Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
fiku a jak długą przerwę Dżony sobie robi? Nie podajesz mu do picia wody z glukozą? (nie wiem czy przy cycku trzeba).
Przyszła mata i maruder się skończył póki co 😁 Wera kręciła głową dookoła patrząc na zabawki. Zajęta była strasznie. Aż z wrażenia kupę zrobiła choć zazwyczaj robi późnym popołudniem 🙃 🙃 🙃 Teraz drzemie na balkonie, nie wiem jak długo się uda, bo dziś też obchodzi dzień marudy jak i wczoraj. Choć mama tłumaczy, że upału nie wyłączy 😜 Może ułożę o tym piosenkę, bo z braku laku już zaczęłam wymyślać dla niej piosenki 🤪 🤪 🤪
Ważne, że obiad udało się ugotować już prawie 🙂


Śpi zwykle od 22 do 6 więc 8h. Nie płacze za jedzonkiem tylko cierpliwie czeka aż mu zmienie pieluche, potem pochłania cycucha, godzinkę lub dłużej lezy zadowolony w leżaku, potem krzyczy bo chce spać i zazwyczaj tak do 9-10 jeszcze śpi a ja czasami z Nim 😜
Nie podaję mu wody z glukozą, szczerze mówiąc nie wiem jak to jest przy karmieniu cyckiem. Musze poczytać 🙂

Najbardziej rozpiernicza mnie fakt, że On jakby wiedział co się wokół niego dzieje. Wie, że noc jest do spania i bez sprzeciwu usypia na cycu a potem daje sie odłożyć i śpi głęboko tyle czasu.
W ciagu dnia za to strzela sobie kilkunastominutowe drzemki, ale tylko na mnie. Jak chcę Go odłożyć to rozpacza. A jak nie śpi to nawet czasem poleży w leżaku ale pod warunkiem że albo się do Niego gada albo zabawia. I tak w kółko..
I wierzcie lub nie, ja Go na siłę do rąk nie przyzwyczajałam, wręcz przeciwnie. Rozdarty jak prześcieradło jest od początku i nic na Niego nie działało, w końcu się zaniósł i dupa, musiałam tulić. Napewno gdzieś błąd popełniłam ale i tak uważam, że w większości to kwestia charakterku. Różne są dzidy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka spaliśmy od 21 do 4 rano i od 4 do 9 he he
teraz się chcwalę hubuś dziś dostał troszkę kleiku ryżowego pół miareczki do mleczka 🙂
druga sprawa wiecie he he pierwszy raz od 27 lat kupiłam w aptece prezerwatywy ale się wstydziłam jejku he he
no i teraz miałam dziś sobie bzyknąć bo mialam iść do lekarza po tabletki a TU DUPA OKRES DOSTAłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mulant napisał(a):
hejka spaliśmy od 21 do 4 rano i od 4 do 9 he he
teraz się chcwalę hubuś dziś dostał troszkę kleiku ryżowego pół miareczki do mleczka 🙂
druga sprawa wiecie he he pierwszy raz od 27 lat kupiłam w aptece prezerwatywy ale się wstydziłam jejku he he
no i teraz miałam dziś sobie bzyknąć bo mialam iść do lekarza po tabletki a TU DUPA OKRES DOSTAłam



hihih....tak to jest jak sie planuje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cholera jasna dlaczego moje dziecie nie chce spac jak jest taki gorac.Juz na dwor nie idziemy,a on dalej wali drzemki 10 min.Cos czuje,ze to przez szklanke soku jablkowego co wczoraj pilam.Znowu ma dupke czerwona 😠A juz byl spokoj.Koniec ...........woda jest dla mnie i tyle.

Ja zaraz sie zmywam po Niko i pozniej do kolezanki jade.Maz bedzie sobie musial z malym poradzic 😁Juz slysze moj dzonek w telefonie i slowa meza''kochanie kiedy bedziesz,bo on jest glodny''hahahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Ula nie jest jedyną, która butli nie chce 🙂 Ja juz walczę trzeci tydzień chyba i dalej nic:/ Sztunia, ja też na panieński się wybieram, ale 8-go. Chyba to tak rozwiążę, że położę małą przed 20.00 spać i dojadę do dziewczyn, a przed północą do domu wrócę na pierwsze nocne karmienie. I tak będę autem, i tak niczego się nie napiję, ale przynajmniej trochę się zabawię i wyrwę z domu 🙂

Zakupy dziś zaliczyłam, przepuściłam pół wypłaty, ale jestem ubrana przynajmniej na czerwcowe weselicho 🙂 I parę prezentów jeszcze kupiłam, bo okazji do dawania dużo: dzień matki, panieński, wesele i 30 rocznica ślubu moich rodziców. Na tą rocznicę takie coś wyszperałam: http://allegro.pl/super-prezent-slub-rocznica-imieniny-dzien-mamy-i2338435022.html Kurier w najbliższym czasie będzie stałym gościem u mnie w domu 😉

Przesunęli mi szczepienie na jutro, a ja już chciałabym mieć to z głowy 😞

Moja mała też dzis marudna, to chyba przez tę temperaturę, męczy ją ciepło. A juz w samym bodziaku leży.

Jakoś Uli uszka zaczęły odstawać bardziej ostatnio. Zaczęłam jej zakładać opaskę, mam nadzieję, że troszkę jej się przyklapną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze Ggulek, zapomniałam 🙂 Fajny artykuł, ciekawe podejście, zaś coś nowego się dowiedziałam 🙂

Tez się staram zmobilizować do biegania, ale mogłabym jedynie koło 21.00, jak mała pójdzie spać. A o tej porze to już mi ciężko ruszyć się w innym kierunku niż łóżko 😉 Przed porodem biegałam rano, koło 6-7 (bo ja ranny ptaszek jestem) ale teraz nie mam z kim Uli zostawić o tej godzinie. Na razie uskuteczniam godzinne (minimum) spacerki w szybkim tempie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gulek a ty masz taką sztangę w domu czy na siłownię chodzisz? Kurde mój mężu miał ławeczkę sobie kupić wraz z kumplem na spółę i mieli zrobić kącik do ćwiczeń u nas w piwnicy, bo wielką mamy. Chyba będę go wspierać w tym pomyśle żeby ze sztangi korzystać 😁 A jakie obciążenie dajesz przy tych ciągach? Łukasz akurat wpadł w czasie pracy na obiadek i z nim gadałam, bo kiedyś na siłownię chodził i kurde facetom to strasznie duży ciężar do tego ćwiczenia zalecają. I to fakt, że brzuszki w ogóle nie działają na boczki. Właśnie robiąc sumiennie Szóstkę Weidera się przekonałam :/ Fajny ten artykuł. Przekonywujący 😜

fiku bo synusie to są mamincycusie 😉 Moja też dziś męcząca jest. Już nawet mata na nią nie działa. Drze się by mama wyłączyła ten upał, ale jak ja mam to zrobić? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fiku masz rację, że to kwestia charakteru 😉 Moja od urodzenia cieszyła się podczas zmiany pieluchy czy kąpieli, płakała tylko jak głodna, a jak widziałam jak dziewczyny na sali z którą leżałam córka cały czas płakała tu przez czkawkę, przez to, że goła, że mama nie tuli itd to jej współczułam, ale cierpliwa była 😁 Musisz biedaku to przeczekać, a zleci tak szybko, że potem będziesz tęsknić za tymi chwilami 😉
Leliva my też mamy odstające uszka bo mała tak kręci łepkiem, że odgina co chwilę uszy i zaopatrzymy się też w opaskę 😉
Lady my mamy ławeczkę, stojaki, sztangę i ciężary, bo mój kupił pół roku temu i masę od tamtej pory ostro robi. Martwych ciągów i przysiadów ze sztangą on mnie uczy. Martwe ciągi robię na początku z pustą sztangą (waży 7 kg), a przysiady uczyłam się robić z kijem od mopa, teraz przechodzę na pustą sztangę. Mimo pozorów przysiady są trudne, wszystko trzeba robić precyzyjnie bo z ciężarami nie ma zabawy, ale zakwasy na nogach i tyłku na drugi dzień niezapomniane 😁 A jak patrzę na tyłek mojego po tych miesiącach to mrrr 😜 Ale on wiadomo bilans kaloryczny ma wysoki i pije białko i carbo, a na redukcji dieta ok 1700/1800 na początku, tylko witaminy i omega 3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na żadną dietę nie piszę, chyba że taką z jedzeniem samej czekolady (słyszałam, że taka jest 🤪 😉) ale poćwiczyć to bym poćwiczyła. Tylko jakoś tak gadam o tym, a nie robię 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
Ja się na żadną dietę nie piszę, chyba że taką z jedzeniem samej czekolady (słyszałam, że taka jest 🤪 😉) ale poćwiczyć to bym poćwiczyła. Tylko jakoś tak gadam o tym, a nie robię 😜

haha dieta na czekoladzie mmm albo na maśle orzechowym 😁
co tu tak cicho, pobudka czopki! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja mala powtarza po mnie 'ghi', 'aaa',a jak ja gwizdze to ona dziobek tak samo uklada 🤪 chyba mam genialne dziecko hehe
bartek sie dzisiaj opalil bardziej niz ja, bordowy jak rak mimo balsamu z filtrem. Śpi po kapieli jak susel. W lesie na spacerze bylismy. Malutka lezy obok mnie i mi sie luka w telefon, bo w pokoju ciemno,a ja z telefonu pisze bo nie mam netu. Gardlo mnie boli.
Mulant haha ale ty wyjasniasz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zaginely w akcji 🙂


Bylismy u znajomych na kawie urodzinowej.Juz w domu zaznaczalam mezowi,ze najpozniej o 20.30 musimy byc w domu,bo Alana trzeba kapac i idzie spac.Ale za nim dali sie do picia to juz byla 20.A wiec zabralam moja gruba dupe i wyruszylam w kierunku domu,a chlop z Niko zostal.Ale ze mnie wredna zona.Alan juz marudzil to co mialam sie meczyc.A tak ładnie juz spi od 21.


Mam nadzieje,ze lada chwila przyjda.Niko sie musi kapac i spac,bo jutro ma cwiczenia.
Kurcze,czym posmarowac zaczerwienienie pod druga broda 🙂Juz staram sie dokladnie myc i wycierac,ale nadal jest.Grubasek moj.Jutro mamy szczepienie i zobaczymy ile nasza kruszynka mierzy i wazy 🤪

Ale tu cisza od paru dni 😠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzidzia spi slicznie,ja po szybkim prysznicu leze i odpoczywam,małżon dawno śpiocha spracowany. Cisza-jak ja ją ostatnio uwielbiam... 🙂
iza,co do grubej dupy-ja mam zajekurwabistą... A brzuch jak w 6 miesiącu ciąży.. Ale co ma byc,jesli sie na kolacje je jajecznice na boczku i popija piwem,a potem popycha sie to chipsami i cola? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Astra zazdroszczę Ci takiego spokojnego dziecka i tego piwa, hehe 😜 Ale mi się marzy taki zimny browarek a jeszcze lato idzie, ehh 😜

Nienio śpi. Mój kochany rozdarciuch. Modle się, żeby z wiekiem mu przeszło bo zwariuję w końcu :P A jeszcze opcja żłobek po roku gdzieś tam się w głowie przewija.

Właśnie - czym przykrywacie swoje dzieciątka do snu?

Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wkładam Ulę do śpiworka. Becika nie używamy już od dobrego miesiąca, bo się wykopywała - z kocykami jest ten sam problem, musiałabym co chwilę biegać w nocy i ją przykrywać. Ruchliwa ta nasza malutka 🙂 Ale i tak najlepiej to jej się śpi z mamą pod kołderką 😉

Idę do łóżka, bo mąż mi zaśnie zanim do niego dołączę 😁 Dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstałam 🙂 Nocka spoko, trzy pobudki na karmienie, ale to u nas norma. Głodomorek 🙂 Dziś mam zapał do roboty, biorę się zaraz za mycie podłóg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam poprane poprasowane posprzątane obiad zrobiony dziecie w nocy osrało siebie mnie i podłogę bo durna matka nie zauważyła że źle ułożył się pampers podczas karmienia i cała dupa była na zewnątrz pampers oczywiście czysty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Siemka!
U nas nocka może być. Od 21 do 3 i od 4 pobudka co godzinę aż do teraz.
Moje dziecko leżąc same w łóżeczku i gapiąc się na karuzelę wydało z siebie "a gu" 🙂 ale się tym podjarałam i śmiałam 🙂
Ej a zdarzyło się któremuś z Waszych dzidków wypuszczenie mleka nosem podczas karmienia?
Moja dzisiaj tak łapczywie jadła, że jak ją podniosłam do odbicia to jej mleczko z noska wyleciało 😮 😁
Ja dziunię też kocykiem tylko przykrywam. Kupiłam kiedyś w Pepco taki malutki polarkowy za 9,99 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia_sztuk napisał(a):
Siemka!
U nas nocka może być. Od 21 do 3 i od 4 pobudka co godzinę aż do teraz.
Moje dziecko leżąc same w łóżeczku i gapiąc się na karuzelę wydało z siebie "a gu" 🙂 ale się tym podjarałam i śmiałam 🙂
Ej a zdarzyło się któremuś z Waszych dzidków wypuszczenie mleka nosem podczas karmienia?
Moja dzisiaj tak łapczywie jadła, że jak ją podniosłam do odbicia to jej mleczko z noska wyleciało 😮 😁

u mnie tez tak było :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejo 🙂 Znowu mega spanie, 22-7:30 i dziecior niesamowicie zadowolony. Jeszcze jakby tak cały dzień mogło być 😜
Jem śniadanie a młode gada do mnie jak najęte, jeszcze chwila i będzie wrzeszczał bo się nie wyspał 😮

Ja też przykrywam kocykami ale sama już nie wiem bo pod kocem sie kijowo spi, przynajmniej mi :P Mam śpiworek ale jeszcze nie próbowałam.

Chciałabym się dziś poopalać ale dziecior pewnie nie da 😞

Nosem mleko nie wychodziło :P Za to buzią w każdej postaci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
u nas spanie od 20 do 5 i po jedzeniu do 8 😉
Fiku moja śpi w bodziaku/koszulce i śpiworku, bo tak jak Ula lelivy rozkopywała się strasznie. U nas w nocy nie jest jakoś mega gorąco, bo mamy okna pouchylane, a my śpimy przecież pod kołdrą, a śpiworek nie jest jakiś strasznie gruby.
Jak się cieszę, że mój namówił nas na tą przeprowadzkę, mamy normalną temperaturę w mieszkaniu, nie tak jak w poprzednim, cieplej niż na polu, bo było od południa i grzało jak cholera. Może i jest ciemniejsze, ale na lato idealne 😜 I jeszcze w Krk mam widok z okien na łąkę i drzewa hehe 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...