Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
Ewcia mi na katar alergiczny pomaga Fixonase do nosa w aerozolu. Może spróbuj? Ja wprawdzie mam bardzo małą ta alergię i w żaden sposób jej nie leczę, bo od leczenia u alergologa robiła mi się coraz mocniejsza, a teraz z wiekiem mi przechodzi, gdy nie robię z tym nic 😜 Tylko gdy zaczyna mi lecieć jak z kranu to to Fixonase pomaga. Lekarz pierwszego kontaktu mi kiedyś przepisał i sobie chwalę.

A co do krochmalu to ja tylko buzię smarowałam Werce, całej jej nie kąpałam. Tak na oko robiłam, mniej więcej łyżeczka mąki ziemniaczanej na szklankę wody.


tylko mi alergia juz przeszłą, to typowe przeziebienie, bo i gardło boli. a ja juz taki jestem człowiek ze jak mi sie zaczyna to leje sie jak z kranu. i oczy zaraz łzawia, i spływa do gardła 😞 brrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
ewcia u nas teżzdnia na dzien z sikiemwnocy było
zawsze prawie 5 przesikane były a nagle zero sika
wiec mysleże bedzie dobrze

jaszminka jaka franca

mybyłysmy na zakupach, majce mleko kupicmusiałam bozapas się skończył
pomidory kupiłam i rózne takie

ja Poli uczulenie smarowałam kremem secjalnymz emolium,było czerwone własnie po kąpeli i szorstkie, a jak zeszło tomiałam znowu zjesc to samo zeby sprawdzic czy to napewno to
schodziło jqakies 3 tyg.


to z sikaniem Zuzi czas pokaze, zobaczymy jak bedzie kolejne noce. ona tez do tej pory tak pzresikiwała pampersy ze szok, zawsze pizama była mokra, i góra i dół. a tu taka niespodzianka, zobaczymy na ile 🙂

a co do Igusi to własnie nie wiem. bo Ty jak piszesz to wiedziałas co ja mogło uczulic, a ja nie wiem, bo ja juz wsyztsko jadłam, nio mzoe ostroznie ze smazonym i wzdymajacym tylko, a tak to wsyztsko. ostatnio tez miała smaka na wszytsko co czekoladowe, ale nie wiem. najlepiej pozbyc sie tego zaczerwienienia najpierw i nawet zjesc i zobaczyc czy znów sie pojawi. a u was te czerwone to było tez w zgieciach łokci?? bo ja juz wypeniania ze to jakies AZS albo silna alergia. bo ja jak miałam w dziecinstwie takie zgiecia czerwone to teraz mam taka alergie wziewna ze szok. i to mi lekarka pwoiedziała ze tak sie moze objawiac w dziecinstwie a potem sie pzreradza. a nikomu takiej jak ja nie zycze, wiec wolałabym ustrzec własne dziecko... jesli sie uda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewcyny
w koncu udalo mi sie was doczytac 🙂
kurde, mam multum roboty, a Zuza nie chce spac, siedzi u mnie na kolanach i macha lapkami 🙂 wczoraj po kapieli tak sie biedna rozplakala... Godzine polakala i z tego wszystkiego nie chciala jesc, myslalam, ze to kolka, ale brzusio byl miekki. i kurcze nie obcielam jej wczoraj pazurkow przez ten placz i dzis strasznie sie podrapala pobuzi, az krewka sie polala 😞

jaszminka, tylko wspolczuc ci moge...

co do vegety to jestem szczerze zdziwiona, u takich maluszkow o alergie nietrudno, a vegeta to mnostwo sztucznych aromatow, barwnikow i tp, itd...
Roczniak pije cole? cholera, sam cukier i sztuczne barwniki. moj fofi do dziaj nie lubi slodkich napojow, bo nikt nie nauczyl go ich pic. Gdzie ludzie pogubili mozgi, sami robia krzywde swoim dzieciom
nie powiem, bo sama nie jestem idealem, moj fifi ma problem z nutella, poki co ograniczylam jej zakup, ale moja mama nie zawsze sie stosuje, mialo nie byc a jest 😠

na bank ciotka sie zbliza. wczoraj bylam zdechla i nawet z kijem lepiej ni bylo do mnie podchodzic 😜 disiaj nie moglam sie zwlec z lozka do 12, dobrze ze grzes rano byl w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewcia napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
Ewcia mi na katar alergiczny pomaga Fixonase do nosa w aerozolu. Może spróbuj? Ja wprawdzie mam bardzo małą ta alergię i w żaden sposób jej nie leczę, bo od leczenia u alergologa robiła mi się coraz mocniejsza, a teraz z wiekiem mi przechodzi, gdy nie robię z tym nic 😜 Tylko gdy zaczyna mi lecieć jak z kranu to to Fixonase pomaga. Lekarz pierwszego kontaktu mi kiedyś przepisał i sobie chwalę.

A co do krochmalu to ja tylko buzię smarowałam Werce, całej jej nie kąpałam. Tak na oko robiłam, mniej więcej łyżeczka mąki ziemniaczanej na szklankę wody.


tylko mi alergia juz przeszłą, to typowe przeziebienie, bo i gardło boli. a ja juz taki jestem człowiek ze jak mi sie zaczyna to leje sie jak z kranu. i oczy zaraz łzawia, i spływa do gardła 😞 brrrr


Aaa bo kiedyś coś o alergii pisałaś. Przy chorobie mi na katar pomaga od lat Sulfarinol. Nic innego nie potrafi mi nosa odetkać i tylko po tych kroplach mogę spokojnie spać nawet przy największym katarze. Ja to też zawsze jak mam katar czy od zaziębienia czy alergii to po prostu leci woda jak z kranu, że nie mogę chusteczki odłożyć od nosa i szybko mi się robi nos czerwony i skóra schodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Astra napisał(a):
ewcia napisał(a):
izunia1986op napisał(a):
Ewcia no moze to juz...........cora sie stara,a rodzice maja watpliwosci 😁


nio własnie moze akurat z tym pzredszkolem sie zbiegło, ale miała problem z sikaniem podczas spania dziennego, 2-3h a tu cała noc??? nie moge uwierzyc, zobaczymy ajk bedzie nastepne noce i dzis jakw stanie po spaniu dziennym. załozylismy anwet zeszyt i rysujemy słoneczko albo deszczyk, w zaleznosci jaka jest pieluszka. moze to ją tez motywuje...

Dobry pomysl z tymi rysunkami, u dzieciaków to zazwyczaj skutkuje 🙂

Jaszminka, ja bym nie czekała. I co z tego,że on wróci i ustawi ją na chwilę, skoro podejrzewam że teściowa Twoja jest takim typem osoby, który się nie zmieni i już...


troche podczytałam jaszminka. wyprowadzaj sie póki czas, jak bedziecie sie rzadziej widywały to bedzie lepiej. choc niektórzy maja w genach takie gadanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jaszminka napisał(a):
Izuś plazme bym rozwaliła a jej i tak by nie pomogło 😁ja to mam w d...,ale nerwowo już nie daję rady. Ona jest taka że my sobie czy dziecku nić nie musimy kupować najlepiej jej dać 🤢
Teraz chcemy wyremontować pokój to była awantura o kolor ścian a co dopiero będzie jak zobaczy że z pokoju wszysko wyleci bo chcemy wszystko powymieniać 😲
Mały siedzi w nosidelku i gaworzy do bajek na mini mini 😁
A wiecie co jest najlepsze? Ostatnio przyszłe tak a zadowolona bo coś kupiła małemu w prezęcie i wiecie co mu dała?? Body jedne różowe z białym misiem a drugie białe w kwiatki i się wielce obraziła jak jej powiedzieliśmy,że Ksawery nie będzie w tym chodził 😮


hehe dobre, to ona chce Ksawcia na dziewczynkę uszykowac?? moze ma jakies niespełnione marzenia 🙂 moze zawsze chciała miec córeczke a nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Astra napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
A jeśli jest to szorstkie to krochmalu nie stosuj, bo bardzo wysusza.

No, krochmal ja też stosowałam na buziolka, ale to był trądzik niemowlęcy i zszedł.
Ewcia, ja bym spróbowała po umyciu cieniuteńką warstwą sudocremu.
IDĘ.


no własnie chyba tym spróbuje, bo po nawilzaniu nie schodziło póki co. a moja tesciowa mi doradzała ze własnie cienko posmarowac. pamietam jak siedziałą z zuzia to nawet jak mała stłukła kolanko, obdarła i sie słabo goiło to troszke smarowała. nio i pozyczała od nas takie te małe próbki sudokremu jak jej paznokcie po wlewach (chemioterapii) wariowały. takie były słabe, suche i w ogole... i tez pomagało mówiła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
izunia1986op napisał(a):
Dziewczyny moje plecy wysiadaja 😞Jest z dnia na dzien gorzej......moze jakies masaze pomoga.Juz sama nie wiem.Krzyz to mnie tak napierdala,ze jestem szczesliwa jak Alan grzecznie lezy i nie musze go nosic.A o kapieli to juz nie wspomne...........ledwo sie podnosze jak malego wyciagam.Dobrze,ze maz przyjezdza to bedzie go kapac.Troche odpoczna moje plecy.


a ile wazy alanek teraz??
i jak Ty kąpiesz?? nie na wysokosci tylko gdzies nisko?? czy chodzi ci ze schylona??
u nas w wanience mała trzyma maz zawsze. ja sie zajmuje myciem pzred i pielegnacja po kapieli.
PS> wiecie ze moja Igusia w wanience juz w ogole nie chce byc na pleckach tylko od razu sie kreci zeby ja na brzuszek odwracac, tak bardzo lubi, a jak macha rekami i nozkami wtedy i główka wysoko spoglada na mnie albo na zuzie zawsze, i sumiechy wali... pływak mały..
a ja gdzies wyczytałam ze jak sa te problemy skórne to raz na 3-4 dni zalecaja kąpac, chyba bym oszalała, i jej taka frajde odebrac tez...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
ewcia napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
Ewcia mi na katar alergiczny pomaga Fixonase do nosa w aerozolu. Może spróbuj? Ja wprawdzie mam bardzo małą ta alergię i w żaden sposób jej nie leczę, bo od leczenia u alergologa robiła mi się coraz mocniejsza, a teraz z wiekiem mi przechodzi, gdy nie robię z tym nic 😜 Tylko gdy zaczyna mi lecieć jak z kranu to to Fixonase pomaga. Lekarz pierwszego kontaktu mi kiedyś przepisał i sobie chwalę.

A co do krochmalu to ja tylko buzię smarowałam Werce, całej jej nie kąpałam. Tak na oko robiłam, mniej więcej łyżeczka mąki ziemniaczanej na szklankę wody.


tylko mi alergia juz przeszłą, to typowe przeziebienie, bo i gardło boli. a ja juz taki jestem człowiek ze jak mi sie zaczyna to leje sie jak z kranu. i oczy zaraz łzawia, i spływa do gardła 😞 brrrr


Aaa bo kiedyś coś o alergii pisałaś. Przy chorobie mi na katar pomaga od lat Sulfarinol. Nic innego nie potrafi mi nosa odetkać i tylko po tych kroplach mogę spokojnie spać nawet przy największym katarze. Ja to też zawsze jak mam katar czy od zaziębienia czy alergii to po prostu leci woda jak z kranu, że nie mogę chusteczki odłożyć od nosa i szybko mi się robi nos czerwony i skóra schodzi.


witaj w klubie, u mnie to samo.
ja spikam woda morska, i biore ten sinupret, on bezpieczny dla dzidzi jest, i wypróbowany, moze juz lada dzien pusci 😞 kurde, ajk oczy mi łzawia. a brałam rano ten sinupret i juz było bardzo dobrze, nic sie nie lało. a teraz wziełam kolejne tabletki, chyba jeszcze nie zaczeło działac 😞 fukc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jaszminka napisał(a):
http://allegro.pl/komplet-do-chrztu-5cz-michal-r-74-nowosc-i2407674922.html
pomerdało mi się zamiast linku do dałam nazwę 😲


bardzo fajny komplecik, a juz koszula elegancka - body wymiata 🙂

ja juz po chrzcinach, teraz mysle jak tu by Iguni ubranko sprzedac 🙂 nawet nie wiem ile kosztowało bo chrzestna u nas dziecko ubiera, a nie wypada zapytac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewcia napisał(a):
sztunia napisał(a):
ewcia u nas teżzdnia na dzien z sikiemwnocy było
zawsze prawie 5 przesikane były a nagle zero sika
wiec mysleże bedzie dobrze

jaszminka jaka franca

mybyłysmy na zakupach, majce mleko kupicmusiałam bozapas się skończył
pomidory kupiłam i rózne takie

ja Poli uczulenie smarowałam kremem secjalnymz emolium,było czerwone własnie po kąpeli i szorstkie, a jak zeszło tomiałam znowu zjesc to samo zeby sprawdzic czy to napewno to
schodziło jqakies 3 tyg.


to z sikaniem Zuzi czas pokaze, zobaczymy jak bedzie kolejne noce. ona tez do tej pory tak pzresikiwała pampersy ze szok, zawsze pizama była mokra, i góra i dół. a tu taka niespodzianka, zobaczymy na ile 🙂

a co do Igusi to własnie nie wiem. bo Ty jak piszesz to wiedziałas co ja mogło uczulic, a ja nie wiem, bo ja juz wsyztsko jadłam, nio mzoe ostroznie ze smazonym i wzdymajacym tylko, a tak to wsyztsko. ostatnio tez miała smaka na wszytsko co czekoladowe, ale nie wiem. najlepiej pozbyc sie tego zaczerwienienia najpierw i nawet zjesc i zobaczyc czy znów sie pojawi. a u was te czerwone to było tez w zgieciach łokci?? bo ja juz wypeniania ze to jakies AZS albo silna alergia. bo ja jak miałam w dziecinstwie takie zgiecia czerwone to teraz mam taka alergie wziewna ze szok. i to mi lekarka pwoiedziała ze tak sie moze objawiac w dziecinstwie a potem sie pzreradza. a nikomu takiej jak ja nie zycze, wiec wolałabym ustrzec własne dziecko... jesli sie uda...


u nas byłona łokciach rozlane tak troche na przedramie i ramie
ja topokazywałamlekarce to powiedziała ze na pewno alergia od mojego zarcia
ja tez jadlamjajka ale nigdy nie dwa naraz.
a teraz jem i nic jej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
ewcia napisał(a):
sztunia napisał(a):
ewcia u nas teżzdnia na dzien z sikiemwnocy było
zawsze prawie 5 przesikane były a nagle zero sika
wiec mysleże bedzie dobrze

jaszminka jaka franca

mybyłysmy na zakupach, majce mleko kupicmusiałam bozapas się skończył
pomidory kupiłam i rózne takie

ja Poli uczulenie smarowałam kremem secjalnymz emolium,było czerwone własnie po kąpeli i szorstkie, a jak zeszło tomiałam znowu zjesc to samo zeby sprawdzic czy to napewno to
schodziło jqakies 3 tyg.


to z sikaniem Zuzi czas pokaze, zobaczymy jak bedzie kolejne noce. ona tez do tej pory tak pzresikiwała pampersy ze szok, zawsze pizama była mokra, i góra i dół. a tu taka niespodzianka, zobaczymy na ile 🙂

a co do Igusi to własnie nie wiem. bo Ty jak piszesz to wiedziałas co ja mogło uczulic, a ja nie wiem, bo ja juz wsyztsko jadłam, nio mzoe ostroznie ze smazonym i wzdymajacym tylko, a tak to wsyztsko. ostatnio tez miała smaka na wszytsko co czekoladowe, ale nie wiem. najlepiej pozbyc sie tego zaczerwienienia najpierw i nawet zjesc i zobaczyc czy znów sie pojawi. a u was te czerwone to było tez w zgieciach łokci?? bo ja juz wypeniania ze to jakies AZS albo silna alergia. bo ja jak miałam w dziecinstwie takie zgiecia czerwone to teraz mam taka alergie wziewna ze szok. i to mi lekarka pwoiedziała ze tak sie moze objawiac w dziecinstwie a potem sie pzreradza. a nikomu takiej jak ja nie zycze, wiec wolałabym ustrzec własne dziecko... jesli sie uda...


u nas byłona łokciach rozlane tak troche na przedramie i ramie
ja topokazywałamlekarce to powiedziała ze na pewno alergia od mojego zarcia
ja tez jadlamjajka ale nigdy nie dwa naraz.
a teraz jem i nic jej 🙂


ale ona powiedziała ze to od jajek?? bo ja tez jjem, ale jadłam i w kwietniu na swieta, co prawda jedno, ale jadłam. u nas cos sie zaczeło dziac w połowie maja.

i u nas jest niewiele póki co, tak tylko w zgieciach, moze ze 2cm szerokosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewcia napisał(a):
sztunia napisał(a):
ewcia napisał(a):
sztunia napisał(a):
ewcia u nas teżzdnia na dzien z sikiemwnocy było
zawsze prawie 5 przesikane były a nagle zero sika
wiec mysleże bedzie dobrze

jaszminka jaka franca

mybyłysmy na zakupach, majce mleko kupicmusiałam bozapas się skończył
pomidory kupiłam i rózne takie

ja Poli uczulenie smarowałam kremem secjalnymz emolium,było czerwone własnie po kąpeli i szorstkie, a jak zeszło tomiałam znowu zjesc to samo zeby sprawdzic czy to napewno to
schodziło jqakies 3 tyg.


to z sikaniem Zuzi czas pokaze, zobaczymy jak bedzie kolejne noce. ona tez do tej pory tak pzresikiwała pampersy ze szok, zawsze pizama była mokra, i góra i dół. a tu taka niespodzianka, zobaczymy na ile 🙂

a co do Igusi to własnie nie wiem. bo Ty jak piszesz to wiedziałas co ja mogło uczulic, a ja nie wiem, bo ja juz wsyztsko jadłam, nio mzoe ostroznie ze smazonym i wzdymajacym tylko, a tak to wsyztsko. ostatnio tez miała smaka na wszytsko co czekoladowe, ale nie wiem. najlepiej pozbyc sie tego zaczerwienienia najpierw i nawet zjesc i zobaczyc czy znów sie pojawi. a u was te czerwone to było tez w zgieciach łokci?? bo ja juz wypeniania ze to jakies AZS albo silna alergia. bo ja jak miałam w dziecinstwie takie zgiecia czerwone to teraz mam taka alergie wziewna ze szok. i to mi lekarka pwoiedziała ze tak sie moze objawiac w dziecinstwie a potem sie pzreradza. a nikomu takiej jak ja nie zycze, wiec wolałabym ustrzec własne dziecko... jesli sie uda...


u nas byłona łokciach rozlane tak troche na przedramie i ramie
ja topokazywałamlekarce to powiedziała ze na pewno alergia od mojego zarcia
ja tez jadlamjajka ale nigdy nie dwa naraz.
a teraz jem i nic jej 🙂


ale ona powiedziała ze to od jajek?? bo ja tez jjem, ale jadłam i w kwietniu na swieta, co prawda jedno, ale jadłam. u nas cos sie zaczeło dziac w połowie maja.

i u nas jest niewiele póki co, tak tylko w zgieciach, moze ze 2cm szerokosci.


nieja tak stwierdziłam
bo nic inego nie jadłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
jaszminka fajne 🙂
a jak bedzie upał?
znaczy nie wiem kiedy chrzcicie


ja tez własnie nad tym myslałam, ale w sumie zalezy jaka pogoda i jaki koscioł?? w sumie jak duzo ludzi jest na taka msze to nawet jak chłodniej jest dobrze. a w sumie po dworzu sie z tym dzieckiem nie chodzi, a w domku czy lokalu jakiegois skwaru nie ma. a poza tym lekarze twierdza ze dzieci nie reguluja tak temp wiec te takie ubieranie na krótki rekaw czy na golasa to tez nie do konca wskazane.
a Ty sztunia mówisz ze jadłas wszytsko juz, to mzoe cos innego czy wiesz ze tylko jajka??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewcia napisał(a):
izunia1986op napisał(a):
Dziewczyny moje plecy wysiadaja 😞Jest z dnia na dzien gorzej......moze jakies masaze pomoga.Juz sama nie wiem.Krzyz to mnie tak napierdala,ze jestem szczesliwa jak Alan grzecznie lezy i nie musze go nosic.A o kapieli to juz nie wspomne...........ledwo sie podnosze jak malego wyciagam.Dobrze,ze maz przyjezdza to bedzie go kapac.Troche odpoczna moje plecy.


a ile wazy alanek teraz??
i jak Ty kąpiesz?? nie na wysokosci tylko gdzies nisko?? czy chodzi ci ze schylona??
u nas w wanience mała trzyma maz zawsze. ja sie zajmuje myciem pzred i pielegnacja po kapieli.
PS> wiecie ze moja Igusia w wanience juz w ogole nie chce byc na pleckach tylko od razu sie kreci zeby ja na brzuszek odwracac, tak bardzo lubi, a jak macha rekami i nozkami wtedy i główka wysoko spoglada na mnie albo na zuzie zawsze, i sumiechy wali... pływak mały..
a ja gdzies wyczytałam ze jak sa te problemy skórne to raz na 3-4 dni zalecaja kąpac, chyba bym oszalała, i jej taka frajde odebrac tez...



mysle,ze przeszlo 8 kg ma.Bo w srode byl wazony w pampersie suchym,a babka nam odjela pampers.A wiec dokladnie sie dowiem 4.07 na szczepieniu.Ja go kapie w wanience na stojaku,ale i tak jestem schylona.Musze go mocno trzymac,bo chce mi wyskoczyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewcia napisał(a):
sztunia napisał(a):
jaszminka fajne 🙂
a jak bedzie upał?
znaczy nie wiem kiedy chrzcicie


ja tez własnie nad tym myslałam, ale w sumie zalezy jaka pogoda i jaki koscioł?? w sumie jak duzo ludzi jest na taka msze to nawet jak chłodniej jest dobrze. a w sumie po dworzu sie z tym dzieckiem nie chodzi, a w domku czy lokalu jakiegois skwaru nie ma. a poza tym lekarze twierdza ze dzieci nie reguluja tak temp wiec te takie ubieranie na krótki rekaw czy na golasa to tez nie do konca wskazane.
a Ty sztunia mówisz ze jadłas wszytsko juz, to mzoe cos innego czy wiesz ze tylko jajka??


notak ale raczej dziecku swetra bym nie zalozyła w 30nawet jak wkosciele zimno
znaczy sie żeby nie było bardzomisię strój podoba 🙂

niewiem na 100% aletakdoszłam metodą dedukcji
boogólnie jadłam nabiał alenie wjakiśzastraszajacych ilościach ajednakjaja uczulujają bardzo
teraz jem jużjajka inicjej nie jest,no ale teżwszystko się zmienia z tygodnia na tydzien w takim małymorganizmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...