Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

lady_m4ryjane napisał(a):
Co do alko to w szkole mówili, że wysokoprocentowego nie można pić wcale, najwyżej jakieś wino czy piwo w niedużej ilości, tylko nie pamiętam ile czasu po wypiciu można karmić. Jeśli by było tyle co utrzymuje się we krwi to po jednym piwie po 3 godzinach jest się czystym 😉

My sobie dzisiaj poleniuchowaliśmy. Był długi spacerek i kocyk i nawet nuna wytrwała długo na dworze bez jazdy wózkiem. Spodobało jej się na kocyku 😉 Bo tak to nigdy na ławce usiąść nie mogę, bo ona chce cały czas jeździć 😉
Lula już od ponad godziny. W ogóle co to dziecko pogodne jest 😁 Ciągle się śmieje. Do każdego dosłownie. Wystarczy się do niej uśmiechnąć, a ona nawet rechotać zaczyna 😁 Rozbraja tym wszystkich. Nawet jak się obudzi o 3 na butlę to się śmieje gdy podejdę do łóżeczka wezwana jej gaduleniem lub stękaniem 🙃
to tak samo,jak moja 🤪 taki rozbrajający śmichu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hejo laski, my zyjemy ajk w kołowrocie czasami, znajomi nas odwiedzaja, my znajomych, cały czas myslimy o chrzinach i odwiedkach, to juz tuz tuz.

miałam wam odpisac jeszcze a propos religii co pisałyscie, ale padam na ryjek. juz 23,spacku lece, mzoe jakos jutro 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć my już wstaliśmy i nie długo lecimy do lekarza musimy się tylko dowiedzieć o której będzie nasza Pani doktor 😠 4 czerwca pojechalibyśmy do Lublina porobić małemu badania co do tej hemofilii strasznie się boję 😞 😞 A 5 znowu alegrolog z tą jego skazą białkowa jeny mój biedny maluszek 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejo.
Moje młode spało od 20 do 5 😮 w szoku jestem 🙂 ale to dobrze bo mamusia się wyspała przynajmniej 🙂
Dzisiaj jedziemy na USG brzuszka, bo u nas w Szczecinie zorganizowali taki bezpłatny cykl badań przesiewowych dla dzieciaczków 🙂 obejrzymy sobie co tam w środku się znajduje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo,
Moje dziecko ponieważ jadło o 19 spało do 5 😉 Gdy je o 21 śpi tylko do 3 bez przerwy moja mała kaczka dziwaczka 😉 Teraz dopiero wstałyśmy i dudla butlę znowu. Tatuś pojechał do pracy na rowerze z ciuchami na zmianę. Uznał, że dla zdrowia będzie teraz na rowerze jeździć. Dzięki temu wstał wcześniej, a ja sobie bąbla położyłam na jego miejscu i tak razem spałyśmy 😉
Dziś wpakuję ją w chustę i wyruszę po truskawki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
Hejo,
Moje dziecko ponieważ jadło o 19 spało do 5 😉 Gdy je o 21 śpi tylko do 3 bez przerwy moja mała kaczka dziwaczka 😉 Teraz dopiero wstałyśmy i dudla butlę znowu. Tatuś pojechał do pracy na rowerze z ciuchami na zmianę. Uznał, że dla zdrowia będzie teraz na rowerze jeździć. Dzięki temu wstał wcześniej, a ja sobie bąbla położyłam na jego miejscu i tak razem spałyśmy 😉
Dziś wpakuję ją w chustę i wyruszę po truskawki 😉

Hehe no ładnie, mój teraz też na rowerze myka 😜
A tak w ogóle to hej 😘
Moja pyśka ostatnio zamiast płakać z głodu zawodzi i wydaje dźwięki typu :hau hau 😁
Pogoda u nas straszna, jakby miało się zaraz rozpadać 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz do tej pory nie mógł sobie na to pozwolić, bo mu kazali w garniaku chodzić do pracy, albo w spodniach w kancik i koszuli chociaż. Ale wreszcie pojęli, że przedstawiciel handlowy firmy kurierskiej nie musi wyglądać jak komornik 🙃
Nuna fika nóżkami i uśmiecha się do Loli. Ja się zaraz szykuję do wyjścia po te truskawki, bo jak nas deszcz złapie to dopiero będzie.
Hmm powinnam na dniach dostać okres chyba, skoro ten krwotok miałam w weekend majowy hmmm. Białe rurki idą w odstawkę, bo nigdy nic nie wiadomo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haj 🙂
wczoraj dzień pełen wrażeń, przez to babciowe szaleństwo moja mała zrobiła wieczorem pierwszy raz zieloną kupę - ze stresu chyba, 4 babki naraz to lekkie przegięcie 🤢 😁 hehe
Noc mam do kitu za sobą, bo chociaż małe spało, to duże płakało...Bartkowi wychodzą na samiutkim końcu zęby i już są tak na przebiciu dziąsła. Biedak aż gorączki dostał, na szczęście Ibum dał radę, no i musiałam z nim spać. Na krawędzi łóżka, bo książę rozwalony 😁 więcej nie spałam, niż spałam, o 4:00 się wkurwiłam i poszłam zrobić sobie kawę. Mała wstała koło 5:00, karmię ją i czuję,ze mi coś kapie z nosa, ukrwawiłam sobie całą bluzkę 🙃 chyba z przemęczenia to...
Ale dziś piękne słońce 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, już miałyśmy z kolką spokój, chyba z trzy tygodnie było fajnie, jadłam już normalnie oprócz warzyw wzdymających i nawet jej już zaczęłam zmniejszać dawkę espumisanu stopniowo. Myślałam, że już mamy ten problem z głowy i przestałam być ostrożna. Przyszedł dzień matki i sobie pofolgowałam na całego: chińszczyzna, truskawki, jedno wielkie obżarstwo ogółem, no i taki tego był efekt na drugi dzień. Ale myślę, że to takie jednorazowe było i już będzie dobrze, bo się bardziej będę pilnować.

Jutro chciałabym Uli marchewkę spróbować podać, ale znaleźć w sklepie ładną, krajową, nie pędzoną na chemii to naprawdę trzeba mieć szczęście, więc chyba się zaopatrzę w słoiczki. Teściowa uprawia, już mam obiecaną, ale to jeszcze trochę trzeba będzie na nią poczekać.

Walczę z mszycami, pomidorki mi zaatakowały 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
fikumiku napisał(a):
Haha pyśka 😜 Na mnie tak od dziecka mówią i do dzisiaj. Nawet w pracy ;D
Ładnie 😁


hahaha pyśko bardzo ładna ksywa 😁 moja mama zaczęła tak mówić na małą i się przyjęło, jeszcze mówię milka i robak 😁 to ostatnie szczególnie pieszczotliwie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas jak jeszcze niewiadomo było jaka płeć to był Pimpuś ale ksyw się non stop wymyśla tysiące, szczególnie moja zbyt wybujała wyobraźnia jest taka zdolna. Ostatnio króluje gnida :P

Robak idealne bo to takie małe robaki przecież są 🙂

A co do kolek, też wydaje mi się że mogą trwać dłużej niż 3 miesiące. U nas już kawałek czasu nie było (tfu tfu), ale się bardzo pilnuję i jem to co wiem, że nie szkodzi. I jak kosztuje coś to ostrożnie 🙂 Najlepiej w bardzo małej ilości. Tym sposobem czasami podżeram coś Karolowi z talerza. Poza tym ten nabiał mocno ograniczam. I jak mam na coś ochote to wcinam po ostatnim karmieniu wieczorem, jak już Pimpol zapada w nocny sen.
Za to gazy są cały czas. Nałyka się powietrza a potem bidok cierpi. Ale też już opanowaliśmy metody pozbywania się ich. Plus profilaktyka - Sabuś, masażyki.
Teraz szkolimy dziada jak nie beczeć bez powodu :P I wychodzi na to, że trzeba żyć z dzidem w zgodzie. Jak chce na ręce to idzie na chwilkę na ręce, jeszcze zanim się rozwyje. Tym sposobem jest mniej zestresowany i za to później siedzi trochę w leżaku czy na macie a ja mogę coś porobić 🙂 Metoda pt. 'zostawić niech płacze to sie nauczy' jak to się wiele osób mądrzy nie działa i jest tragiczna w skutkach ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam z Nuną po truskawki i chlebek 😁 Wszyscy się za nami oglądali i uśmiechali. Ona oczywiście spała w tej chuście. Mi się tak spodobało, że nam wyszedł ponad półgodzinny spacer 😁 W sumie z kręgosłupem czułam się jak na koniec ciąży, choć niby obciążenie mniejsze, bo ona waży koło 5 kg, a ja miałam na plusie 10kg. Ale jednak to trochę inaczej jest jak dźwiganie brzucha ciążowego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja to najczęściej Nuna, Nusiu, Żabka, Wernisaż, Dzidek, Dzida, Piszczała Mała i Trollek gdy marudzi 🙃 Ja też mam hopla co do wymyślania głupich ksywek. Na razie jeszcze kot ma ich więcej od Werki, ale Werka szybko go goni 😉)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ha! Tez ide dzis na spacerek w chuscie. Wózek poki co odpuszczam bo to bez sensu 🙂
A spojrzenia faktycznie niezłe, jakby to niewiadomo co było 😜

Coś czuje ze na dojrzałe lata czeka mnie endoproteza kolana. Okrutnie chrupie aż zęby swedza 🤢 Tuz przed ciaza skreciłam, moze dlatego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejo hejo, jestem na chwilke. Zuza z babcia na spacerku, Iguńka spi, susełek maly, jak zapadnie w sen to potrafi w dzien 4h walnac, ale to juz teraz tylko jeden raz sie zdarza, ale przynajmniej cos mozna zorbic, zupke ugotowałam dla zuzi dzis, szafki w kuchni zaraz troche powycieram.
dzis mnie jeszcze dentysta czeka, ale to jzu koniec leczenia kanałowego, siostra meza sprawdzi jeszcze pozostałe czyw miedzyczasie nic sie nie wykluło i powinien byc spokój.

miałam wam popisac jeszcze o religii: z tego co pamietam Lady pisała ze np brała tablteki anty od 14 roku zycia, ale musiała sie leczyc nimi, wiec wg mnie to nie jest grzech, tak jak piszesz, jesli bierzesz leczniczo, bo musisz cykle wyregiulowac czy cos. chyba ze w tym czasie, bierzesz je jako anty, nio to juz kazdyw swoim sumieniu musi to rozeznac. ja akurat w temacie antykoncepcji niezbyt sie zgadzam z kosciołem, zreszta sama nie wiem jak podejsc do tematu, bo skoro sie nie planuje wiecej dzieci to tzreab z głowa sie zabezpieczyc, a nie liczyc na to ze kalendarzyk nie zawiedzie. hehe

któras z was tez pisała o kartkach do spowiedzi pzred chrztem, dla chrzestnych ze ktos za kase se załatwiał, ze ktos podpisał czy zaswiadczenie za kase ze moze byc,a ktos był bez bierzmowania. moje zdanie jest takie ze chyba ktos kto bierze takich chrzestnych jest niepowazny, to w ogole jest traktowanie juz sama nie wiem czego, niepowaznie, nio bo chce sie ochrzcic dziecko, rozumiem ze jak rodzice wybieraja takich chrzestnych to sami tez chyba za bardzo nie oczekuja ze chrzestni ebda zwiazani z kosciołem i beda wychowywac w wierze. wiec po co chrzcic z takimi rodzicami i chrzestnymi.
a moim zdaniem, nio kazdy mzoe ochrzcic, ale chrzcic bedac niewierzacym i myslac ze moje dziecko w wierze bedzie wychowywac chrzestny , zrzucac ten obowiazek na chrzestnego, skoro rodzice podejmuja decyzje o ochrzczeniu na odwal, odpychajac od siebie odpowiedzialnosc, a zwalajac obowiazek na chrzestnych. nie wiem, tu gdzies sie zatraca ten sens.
a poza tym nie wiem, zeby chrzcic bo bedzie łatwiej w zyciu, w szkole itd. dzieci pzreciez sie nie pytaja siebie : ej a Ty jestes ochrzczony?? w sumie jakos zakłąda sie ze sa dzieci ochrzczone i tyle, i chyba nikt nie wypytuje czy ty jestes czy nie, czy ciebie do chrztu zaniesli czy nie. a imie nadaje sie w urzedzie, wiec człowiek bez imienia nie zostaje...

nam juz został niecały tydzien do chrztu Iguśki, wczoraj byłam, z pełna swiadomoscia, u spowiedzi i bede dumna ze w ten dzien , moge w jej intencji przyjac Pana Jezusa do serca...
moze kiedys mi powie ze jej sie to nie podobało czy jak... ale raczej nie, jesli bede dazyc do tego zeby ja w wierze wychowac... a nie dam wolna reke, bo najprawdopodobniej bedzie łatwiej jej wybrac zycie bez Boga, jesli tak wybierze trudno, ale bede ją uczyc...

Astra, a to wy kupujecie nowy samochód w kombi??
my włąsnie wczoraj zapłącilismy za wykup swojego, i bedziemy go miec najprawdopodobniej do odbioru 5.06, juz sie doczekac nie mozemy, bo w Getza sie ledwo pakujemy z dwójka dzieci, w fotelikach, na szczescie klime mamy wiec nie ejst tak źle. teraz ten nam słuzy za samochód rodzinny, a tak to bedzie tylko mój 🙂

jaszminka a skad u was ta hemofilia??to sie da wykryc u tak małego dziecka??
moja kolezaka z pracy ma, a jej córka ma chyba 7 lat i dopiero teraz badania robili i wyszło ze tez ma. macie w rodzinie hemofilie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewcia to w jaki sposób człowiek wierzy i czy potrzebuje do tego kościoła to jest jego osobista sprawa. Nie bez powodu kościół przestał być dla ogromnej ilości ludzi miejscem spotkań z Bogiem. Piszesz o antykoncepcji, że Ci ta ustalona przez kościół nie odpowiada. Ale niestety takie są zasady i jeśli postępujesz inaczej to grzeszysz. Ja Ci nie powinnam takich rzeczy wygarniać, bo sama tego nie przestrzegam i dlatego przestałam chodzić do spowiedzi. Pigułki to jedno, polityka to drugie, praca w niedziele to trzecie i mnóstwo, mnóstwo innych kwestii. Ja wiem właśnie, że ludzie sobie tak grzechy tłumaczą, że to nie ich wina, że szef każe w niedziele pracować, bo inaczej Cię zwolnią, albo, że pigułki i tak brać musisz, a że przy okazji to chroni przed ciążą to już przypadek. To nie o to chodzi według mnie. W kościele są ściśle ustalone zasady, jak pisałam wszystko jest białe albo czarne. Nie powinno się z grzechów tłumaczyć tylko ich żałować i więcej nie grzeszyć. Ja tak to rozumiem. Stąd tak to pojmuję, bo księża niejednokrotnie pytają przy spowiedzi o te kwestie, które wymieniłam i nie tylko.
Od takich tłumaczeń się zaczyna, a potem próbuje się łamać kolejne zasady ustalone przez kościół i tak dochodzimy do ludzi, którzy dostają karteczki za pieniądze i są chrzestnymi bez bierzmowania... Według mnie wszystko to tak wygląda, bo kościół nie idzie z postępem tylko trwa w staroświeckich regułach i gubi się w postępowaniu przy sprawach nowych, których kiedyś nie było (patrz pigułki). Nie wróży to dobrze na przyszłość, bo jak teraz 90% ludzi na mszach to ludzie starzy tak nie widzę tego, gdy my starzy będziemy. Choć niby jest powiedzonko, że jak trwoga to do Boga i nawet mój dziadek, który całe życie był ateistą przed śmiercią się nawrócił. A pamiętam jak umarła miłość jego życia (nie moja babcia, z którą się rozwiódł 😜), nie mógł długo dojść do siebie, bo przecież szczerze wierzył, że po śmierci nie ma już nic... Także może kościół się utrzyma, bo jak widać w pewnym wieku chyba każdy potrzebuje Boga.

A my chrzciny Werki już mamy załatwione na 22 lipca 🙂 Termin w kościele jest, restauracja zarezerwowana, fotograf wstępnie też już jest 🙂 Chrzestni poinformowani, wszystkie sakramenty w przeciwieństwie do rodziców mają 😉 Trochę się cykam tej swojej spowiedzi, ale co tam pójdę spróbuję 😎 Zszokuję trochę księdza, który mnie religii uczył :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co chrzcic,po co posyłac do komunii,etc...ewcia tak mowisz jakbys nie wiedziala jakie podłe są dzieciory w szkole i jak potrafią 'odmieńcowi' życie uprzykrzac. Decyzje o chrzcie podejmują rodzice, a do komunii dzieci same chca isc,nie rozumiejac istoty sakramentu,ale czekajac na wypasione prezenty. Nie chore? Chore. Jak wiele obyczajow w katolickim kosciele. A nuż moje dziecko będzie gleboko wierzace kiedys? I bedzie mialo pretensje ze nie mialo chrztu i komunii? Jesli nie bedzie wierzace,to niczego przeciez fakt tych sakramentow nie zmieni,tak? W ostatecznosci dla zapalencow jest apostazja 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...