Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
leliva napisał(a):
fikumiku napisał(a):
Cześć Leli 🙂
Dzielna jestes, tyle pobudek i praca. Ale Ty chyba na pół etatu pracujesz? Tyle fajnego 🙂 Ja wróce od razu na 8h czyli 7 bo z przerwami na karmienie. I też myślę nad wprowadzaniem modyfikowanego na pierwszą część dnia bo się zajadę z laktatorem w pracy 😮 Ale z cyca nie rezygnujemy 🙂
A propo laktatora - która ma laktator aventu ręczny? Miałabym prośbę o konsultacje 😁


Nie, ja na cały etat pracuję, tzn 7 godz, dzięki przerwie na karmienie. Na dwie zmiany 8-15 i 12-19.
Ja też mam ręczny z aventu, ale nie ściągam w pracy, tylko karmię przed wyjściem z domu i po powrocie i daję radę 🙂 I dobrze, że nie muszę, bo nawet nie miałabym gdzie, bo nie wyobrażam sobie w ubikacji. Chyba żebym to mleko potem wylewała, bo jakoś karmić takim dziecko to mi się malo higieniczne wydaje.


Aaaa no widzisz 🙂 Więc nie wiem znowu skąd mi się pół etatu wzięło, mam coś z pałą dzisiaj 😜
Tez juz kminiłam jak by to ściągać. No bo mogłabym bez problemu gdzieś w kuchni sobie siąść i mieć w tyłku resztę ale to bym znikała na jakieś pół godziny żeby wszystko z cyca wyssać. A że chcę wybierać ten czas przypisany na karmienie to trochę tak łyso 😜 Na stanowisku za to nie bardzo bo pracuje w back-office i ze mną na sali jest cały dział haha 😜

Lady też mam lekką banie, ale hasła w sumie juz nie pamiętam 😁

A jeszcze pytanie - jak się nie karmiło dzida mlekiem jedynką a chciałoby wprowadzić po 7 m-cu sztuczne to można od razu dwójkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
fiku mam ale strasznie zjechany, przez to, że gotowałam go codziennie, bo Werka była na antybiotyku pierwsze dni życia, więc przez cały pierwszy miesiąc gotowałam raz dziennie jej butelki i laktator. Najpierw miałam używany kupiony na allegro, ale mi w szpitalu doradczyni laktacyjna powiedziała, że musiałabym go wysterylizować w sterylizatorze, bo gotowanie nie zabija np. gronkowców i paciorkowców, więc jeśli nie wiem po kim był ten laktator powinnam go nie używać. Więc go odsprzedałam na allegro nie używając wcale, a sobie kupiłam nowy i się strasznie zjechał, po tym gotowaniu.


No to dobrze wiedzieć bo już byłam gotowa wywalić dwie stówy na elektroniczny używany 🤢. Ale piernicze, cycek najwyżej będzie rano przed pracą i po.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanie - jak się nie karmiło dzida mlekiem jedynką a chciałoby wprowadzić po 7 m-cu sztuczne to można od razu dwójkę?

jak najbardziej fiku

Księżniczka wstała, idę kleik robić, bo jak sie rano obudziła, zjadła tylko 60ml i usnęła. Mój dzieciok to jest spioch niemożliwy 😁 a teraz się założę, że jebnie 210ml na gęsto z kleikiem haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiku, ja bym od mleka dwójki zaczynała, bo to chyba chodzi o to, że skład jest do wieku dziecka dopasowany, jedynka może być zbyt "uboga".

Kurczę, dzidź śpi dalej, chyba ją będę budzić zaraz, bo inaczej to jej nie zdążę nakarmić przed wyjściem do pacy:/

Spadam, trzymta się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fikumiku napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
fiku mam ale strasznie zjechany, przez to, że gotowałam go codziennie, bo Werka była na antybiotyku pierwsze dni życia, więc przez cały pierwszy miesiąc gotowałam raz dziennie jej butelki i laktator. Najpierw miałam używany kupiony na allegro, ale mi w szpitalu doradczyni laktacyjna powiedziała, że musiałabym go wysterylizować w sterylizatorze, bo gotowanie nie zabija np. gronkowców i paciorkowców, więc jeśli nie wiem po kim był ten laktator powinnam go nie używać. Więc go odsprzedałam na allegro nie używając wcale, a sobie kupiłam nowy i się strasznie zjechał, po tym gotowaniu.


No to dobrze wiedzieć bo już byłam gotowa wywalić dwie stówy na elektroniczny używany 🤢. Ale piernicze, cycek najwyżej będzie rano przed pracą i po.


Jeśli się ma dostęp do sterylizatora to można. A sterylizatory trochę drogie są. To juz lepiej kupić nowy laktator. Albo jak wiesz po kim masz. Ja nie mam żadnego gronkowca czy paciorkowca, ale ten mój laktator wygląda masakrycznie. No i chyba sobie do drugiego dzidka zostawię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra fajnie masz z Wiktosią, bo moja to żarłok po mamusi i godzina 5-6 butla musi być. Choć dziś zjadła o 5:30 100ml tylko. Pewno po szczepieniu mniejszy apetyt.
A rano budzi się 7-8 i fika z tatusiem póki do pracy nie pójdzie. Potem śpi 10-11 czasem nawet do 12 cwaniak mały. A ja już wybudzona i nie umiem teraz zasnąć.
W ogóle teraz Werka wypija mniej mleka odkąd ma mięcho i kaszkę bezglutenową rano. Szykuję jej zwykle 170ml i nawet wszystkiego nie wypija.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Gorąco było i potwierdza to moje podejście do kobiet, bez urazy, wolałam zawsze kumplować się z facetami.
Fiku robiłaś tą pierwszą sałatkę z makaronem z tej strony co podałaś?
Weronisia słodziutka, racja podobna coraz bardziej do mamy. 😉
Ja dzisiaj mam w planach jabłecznika zrobić, zobaczę co z tego wyjdzie. 😜
Wczoraj cały dzień koleżanka u mnie siedziała i mnie wymęczyła strasznie, min gadaniem w mega przesłodzony sposób do Emi, już miałam ochotę podejść do niej i od tyłu jej w łeb walnąć.
Mała właśnie kupsko robi, śmieje się i puszcza mi oczka, a w tle Don't worry be happy z radia 😁 Uwielbiam takie chwile 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia ja sie nie cyndole juz od dawna :P Unikam tylko wzdymających a tak to wszystko próbuję 🙂
Więc jak uważasz 🙂

Haha, widzę że tekst się spodobał. Ja go poznałam pewnej nocy kiedy to jak zwykle po położeniu się do łóżka z wyczerpanym i półśpiącym Karolkiem zaczęłam Go męczyć o pogaduszki. No i mówie pogadaj ze mną.
- ale o czym, śpiący jestem..
No pogadaj cokolwiek, powiedz mi chociaż jakąś ciekawostkę!
- hmmm... I dalej już znacie :P

Gulek tak, robiłam ta pierwszą. Pyszna tylko jak pisałam dodałam łyżeczkę musztardy ostrej i troszkę pieprzu bo w przepisie żadnych przypraw nie było i wydawała mi się mdła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
fikumiku napisał(a):
A Kasia, przedmuchaj te chmury do Opola :P Bo już którys dzień do samo, pelerynka z chmur na niebie i duchota parnota bleee!

Ok już dmucham 🙂
No ja też już raczej wszystko jem. Ostatnio nie wyczymałam i zjadłam 3 widelce kapusty białej
ajjjjć 🙂 ale małej na szczęście nic nie było 🙂 a groszek jest bardzo wzdymający?
Dajta ino jeszcze raz ten przepis na tą sałatkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
http://www.ofeminin.pl/przepisy/salatka-z-makaronem-f70781.html

Hmm, nie wiem na ile bardzo ale kiedyś pochłaniałam dużo strąków i w sumie byłam już przyzwyczajona do notorycznych wzdęć, raz mniejszych raz większych. Ja nie ryzykuje z groszkiem narazie. W słoiczkach jest groszek ale to chyba po 8 miesiącu.
Też próbowałam kapuchę czerwoną a potem miałam pobudki w nocy. Wzdymającym warzywom i napojom energetycznym mówię stanowcze NIE :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ggulek napisał(a):
Hej
Gorąco było i potwierdza to moje podejście do kobiet, bez urazy, wolałam zawsze kumplować się z facetami.

No własnie, ja też. i wlasnie dlatego,że mówię, co myslę.. Wiadomo chyba, co mam teraz na mysli. Babom to strach cokolwiek powiedziec, bo zaraz fochy. Nie wiem, mnie tam można powiedzieć wszystko i nie będę się stroszyć trzeba mieć dystans do siebie i też umieć z siebie zartować, a nie tylko tupać nóżką i płakać.
Dlatego mam mało kolezanek, bo ja się niestety nie umiem czasami...zazwyczaj, a nie czasami, powstrzymać 😉
Tu, na forum się tego uczę,a efekty jak widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izunia1986op napisał(a):
Fiku jest gdzies na ZWM-ie laryngolog?
Maz potrzebuje przeplukac ucho,bo ma zatkane i go mega mocno boli 🥴

Co w necie znalazlam to urlop lub brak miejsc 🥴

ja pilam kakao................teraz zero mleka,masla.............oszaleje

Izu, gorzej z tym,ze go boli, bo tak tp bym nie szukała laryngologa, tylko duża strzykawka, ciepła woda z mydłem i jedziesz 😉
Ja tak płukałam mojemu w pewne święta wielkanocne...bolało go, ale nie miał wyjścia, koras wylazł i było ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

astraaa napisał(a):
ggulek napisał(a):
Hej
Gorąco było i potwierdza to moje podejście do kobiet, bez urazy, wolałam zawsze kumplować się z facetami.

No własnie, ja też. i wlasnie dlatego,że mówię, co myslę.. Wiadomo chyba, co mam teraz na mysli. Babom to strach cokolwiek powiedziec, bo zaraz fochy. Nie wiem, mnie tam można powiedzieć wszystko i nie będę się stroszyć trzeba mieć dystans do siebie i też umieć z siebie zartować, a nie tylko tupać nóżką i płakać.
Dlatego mam mało kolezanek, bo ja się niestety nie umiem czasami...zazwyczaj, a nie czasami, powstrzymać 😉
Tu, na forum się tego uczę,a efekty jak widać.


Też tak mam, że walę co myślę i takich ludzi sobie najbardziej cenię. Wolę to niż jakieś obgadywanie za plecami. I zawsze gonię ludzi, którzy lubią włączać komplikatory, ale moje kumpele już się przyzwyczaiły i się nie obrażają. Moja Dorota to jest jeden wielki mega komplikator, ale ona lubi jak ją stawiam do pionu 🙂 Chyba właśnie przez nią już się tak przyzwyczaiłam do takiego podejścia, że nie można się nad sobą użalać, zawsze da się znaleźć rozwiązanie, bo ona to bardzo ciężki przypadek jest i to z tych, których ciągnie do prochów na uspokojenie 😞 A czasami rzeczy, którymi się zamartwia są naprawdę śmieszne. Po prostu ona robi problemy generalnie ze wszystkiego. Jej mama się tak nad nią użala i zawsze ma jakieś proszki w pogotowiu to ja muszę być przeciwwagą.
Wercik dopiero się obudził 😮 Spała od 10. Podgrzewam przecier z kurczakiem. I zawiera trochę groszku 😮 Z Hippa jest po 5 m-cu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...