Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

Łe to może pojawiła się tak po prostu, jak to zwykle z tym dziadostwem jest, mam nadzieję,że szybko się z nią uporamy 🙂
A ziajkę dzisiaj specjalnie pojadę szukać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

lady_m4ryjane napisał(a):
leliva napisał(a):
Siema 🙂

Radość od rana, bo na wadze kilo mniej i dwa centymetry ubyły w brzuchu 🤪

Malutka aktualnie śpi, a ja szukam przepisów na ekologiczne środki czystości, bo chyba inaczej nie poradzę sobie z moim uczuleniem 😠 Nawet po zwykłym ludwiku mnie ręce swędzą tak, że mogłabym się do krwi zadrapać 😠 A w rękawiczkach niestety nie potrafię wszystkiego robić. Poza tym komu by się chciało rękawiczki ubierać, żeby np. jeden kubek umyć?

Od dziś postanowiłam Ulę usypiać w łóżeczku. Do tej pory zawsze usypiała wtulona we mnie na łóżku, bo po prostu nie mogłam się nią nacieszyć, taka jest mięciutka i cieplutka 😁 No ale w końcu zaczęło mi przeszkadzać wiecznie rozkopane łóżko, więc dziś od rana wszystko ładnie zaścielone, a Uleńka u siebie w łóżeczku 🙂 I nawet bez krzyku i protestu się odbyło, tylko mama się nie naprzytulała do maleństwa.


A próbowałaś Białego Jelenia? Ja mam płyn do mycia naczyń (używam do butelek małej), proszki dla małej, płyn do płukania tkanin, a teraz dla siebie kupiłam żel do twarzy. Generalnie nie mam uczuleń na kosmetyki tylko same alergie wziewne, ale jak robi mi się pokrzywka po wyjściu na dwór czasami to ten Biały Jeleń łagodzi. No i wapno piję non-stop.

Nocka u małej - standard - przespana. Matka - standard - niewyspana przez książkę 😉 Dziś mam cały dzień na czytanie, bo obiad jest i posprzątane też 😁 Czytam czasem na głos jak Werce się nudzi i jest zadowolona 😉 Choć zdecydowanie woli wiersze Tuwima odczytywane z odpowiednią intonacją 😉


O, nie próbowałam. Szczerze mówiąc to myślałam, że Biały Jeleń ma tylko płatki mydlane do prania i zwykłe mydło. Dobrze wiedzieć, poszukam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ggulek napisał(a):
Astra nie wiem jak z tymi płynami u was, ale u nas pojawiła się jak cały czas używałam emolium i teraz po oliwce myję jej główką właśnie nivea i pomaga. 😉 U nas ostra ta ciemieniucha była i po ponad miesiącu jeszcze resztki są, ważne, że włoski jej rosną już w tym miejscu. 😉
Tak w ogóle to hej 😘


Hah to u mnie zupełnie na odwrót wyszło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leliva, ja też takie miałam uczulenie, dość,że swędziało jak diabli, to pomiędzy palcami mi skóra strzelała i aż do krwi rany się robiły. W aptece kobita mi poleciła tani jak barszcz krem, co się nazywa Dermobaza, to takie tłuste jest, smarowałam tym, kilka razy robiłam parafinę na dłonie i wapno piłam, i przeszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie wiem dużo mu nie daję tylko troszeczkę ale mu smakuje 🙂 🙂 🙂
Samym mlekiem to już się łobuz brzydzi 😁Powolutku urozmaicamy dietkę ale już wcześniej w tamtym tygodniu raz dostał troszkę jabłuszka i troszkę banana i nie płakał pózniej więc raczej mu nie zaszkodziło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaszminka, banana? 😮 Moim zdaniem przesadzasz...

I co to znaczy,ze się dziecku mleko brzydzi? 😮 To podejrzewam,ze niedługo dasz mu spróbować schabowego i jeśli nic mu nie będzie, to zaserwujesz mu na obiad? Nie wiem czy ja dobrze pamiętam, ale chyba banany to po 8 miesiącu dopiero jakoś... Po co Ty się tak śpieszysz, dziecko to nie zabawka, zdążysz się nacieszyć dokarmianiem go stałymi pokarmami...wszystko w swoim czasie, bo mu krzywdę zrobisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Uuu ....tu juz jest dokarmianie 😮Moj mlody to nawet wody nie chce.Tylko cycusia od mamusi.I ja sie ciesze.

Ja Niko pozno wprowadzilam pokarmy stale i teraz tez tak zrobie.Jakos mi si enie pali.

ALan lezy na macie i sie bawi.Spac nie chce to niech sie bawi.
Aktualizacja....Alan zasypia na macie 😉
Doła mam jakos.....Nerwy mam i wszystko mnie wkurwia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam,ze Bartkowi jabłko pierwszy raz podałam jak skończył 4 miesiące i teraz pewnie też w czwartym miesiącu coś tam Wikusi dam spróbować, bo dzieciorkom na mieszance niby troszkę wcześniej można zacząć coś tam urozmaicać, ale nie ma co się z tym śpieszyć 😉
Izunia, to tak samo jak ja, też mam jakąś kurwicę, normalnie sypnę dzisiaj komuś. Ale u mnie to już trwa jakiś czas. Miałam zapał do roboty, usiadłam przy kawie, nażarłam się czekoladowych cukierów i już mi się nie chce 😜 królisia nadal spi, Bartek z prababcią jak zwykle, odkąd przyjechała mały się nią nie może nacieszyć 🙂
idę chociaż karkówkę doprawię na obiad, bo maż wróci koło 13:00 i nawet jesc nie dostanie ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobryyyy 🙂
Makabra, niedawno wstaliśmy 😁 Jestem taka okropna, że jak wzięłam maleństwo na karmienie do łóżka to nie przebrałam mu pieluchy i za kare jak sobie przysnęliśmy to przesiąkło mi na prześcieradło bo leżał na boczku, hehe ;]

Nie wiem co by tu dzisiaj porobić 😮 Musze foty wybrać do wywołania dla babć.

Jaszminka wtrącać się nie lubię, ale podzielam zdanie Astry. W życiu nie słyszałam, żeby urozmaicać dietę 2,5 miesięcznemu dziecku. Sama zamierzam wprowadzać około 5-go miecha. Skonsultuj to może najpierw z lekarzem albo chociaz tutaj z ekspertem żywieniowym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonsultuj to może najpierw z lekarzem albo chociaz tutaj z ekspertem żywieniowym?

No co Ty fiku, po co - przecież nic mu nie jest, lepiej testować na dziecku, niz sie doedukować 🙃
Mogłam se zamiast tej kawy meliskę zaparzyć jednak 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hihiih....troszeczke za wczesnie.

Ja mysle tak....jezeli piszesz lyzeczka nie zaszkodzi to ja powinnam Niko tez dawac np:łyk wódki czy piwa ,bo to nic takiego taka dawka.
Dzidzia jest mala i trzeba uwazac.Jemu moze nic sie nie dzieje,ale to i tak za szybko.
Ja widze po sobie,ze jak cos zjem nie tak to maly cierpi.A tu juz sam musi pokarm strawic.

Kazdy robi jak uwaza....musisz wiedziec co dla niego jest dobre.Ja na bank bede podawac pokarmy pod okiem mojego pediatry.

To na tyle.....
ide po poziomki dla Niko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jaszminka ja też podzielam zdanie dziewczyn. Chyba jednak za szybko. Ale to Twoje dziecko i zrobisz jak uważasz. Ja będę wprowadzać dopiero wtedy kiedy lekarz da nam zielone światło.
A co do ciemieniuchy to u nas wyszła po płynie do kąpieli z Nivea, moja kuzynka wyskubała małej tą ciemieniuchę i odkąd używam Ziajki to nie ma nic, kompletnie nic. A małej tak pachnie po niej ciałko i włoski, że nawąchać się nie mogę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Astra nie pij więcej 😜

Jaszminka tu nie chodzi o rzucanie sie na Ciebie, po prostu szkoda Małego jakby mu faktycznie miało zaszkodzić. Tym bardziej, że wspominałaś chyba o kolkach itp. Jego układ pokarmowy może być niegotowy jeszcze do trawienia gęstych pokarmów.
To oczywiście Twój wybór, ja jednak bym wolała dopytać przed następnym podaniem, przynajmniej o banana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokarmy się wprowadza pod ścisłą kontrolą lekarza. Nie można samemu eksperymentować. Niby mu nic nie jest po pół łyżeczki tylko co zrobisz jak tak w tym zasmakuje, że teraz nie będzie chciał w ogóle mleka ruszyć?

Coś ta Nivejka widać nie bardzo przy ciemieniusze.

Wera wydoiła butlę, a teraz próbuje sobie gdzieś pójść 😉 Fika i fika tymi nóżkami 😉 I cwaniak nie chce za długo na brzuchu leżeć i się sama przekręca odkąd się nauczyła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jaszminka napisał(a):
Nie wiem jadłam jabłko więc dałam mu troszeczkę na łyżecce dostał tego tyle ci i nic,a co do alkoholu to wiadomo że tego bym mu nie dała bez przesady 😠

Jaszminka nie irytuj się tak. Z tym alkoholem to było tylko porównanie. I chodziło o to, że starszemu dziecku pomimo, iżjest starsze nie wolno podawać alkoholu, a takiemu maluszkowi nie wolno podawać jeszcze stałych pokarmów.
Mojego Michała chrześnica kocha piwo..... A ma 2,5 roku 😮 i dziadek czasami jej daje w takim malusieńkim kubeczku, bo jak nie to jest awantura i histeria 🤢
Ja mojego dziecka nie pozwolę faszerować tego typu trunkami!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurde moja mała od 8 nie śpi. Coś nie może buedna twardo zasnàć. Przysypia przy cycu na 15 minut i budzi się 😞 moja biedna Kruszynka 😞
A my dzisiaj kończymy 2 miesiàce 🙂 🙂
Wasze maluchy też próbują się podnosić jak leżą na pleckach? Moja aż się czerwona robi z wysiłku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia_sztuk napisał(a):
Jaszminka napisał(a):
Nie wiem jadłam jabłko więc dałam mu troszeczkę na łyżecce dostał tego tyle ci i nic,a co do alkoholu to wiadomo że tego bym mu nie dała bez przesady 😠

Jaszminka nie irytuj się tak. Z tym alkoholem to było tylko porównanie. I chodziło o to, że starszemu dziecku pomimo, iżjest starsze nie wolno podawać alkoholu, a takiemu maluszkowi nie wolno podawać jeszcze stałych pokarmów.
Mojego Michała chrześnica kocha piwo..... A ma 2,5 roku 😮 i dziadek czasami jej daje w takim malusieńkim kubeczku, bo jak nie to jest awantura i histeria 🤢
Ja mojego dziecka nie pozwolę faszerować tego typu trunkami!!!

A ja myślałam, że mój 5 letni kuzyn pijący piwo na weselu to była patologia 😜 Bez obrazy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...