita od 20/20.30 -7/7.30 tylko strasznie popłakuje przez sen, a w dzień czasami ma tak wielkie ataki, że trzymanie na rękach nie pomaga, ani bujanie...

Biedna Emilcia 😞 a może to ząbki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...